• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 578
113
Mivel rohangászanak amikor 10,000+ darab volt nekik minden fele. (Szolgálatban, meg raktárban is)
A németeknél meg a Marder az alap IFV, pedig az is 1000 éves.
Nekünk IFV-k sincs.
A BMP-1/2 öreg jármű. Nem felel meg tökéletesen a mai igényeknek. De ezt a Marder, vagy a Warrior vagy a Bradley esetén is el lehet mondani. Ez van.

A BMP-3 sokkal jobb lehetne e téren. Van hozzá sok páncél blokk, Emirátusok BMP-in fönn is van egy tök jó.
Még sincs igénye az oroszoknak jobb védelemre, ami nagy baj, szerintem.
Egyébként még mindig úgy vagyok vele, hogy a BMP-2M a legnormálisabban alkalmazható IFV-jük ami klasszikus IFV-ként értelmezhető. (szerintem ők is így gondolják mert viszonylag sokat adtak már át belőle de ehhez képest kevés került bevetésre és inkább tartalékolják)
Az kapott valami plusz páncélt?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Mivel rohangászanak amikor 10,000+ darab volt nekik minden fele. (Szolgálatban, meg raktárban is)
A németeknél meg a Marder az alap IFV, pedig az is 1000 éves.
Nekünk IFV-k sincs.
A BMP-1/2 öreg jármű. Nem felel meg tökéletesen a mai igényeknek. De ezt a Marder, vagy a Warrior vagy a Bradley esetén is el lehet mondani. Ez van.

A BMP-3 sokkal jobb lehetne e téren. Van hozzá sok páncél blokk, Emirátusok BMP-in fönn is van egy tök jó.
Még sincs igénye az oroszoknak jobb védelemre, ami nagy baj, szerintem.
Az emirtatusok annyira jónak találta a BMP-3at hogy a tornyát átszerelte egy török APC-re mert alkalmatlannak találták az IFV szerepkörre.
https://www.armyrecognition.com/ide..._turret_in_service_with_uae_armed_forces.html
UAE_Al_Jasoor_Rabdan_IFV_deployed_in_Native_Fury_2020_exercise.jpg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mennyi robban fel belőle egyből vagy gyullad ki instant ? A fő különbség ez.
Mennyi mászik ki belőle élve ha kilövik ? Mennyi marad javítható ezek után? Részletes statiszkát kéne vezetni (azt meg nem én fogok) bradleyből egykettő van ami eldurrant de a többség egyben marad. A BMP sorozat a lőszer viszonylag védtelen elhelyezése miatt könnyebben durran ki. Nyugatiból egyelőre kissebb a minta max felszorozni tudod az átlagot. De átlagban jobban egyben marad eddig.

Nagy számú mintát meg inkább nem akarok látni mert az világháborút jelent.

Mert baszod alássan ha százméterről lövöd meg a .338-al és harcképtelen lesz valamiért akkor nem kilövi? Utána nekiálltál tekerni a faszságot, hogy neked tessen.

Vagy esetleg egy .338-as norma magnumos géppuskasorozat (SIG 338) ?
Gondolom ebből s SIG338-ból 100 számra van rendszerben NATO oldalon? Te is rugózol a dolgokon de annak , hogy 1-2 db .338 találattal kilőjenek azaz harcképtelenné tegyenek egy BMP-t csak elméleti esélye van gyakorlatban még senki se prezentálta . De mindegy én elengedtem .
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 578
113
Gondolom ebből s SIG338-ból 100 számra van rendszerben NATO oldalon? Te is rugózol a dolgokon de annak , hogy 1-2 db .338 találattal kilőjenek azaz harcképtelenné tegyenek egy BMP-t csak elméleti esélye van gyakorlatban még senki se prezentálta . De mindegy én elengedtem .
Ezt is leírtam, hogy igazából nem releváns és kis távon viszi csak át csak a beugatolózós stílust kissé sokalltam amit megengedsz magadnak rendszeresen. (amúgy az amerikai SOF regimentnek az a rendszeresített géppuskája szóval igazából a százas nagyságrend megvan de nincs sok belőle @ravenlord egyik nagy kedvence a cucc egyébként)
Miben amúgy?
Arról volt szó, hogy a .338-assal ki lehet lőni egy BMP-t megfelelő körülmények közt.
Ki lehet?
Ki.
Érdemes megpróbálni? Nem annyira.
Utána nekiálltatok teret hajlítani...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113

Erre azért könnyen rájössz ha vissza olvasol. Nem a 338-ra írtam hanem arra, hogy az M113 marginális nyugaton. Hát nagyon nem az. Mai napig a legnagyobb darabszámú technika!
Szóval igen, dudi ismét hantázott ;)

Egyébként még mindig úgy vagyok vele, hogy a BMP-2M a legnormálisabban alkalmazható IFV-jük ami klasszikus IFV-ként értelmezhető.

Igen. De a BMP-2 az eleve IFV-nek lett tervezve. A BMP-3 valójában egy olyan tengerészgyalogos deszant jármű, amely elsősorban könnyű tank, és mivel még volt benne hely, így embereket is elvisz ha kell.
Az oroszok véleménye is az, a jelenlegi ukrán harcok alapján, hogy a BMP-3 funkcionálisan gyenge csapatszállító, viszont kiváló tűztámogató és felderítő jármű.
A BMP-2M-met különösen szeretik. Az rendes IFV, és alkalmas is ezekre a feladatokra. Az új torony meg brutális tűzerőt ad, nagyon jó elektronikával.

Az kapott valami plusz páncélt?

Van hozzá csomag.... sejtheted, hogy nem vették meg XD

Az emirtatusok annyira jónak találta a BMP-3at hogy a tornyát átszerelte egy török APC-re mert alkalmatlannak találták az IFV szerepkörre.

Mielőtt te is nagyon belemerülnél a fogalmatlan hazugság spirálba, csak szólok, hogy semmilyen BMP-3-ról nem szereltek le semmit....
Külön megvásárolható a torony :D
Annyira jónak találták a tűzerőt, hogy a török járműre is ezt kérték....
Patria AMV BMP-3-as toronnyal:
iu

Persze tudom, ők is leszerelték, mert a finneknek is szar volt a nem létező BMP-3-asuk XD
Komolyan, olyan röhejes dolgokat tudtok kitalálni, hogy néha súrolja a Kijev szelleme sztorit :D

Amúgy csak zárójelben jegyzem meg, hogy az Emirátusokban IFV tender volt , ahol az ős BMP-3-as agyonverte az M2 Bradleyt, meg a britt Warriort.
Olyan szinten megalázták őket az oroszok, hogy a Britek loptak (!) maguknak egy BMP-3-ast az Emirátusoknak szánt szállítmányból, hogy tanulmányozni tudják!
A saját tesztelésük alapján is mindenben felülmúlta a warriort.... Igen, harcászati elektronikában is... Volt ez a 90's években.... ;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Vojennaja Prijomkamai adása::

BMP az SVO zónában
Hogyan változott a BMP és BMD a különleges katonai müvelet alatt. Látogatás a Kurganmaszavodban


Ez egy nagyon jó videó!
Úgy látom már a BMP-3M készül. Ott a hőkamera, az oldalsó 12.7 mm-s géppuska elleni páncéllap és az RPG fogó rács is :cool:
Szegény dudi XD
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 853
113
Ez egy nagyon jó videó!
Úgy látom már a BMP-3M készül. Ott a hőkamera, az oldalsó 12.7 mm-s géppuska elleni páncéllap és az RPG fogó rács is :cool:
Szegény dudi XD
Hőkamerája van már 30 éve,csak nem nagyon akarod felfogni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
A valós előrelépés nem valamelyik értelmes ERA vagy D csomag lenne?

A videóban az hangzik el, hogy nincs igényük az ERA-ra, amit kétlek...
A BMP-3M kapott modern hőkamerát, az erősebb motort, félautomata váltót, oldalsó 12.7 mm elleni védelmet és RPG fogó rácsot.
Ezzel párhuzamosan zajlik a BMP-2-esek felújítása is, azok úszóképes oldalsó védelmet kapnak a 12.7 mm ellen, és ugyan úgy rácsot.
Valamit mókolnak a motorral is, de nem értettem. A lényeg, hogy csavarra szedik és felpáncélozott BMP-2M-et csinálnak belőle, vagyis megkapja a Kornetes tornyot!
Szóval a BMP-2-esekből BMP2M-lesz a régi "D" csomagnál jobb páncélcsomaggal.
Most, hogy végig néztem, ez jött le.