1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BrahMos

Diskurzus a(z) 'Támadó fegyverzet' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 11..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Azamerikaiak is rendelkeztek, csak nem tetszett nekik és leálltak velük.

2. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

http://defencyclopedia.com/2014/12/27/explained-how-the-us-navy-can-shoot-down-the-deadly-brahmos-missile/

3. Mackensen

Csomó baromság van ebben a cikkben.

4. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

5. boki

boki Well-Known Member

fip7 likes this.
  6. Roni

Roni Well-Known Member

http://vpk.name/news/175306_bramos_uvelichit_dalnost_i_dobitsya_giperzvuka.html

Hogyan akarják növelni a Brahmos hatótávját?

subsonic sebességgel teszi meg a távolság 70 százalékát és végfázisban gyorsul csak 3 mach sebességre?
    Az hiszem a kínai hajó elleni rakéta amit a type 052d és az 055 szánnak hasonló.

A cikk szerint a brahmos 2 már idén készen áll majd a repülési tesztekre ami 7-8 mach sebességre lesz képes .

Ez a rakéta szintén 300km hatótávú lesz tudomásom szerint .Tehát ezeket max SSGN tengóknak érdemes használni mivel 300 km vízfelszínen egy rombolóval korvettel nekimenni egy hordozó csoportnak nekimenni őrültség .

7. Roni

Roni Well-Known Member

boki

Ezek az adatok csak nekem újak?

A p-800 oniks nem 300 km? hatótávú? hanem 600o_O? Persze a 9m helyett azt hittem hogy csak 6 méter hosszú.

De a brahmos is meglepő : 500 km hatótávjával és és 3,5 mach sebességével azért eléggé odabaszós cucc.

vajon ennek a 7 mach sebességűnek mennyi lesz a hatótávja?

8. boki

boki Well-Known Member

Az indiai Brahmos hatótávja mindossze 290 km volt, mivel India korábban nem volt teljes jogú tagja a Rakétatechnológiai Ellenőrzési Rendszer-nek (MTCR) .
    Ma sikeres tesztet hajtottak végre egy megnovelt hatótávu Brahmosszal , aminek hatótávja 400-450 km.
    Az Onix hivatalos hatótávja 300 km , de a valóságban 550 km korul van.

A Brahmos 2 sebessége M 5-7 kozott lesz és hatótávja 300 km.

wankel, fishbed, fip7 and 1 other person like this.
  9. Mackensen

Azt hiszem, hogy ez egy indiai gép

fishbed likes this.
  10. boki

boki Well-Known Member

Ez a Brahmos -M kioldási teszt még 2016 novemberbol egy Szu-30MKI-rol
    Volt már posztolva ez a video.

11. Mackensen

Nekem lemaradt

12. Roni

Roni Well-Known Member

Igen ezt én is láttam a ASIAN Defence blog-on.

Csak lusta voltam linkelni :oops:

13. wolfram

wolfram Well-Known Member

Mach 10-es maxim sebességnél a Sprint izzott az indítástól úgy két-három másodperc múlva... Kíváncsi leszek, milyen anyagok és pláne érzékelők bírják ki a stabil kb. Mach 6-ot.

14. boki

boki Well-Known Member

BrahMos ER (Extended Range)

15. Roni

Roni Well-Known Member

A TASSZ-nak nyilatkozó védelmiipari forrás elmondása szerint az új 3M22 Cirkon típusú hiperszonikus cirkáló rakéta tesztpéldányával az egyik lövészet során sikerült elérni a Mach 8 sebességet. A forrás nem szolgáltatott adatokat az lövészet során alkalmazott indítóplatformról. A TASSZ-nak hivatalos forrás eddig nem erősítette meg ezen információkat.
    Az eddigi információk alapján a Cirkon körülbelül 400 kilóméteres hatótávval rendelkezik, és maximális sebessége 4-6 Mach közé tehető. A rakéta a Kalibr és Onyx típusoknál alkalmazott 3Sz14 indítóval kompatibilis, így egy platformon akár többféle cirkáló illetve hajó elleni rakéta is lehet. A tervek szerint még idén lezajlanak a rakéta állami tesztjei és 2018-ban már szolgálatba is állhat. Elsőként a Projekt 1144 Kirov-osztály modernizált illetve modernizálandó tagjai a Nagy Péter és az Admiral Nahimov kaphatják meg a Cirkonokat, de az ötödik generációs, jelenleg tervezés alatt álló Haszki-típusú vadásztengeralattjárókon is rendszeresíteni fogják.

fip7 likes this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

17. wankel

wankel Well-Known Member

Televiziós adásból kivágott képek a "Zirkon"-ról (BrahMos II):
    [​IMG] [​IMG]
    Tervezett változatok:
    3M-22 "Zirkon" (alapváltozat BrahMos-II) - 500 km
    Zirkon-NK (hajófedélzeti) UWPU 3S-14
    Zirkon-PL (tengeralattjáró) UWPU (3)
    Zirkon-S (partvédelmi)
    Zirkon-A (repülőgép)
    Valamint a rakétára tervezett megnövelt hatótávú variáns, 4000 km max hatótávolsággal.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

wolfram, fip7, fishbed and 2 others like this.
  18. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Ezt nem a humorba akartad rakni?

Ez az X-51es. Át veszik a kínai másolós technikát újból? Azt hittem az a Szovjetúnióval együtt megszünt! :p

19. fip7

fip7 Well-Known Member

20. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Ezen oldal megosztása