Boxer (GTK/MRAV/MIV/CRV/...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
F-9n8k0XAAAdmbE
F-9n8k1W4AA7pnX


Waters up to 1.50 meters deep are no problem for the armored transport vehicle...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 968
26 999
113
Tovább folyik az europaitlanítás...
Ha ez igazzá válik, akkor ott nagyon nagy a baj. Elképesztően az USA markában vannak.
Ha jól tudom akkor ez a boxer vásárlás ahhoz volt kötve, hogy az ausztrál tenderen a lynx nyerjen ami nem nyert így nem lesz ausztrál gyártású boxer a németeknél
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Ha jól tudom akkor ez a boxer vásárlás ahhoz volt kötve, hogy az ausztrál tenderen a lynx nyerjen ami nem nyert így nem lesz ausztrál gyártású boxer a németeknél
Ezt itt szerintem félreértetted. (Mert félreérthető!)
A kommentekből az jön le, hogy az ausztráloknál akarják leállítani a Boxer beszerzést. És itt a posztoló is erre utal.
191db-block II-ről ír, és hogy a block I 20db-ja után nem kérnek többet.
Ugye 211 db CRV megrendeléséről döntöttek.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 983
113
Tovább folyik az europaitlanítás...
Ha ez igazzá válik, akkor ott nagyon nagy a baj. Elképesztően az USA markában vannak.
Éleslátásod lenyűgöz.Boxer helyett milyen amerikai terméket vesznek? Strykert?
Mit csinálnak a tucatnyi beszállítóval, akik már ráálltak a gyártásra?
Ha cseréln(én)ek, akkor inkább a koreai versenytárs lenne a befutó.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Éleslátásod lenyűgöz.Boxer helyett milyen amerikai terméket vesznek? Strykert?
Mit csinálnak a tucatnyi beszállítóval, akik már ráálltak a gyártásra?
Ha cseréln(én)ek, akkor inkább a koreai versenytárs lenne a befutó.
Esélyesen eltolják a crv beszerzést kesőbbre vagy csökkentik a darabszàmot a pénzt meg flottára vagy légierőre költik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Éleslátásod lenyűgöz.Boxer helyett milyen amerikai terméket vesznek? Strykert?
Mit csinálnak a tucatnyi beszállítóval, akik már ráálltak a gyártásra?
Ha cseréln(én)ek, akkor inkább a koreai versenytárs lenne a befutó.
ACV-30, Piranha 5.
De inkább az előző. Az ausztrálok nagyon a saját régióra koncentrálnak, és ott meg életbevágó a kétéltű kialakítás.
Ebből a szempontból megértem ha dobni akarják a Boxert.
Esélyesen eltolják a crv beszerzést kesőbbre vagy csökkentik a darabszàmot a pénzt meg flottára vagy légierőre költik.
Az a probléma, hogy a RM a MILVEHCOE-t elsősorban ezek legyártására, valamint helyi HX végszerelésre, és kiszolgálására hozta létre.
Hiába kecsegtettek jó zsíros export szerződésekkel, az ausztrálok a koreai partnert választották.
Én ebben az eltolásban nem hiszek. A jelen pillanatban kinéző, "csak MRO" szereppel nem hiszem, hogy be fogja érni a RM.
Ahogy kinéz, a teherautókon kívül kigolyózták őket onnan. Nekik sokkal komolyabb terveik voltak ott.
Ne legyünk meglepődve, ha esetleg a MILVEHCOE-t 1-2 éven belül részben, vagy egészben értékesíti a RM. Szerintem ez nekik ott egy dead money, amit máshol sokkal jobban fel tudnának használni.
Azért sem logikus nekem az eltolt beszerzés, mivel az egyik legrégebbi beszerzési programjuk ez. A 2Mrd USD meg még nem is fogja megfektetni az ausztrál védelmi költségvetést. Ráadásul nem is egyben kellene ezt kifizetni.
Nekem ez itt nagyon is katonai stratégiai, de elsősorban politikai stratégia váltásnak tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Az eltolás alatt úgy ertem, hogy erre hivatkozva dobják a boxert és utána nekigyürkőznek újra más típussal az új irànyvonalnak megfelelően.
ACV-30, Piranha 5.
De inkább az előző. Az ausztrálok nagyon a saját régióra koncentrálnak, és ott meg életbevágó a kétéltű kialakítás.
Ebből a szempontból megértem ha dobni akarják a Boxert.

Az a probléma, hogy a RM a MILVEHCOE-t elsősorban ezek legyártására, valamint helyi HX végszerelésre, és kiszolgálására hozta létre.
Hiába kecsegtettek jó zsíros export szerződésekkel, az ausztrálok a koreai partnert választották.
Én ebben az eltolásban nem hiszek. A jelen pillanatban kinéző, "csak MRO" szereppel nem hiszem, hogy be fogja érni a RM.
Ahogy kinéz, a teherautókon kívül kigolyózták őket onnan. Nekik sokkal komolyabb terveik voltak ott.
Ne legyünk meglepődve, ha esetleg a MILVEHCOE-t 1-2 éven belül részben, vagy egészben értékesíti a RM. Szerintem ez nekik ott egy dead money, amit máshol sokkal jobban fel tudnának használni.
Azért sem logikus nekem az eltolt beszerzés, mivel az egyik legrégebbi beszerzési programjuk ez. A 2Mrd USD meg még nem is fogja megfektetni az ausztrál védelmi költségvetést. Ráadásul nem is egyben kellene ezt kifizetni.
Nekem ez itt nagyon is katonai stratégiai, de elsősorban politikai stratégia váltásnak tűnik.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 983
113
Az új irány Dél-Korea lehet. Nem csak az IFV tender, hanem az aussie politika miatt is. Amikor kint voltam náluk, akkor éppen az volt az agylövésük, hogy az európai bevándorlók helyett inkább ázsiaiak jöjjenek. Hegyekben. Aztán megbánták. Most megint Ázsia felé látszanak fordulni.