• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 158
78 719
113
De ez az M jelző óta amúgy is megvolt nem ? És igazából a tizenéve kész M változatot gyártják akkor most?
Volt vagy 3 fajta M változat, ez a Tesco gazdaságos az egyik amit 2015-ben mutattak be és eddig nem gyártották, hisz nem nagyon látott még senki a fronton rácsos BMP-3-at.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 363
113
De ez az M jelző óta amúgy is megvolt nem ? És igazából a tizenéve kész M változatot gyártják akkor most?

A hőkamera más, ez a két lencsés csukható fedelű. Be is mitatják.
Ez a fajta acélpáncél+rács nem volt gyártásban így egyben, tudtommal.
Az emirátusok BMP-i úszódobozos+rácsos megoldást kaptak.
A motor+váltó viszont alap M tartozék.
Lényegében ez egy olcsó, gyorsan gyártható M modifikáció.
Szerintem az alap hibákat orvosolja. Én csak azt nem értem, hogy eddig miért nem ezt gyártották/rendelték.
Sőt, miért nem az Emirátusi verziót. Az is az ő munkájuk. Vagyis már 1 éve nyomhatnák azt a verziót a frontra ha akarnák.

Ugyan úgy nem értem, miért tartott eddig, hogy a BMP-2 oldalvédelmet kapjon. Ott van a D csomag 30+ éve.
Most kapott kicsit csinosabb, úszódobozost ráccsal. Persze, jobb ez, de minek vártunk rá 1 évet...

Én azért örülök neki, hogy így bele lendültek. Tetszett a videó, meg, hogy végre olyan verziót gyártanak, ami életképesebb.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 425
37 227
113
BMP-2 és BMP-3 összevetése a Bradleyvel...a BMP-3 oldalát 12,7mm-es Browning is átlövi...

 
  • Vicces
Reactions: fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 576
9 043
113
Ha 4-5-ször annyi van/lehet belőle --az ára miatt bőven--, akkor hogy a *X@+-ba kerül az oldalába??? :oops:

Tudod, az az olasz "Monte-kukori": Pénz, +pénz, +pénz...

Most afölött elegánsan lépjünk át, hogy látván hogy támadják az orosz haditechnikát szükségét érezted, hogy rohanj és megvédd őket...

Na... Ha az árat felhozod, akkor nyilván globálisabban nézed a dolgot, nem leszűkítve az ukrajnai konfliktusra. Az alábbi dolgok azért eszébe jutnak az embernek:

  • Ha 4-5-ször annyi pénzed van, akkor a 4-5-szörös ár nem feltétlenül gond.
  • Lokálisan nem tudsz tetszőleges túlerőt képezni.
  • Az egész koncepciót kell nézni, a többi fegyverrel együtt alkalmazva.

Egyébként a BMP-3-ból az oroszoknak valami 600-800 db-juk lehet. Az amerikaiaknak Bradley-ből 6000-6500 db. Persze jön akkor, hogy van ám BMP-2 is. Igen, 4000-5000 db max. És gyengébb mint a BMP-3-as. Az erősen kérdéses állapotú és amúgy is még gyengébb képességű 7000-8000 db BMP-1-et is hozzáad még mindig csak kétszer annyi BMP-je van az oroszoknak, mint Bradley az USA-nak. A minőség meg...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 363
113
BMP-2 és BMP-3 összevetése a Bradleyvel...a BMP-3 oldalát 12,7mm-es Browning is átlövi...

Ha egy kicsit visszalapozol könnyen meg tudod mi ez ügyben a helyzet.
A BMP-2/3-hoz van kiegészítő páncélzat erre az esetre az 1980-as évek óta!
40 éve van rá technika, használják is, jelenleg is 12.7 mm-s lőszerek elleni védelemmel gyártják a harcjárműveket.
Remélem egyszer majd eljut nyugatra is az infó, meg hozzátok is. 40 év ehhez nem volt elég. :rolleyes:

Egyébként a BMP-3-ból az oroszoknak valami 600-800 db-juk lehet. Az amerikaiaknak Bradley-ből 6000-6500 db. Persze jön akkor, hogy van ám BMP-2 is. Igen, 4000-5000 db max. És gyengébb mint a BMP-3-as. Az erősen kérdéses állapotú és amúgy is még gyengébb képességű 7000-8000 db BMP-1-et is hozzáad még mindig csak kétszer annyi BMP-je van az oroszoknak, mint Bradley az USA-nak. A minőség meg...

Hol van az USA-nak 6000 db bevethető Bradley-e? o_O
Ilyen alapon az oroszoknak van 11000 db bevethető BMP-2-ese XD
A szándékosan hazug számisztikád helyet, a valóság:
USA: 2023 Augusztusában 1420 db M2 Bradley-vel rendelkezett.
Oroszok: Háború előtt szolgálatban volt 1800+ db BMP-2-es.
Mind két típusnál folyamatos a beszerzés. Lásd.
Kurgan gyári videót, ahol az elfekvő (papíron) 6000+ db-ból építenek új gépeket a régi BMP-2-őkből.
És az USA-ban is 473 db M2A4-es modifikációt rendeltek 2018-ban. Ezek beszállítása is folyamatos. Gondolom ezért tudtak ilyen számban adakozni ukrajnának.

Csak, hogy az oroszoknak e mellet volt még 700+ db BMP-3-asuk is. A BMP-3-as gyártása is folyamatos!
Senki sem tudja mennyi BMP-2/3 lehet jelenleg rendszerben, de nem úgy néz ki, hogy elfogynának...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 197
113
.

A BMP-t még mindig, mindenki a születése-kori (valóban) papír-tigrisként emlegeti, holott maguk az oroszok is vagy fél tucat 20t körülire modernizálást mutattak be! Ezek a jóval kisebb teknő és nem sokkal rosszabb ergonómia/kényelem rovására jóval nagyobb biztonságot adnak, mint az agyonhallgatott gyerekbetegségekkel határidő-csúszkálós LYNX-eink. Mindezt a jobb passzív védelmet tudják GOMBOKÉRT a 20(+9t körüli BMP-k, alig rosszabb mobilitással, sokszoros Mennyiséggel!

U.I.: Az egy másik tény, hogy ezek árát is ellopták orosz-hagyományosan! Mi Uniós/Jóindulatosan ez ki(német-)pénz-szivattyúzzúk! Mennyiben vagyunk a jobbak??? :confused: :eek: :oops:

Még észrevenni sem meri venni a 12+ év alatt "struccosított" magyar társadalom!




U.I. 2.0: Mialatt írtam, @fip7 is reagált a finoman kategorizálok: óvodás szintű, ritka nagy "tsatsiságok" sokadik ismétlésére.


.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 158
78 719
113
.

A BMP-t még mindig, mindenki a születése-kori (valóban) papír-tigrisként emlegeti, holott maguk az oroszok is vagy fél tucat 20t körülire modernizálást mutattak be! Ezek a jóval kisebb teknő és nem sokkal rosszabb ergonómia/kényelem rovására jóval nagyobb biztonságot adnak, mint az agyonhallgatott gyerekbetegségekkel határidő-csúszkálós LYNX-eink. Mindezt a jobb passzív védelmet tudják GOMBOKÉRT a 20(+9t körüli BMP-k, alig rosszabb mobilitással, sokszoros Mennyiséggel!

U.I.: Az egy másik tény, hogy ezek árát is ellopták orosz-hagyományosan! Mi Uniós/Jóindulatosan ez ki(német-)pénz-szivattyúzzúk! Mennyiben vagyunk a jobbak??? :confused: :eek: :oops:

Még észrevenni sem meri venni a 12+ év alatt "struccosított" magyar társadalom!




U.I. 2.0: Mialatt írtam, @fip7 is reagált a finoman kategorizálok: óvodás szintű, ritka nagy "tsatsiságok" sokadik ismétlésére.


.
Hol vannak ezek a 20 tonnás páncélos szörnyetegek?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 363
113
Hol vannak ezek a 20 tonnás páncélos szörnyetegek?

A fronton ;)
A BMP-3 alapból 18.7 tonna :rolleyes:
4 tonnányi plusz páncélt bír el a futómű.
Magyarán a BMP-3 üres tömege 18.7-22.7 tonnáig terjedhet.
iu
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 363
113
Csak a BMP-3 nem BMP-2...

Sosincs benned annyi elegancia, hogy beismerd: "Ezt most benéztem! "
Helyette mindig jön ez a mismásolás....

Jah és csak a fronton nem angyon láttunk még ebből túl sokat. Így hirtelen én egyre sem emlékszem.

És mióta vagy az ukrán fronton? :D

De inkább ne is válaszolj semmire. Egyre nívótlanabb vagy, sajnos :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 158
78 719
113
Sosincs benned annyi elegancia, hogy beismerd: "Ezt most benéztem! "
Helyette mindig jön ez a mismásolás....



És mióta vagy az ukrán fronton? :D

De inkább ne is válaszolj semmire. Egyre nívótlanabb vagy, sajnos :(
Semmit nem néztem de, te beszélsz teljesen másról.

Nem vagyok ott és te sem, de az elmúlt másfél év megmutatatta, hogy az oroszoknak semmit nem lehete elhinni, bemondásra!
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
783
1 527
93
Ez milyen formában ellenérv az állításomra?
Olyan ellenérv amit már már mindenki un itt a fórumon! A :hadonaszos: kirohanásaidat, meg a másik oldal lekicsinylése, ócsárlása. Ez megváltoztat szerinted valamit? Nem a témának megfelelően előre mozdítod a fórumot, hanem szétvagdalod a magad ízlése szerint! No csak ez a baja mindenkinek veled. Nem bántalak, csak próbáltam tükröt tartani. Próbáld előre mozdítani a fórumot, te hogyan oldanád meg a gépek védelmét? Nagy a tudásod tessék, mutass példát! Engem a gépek érdekelnek!


Egy kis érdekesség hogy a témánál maradjunk.

3ioNzug.png


zpb1NtW.png



jZoUWtN.png



bSFyWYp.png

- Nos vannak még hiányosságok amit én másképpen oldanék meg, ám haladunk.