1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Ukrajnai fegyveres konfliktus

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2014. március 1..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ksspsta

ksspsta New Member

Mi is?

2. Fade

Fade Well-Known Member

Mack: "Még mindíg nem győzöm csodálni az orosz hadsereg profizmusát. Gyakorlatilag vérfürdő nélkül foglalják el az orosz lakta részeket."

Nem profizmus, win-win szituácio és ez nyiltan deklarálva van. Ha Ukrajna bármit lép Oroszo azonnal megindul és akkor nem csak Krím de KUkrajna is bukik. Persze erősen München szagú a dolog és lehet így is.

3. Python

Python Well-Known Member

"Ukrajna behívja az összes tartalékost
    Ezt a kormány jelentette be. Ukrajna biztonságának és területi integritásának a megőrzése miatt van szükség a mozgósításra.

Életbe léptette Olekszandr Turcsinov ideiglenes elnök az Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (SZNBO) döntését, amely szerint teljes készültségbe lép az ukrán hadsereg. A védelmi minisztérium feladata a hadkötelesek mobilizálása és gyorsított kiképzésük megszervezése.

Mindenütt a félszigeten látható az orosz katonai erők mozgása. A félsziget északi bejáratánál 20 páncélozott szállítójármű – BTR – beásta magát, láthatóan tartós védelemre készülve – tudta meg az Index a Kijevhez hű krímitatár parlament egyik képviselőjétől."

4. Rommel28

Rommel28 Active Member

Szerintem itt a többség nem attól fél, hogy a hivatalos ukrán hadsereg fogja cseszegetni, a kárpátaljai magyarokat, hanem attól, hogy különféle félkatonai szabadcsapatok kezdenek vérengzésbe, mint annó a szerbeknél. És ennek leállítására nem nagyon lesz ereje az ukrán kormánynak.

5. Montezuma

Montezuma New Member

http://hvg.hu/vilag/20140302_Pancelosokkal_kozelednek_az_oroszok_ukran#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

6. Rommel28

Rommel28 Active Member

Elindult az ukrán tüzérség az egyik laktanyából:

http://www.youtube.com/watch?v=m8Y96VhmxK4

7. donpepe84

donpepe84 Member

Szerintem eddig sem attól kellett félni hogy ukrajna minket támad meg, hanem attól hogy ha az oroszok esetleg nem állnak kelet ukrajnánál. (bár akkor se érne semmit a MH. ellenük) Úgy gondolom hogy mivel a szomszédban harckészültség van, azért nálunk is lehetne valami mozgolódás! Ha kitör a háború, akkor a MH.-nak segíteni kell a rendőri erőket a menekültek fogadására, ami benne van a pakliban.

8. Python

Python Well-Known Member

Kicsit bővebben arról a bizonyos fényképezkedjünk orosz katonákkal életérzésről...:
    http://englishrussia.com/2014/03/01/crimea-ukraine-yesterday/

9. boki

boki Well-Known Member

Ez a dolog nem Mo-rol szol...Se Ukrajna, se Oo. nem fogja megtámadni Mo-ot.Veszélyben a kárpátalajai magyarok érezhetik magukat a nacionalista jobb szektortol, ezért is fontos, hogy az oroszok elérjék a kisebbségi jogok visszaállítását....

10. Python

Python Well-Known Member

Korábban linkeltem egy videót, ahol egy ukrán tiszt beszél. Nagyjából erről:

"Mindössze három egység maradt a Krímben, amelyik nem állt át orosz oldalra – közölte az Indexszel Refat Csubarov. A krímitatár parlament (medzslisz) helyettes vezetője szerint az ukrán kormánynak sok mulasztása van az elmúlt tíz évről: most erről akarok a legkevésbé beszélni, de tény, hogy a mulasztások eredménye, hogy lényegében nincs Kijevhez lojális erő a Krímben. Az egyik utolsó csoport Szimferopol alatt van, amelyiknek vezetője közölte: halálukig küzdenek az orosz támadás ellen. A 36-os brigád nevében ezt egy tartalékos tiszt, Szergej Lapsin közölte az Uniannal, hozzátéve, hogy a támadásra magyar idő szerint délután egyig sor kerülhet."

11. Python

Python Well-Known Member

Ukrajna behívja tartalékosait, rendkívüli értekezletet hív össze a NATO
    http://hvg.hu/vilag/20140302_Ukrajna_behivja_tartalekosait_rendkivuli

12. joker

joker Well-Known Member

ez alatt pontosan mit értesz? a kormányhatározatot nem írta alá az aktuális elnök, így nem lépett érvénybe. De hogy ez mit befolyásol azon, hogy egy fegyveres csapatnak ha úgy tetszik akkor rátámadjon a kárpátaljai magyarokra azt én nem tudom.

13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Engem már csak egy dolog érdekel. Átálltak. De pontosan hova?
    A krími önvédelmi erők, mint testület kik ellen véd kiket?

14. honved

honved Well-Known Member

A krími önvédelmi erők lehetnek az Oroszok, gondolom. :)

15. Unio

Unio New Member

És mi a helyzet az elfoglalt atomerőművel?

16. honved

honved Well-Known Member

Hír tv-ben Nógrádi György, most !

17. pela3

pela3 Well-Known Member

Unio: szerintem az sem biztos,hogy szimpla tüntetők foglalták el. Mi van ha a ruszkik? :)) Nem katonaként,hanem a tüntetők közé "beépülve".. de lehet én vagyok ilyen hiszékeny. Attól tartok ha a tüntetőknél lenne már, hallanánk róla.

18. Python

Python Well-Known Member

Váratlanul érte Európát és az Egyesült Államokat szombaton az AFP francia hírügynökség által megkérdezett elemzők szerint, hogy Barack Obama amerikai elnök figyelmeztetése ellenére - miszerint minden ukrajnai intervenciónak ára lesz - bejelentették a Vlagyimir Putyin orosz elnök által kezdeményezett katonai beavatkozást.
    http://www.portfolio.hu/gazdasag/mindenkit_megleptek_az_egesz_vilag_improvizal.196021.html

http://www.youtube.com/watch?v=R16HeWbd09M

19. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Azért gondoljuk végig, hogy mégis miről beszélünk. Magyarország NATO-tag, ha az orosz sereg végig is rongyol Ukrajnán és nem áll meg az ukrán-magyar határnál, akkor nem csak Magyarországot, hanem a NATO-t támadja meg. Életbe lép az 5. cikkely, a NATO-nak cselekednie kell (és lehet azzal jönni, hogy a NATO gittegylet, meg nem érdekli őket Mo. sorsa, de Ukrajna a jelenlegi állapotában nem ér semmit, ezért Mo. stratégiai szerepe mostanában felértékelődik, mint potenciálisan az oroszokkal szomszédos állam, egy ilyen szövetségest pedig nem hagyhat veszni a NATO, az arcvesztésről nem is beszélve, amely meg be is dönthetné az egész szövetséget (ha Mo.-t nem védi meg, akkor mi garantálja a többi NATO-tag védelmét?)).

Másrészt ha a Honvédség ne adj isten Kárpátalján, azaz Ukrajna területén találja magát szembe az oroszokkal, akkor így jártunk, mivel bevonultunk egy szuverén állam (Ukrajna) területére, szóval kvázi nem lehet az ellen kifogásunk, ha egy másik agresszor sereggel szembetaláljuk magunkat.

20. Unio

Unio New Member

pela: Én azért az ilyenektől fosok rendesen ha pl hozzá nem értő csürhe embereket hagynak beszabadulni olyan intézményekben ahol van egy "nagy piros gomb"

- Nézd Antonovics! mi ez a kapcsoló?
    - Nem tudom Bélovics, nyomjuk meg.
    - .....
    -Búm!

Persze most ezt itt túlreagáltam, de azért én aggódnék az ilyen erőművekért vagy egyéb vegyi gyárakért, stb...

Akkor már remélem, hogy inkább civil ruhás orosz különlegesek foglalták el mint ezek az agyhalott szélsőséges ukrán orkok.

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása