• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Erre most mit mondjak? Te tudod.
Megnézted rendesen amit belinkeltél szürke ábrát?Hol van berajzolva a gép sziluettjébe a szakasz pk és a helyettese?Hogyan lehet egy gépben 2 raj pk?Hogyan lehet 4db rajparancsnok rajzolva ha a szöveg csak 3 rajt említ?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 592
113
Én nem linkeltem be semmilyen szürke ábrát. Én csak arra válaszoltam, amit kérdeztél, mert egyértelműen oda van írva. Az, hogy az ábra mennyire jó, vagy nem, az egy más kérdés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Én nem linkeltem be semmilyen szürke ábrát. Én csak arra válaszoltam, amit kérdeztél, mert egyértelműen oda van írva. Az, hogy az ábra mennyire jó, vagy nem, az egy más kérdés.

Pont amiatt az ábra miatt írtam,hogy boki hitelesebb,mert az ábra biztosan hibás.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Megnézted rendesen amit belinkeltél szürke ábrát?Hol van berajzolva a gép sziluettjébe a szakasz pk és a helyettese?Hogyan lehet egy gépben 2 raj pk?Hogyan lehet 4db rajparancsnok rajzolva ha a szöveg csak 3 rajt említ?

A BMP 3 ábrán a kettes gép parancsnoki székében ülő szakaszparancsnokról lemaradt a kereszt ezért rajparancsnoknak néz ki. Kettesen jó.
Szakasz pk kettes gép parancsnoka, a helyettese pedig az egyes gép parancsnoka. A helyettesek a hintben feles jelölés keresztel, a gépben meg feles jelölés keresztel, csak fasz módon a fehéret megszínezték, ugyanez van a medic, dmr, géppuskás pár esetén is. Jelentése, nem részei egyik rajnak sem. Ha nem lenne telibe festve a szakaszparancsnok ő is kapott volna ilyen sötétítést.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
A BMP 3 ábrán a kettes gép parancsnoki székében ülő szakaszparancsnokról lemaradt a kereszt ezért rajparancsnoknak néz ki. Kettesen jó.
Szakasz pk kettes gép parancsnoka, a helyettese pedig az egyes gép parancsnoka. A helyettesek a hintben feles jelölés keresztel, a gépben meg feles jelölés keresztel, csak fasz módon a fehéret megszínezték, ugyanez van a medic, dmr, géppuskás pár esetén is. Jelentése, nem részei egyik rajnak sem. Ha nem lenne telibe festve a szakaszparancsnok ő is kapott volna ilyen sötétítést.

Biztos,hogy a toronyban ül a szakasz pk?Mondjuk bekem az is fura,hogy a raj pk is ott ül.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Biztos,hogy a toronyban ül a szakasz pk?Mondjuk bekem az is fura,hogy a raj pk is ott ül.

Franc tudja. Nekem is furcsa. Ezért is kérdeztem anno, hogy ha ez így van akkor szentírás-e, mert nagyon fospisztoly az egész.
Értem, ha be vannak gombolkozva, akkor a PL jobban átlátja a környezetét, de ha ki kell szállni akkor a gép sokat veszít a harcértékéből.
Az sem világos, ha a szakaszban van 3 PKP, akkor mi a picsának még egy dedikált géppuskás meg a segítője.
Simán el tudom képzelni azt is, hogy ez valami régi beidegződés a BMP 1-ből, amit a szovjet mentalitás meg a csóróság miatt hoztak magukkal még egy ideig. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a haderő reform keretein belül ezt is helyre tették.

Elég sok olyan kép kering, ahol a toronyban feszítő gépparancsnok nem úgy van beöltözve, ahogy a személyzet szokott .

the-crew-of-a-bmp-2-amphibious-infantry-fighting-vehicle-during-an-picture-id942651818



A Soviet motor rifle platoon consists of three BMP-2 armored infantry vehicles. One BMP is commanded by the platoon leader, a young lieutenant; the other two are commanded by sergeants. The BMP armored infantry vehicles had a squat, menacing look. Demchenko's company had started the war with a full complement of the newer BMP-2 Yozh.

However, it should be understood that in the BMP-1 and BMP-2, the commander of the vehicle was also the squad leader, and he was sometimes obliged to dismount with the passengers depending on the situation. Under such circumstances, the gunner had to command the vehicle from his station and he needed good visibility to do so effectively. With the BMP-3, it was different. The commander no longer dismounted with the passengers except perhaps under special circumstances, and as such, the BMP-3 retained its commander during combat at all times so the gunner could focus entirely on his tasks.

Ugyanakkor ilyenből is található rengeteg.
teams-of-russian-soldiers-on-bmp-2-infantry-combat-vehicles-compete-picture-id539034516

Russian-4.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
G

Galthran

Guest
a szerben modernizálják a bmpiket, ránézésre elég kicsinek tűnik az oldalsó páncélzat. erre szerelnek még valami plusz páncéllemezeket vagy reaktív téglákat?

19gBCGf.jpg

rHKfZZp.jpg

LorANGm.jpg

5091vOH.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
nem tetszik? mondjuk nekem se :D

de ez birizgálja most a fantáziám, miért van az oldalán az a kötényezés ha kb semmit se véd
Az egész amúgy szerintem csak valami koncepciós bemutató darab, ha megfigyeled cska rá van biggyesztve a külső lemez az eredeti páncéltestre. Szerintem nem teljesen így fog kinézni a végére.