[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Én személy szerint semmi értelmét nem látom de én nem is látom át úgy a helyzetet mint ők.
blogen méltatlankodott boki szólt azt jönnek... ennyi.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
De.Viszont amíg nem fogják a TÁMADÓ szír alakulatok előtt tizedelni a férgeket mint ahogy Palmyránál tették ebből nem sok lesz.Ott az oroszok odarakták magukat meg is látszott.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Az orosz hadseregnél minden évben be van tervezve 3-4 hadgyakorlat mely során a Kaszpi-flotta hajói Kalibr lovészetet is tartanak. Mindig jobb és hasznosabb , ha élesben kilovik Szíriára mint egy tesztmezore. Ezenkívul a Kalibrot is javítják itt-ott beípítenek egy új dolgot (elektronikát) amit tesztelni kell.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Ahhoz hogy támogató csapásokat végezzenek kellenének oroszok akik rávezetik mint Palmíránál nem? Az azért húzós lenne egy olyan húsdarálóban. De valamit csinálniuk kell, főleg ha Irán tovább tétlenkedik mert ha betörnek Aleppóba az visszafordíthatatlan lesz.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Tomi hol vagy!? Ezt mér nekem kell betenni! :D
Cp6Rj2kWgAArNqm.jpg
Ostoba kormánypropaganda, nincs már jelentős ereje a rezsimnek, a síita fanatikusok tartják életben még. Ezektől komolyat várni?
Cp3FOc7WgAE2TE3.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
De.Viszont amíg nem fogják a TÁMADÓ szír alakulatok előtt tizedelni a férgeket mint ahogy Palmyránál tették ebből nem sok lesz.Ott az oroszok odarakták magukat meg is látszott.

Pedig blogen is kb. erről beszélt...
Most anélkül, hogy külön szemezgetnék az elmúlt napok hozzászólásaiból, szerintem kb. ezek kellenének a komolyabb sikerekhez: orosz JTAC és igen, a precíziós CAS (amihez kellenének a repülőről, nagyobb magasságból indított PRECÍZIÓS bombák, vagy rakéták, hacsak ugye nem akarnak a harci helikkel a felkelők/terroristák MANPADS-zónájába berepülni), na meg talán a legfontosabb, orosz koordinátorok/instruktorok, sokan, a szír harcoló csapatokhoz. Ugyanis a szír kormányerők, ha magukra vannak hagyva, akkor kb. olyan "hatékonysággal" harcolnak, mint az a térségben megszokott (ezt is láthattuk jópár videóból).
Szóval pont úgy kéne, mint ahogy az amcsik csinálják a kurdokkal. Mert, bár én nem nézem le a kurdokat, de azért ne legyenek kétségeink, ott is a komoly létszámban jelenlévő amcsi SF koordinál. Azt a múltkori Javelint sem kurdok indították, mint kiderül az egyik videóról.
Palmyrában ugye volt orosz JTAC (ugye meg is halt ott az egyik srác), így persze, hogy voltak komoly sikerek.

De ehhez az oroszoknak be kellene küldeniük komolyabb szárazföldi (különleges) erőket, viszont egyelőre úgy tűnik, erre nem nagyon hajlandóak valamilyen okból.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Wolfram természetesen különleges erők bent vannak mint a többi nagy hatalom egységei is :)
Pont egy féléve volt itt hír hogy az egyik felderítő egység fiatal tisztje saját magára kért tűzcsapást mert olyan szar helyzetbe került
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Wolfram természetesen különleges erők bent vannak mint a többi nagy hatalom egységei is :)
Pont egy féléve volt itt hír hogy az egyik felderítő egység fiatal tisztje saját magára kért tűzcsapást mert olyan szar helyzetbe került

Tudom, hogy ott vannak, de vagy nem elegen, vagy nem küldik ki őket kellő mennyiségben a szír egységekhez.
Az általam is említett palmyrai eset volt az, ahol magára kért bombázást az orosz katona. ;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A palmyrai offenzíván kívül, ahol más szempontból is megjelentek az oroszok (aknamentesítés, stb.) nem tudok róla, hogy orosz különleges erők, mint előretolt repülésirányítók jelen lennének Szíriában a CAS-t elősegítendő. Mondjuk ez nem is véletlen, nem alkalmaznak tömegesen precíziós fegyvereket és azt sem tudom, hogy egyáltalán mennyire megoldott a csekély számú korszerű és precíziós fegyvereket alkalmazni tudó gép és a JTAC közti együttműködés! Hadgyakorlatról se láttam ilyesmiről nagyon képeket az oroszoktól.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 644
79 870
113
Az orosz JTAC képes átvenni az irányítást minden TV vezérlésű vagy bármilyen képalkotós orosz bomba vagy rakéta felett(nyugaton nics ilyen képesség bár nem is akkora divat a képalkotós precíziós fegyverzet inkább lézerbombák vannak) tehár valahogy csak megoldják a gépekkel a kommunikációt.Vagy tényleg azt hiszef,hogy Oroszországban nem ismerik a rádiót?
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Orosz jelentések szerint már megvolt első bevetés iráni bázisról. nem csak Tu-22 hanem Szu-34 esek is indulták....Azt írják, teljes bombateherrel.....
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Hamedan iráni bazis kapcsán. Szerintem oroszok most csinálnak reklámot. Iráni légierő nézi a gépeket és vársárlás vágy kezdi el gyötörni. Milyen jó lenne pl Szu-35 és Szu-34 is nekik stb.
Úgy tudom napirenden van. Helyi összeszerelés gyártás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Orosz jelentések szerint már megvolt első bevetés iráni bázisról. nem csak Tu-22 hanem Szu-34 esek is indulták....Azt írják, teljes bombateherrel.....

Így van. A Nusrát bombázták Aleppoban, Idlibben és az Isist Deir ez Zorban.