[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Mack: "Még mindíg nem győzöm csodálni az orosz hadsereg profizmusát. Gyakorlatilag vérfürdő nélkül foglalják el az orosz lakta részeket."

Nem profizmus, win-win szituácio és ez nyiltan deklarálva van. Ha Ukrajna bármit lép Oroszo azonnal megindul és akkor nem csak Krím de KUkrajna is bukik. Persze erősen München szagú a dolog és lehet így is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"Ukrajna behívja az összes tartalékost
Ezt a kormány jelentette be. Ukrajna biztonságának és területi integritásának a megőrzése miatt van szükség a mozgósításra.

Életbe léptette Olekszandr Turcsinov ideiglenes elnök az Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (SZNBO) döntését, amely szerint teljes készültségbe lép az ukrán hadsereg. A védelmi minisztérium feladata a hadkötelesek mobilizálása és gyorsított kiképzésük megszervezése.

Mindenütt a félszigeten látható az orosz katonai erők mozgása. A félsziget északi bejáratánál 20 páncélozott szállítójármű – BTR – beásta magát, láthatóan tartós védelemre készülve – tudta meg az Index a Kijevhez hű krímitatár parlament egyik képviselőjétől."
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Most már értitek,hogy miért nem kell aggódni amiatt,hogy az ukrán haderő megtámad minket?Még az ország másik feléből is a Krímbe akarják küldeni a katonáikat.

Szerintem itt a többség nem attól fél, hogy a hivatalos ukrán hadsereg fogja cseszegetni, a kárpátaljai magyarokat, hanem attól, hogy különféle félkatonai szabadcsapatok kezdenek vérengzésbe, mint annó a szerbeknél. És ennek leállítására nem nagyon lesz ereje az ukrán kormánynak.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://hvg.hu/vilag/20140302_Pancelosokkal_kozelednek_az_oroszok_ukran#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
425
1 655
93
Szerintem eddig sem attól kellett félni hogy ukrajna minket támad meg, hanem attól hogy ha az oroszok esetleg nem állnak kelet ukrajnánál. (bár akkor se érne semmit a MH. ellenük) Úgy gondolom hogy mivel a szomszédban harckészültség van, azért nálunk is lehetne valami mozgolódás! Ha kitör a háború, akkor a MH.-nak segíteni kell a rendőri erőket a menekültek fogadására, ami benne van a pakliban.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kicsit bővebben arról a bizonyos fényképezkedjünk orosz katonákkal életérzésről...:
http://englishrussia.com/2014/03/01/crimea-ukraine-yesterday/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 194
113
Ez a dolog nem Mo-rol szol...Se Ukrajna, se Oo. nem fogja megtámadni Mo-ot.Veszélyben a kárpátalajai magyarok érezhetik magukat a nacionalista jobb szektortol, ezért is fontos, hogy az oroszok elérjék a kisebbségi jogok visszaállítását....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Korábban linkeltem egy videót, ahol egy ukrán tiszt beszél. Nagyjából erről:

"Mindössze három egység maradt a Krímben, amelyik nem állt át orosz oldalra – közölte az Indexszel Refat Csubarov. A krímitatár parlament (medzslisz) helyettes vezetője szerint az ukrán kormánynak sok mulasztása van az elmúlt tíz évről: most erről akarok a legkevésbé beszélni, de tény, hogy a mulasztások eredménye, hogy lényegében nincs Kijevhez lojális erő a Krímben. Az egyik utolsó csoport Szimferopol alatt van, amelyiknek vezetője közölte: halálukig küzdenek az orosz támadás ellen. A 36-os brigád nevében ezt egy tartalékos tiszt, Szergej Lapsin közölte az Uniannal, hozzátéve, hogy a támadásra magyar idő szerint délután egyig sor kerülhet."
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna behívja tartalékosait, rendkívüli értekezletet hív össze a NATO
http://hvg.hu/vilag/20140302_Ukrajna_behivja_tartalekosait_rendkivuli
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
ezért is fontos, hogy az oroszok elérjék a kisebbségi jogok visszaállítását....
ez alatt pontosan mit értesz? a kormányhatározatot nem írta alá az aktuális elnök, így nem lépett érvénybe. De hogy ez mit befolyásol azon, hogy egy fegyveres csapatnak ha úgy tetszik akkor rátámadjon a kárpátaljai magyarokra azt én nem tudom.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 072
113
Engem már csak egy dolog érdekel. Átálltak. De pontosan hova?
A krími önvédelmi erők, mint testület kik ellen véd kiket?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Unio: szerintem az sem biztos,hogy szimpla tüntetők foglalták el. Mi van ha a ruszkik? :)) Nem katonaként,hanem a tüntetők közé "beépülve".. de lehet én vagyok ilyen hiszékeny. Attól tartok ha a tüntetőknél lenne már, hallanánk róla.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Váratlanul érte Európát és az Egyesült Államokat szombaton az AFP francia hírügynökség által megkérdezett elemzők szerint, hogy Barack Obama amerikai elnök figyelmeztetése ellenére - miszerint minden ukrajnai intervenciónak ára lesz - bejelentették a Vlagyimir Putyin orosz elnök által kezdeményezett katonai beavatkozást.
http://www.portfolio.hu/gazdasag/mindenkit_megleptek_az_egesz_vilag_improvizal.196021.html

http://www.youtube.com/watch?v=R16HeWbd09M
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Szerintem eddig sem attól kellett félni hogy ukrajna minket támad meg, hanem attól hogy ha az oroszok esetleg nem állnak kelet ukrajnánál. (bár akkor se érne semmit a MH. ellenük)

Azért gondoljuk végig, hogy mégis miről beszélünk. Magyarország NATO-tag, ha az orosz sereg végig is rongyol Ukrajnán és nem áll meg az ukrán-magyar határnál, akkor nem csak Magyarországot, hanem a NATO-t támadja meg. Életbe lép az 5. cikkely, a NATO-nak cselekednie kell (és lehet azzal jönni, hogy a NATO gittegylet, meg nem érdekli őket Mo. sorsa, de Ukrajna a jelenlegi állapotában nem ér semmit, ezért Mo. stratégiai szerepe mostanában felértékelődik, mint potenciálisan az oroszokkal szomszédos állam, egy ilyen szövetségest pedig nem hagyhat veszni a NATO, az arcvesztésről nem is beszélve, amely meg be is dönthetné az egész szövetséget (ha Mo.-t nem védi meg, akkor mi garantálja a többi NATO-tag védelmét?)).

Másrészt ha a Honvédség ne adj isten Kárpátalján, azaz Ukrajna területén találja magát szembe az oroszokkal, akkor így jártunk, mivel bevonultunk egy szuverén állam (Ukrajna) területére, szóval kvázi nem lehet az ellen kifogásunk, ha egy másik agresszor sereggel szembetaláljuk magunkat.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
pela: Én azért az ilyenektől fosok rendesen ha pl hozzá nem értő csürhe embereket hagynak beszabadulni olyan intézményekben ahol van egy "nagy piros gomb"

- Nézd Antonovics! mi ez a kapcsoló?
- Nem tudom Bélovics, nyomjuk meg.
- .....
-Búm!

Persze most ezt itt túlreagáltam, de azért én aggódnék az ilyen erőművekért vagy egyéb vegyi gyárakért, stb...

Akkor már remélem, hogy inkább civil ruhás orosz különlegesek foglalták el mint ezek az agyhalott szélsőséges ukrán orkok.