Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Nem. Az autoritáriusét, ami meghagyja a magán és közélet szabadságát addig, amíg nem destruktív elem valaki. Pontosabban nem annak a konkrétan és jól körülírt destrukció megtestesítője, aminek ellenében az autoritarizmus létrejött a megmaradt szabadság védelmében.

Szerintem ebben tévedsz azzal,hogy a destruktív embereket szankcionálod nagyon is a totalitárius állam egyik legfőbb jellegzeteségét valósítod meg,ki fogja meghatározni ki a destruktív?Nyílván a regnáló hatalom és törvényszerű,hogy ezt felhasználva mindent megfog tenni,hogy megtartsa a hatalmát.Sajnos erre a világtörténelem számos példával szolgál.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 619
113
Szerintem ebben tévedsz azzal,hogy a destruktív embereket szankcionálod nagyon is a totalitárius állam egyik legfőbb jellegzeteségét valósítod meg,ki fogja meghatározni ki a destruktív?Nyílván a regnáló hatalom és törvényszerű,hogy ezt felhasználva mindent megfog tenni,hogy megtartsa a hatalmát.Sajnos erre a világtörténelem számos példával szolgál.
Persze, pontosan az a cél, hogy legyen egy illiberális regnáló hatalom, ami mindent megtesz, hogy megtartsa a hatalmát, ezáltal az önző hatalomvágyuk megvéd minket a liberálisok hatalomvágyától! Jóreggelt, reálpolitika 1x1!
 
S

Shektor11

Guest
Persze, pontosan az a cél, hogy legyen egy illiberális regnáló hatalom, ami mindent megtesz, hogy megtartsa a hatalmát, ezáltal az önző hatalomvágyuk megvéd minket a liberálisok hatalomvágyától! Jóreggelt, reálpolitika 1x1!
Vannak olyanok akik csak simán nem szeretnének elnyomás alatt élni. Őket nem érdeklik, hogy az elnyomóik milyen színűek.
 
W

Wilson

Guest
Persze, pontosan az a cél, hogy legyen egy illiberális regnáló hatalom, ami mindent megtesz, hogy megtartsa a hatalmát, ezáltal az önző hatalomvágyuk megvéd minket a liberálisok hatalomvágyától! Jóreggelt, reálpolitika 1x1!

Ez a "reál politika"küldött sok millió ártatlan embert a halálba csupán csak önző hatalomvágyból,egy ilyen rendszer egy idő után nem fog különbséget tenni liberális és illiberális között,utópisztikus ábránd az,hogy ez működni fog,az emberi természettel ez ellentétes.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 619
113
Ez a "reál politika"küldött sok millió ártatlan embert a halálba csupán csak önző hatalomvágyból,egy ilyen rendszer egy idő után nem fog különbséget tenni liberális és illiberális között,utópisztikus ábránd az,hogy ez működni fog,az emberi természettel ez ellentétes.
Te milyen alternatív univerzumban élsz? Mi ez a hülyeség halálbaküldésről? Magadnál vagy? Na feküggyél le aludni! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822
W

Wilson

Guest
Nem. Az autoritáriusét, ami meghagyja a magán és közélet szabadságát addig, amíg nem destruktív elem valaki. Pontosabban nem annak a konkrétan és jól körülírt destrukció megtestesítője, aminek ellenében az autoritarizmus létrejött a megmaradt szabadság védelmében.

Akkor liberálisban fogsz és ez az antifa fog pontozni téged:
tumblr-nviujq-Kx1-J1ue48y1o1-500.png

Ugyan már Amerika nem Közép illetve Kelet Európa itt a történelemi hagyományok és tapasztalatok miatt soha sem találtak és nem is fognak igazán táptalajra találni a liberalizmus eszméi,és ezt nem szabad összetéveszteni azzal amit az antifa művel az USA-n az anarchia semmi köze a liberalizmushoz.Egy szóval nem kell félni nem lesz az antifás őrület Magyarországon.
 
W

Wilson

Guest
Te milyen alternatív univerzumban élsz? Mi ez a hülyeség halálbaküldésről? Magadnál vagy? Na feküggyél le aludni! :rolleyes:

Szerintem vegyél vissza egy kicsit,és ezt a hangnemet tartogasd másnak.Én reálisan látom a dolgokat, amiről te beszélsz a destruktív emberek szankcionálásáról és a regnáló hatalom önző hatalomvágyáról amely majd megvéd (teljesen mindegy,hogy milyen címkét akasztasz rá)bizony jó pár olyan államra ráillik amely ártatlan emberek millióit küldte a halálba ezen elvek következtében,egy szóval az a társadalom amely ezen elvek mentén szerveződik bizony előbb vagy utóbb totalitárius állammá válik.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Miért kéne, itt a példa, ez az ország ahol élünk:)




Most. :)


"Holnap" ???

A SzU/VSz összeomlását 2 évvel előtte nem tudták "megjósolni". elemzők???
Évekig nem tudott a Nyugat "mit kezdeni" az ölébe hullott "győzelemmel". szakértők???
Mi sem a rendszerváltással. politikusok tanácsadói???

Sz@rok a "nagy" és "nemzetközi", Nobel(és egyéb) díjas intézetekre, ...Oxford/Cambridg-el egyetemben.

Most is (Covid-19) az egyszerű józan ész adta az egyik legjobb megoldást.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 508
113
Én nem szeretem a teljes megfigyelést, de amit én a tanáraim kb 50-75%-ától tapasztaltam állami iskolákban (magániskolában ahova jártam volt minőségellenőrzés, és a tananyag leadásra is került), az iszonyat. Testvérem tanár, és amiket mesél, az sem nagyon bíztató, a helyi iskolán belüli politikai viszonyok (nem pártpolitikai), azok is a minőségtől és teljesítménytől teljesen függetlenítik az előrementelt és jutalmazást. Ennek véget kell vetni, mert azt finanszírozzuk, hogy páran konkrétan mentálmaszturbálásért vagy hobbijaikért (legyen az politikai térítés, vagy tanterv szempontjából offtopik téma) pénzt kapjanak, miközben a gyerekek nem kapják meg a tananyagot, amit el kéne sajátítaniuk, hogy később legyen mire építeniük. Az, hogy a független gondolkodásra, de az együttműködésre se tanítják meg a diákokat, már csak hab a tortán, de először jó lenne legalább az anyag erősen formalizált részét leadni, úgy, hogy legyen kitől kérdezzen a gyerek.

Széljegyzet: a liberális politikai beállítású tanáraim voltak képtelenek elvégezni rendesen a munkájuk.
Nos ha engem a munkahelyemen valami 16-18 kamera figyel pusztan vagyonvedelmi okbol, akkor ezt egy osztalyteremben is lehet alkalmazni hasonlo okbol. Termeszetesen megfigyelheto vele a diak es a tanar is a feletteseik altal hogy mennyire vegzik jol a dolgukat, megfelelo - e a rend es az oktatas minosege.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Ugyan már Amerika nem Közép illetve Kelet Európa itt a történelemi hagyományok és tapasztalatok miatt soha sem találtak és nem is fognak igazán táptalajra találni a liberalizmus eszméi,és ezt nem szabad összetéveszteni azzal amit az antifa művel az USA-n az anarchia semmi köze a liberalizmushoz.Egy szóval nem kell félni nem lesz az antifás őrület Magyarországon.


Dehogynem.... :eek:
Lásd fopolgárjeno lett karigeri, fletó a fonoke.
Lassan megfoznek mindenkit, föleg a fiatalok hisznek el minden fasságot, csak elégszer ismételd a szabadság szót, meg a diktatúrrát, és beszopódunk mi is.
Blogennek igaza van, oda kell figyelni, mert irgalmatlan pénzzel, ideológiával, médiával, mindennek, folyamatosan dolgozzák megfele a jónépet, és biza, az on, és közveszélyes ha gondolkodnia kell.
;)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 188
113
Nos ha engem a munkahelyemen valami 16-18 kamera figyel pusztan vagyonvedelmi okbol, akkor ezt egy osztalyteremben is lehet alkalmazni hasonlo okbol. Termeszetesen megfigyelheto vele a diak es a tanar is a feletteseik altal hogy mennyire vegzik jol a dolgukat, megfelelo - e a rend es az oktatas minosege.
Hallanád a tanárok 70-80 %-át...visszahoznám a tanfelügyeletet meg a kamera is jó lenne. Rögtön diktatúrát kiált, persze mert akkor dolgozni kéne és nem mesélhetné az életét, meg nem agitálna politikailag. Aki nem látott tantestületet belülről az elképedne, h sok tanár mit meg nem enged magának. Tudok olyan töritanárnőt, aki engedély és tájékoztatás nélkül tüntizni vitte a gyerekeket (azok persze mentek, mert nem kellett tanulni). Szülő, meg a diri kereshette, h hol vannak. Ugyanő (már nem dolgozott) nyilatkozott újságnak név nélkül (persze marhaságokat)...oda is vert a beiskolázásnak. Persze ahol a kétfarkú kutyapárt érettségi tétel lehet. Balhé egyikből sem lett, mivel a kormány ellen ment a dolog.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Viszont igazat írt...

Ha a nyugati típusú demokrácia ami gyanúsan a jelenlegi USA-ban látható káoszba, anarchiába torkollik előbb utóbb, vagy a kínai típusú totalitárius állam közt kell választani, nem vagyok meggyőzve hogy a második a rosszabb egyértelműen. Jó lenne valami középútnál megállni...


Tudjátok mi a durva ? Az , hogy 1998-ban egy öreg zsidó barátom (akinek nagyon hálás vagyok , hogy megtanított a nyitott gondolkodásra) feltett nekem egy kérdést . " Tudod e mi az a demokrácia amit most hajszolunk ?" elkezdtem neki mondani a betanított mantrát de majdnem nyakon vert és azt mondta " A büdös lófaxt ! Hagyd gyerek a hülyeséget és láss ne csak nézz mint a birkák ! A mai demokrácia az nem más mint a pénz diktatúrája és az anarchia előszobája !" kérdeztem miért mert nem értettem . Majd 1 hónapig nem mondta meg majd megszánt " Azért a pénz diktatúrája mert mindent még az egészséget is -lásd az USA milliomosai milyen sokáig élnek - pénz határoz meg , ha pénzed van akkor ma gyakorlatilag mindened meg lehet tehát a pénz a diktátor és azért az anarchia előszobája mert már mindenkinek csak jogai lesznek és kötelessége meg nem , ha valakit a kötelességére akarnak rávenni azonnal 100-an állnak melléje kéretlenül is és amikor azt csinálsz amit akarsz és mindenki aszt csinál amit akar az már anarchia !" . 22 éve mondta ezeket vazze és igaza lett ! Nagyon durva szerintem de most már őt igazolja az idő és a történések .
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 801
113
Ugyan már Amerika nem Közép illetve Kelet Európa itt a történelemi hagyományok és tapasztalatok miatt soha sem találtak és nem is fognak igazán táptalajra találni a liberalizmus eszméi,és ezt nem szabad összetéveszteni azzal amit az antifa művel az USA-n az anarchia semmi köze a liberalizmushoz.Egy szóval nem kell félni nem lesz az antifás őrület Magyarországon.
Ezt azért nem mernem ilyen egyértelműen kijelenteni, és a mostani események sem azt mutatják, hogy ez nem következhet be. Nem azt mondom, hogy be fog, de a társadalmi osztályok között egyre nagyobb a különbség ami bizony vezethet forradalomhoz. Az igazság az, hogy a demokráciából könnyen lehet anarchia és erre megint csak jó példa a jelenlegi helyzet.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Folyt.: A rendszer törékenységét nem érzik a benne lakók, a felesleges jólét olyan evidens, mint a levegő. A preppereken kívül nem sokan gondolnak rá, hogy mennyire lehet törékeny a rendszer, mert belülről végtelen stabilnak látszik.

Majd ha megreccsen ez-az, akkor lesz igény az USA-ban is egy "erős" vezetésre, és jöhet a pontrendszer, a szabadság védelmében.

Sztem nem spontán folyamatokat látunk amúgy, hanem meg vagyunk "társadalommérnökölve".
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Nos ha engem a munkahelyemen valami 16-18 kamera figyel pusztan vagyonvedelmi okbol, akkor ezt egy osztalyteremben is lehet alkalmazni hasonlo okbol. Termeszetesen megfigyelheto vele a diak es a tanar is a feletteseik altal hogy mennyire vegzik jol a dolgukat, megfelelo - e a rend es az oktatas minosege.

Ahogy egy kamera megjelenne a munkahelyemen, azonnal lépnék. Mert bár mindig előadják a biztonság baromságát ezekkel kapcsolatban, hatóságilag is, illetve a munkahelyeken is elsősorban arra használják, hogy az ember minden lépését kövessék. Persze jó amikor történik valami gebasz, hiszen dokumentálva van, de sokszorosa a nyomás az embereken, dolgozókon, hogy épp megfelelőnek találja-e az unalmában a monitort bámuló akárki a cselekvésüket. Azt latolgatjátok, hogy a libsi anarhikus pszichopatizmus, vagy a kínia pontozásos pszichopatizmus jobb-e mint társadalom. Nekem egy komoly gondom volt ezt itthon mindig megérteni, hogy miért mindig kifelé bambulunk az ilyen kérdésekben és mások faszságait igyekszünk beépíteni az itthoni rendszerbe? Miért nem csinálunk végre valami sajátot? Persze ehhez a hatalom és a nép akarata kellene, de ha nem ellenség lenne az állam és az állampolgár, onnan már lenne keresnivalója a gondolatnak. De a liberális faszság miatt nem lehet felállítani egy elvárható minimumot, a kínai típusú faszság miatt meg nem lehet egyéni elemekkel megtölteni ezt. Ebben a retardált csapdában vergődünk a biztonság jelszavára hivatkozva. Minegyik verzió totális önfeladást kíván. Nem szeretnék sem önmegalázó bolsevik selejt lenni, sem valaki rohadt programjának a pontrendszere szerint szűrni a dolgaimat. Ember vagyok. A társadalmi együttélés alapvető rendszere szerint élek részben a saját akaratomból, részben azért hogy ne kúrogassanak a szabálynácik, akik mindkét oldalon ott vannak. Egész jól sikerült eddig is ez. De ez nem jelenti azt, hogy az alapprogramom szerint már nem is gondolkodok olyan dolgokon, amik hivatalosan nem a hatásköröm, mert ember vagyok. Az összes mindenhez jogom van ami az életben megtörténhet, az, hogy ebből mit használok, az én döntésem a körülményeim ismeretében. Nem fogok kés nélkül kimenni az erdőbe kirándulni a semmi közepén, attól még, hogy ugyanúgy az állam területe és ott is vonatkoznak a szabályok és egyből lecsapna a pénzemre valami kék karvaly ha ott nyúlkálna az amúgy én táskámba. Dolgoztam erdőkben sokat, hiába nem a dzsungel, vannak veszélyei, szarok a fegyvertartásra vonatkozó törvényre ez esetben, mégsem vagyok állat a hétköznapokban. És ez csak egy példa, ami a libsi diktatúra nézete szerint náci dolog, főleg ha az őseim hagyományára vetítem ki, a kínai diktatúrában meg fenyegeti a rendszert. És mindkettő azonnal elvenné az emberség érzését, bemocskolna, elvágna az élettől amit nem ő ajándékozott nekem. És itthon is abban a pillanatban, ahogy belenyúlna valamelyik hatósági útonálló a táskámba ami az enyém persze ezt leszarja, azonnal felütné a fejét a fenygetettség érzése államilag. Pedig csak a saját egyéni, tehát valós biztonságomról van szó olyan területen, ahol még annyira sem járőröznek mint a városban amikor baj van. És a baj innen kezdődik, mert a teljes államot képező hatósági láncolat ezért a döntésért ellenségként kezelne. És azért tesz így, mert a felhalmozott tetteikkel képtelenek félelem nélkül létezni.

És azért, mert gyakorlatilag az összes elv, szólam, eszme amire alapoztuk az együttélés jelen rendszereit, világszerte kiürült, mert kialakult a nagy rombolás után az új feudális hűbérúri rendszer vezető rétegnek. Alapból tagadja önmaga ilyentén létét annak ellenére, hogy nap mint látjuk ezt. Nerm is akarok olyan szvakat beleírni, hogy összefonódás, mert mind tudjuk. Gyakorlatilag ez az embertömeg kis átfedésekkel elszakadt tőlünk, kialakította a saját viselkedésbeli és kapcsolatrendszerét és ezzel amit kialakított, korlátozza mindannyiunkét. Ők is csak emberek, ugyanannyi a létezésük, mint ez enyém, vagy bármelyikünké. De nem ennek a mentén teszi az alapvetéseit, hanem létrehozott egy jogrendszert nekünk, ami vágóhíd jellegel általános utasításrend szerint x cselekedetre x döntést hoz. Mindezt az egyén vizsgálatának minimalizálásával, az embernek a történetből kihagyásával. Aki lényegében ennek az egésznek a főszereplője kellene hogy legyen, de a rendszer minden esetben fontosabbnak bizonyul. Akkor is meghozza ezt az x döntést, ha a teljes embertömeg amin uralkodik az ellenkezőjét akarja, egyszerűen a rendszer felsőbbsége miatt és az ember értéktelensége miatt. És létrehozott mindenütt szerte a világban önmagának egy másik jogrendet ahol teljes jogú emberpéldányok egy egészen más világban élnek. Nem csak a hatalmi gyakorlat és döntéshozatal joga került ezáltal kizárólagosan hozzájuk, hanem konkrétan monopolizálták a bűnt is. A bűnelkövetést, a bűnelkövetői körből a tiltott, tűrt, támogatott réteget is. Kiváló állampolgárként is ellenségnek számíthatunk a saját államunk szemében is ahogy belelépünk valamelyik általa támogatott bűnelkövetői csoport tevékenységébe. Sok újságíró, orvos, kutató, átlagember szívte ezt meg. És innetől kezdve számít ez az egész igazán, hiszen egy olyan állam rendjét kell a világban szerte mindenhol a polgárainak támogatnia, ami totális korlátok közé akarja őket szorítani lényegi jog nélkül a biztonság nevében, miközben a biztonság hiánya gyakorlatilag kizárólag rajta múlik.

Tettek nélkül nem történik semmi, gondolatok nélkül nem történnek tettek. Nem véletlenül, gondolatok nélkül robban ki egyetlen téboly sem, mindegyik x ember vagy embercsoport érdekét szolgálja. Én is ember vagyok, ha az enyémet nem szolgálja, akkor mit támogassak rajta? Persze névelegesen muszáj, hiszen nekem jó eséllyel más jogrendem van, mint annak aki alkalmazza a kirobbantott tébolyt. Tök mindegy, hogy tévéből áradó hisztériáról van szó, vagy az isis-ről, mind emberek érdeke. Nem emberebbek mint én. A sok illúzióból amit a társadalom felállított önmagának ez talán a legrombolóbb. A tárgyak birtoklásából fakadó emberi értéknövekedés. Erre zümmögi körbe a jóképű, de az okádék külsejű milliárdost is az ösztöneit követő hölgykoszorú. Erre hivatkozva nevezzük kiváló üzletembernek a törtető szociopatát, erre hivatkozva bassza el egy kis rakás ember a többség életét is akár. A tárgyak birtoklásából fakadó előnyöket jogra váltja. Információszerzés joga, gyorsabb közlekedés joga, egyéni biztonság joga. A lényegi jogrendszer tehát erre épül, a papír amivel sakkban tartanak csak nekünk szól. Ez a jogrendjük. A miénk más. A miénkben, persze képtelen lennék rá, de mégis eljátszok a gondolatával, hogy megtenném, hogy ahogy egy gyereket vernek, pattogatott kukoricával, kólával végignézem. Mert annyi rendőrkapitány, szóvívő, politikus, belügyminiszter vágta már az arcomba, hogy a rend fenntartása csak és kizárólag a rendőrség joga és dolga. Oksa. Persze erre egyből előrántanák a kötelező segítségnyújtásról szóló passzust, nyílvánvalóan. Szóval van kettő jogunk és kötelességünk ugyanarra a dolgora, eseményre, cselekedetre és egymásnak maximálisan ellentmondanak. Ez sokat mond önmagában, de a lényeg, hogy rám vonatkoztatnák őket. Valamelyiket, vagy egy többkörös eljárásban akár külön-külön mindkettőt, attól függően, hogy velem egy szinten levő állampolgárról beszélünk akitől megvédtem vagy sem az x gyereket, vagy egy az ő jogrendjükhöz tartozó, vagy annak hasznos állampolgárról, vagy akár idegenről.

Mivel így konkrétan mindent áthághat és rendre át is hág az a mechanizmus, amire felépítette önmaga illúzióját és amit dicsőittet velem és veletek, fel kellene tenni végre azt a kérdést, hogy mi létjogosultsága van ebben a formában? Hogyha a konkrét példát nézzük, mennyi megelőzést és mennyi visszaélést fog tartalmazni, hogy már kisiskolás korától profilozzák az összes embert? Mennyi joga lesz azoknak a kameráknak? Lesz az embernek magánszférája, ahol nyersen embernek érezheti magát? Mennyire lesz jó, hogy hat-hét éves korától fog az beleépülni a gyerekek tudatába, hogy most ne fogd meg a kezem, mert ott a kamera. Nem futhatunk, mert ott a kamera. Gyakorlatilag a biztonságért cserébe,- ami nem megelőző és nem is azonnali intézkedés, hanem csak a szokásos majd jól kinyomozzunk, melyik gyerek is baszta ki a 'tanárúr1 szemét folyamat,-kapunk mégjobban az állam információhiányos, tettekben korlátozott rendjébe illesztett biorobotokat. Ahelyett, hogy az évezredekig működő felnőtti sallert leverhetné a tanár hogy működjön az oktatás, belepréseljük az állam tárgyait, szemeit, birtokát a gyerekek életébe. És azoknak a kameráknak több joga lesz, mint bárkinek az iskolában. Az összes embernél. Ez a legnagyobb gáz. Ezen az úton halad az összes társadalom és ahogy lesz intézkedőképes robotjuk, azonnal bevetik majd a biztonság illúziójának az édekében és azoknak is több joga lesz, mint nekünk embereknek akik az államot elméletben alkotjuk.
 
W

Wilson

Guest
Dehogynem.... :eek:
Lásd fopolgárjeno lett karigeri, fletó a fonoke.
Lassan megfoznek mindenkit, föleg a fiatalok hisznek el minden fasságot, csak elégszer ismételd a szabadság szót, meg a diktatúrrát, és beszopódunk mi is.
Blogennek igaza van, oda kell figyelni, mert irgalmatlan pénzzel, ideológiával, médiával, mindennek, folyamatosan dolgozzák megfele a jónépet, és biza, az on, és közveszélyes ha gondolkodnia kell.
;)

Én nem féltem a magyar társadalmat sokkal józanabbul és pragmatikusabban gondolkozik mint például az amerikai ezt például nagyon jól példázzák az előző választások(nem a legutóbbi önkormányzati választásra gondolok)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
A legtöbb munkahelyen van kamera, hangfelvétel vagy bármilyen ellenőrzési rendszer, elsősorban minőség biztosítási okokból. El kell számolnod, szerszámmal, eszközzel, időddel, anyaggal stb.... Aztán vannak emberek akiknek az a melója, hogy téged ellenőriznek. Ez minden normális helyen adott.
Az, hogy a közoktatásban meg az állami intézményekben ilyen nem létezik, az tökéletesen megmagyarázza azt, hogy miért működik szarul mindegyik.
Nem tegnap voltam középiskolás, de nagyon jó lett volna ha be lettek volna kamerázva a tantermek hangrögzítéssel!
Én teljesen támogatom ezt az ötletet!

Bloggennek néha vannak jó ötletei, meglátásai, csak elég szélsőségesen túltolja őket.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A legtöbb munkahelyen van kamera, hangfelvétel vagy bármilyen ellenőrzési rendszer, elsősorban minőség biztosítási okokból. El kell számolnod, szerszámmal, eszközzel, időddel, anyaggal stb.... Aztán vannak emberek akiknek az a melója, hogy téged ellenőriznek. Ez minden normális helyen adott.
Az, hogy a közoktatásban meg az állami intézményekben ilyen nem létezik, az tökéletesen megmagyarázza azt, hogy miért működik szarul mindegyik.
Nem tegnap voltam középiskolás, de nagyon jó lett volna ha be lettek volna kamerázva a tantermek hangrögzítéssel!
Én teljesen támogatom ezt az ötletet!

Bloggennek néha vannak jó ötletei, meglátásai, csak elég szélsőségesen túltolja őket.

Ez a mindent bekamerázás egy totális őrület!!!
Én több mint 10 évet dolgoztam banki területen, és a bejárat környékén kívül nem volt bekamerázva a munkahely!!! Aztán váltottam munkahelyet, ahol a bejáratnál a kártyaolvasó mellett számjegyzár is volt, aztán öltönyös biztonsági őr, aki megnézte, hogy az vagy-e akinek a fotója a monitoron látszik, aztán a számítógépen keylogger és tevékenység-elemző szoftver (a minőségbiztosítás jegyében). A csúcs az volt, amikor elolvastam a viselkedési szabályzatot, amelyben olyan is volt, mint például nem viheted a táskádat az asztalodhoz, hanem le kell tenned a bejáratnál lévő szekrénybe (nehogy kilopkodj a táskádba csempészve dolgokat) illetve, hogy a nyomtató sárga papírra nyomtat, hogy látszódjon, hogy ha sárga papírra nyomtatott lapokat találnak a táskádban, akkor azt bentről loptad!!
Nos 3 napon belül mondtam fel azonnali hatállyal!
Köszi, ilyen szintű ellenőrzés nem kell!!! Ha egy nagy banknál nem volt szükség ilyenekre, akkor ezt lehet normálisan is csinálni. Ez is mutatja, hogy van ahol normálisan mennek a dolgok ilyen szintű ellenőrzés nélkül, máshol meg ilyeneket követelnek meg. Nem szeretném, ha ez lenne a norma!!!

És végül gondoljatok bele 2 dologba: 1. a múlt rendszerben nem volt szükség bekamerázásra 2. mi lett volna, ha ilyen szintű megfigyelést tudtak volna megvalósítani az egyszerű "besúgás" helyett?
 
Status
Not open for further replies.