• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
A meglátásod részben helyes.Ott tévedsz,hogy ez csak egy BMP-3 modernizáció semmi több.

Modernizációnak szerintem sok, mert az egész jármű felépítése megváltozik. Elől lesz a motor és meghajtás, hátul a láncfeszítő kerék. Átépíteni szerintem nem éri meg a teljesen más felépítésű eredeti BMP-3-at. Ennek mintha a teste is magasabb lenne. Nekem az jön le, hogy ez egy alternatíva, ha lesz rá igény olcsóbban, egyszerűbben gyártható, mint egy Kurganyec és kb. azt tudja.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 620
93
Ezek nem új gyártásúak,ha annyira gyatra lenne már szétszakadt volna az összes varrat.
Mit értesz szakadáson(repedés)? Ha ki nyílik 5 millire?Ugyan nézz meg pár képet a neten hogy kellene kinézni egy hegesztésnek.A másik ok,hogy lehet nem ott kell nagy erőket tartani ,de mégis így kell annak a szarnak ki nézni?Milliókért?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 272
76 842
113
Mit értesz szakadáson(repedés)? Ha ki nyílik 5 millire?Ugyan nézz meg pár képet a neten hogy kellene kinézni egy hegesztésnek.A másik ok,hogy lehet nem ott kell nagy erőket tartani ,de mégis így kell annak a szarnak ki nézni?Milliókért?

Az oroszokat sosem érdekelte az esztétikum.Ha megfelelő a minősége de csúnya,ők pont leszarják.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 001
113
Mit értesz szakadáson(repedés)? Ha ki nyílik 5 millire?Ugyan nézz meg pár képet a neten hogy kellene kinézni egy hegesztésnek.A másik ok,hogy lehet nem ott kell nagy erőket tartani ,de mégis így kell annak a szarnak ki nézni?Milliókért?

Ha majd új gyártási technológiát vezetnek be a Kurganmaszavodban akkor a hegesztés minősége is jobb(szebb) lesz. Az csak a Kurganyec-25 gyártásának megkezdésekor lesz kb 2024 körül.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Én ezt is meg értem.De ez qvára nem esztétikum! Ez ,szerintem szar.De tudod mit kérdezd/kérdezétek/meg ozymandiast ő hegesztő mérnök.
Ha nem olvad össze a lemez és a varrat anyaga rendesen, akkor az a szilárdság rovására megy. Vastagabb anyagoknál hegesztés előtt egy hornyot is szoktak késziteni az anyagba, hogy teljes keresztmetszet összeolvadjon. Ez úgy néz ki, mintha csak rá hegesztettek volna előkészítés nélkül. Flexel megigazítod hogy szép legyen, aztán szétesik. A normál használatot persze így is bírja, csak esetleg egy találat esetén esik szét.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 109
113
Nem gyártottak újat, csak új tornyot raktak a BMP-3M-re. Dragunból lett Manul. Ennyi az egész trükk benne. :)
Illetve ahogy az évente bemutatott új 842. BTR-82 verzió esetében, így itt is igaz, hogy a megrendelés esélye eléggé kétséges, de legalább lehet mit mutogatni. Úgymond a közönségnek kipakolni pár napra tökéletes (meg olcsó a korábbit felhasználni) aztán később ha lesz belőle valami akkor már más a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 778
65 109
113
BMP-3M Manul. Amíg a Kurga /T-15 meg nem jön, jó lesz ez is. Nekem tetszik.:rolleyes:

EgtLLGJXkAcKWiy

EgtLP6kXcAAHJ-c


EgtLXVUWkAAILNy

EgtLh2HWoAIfvsH

EgtLh5WXcAQgbrJ

EgtLlvUWkAM4Od7


Eghsu5kVkAEr20m

Eghr9CMU0AApQsP
Ezek itt a kepen nem uj jarmuvek, ezeket mar hasznaltak korabban. Lehet hogy nem ebben a formaban de mar letezett az alapjarmu korabban amire a felepitmenyt most felraktak.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 620
93
Ha nem olvad össze a lemez és a varrat anyaga rendesen, akkor az a szilárdság rovására megy. Vastagabb anyagoknál hegesztés előtt egy hornyot is szoktak késziteni az anyagba, hogy teljes keresztmetszet összeolvadjon. Ez úgy néz ki, mintha csak rá hegesztettek volna előkészítés nélkül. Flexel megigazítod hogy szép legyen, aztán szétesik. A normál használatot persze így is bírja, csak esetleg egy találat esetén esik szét.
Tudom hogy nem szép kifejezés de ezt hiják gyök varratnak. Ha az emlékezetem nem csal akkor kb mindkét oldalon, 60°-os szögben le kell srégelni. A közepén meg hagyni kell 1-2 milli 'húst+ugyancsak 1-2 milli hézagot. A pontos méreteket külömbözö táblázatok tartalmazzák. Többek között az anyag vastagság, mint egyik fontos tényező.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 620
93
Ha nem olvad össze a lemez és a varrat anyaga rendesen, akkor az a szilárdság rovására megy. Vastagabb anyagoknál hegesztés előtt egy hornyot is szoktak késziteni az anyagba, hogy teljes keresztmetszet összeolvadjon. Ez úgy néz ki, mintha csak rá hegesztettek volna előkészítés nélkül. Flexel megigazítod hogy szép legyen, aztán szétesik. A normál használatot persze így is bírja, csak esetleg egy találat esetén esik szét.
Nekünk azt tanították hogy ez hideg varrat. Kb kemény forrasztás. Lófaszt nem tart nemhogy ifvt, milliókért. Még egyszer NEM vagyok minösitett hegesztő! De amit ki adok a kezeim közül abból 10 év Németországban és 10 év Svájcban hiba nem volt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 001
113
Illetve ahogy az évente bemutatott új 842. BTR-82 verzió esetében, így itt is igaz, hogy a megrendelés esélye eléggé kétséges, de legalább lehet mit mutogatni. Úgymond a közönségnek kipakolni pár napra tökéletes (meg olcsó a korábbit felhasználni) aztán később ha lesz belőle valami akkor már más a helyzet.
Ezért is írtam:

Orosz hadsereg modernizált BMP-1, BMP-2 és BMP-3 gépeket vásárol. Ez nem fog változni az elkövetkezendő 3-4 évben.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and nyugger

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Sziasztok.Elnézve a kinagyított képeket,hát nem is tudom.Ha ilyen hegesztési varratokat adnák ki a kezeim közül(pedig nem vagyok minősitett hegesztő) akkor a gazdáim már réges rég elhajtottak volna a picsába.Pedig nem hadi ipari cégnél melózok.Ha ezt a minőséget tudják csak hozni az oroszok....fejvakarás.....

Közelről nem szépen kidolgozott, de a feladatát ugyanúgy ellátja (vagy jobban ?), mint valami felpolírozott nyugati IFV (azért a Bradley-vel való első talinál én is nagyot kamilláztam a minőségi különbségen :eek::rolleyes:) .
Szétesni semmilyen csatatéren nem fog és ettől olyan jó kis oroszos. Kell egy ilyen hadigépnél ennél több ? :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 620
93
Közelről nem szépen kidolgozott, de a feladatát ugyanúgy ellátja (vagy jobban ?), mint valami felpolírozott nyugati IFV (azért a Bradley-vel való első talinál én is nagyot kamilláztam a minőségi különbségen :eek::rolleyes:) .
Szétesni semmilyen csatatéren nem fog és ettől olyan jó kis oroszos. Kell egy ilyen hadigépnél ennél több ? :D:D:D
Helló.Ez qvára de nem látja el a feladatát.Nem kell fel polirozni,csak egyszerüen normálisan meghegeszteni/csinálni.Nem több.Te vennél hasonló minöségű autot/terméket teljes áron?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Helló.Ez qvára de nem látja el a feladatát.Nem kell fel polirozni,csak egyszerüen normálisan meghegeszteni/csinálni.Nem több.Te vennél hasonló minöségű autot/terméket teljes áron?

Szia ! Ha csak a heggesztést nézem, akkor esélyes, hogy nem.
Viszont egy IFV-t nem gondolom, hogy ez alapján vásárol valaki. Kivétel lehet, ha az első bukkanónál emiatt leesik a kötényezés...
Persze, ha azt mondja a szaki hegesztőmérnök, hogy ez (és a többi sorozatgyártott is) így nem teljes értékű és ez a harcképesség rovására megy, akkor nemet mondanék erre az IFV-re is.