• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Ez egy olcsó és gyors modernizáció a raktáron lévő BMP-1-hez, amelyet az újonnan létrehozott egységek kapnak majd.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Ez egy olcsó és gyors modernizáció a raktáron lévő BMP-1-hez, amelyet az újonnan létrehozott egységek kapnak majd.

Én akkor sem értem pl. a Kliver modul mellőzését. Annyival nem lehet olcsóbb ez a BTR-es torony, a képessége meg csak nagyobb tán, mint a Klivernek...:rolleyes:
A gyors modernizáció meg, hát... Úgy tudom, még nincs háború, vagy mégis ? o_O

Kliver.jpg


1437027053_1314764219_bmp-1m-1.jpg



Mivel régebbi fejlesztés, a KBP oldalán már nincs sok nyoma a Klivernek. Helyette az újabb fejlesztésű (ez is több, mint 10 éves, de újabb tűzvezető eszközökkel, optikákkal felszerelt) Berezhok-ot ajánlják, aminek tömege kétszerese a Klivernek (1500 vs. 3000 kg), viszont van automata gránátvető (300 gránát), de kevesebb a gá. lőszere (200 a Kliver 300 db-jával szemben) :

BMP-2%2BKWS%2Bmit%2BBerezhok-Turm%2Bf%25C3%25BCr%2BRussland%2B1.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Én akkor sem értem pl. a Kliver modul mellőzését. Annyival nem lehet olcsóbb ez a BTR-es torony, a képessége meg csak nagyobb tán, mint a Klivernek...:rolleyes:
A gyors modernizáció meg, hát... Úgy tudom, még nincs háború, vagy mégis ? o_O

Kliver.jpg


1437027053_1314764219_bmp-1m-1.jpg



Mivel régebbi fejlesztés, a KBP oldalán már nincs sok nyoma a Klivernek. Helyette az újabb fejlesztésű (ez is több, mint 10 éves, de újabb tűzvezető eszközökkel, optikákkal felszerelt) Berezhok-ot ajánlják, aminek tömege kétszerese a Klivernek (1500 vs. 3000 kg), viszont van automata gránátvető (300 gránát), de kevesebb a gá. lőszere (200 a Kliver 300 db-jával szemben) :

BMP-2%2BKWS%2Bmit%2BBerezhok-Turm%2Bf%25C3%25BCr%2BRussland%2B1.jpg

Raktáron van nekik kb 800 BMP-1. Háború az nincs , de a Nato terjeszkedik az orosz határhoz-állandó bázisok a balti országokban-így Oo is kénytelen reagálni. Létrehoznak új gépesített lövész dandárokat, amelyek modernizált BMP-1-est kapnak a tervek szerint BTR-82A toronnyal. Új gépeket-Kurganyec, T-15 nem kaphatnak az újonnan létrejövő egységek mert nics. Csak abból kaphatnak ami van(raktáron)

.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Raktáron van nekik kb 800 BMP-1. Háború az nincs , de a Nato terjeszkedik az orosz határhoz-állandó bázisok a balti országokban-így Oo is kénytelen reagálni. Létrehoznak új gépesített lövész dandárokat, amelyek modernizált BMP-1-est kapnak a tervek szerint BTR-82A toronnyal. Új gépeket-Kurganyec, T-15 nem kaphatnak az újonnan létrejövő egységek mert nics. Csak abból kaphatnak ami van(raktáron)

.

Oké, kicsit sokat rugózok a témán, de akkor pl. miért nem lehetne (átmenetileg/ideiglenesen ezeket a dandárokat felszerelni BMP-1P/G-re átépített BMP-kkel ?
Ugye, az csak a Konkursz/AGS gránátvetős tuningolást jelentené, de az is megtenné, egy db 30 mm-es helyett...
Persze ők tudják, mit miért csinálnak, de így nekem, mint abszolút amatőrnek, ez elég érdekes "fejlesztés". :confused:

Még valami a Kliver-re utoljára visszatérve :
"Számítógépes szimulációk bizonyították, hogy a BMP-1M az amerikai M2 / M3 Bradley-t felülmúlja a tűzerő hatékonyságában (a tesztelt szempontok közé tartozott az ATGM teljesítménye, az ATGM hatékonysága és az automata gépágyú nappali és éjszakai körülmények közötti, valamint mozgás közbeni ATGM indítása) . Ezekben a szimulációkban a BMP-1M 1,3-szor több küzdelmet nyert az M2 Bradley-vel szemben."

Ha ez a gyakorlatban is megállja a helyét, akkor nincs miről beszélni. Ugyanis egy BTR tornyos BMP-nek esélye sincs sajnos egy Bradley-vel szemben. :cool:
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Miért van az, hogy a BMP-1 modernizációknál, nem igazán foglalkoznak a védetség érdemi fejlesztésével, pedig az elég siralmas
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Oké, kicsit sokat rugózok a témán, de akkor pl. miért nem lehetne (átmenetileg/ideiglenesen ezeket a dandárokat felszerelni BMP-1P/G-re átépített BMP-kkel ?
Ugye, az csak a Konkursz/AGS gránátvetős tuningolást jelentené, de az is megtenné, egy db 30 mm-es helyett...
Persze ők tudják, mit miért csinálnak, de így nekem, mint abszolút amatőrnek, ez elég érdekes "fejlesztés". :confused:

Még valami a Kliver-re utoljára visszatérve :
"Számítógépes szimulációk bizonyították, hogy a BMP-1M az amerikai M2 / M3 Bradley-t felülmúlja a tűzerő hatékonyságában (a tesztelt szempontok közé tartozott az ATGM teljesítménye, az ATGM hatékonysága és az automata gépágyú nappali és éjszakai körülmények közötti, valamint mozgás közbeni ATGM indítása) . Ezekben a szimulációkban a BMP-1M 1,3-szor több küzdelmet nyert az M2 Bradley-vel szemben."

Ha ez a gyakorlatban is megállja a helyét, akkor nincs miről beszélni. Ugyanis egy BTR tornyos BMP-nek esélye sincs sajnos egy Bradley-vel szemben. :cool:

Ez az orosz szárazföldi erők terve. Ebben nem mi döntünk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Akkor ezek csak kiképzésre lesznek, amíg nincs jobb? Így érthető lenne, hogy az oroszok nem akarnak sokat költeni rájuk.


Mit adsz egy új lövészdandárnak, amit létrehoznak? Csak azt adhatsz ami raktáron van. Kicsit növelik a tüzerejét és majd idővel lecserélik újakra.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
N
Lehet nem lehet érdemben növelni úgy a védettségét, hogy meg is érje.
Ne feledjük hogy valószinűleg az eredeti motor is benne van. Mert ahogy nézzem a modernizáció ki is merül a toronycserében.
Bizonyos % ban a páncélvédelmet lehet nővelni. De ahhoz új motor váltó plusz a felfügesztéshez is nyúlni kellene. Ez meg igy költségekben már nem biztos hogy kifizetödő.
Viszont így megmaradt egy árkon bokron keresztül vágó az úszóképességet megtartó lehet ütni és vágni harcjárművet.
Igazi oroszost.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Lehet nem lehet érdemben növelni úgy a védettségét, hogy meg is érje.
A BMP-1 alvázán vannak olyan specializált változtok amik 4-5 tonnával nehezebbek az alap modelnél, ennyi szerintem kihozható belőle, és 3-4 tonna plus védelem,mellett még marad az esetleg nehezebb új toronynak stb. Szerintem egy kerámi rátét páncél nem olyan nagy cucc, még súlyban sem.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
N

Ne feledjük hogy valószinűleg az eredeti motor is benne van. Mert ahogy nézzem a modernizáció ki is merül a toronycserében.
Bizonyos % ban a páncélvédelmet lehet nővelni. De ahhoz új motor váltó plusz a felfügesztéshez is nyúlni kellene. Ez meg igy költségekben már nem biztos hogy kifizetödő.
Viszont így megmaradt egy árkon bokron keresztül vágó az úszóképességet megtartó lehet ütni és vágni harcjárművet.
Igazi oroszost.
A motorhoz, váltóhoz általában amúgy is nyúlnak egy modernizálásnál. Ezek 50 éves elemek, olcsóbb egy most piacon lévő, elterjedt egységre cserélni, és azt fentartani. Nekem úgy tűnik ezek a modernizálások nem teljesértékűek
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
A BMP-1 alvázán vannak olyan specializált változtok amik 4-5 tonnával nehezebbek az alap modelnél, ennyi szerintem kihozható belőle, és 3-4 tonna plus védelem,mellett még marad az esetleg nehezebb új toronynak stb. Szerintem egy kerámi rátét páncél nem olyan nagy cucc, még súlyban sem.
Nem tudom mennyibe kerülnek a modern kerámiapáncélok, de tudtommal elég drágák.
Lehet nem ér annyit az egész.
???
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Nem tudom mennyibe kerülnek a modern kerámiapáncélok, de tudtommal elég drágák.
Lehet nem ér annyit az egész.
???
még felpáncélozva is olcsóbb szerintem mint egy modern vas alap szinten.
De még egy 10-20 milis acéllemezt sem tesznek a főbb helyekre, pedig az sem lenne akkora súly
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
A motor es az eroatviteli rendszer marad. Abtr 82 a toromyhoz az atgm integralast lehetoveteszik es valami dinamykus vedelmet telepotenek a pamceltestre?? Ez csak gomdolom hogy valami reaktiv pancel lessz. /egyebkent aexportra is megy ebbol a modernizaciobol ha lessz ra vevo./ apropenzes modernizacio