1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BMP-1, -2, -3

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

???

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Erre most mit mondjak? Te tudod.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Megnézted rendesen amit belinkeltél szürke ábrát?Hol van berajzolva a gép sziluettjébe a szakasz pk és a helyettese?Hogyan lehet egy gépben 2 raj pk?Hogyan lehet 4db rajparancsnok rajzolva ha a szöveg csak 3 rajt említ?

4. ghostrider

Én nem linkeltem be semmilyen szürke ábrát. Én csak arra válaszoltam, amit kérdeztél, mert egyértelműen oda van írva. Az, hogy az ábra mennyire jó, vagy nem, az egy más kérdés.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Bocsánat elnéztem!

6. dudi

dudi Well-Known Member

Pont amiatt az ábra miatt írtam,hogy boki hitelesebb,mert az ábra biztosan hibás.

7. ghostrider

Semmi gond, majd utána nézek.

dudi likes this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Az a baj,hogy az orosz dolgokkal kapcsolatban érthető módon az orosz oldalalk a legjobbak csak ugyan olyan jól megy az orosz mint a mandarin(sehogy).

9. papi

papi Well-Known Member

A BMP 3 ábrán a kettes gép parancsnoki székében ülő szakaszparancsnokról lemaradt a kereszt ezért rajparancsnoknak néz ki. Kettesen jó.
    Szakasz pk kettes gép parancsnoka, a helyettese pedig az egyes gép parancsnoka. A helyettesek a hintben feles jelölés keresztel, a gépben meg feles jelölés keresztel, csak fasz módon a fehéret megszínezték, ugyanez van a medic, dmr, géppuskás pár esetén is. Jelentése, nem részei egyik rajnak sem. Ha nem lenne telibe festve a szakaszparancsnok ő is kapott volna ilyen sötétítést.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Biztos,hogy a toronyban ül a szakasz pk?Mondjuk bekem az is fura,hogy a raj pk is ott ül.

11. papi

papi Well-Known Member

Franc tudja. Nekem is furcsa. Ezért is kérdeztem anno, hogy ha ez így van akkor szentírás-e, mert nagyon fospisztoly az egész.
    Értem, ha be vannak gombolkozva, akkor a PL jobban átlátja a környezetét, de ha ki kell szállni akkor a gép sokat veszít a harcértékéből.
    Az sem világos, ha a szakaszban van 3 PKP, akkor mi a picsának még egy dedikált géppuskás meg a segítője.
    Simán el tudom képzelni azt is, hogy ez valami régi beidegződés a BMP 1-ből, amit a szovjet mentalitás meg a csóróság miatt hoztak magukkal még egy ideig. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a haderő reform keretein belül ezt is helyre tették.

Elég sok olyan kép kering, ahol a toronyban feszítő gépparancsnok nem úgy van beöltözve, ahogy a személyzet szokott .

A Soviet motor rifle platoon consists of three BMP-2 armored infantry vehicles. One BMP is commanded by the platoon leader, a young lieutenant; the other two are commanded by sergeants. The BMP armored infantry vehicles had a squat, menacing look. Demchenko's company had started the war with a full complement of the newer BMP-2 Yozh.

However, it should be understood that in the BMP-1 and BMP-2, the commander of the vehicle was also the squad leader, and he was sometimes obliged to dismount with the passengers depending on the situation. Under such circumstances, the gunner had to command the vehicle from his station and he needed good visibility to do so effectively. With the BMP-3, it was different. The commander no longer dismounted with the passengers except perhaps under special circumstances, and as such, the BMP-3 retained its commander during combat at all times so the gunner could focus entirely on his tasks.

Ugyanakkor ilyenből is található rengeteg.

fishbed likes this.
  12. Ukrán innováció. :)

Ocses likes this.
  13. boki

boki Well-Known Member

14. Galthran

Galthran Well-Known Member

a szerben modernizálják a bmpiket, ránézésre elég kicsinek tűnik az oldalsó páncélzat. erre szerelnek még valami plusz páncéllemezeket vagy reaktív téglákat?

15. krisss

krisss Well-Known Member

Mintha ráhúztak volna cipősdobozt a BMP-re.

Rotten878 and nyugger like this.
  16. Galthran

Galthran Well-Known Member

nem tetszik? mondjuk nekem se :D

de ez birizgálja most a fantáziám, miért van az oldalán az a kötényezés ha kb semmit se véd

17. krisss

krisss Well-Known Member

Az egész amúgy szerintem csak valami koncepciós bemutató darab, ha megfigyeled cska rá van biggyesztve a külső lemez az eredeti páncéltestre. Szerintem nem teljesen így fog kinézni a végére.

18. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Ez nem BMP, a jugóknak saját vasuk volt. M-80.
    Még csak nem is a BMP-n alapul, hanem a francia AMX-10-en.

tonyo and Galthran like this.

Ezen oldal megosztása