Brit haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Jön a következő adag F-35B...
"...The First Sea Lord recently said during a webcast that the UK intends to purchase ‘around 60’ F-35B jets and then ‘maybe more up to around 80’ for four deployable squadrons..." :eek:
https://ukdefencejournal.org.uk/uk-confirms-plans-to-order-more-f-35-jets/

mondjuk az 1 érdekes kérdés, hogy hogyan fog kijönni az a 4 squadron...mármint nyilván tudok 4-el osztani, de a RAF squadron-jai ha jól tudom 12-16 gépesek...a QE kapcsán meg arról beszéltek, hogy békeidőben csak 24 gép lenne a fedélzeten...

lehet valami olyasmi elosztás lesz, hogy 24-24 gép a 2 QE hajóra, és 2*16 gépes század maradna a szárazföldön?

mindenestre a RAF jövője kb. úgy néz ki, hogy marad 107 EF+80 F35
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Na, lehet, hogy reszeltek az Ajax programnak is?
Leállították a teszteléseket biztonsági okokból.
Olyan erős a vibráció benne, hogy 90 perceben maximálták a benne tölthető időt....
Az már csak a hab a tortán, hogy hátrafelé menetben 20cm-nél magasabb akadályon elakad...
Ez mondjuk igen mellemetlen, hogy mondjuk bemész valahova előre, de kimár nem tudsz jönni.
Az Ajax nem az ASCOD továbbgondolása? Az ascod-nál nincs ilyen probléma?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
...ami 12 plusz mindossze a jelenlegi 48 megrendelthez kepest....


...ami tovabbi 20 gep jelentene. 80 gep egy UK-nak meg mindig nem sok, de mivel ezeket kizarolag a horodozokra szanjak, ez mar eleg lehet, ha mellette nyugdijaznak minden mast es csak latest EF (meg talan egyszer Tempest) marad.
Ha jól értem a gondolatmenetet, akkor ez hasonlóan beijesztés volt csak (mint a kivonunk minden tankot), hogy maradnak a 48db eddig megrendelt gépnél. Ez azt jelentette volna, hogy a QE hajónak meglett volna az állandó 2-2 százada, és 0 tartalékkal, váltással számoltak volna.
Ez persze marhaság is volt. A 60 gép azt jelenti, hogy már van minimális váltás. A 80 pedig szerintem teljesen elégséges lehet váltással tartalékkal együtt a flotta számára. A harci konfig.-ban összesen 72db F35B mehet fel a 2 hajóra.
Arról nem is beszélve, hogy az éppen nem a fedélzeten lévő századok hozzájárulnak a szigetek védelméhez!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Na, lehet, hogy reszeltek az Ajax programnak is?
Leállították a teszteléseket biztonsági okokból.
Olyan erős a vibráció benne, hogy 90 perceben maximálták a benne tölthető időt....
Az már csak a hab a tortán, hogy hátrafelé menetben 20cm-nél magasabb akadályon elakad...
Ez mondjuk igen mellemetlen, hogy mondjuk bemész valahova előre, de kimár nem tudsz jönni.
Hát igen. Mekkora királyok ezek ott a szigeteken. :D
Ilyen az amikor ötven évvel előttünk járnak. :D Mindenesetre ostobán pazarlónak tűnik ez a belebegtetett csomag is. Egyszerűen nem is értem, minek gyártanak saját bármit is, mindig kompletten kidobják, mert miután kész, elégedetlenek vele.

Lehet csak a barkács énem beszél belőlem, de a 750+ warrior kivonása felvet bennem egynémely kérdéseket. Egyrészt sosem volt persze az IFV csúcsa, másrészt azért csak mennyiség, el is ketyegett. Az, hogy nekik nem kell tartaléknak sem, érdekes. Lehet a szokásos nincs hozzá semmi alkatrész lehet mögötte és majd így elpasszolják valami ahmednek?

A másik a Challenger 2. Ha már most szarban vannak vele, vajon a kivontakkal fog-e felszabadulni elég keret az üzemeltetési költségek szintjén, vagy még ez is csak ködösítés a leépítéshez? Itt talán a legrosszabb opciót választják ezzel, mert ami marad, annak aztán az alvázával lesznek elégedetlenek. :D

Érdekes ez a teljes programnak tűnő kapkodás mindenesetre.

Nem, az Ajax (vagy korábbi nevén az SV Scout család) meg fog maradni! Csak módosítaniuk kell a rendelt variánsokon.
Korábban elsősorban cavalry/felderítő alegységek alapjárművét tervezték belőlük, ami miatt elsősorban a mozgékonyság, és a nagy tűzerő kellett nekik. Ha átmegy a mostani tervezet, akkor a armoured infantry dandárok alapjárművét kell belőle faragni. Állítólag a GDELS még mindig küzd a CT40 intregrációján, de per pillanat nincs nagy dráma, ugyanis Hadsereg leállítatta az AJAX első variánsainak átadását. Már nem lehet megmondani, hogy valamilyen komoly gond van-e a CT40-es toronnyal, vagy már akkor világossá vált, hogy masszív "újratervezés"-be fog a Brit Hadsereg beleborulni.
Mindenesetre a széles tornyos AJAX veziónak a széles tornya hagyományos IFV esetén nem igazán használható, mert -1 embert jelent a deszanttérben.
EZ azért gond, mert az angol raj 8 fős, + a jármű személyzete.

Igazság szerint, elvileg tavaly nyáron a MoD elfogadta a Warrior új tornyának első fejlesztési fázisát. Ha mindenképpen ragaszkodnak a CT40-hez, akkor van opció (meg ugye ott a Nexter már kész Scorpion tornya).
Ha azt mondják, hogy kisebb is elég lesz, akkor mind Amerikából, mind az RM Németországból tudna 30 v. 35-ös tornyot viszonylag gyorsan.
Ugyanakkor az is fontos, hogy az ASCOD elég szűk, és emiatt a gyalogsági verziók esetén a 8 főt főleg csak RC toronnyal lehet összehozni. A cseheknek elvileg az MT-30-as Elbit emberes toronnyal meg tudták oldani a 8 fős deszantot. Szóval lehetséges, de nem lesz egy "fáklyás menet". :cool:
Mindesetre az Ajax/ASCOD alkalmas a hagyományos IFV szerepre modern környezetben is, míg a Warrior-ról ez nem egészen elmondható.
Tehát annak a programnak a beszántása eléggé logikus lépés lenne.

Ez részben azért hiszem ha látom egyelőre. Túl sok a ha. Persze a boxer ebből elég valós, de mire mindent lezongoráznak, addig még annak a koncepciójában is lehet ezer változás. Persze ez lehet jó is, csak az eddigiek alapján kérdés, hogy mi valósul meg a dolgokból.

Mert, sikerült nekik zsákutcába vinni a harckocsifejlesztésüket és most kapkodnak a saját presztízs megtartása vagy a németek előtti fegyverletétel között. Csak előbb még bepróbálkoztak a gondolat elhintésével, hogy majd mindenki megvédi őket, ők meg csak boxereznek. Nevetséges, ahogy a hk képesség teljes leépítésének a gondolata.

Mert a saját a hk-hoz mérten elbaszott ifv-jük ugyanúgy kuka és ahogy mondtad, a lehetőségeik megvannak helyette, csak gondold el,hogy ilyen körülmények között az mikorra valósulna meg.

Meg mert kinézték egy láncos platformot, de nagyon fejletten nem általános jármű alapnak, mint ahogy a boxert terveznék, hanem a felderítőiknek only, legalábbis jelenleg. Amin szenvednek egy olyan űrméretű fegyver integrációjával, ami a vh-ban nekünk a Nimródon volt. :rolleyes: Mert ennyire fejlettek. A svédeknek valahogy sikerült 30 éve hadrendbe állítani a cv9040-et, nem tudok mást elképzelni, csak mértéktelen korrupciót ennek a hátterében. Még a csigazabálóknak is simán ment egy közepes teherautó léptékű járműre, ne vicceljünk már.

És bár van egy láncos alapjuk így, egyrészt a kivont ifv helyére kérdés, hogy ugyanazt rendszeresítik-e, másrészt ugye, ahogy írtad, még ezzel is bepróbálkoztak, hogy nem lesz semmi.

Szóval ha van önhibából adódóan halmozottan hátrányos helyzet, az ez. Vagy odaültetnek egy döntésképes és racionális ügyintézőt, vagy kólával és kukoricával végignézhetjük, ahogy a stryke koncepciójuk ugyanennek a bohózatnak az újabb fejezete lesz.

Ez jelenleg szánalmas amit felmutatnak.

És ott az egész lényege amit kihagytam, hogy a terveik java része mint haderő így életképtelen. Persze te is ezt írtad én meg csak magyarázom, de a lehetséges kombinációk a mostani állás szerint egyszerűen értelmetlenek.

Ha felújítják a hk-kat, marad az ajax a felderítőiknek, de minden más kerekes lesz, akkor az együttmozgatás finoman szólva is meredek lesz konfliktusban.

Ha a kerekeseket külön szervezik, akkor a nehéztehcnikájuk alárendelt gyalogság nélküli vagy vicces teherautós megoldású tud lenni, így a 21. században.

Mindkét opció feltételezi a ct40 hadrendbe állását.

Ha ez nem valósul meg, akkor irgalmatlan elherdált összeg+kötbér mellett, kiesik a láncos felderítő, tehát a hk-k vagy kerekes eszközök mellett kell, hogy érvényesüljenek, vagy vakon állnak a garázsban.

Szóval lesz több dandár erejű közepes-kerekes erejük, ami jelenleg APC szinten látszik a nagy tervek ellenére, meg több béna kacsa nehéz láncos erejük, megfosztva minden szükséges kiegészítéstől. Se gyalogság láncos IFV-nek, se semmi.

Még ha tendereznek is és azt hatékonyan is csinálják, amit nem hiszek, akkor is kifut a Challenger 2 felújítás is, mire ifv kerülne mellé. Főleg mivel a boxer a prioritás egyértelműen. Gyakorlatilag így ugyanannyi értelme lesz a hk felújításnak, mintha tényleg kivonnák mindet.

Szerintem igen-igen el vagy tévedve a brit hadsereget illetően.
Van egy nagyon fontos szempont, amit elöljáróban le kell szögezni. Jelenleg a brit hadsereg egy komplett reform előtt áll.
Nagy reform lesz, mert nekik a NATO jelenlegi iránya - úgymint a nehéz technika rulez - a legkedvezőtlenebb forgatókönyv, ami csak lehet.


Ahogy fentebb is írtam. A Warrior/ASCOD csere iszonyú gyorsan lemenedzselhető lenne. Mire kivonnák a Warriorokat, kb. 4-5-6 éves időtávban, ott sorakozhatnának az Ajax alapú IFV-k a placcon.


Szerintem ne kutyulj össze mindent! Az Ajax platform a CVRT kiváltására volt hivatva. Az ausztrálok is jelenlegi állás szerint a Boxert is csak pont ezen cavalry/felderítő funkciókra használja majd. A gyalogságuk Bushmastereken szállítódik.
A CT40 esetén meg nem az űrmérettel van a probléma, azt gondolom te is tudod! o_O


Hogyhogy nem lesz semmi? Mindenképpen lesz, csak jelenleg mi nem latjuk a végleges döntést. 1-2 héten belül kint lesz az új koncepció.


Még egyszer. Nekik "könnyebb" dolguk van, mint nekünk. Nekik a csökkenő haderőméret miatt nem igazán kell létszámhiány miatt aggódni.
Hátrányos helyzetről csupán a nagy munka (átszervezés) és a csökkenő pénz maitt vannak - bár taval kaptak 16Mrd-nyi plusz pénzt, ami azért sokat segíthet az átalakítas levezénylésében.

Attól, hogy neked az a fixaideád, hogy mindenkinek saját harci eszközöket kell fejleszteni, még nagyon sokan kiválóan elvannak.:)
 
K

kamm

Guest
Ha jól értem a gondolatmenetet, akkor ez hasonlóan beijesztés volt csak (mint a kivonunk minden tankot), hogy maradnak a 48db eddig megrendelt gépnél. Ez azt jelentette volna, hogy a QE hajónak meglett volna az állandó 2-2 százada, és 0 tartalékkal, váltással számoltak volna.
Ez persze marhaság is volt. A 60 gép azt jelenti, hogy már van minimális váltás. A 80 pedig szerintem teljesen elégséges lehet váltással tartalékkal együtt a flotta számára. A harci konfig.-ban összesen 72db F35B mehet fel a 2 hajóra.
Arról nem is beszélve, hogy az éppen nem a fedélzeten lévő századok hozzájárulnak a szigetek védelméhez!

Igen, valahogy ugy. 70-80 koze varnam a veget, mert azzal mar le van tudva a naval aviation, minden masra meg ott a Eurofighter meg a Mastercard, utobbival a Tempest cehjet is allva. :cool:
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
IMG_20210604_123439.jpg


Én meglepődnék ha törölnék az Ajaxot. Ennyi fejlesztéssel eltöltött év és belelocsolt pénz után, ha kell valami maszatolással részlegesen megoldva a súlyosabb problémák egy részét, de szerintem már ki fogják szenvedni valahogy a programot. Mert a program törlése mégnagyobb arcvesztéssel és fejhullással járna, mintha botrányokkal övezve, de végül szolgálatba állna a gép.

Pár hét és elfelejti a közvélemény ezt úgy is. Szokás szerint mindenki inkább a saját seggét védi és kicsit férrenéznek majd a következő teszt alatt, a katonák egészségkárosodása, meg hogy harcra teljesen alkalmatlan lesz a jármű a stabilizátor problémája miatt, meg nem érdekel majd senkit... legalábbis ne adj isten az első éles bevetésig.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
IMG_20210604_123439.jpg


Én meglepődnék ha törölnék az Ajaxot. Ennyi fejlesztéssel eltöltött év és belelocsolt pénz után, ha kell valami maszatolással részlegesen megoldva a súlyosabb problémák egy részét, de szerintem már ki fogják szenvedni valahogy a programot. Mert a program törlése mégnagyobb arcvesztéssel és fejhullással járna, mintha botrányokkal övezve, de végül szolgálatba állna a gép.

Pár hét és elfelejti a közvélemény ezt úgy is. Szokás szerint mindenki inkább a saját seggét védi és kicsit férrenéznek majd a következő teszt alatt, a katonák egészségkárosodása, meg hogy harcra teljesen alkalmatlan lesz a jármű a stabilizátor problémája miatt, meg nem érdekel majd senkit... legalábbis ne adj isten az első éles bevetésig.
Széééép... :D
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
IMG_20210604_123439.jpg


Én meglepődnék ha törölnék az Ajaxot. Ennyi fejlesztéssel eltöltött év és belelocsolt pénz után, ha kell valami maszatolással részlegesen megoldva a súlyosabb problémák egy részét, de szerintem már ki fogják szenvedni valahogy a programot. Mert a program törlése mégnagyobb arcvesztéssel és fejhullással járna, mintha botrányokkal övezve, de végül szolgálatba állna a gép.

Pár hét és elfelejti a közvélemény ezt úgy is. Szokás szerint mindenki inkább a saját seggét védi és kicsit férrenéznek majd a következő teszt alatt, a katonák egészségkárosodása, meg hogy harcra teljesen alkalmatlan lesz a jármű a stabilizátor problémája miatt, meg nem érdekel majd senkit... legalábbis ne adj isten az első éles bevetésig.
Még meg is veregethetik egymás vállát a programért felelős döntéshozók, politikusok, miután rendszerbe állt, hogy ejj de nehéz szülés volt, de végül megoldották. Jöhet a prémium/sikerdíj lol.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
H

Hummen23

Guest
IMG_20210604_123439.jpg


Én meglepődnék ha törölnék az Ajaxot. Ennyi fejlesztéssel eltöltött év és belelocsolt pénz után, ha kell valami maszatolással részlegesen megoldva a súlyosabb problémák egy részét, de szerintem már ki fogják szenvedni valahogy a programot. Mert a program törlése mégnagyobb arcvesztéssel és fejhullással járna, mintha botrányokkal övezve, de végül szolgálatba állna a gép.

Pár hét és elfelejti a közvélemény ezt úgy is. Szokás szerint mindenki inkább a saját seggét védi és kicsit férrenéznek majd a következő teszt alatt, a katonák egészségkárosodása, meg hogy harcra teljesen alkalmatlan lesz a jármű a stabilizátor problémája miatt, meg nem érdekel majd senkit... legalábbis ne adj isten az első éles bevetésig.
Nem fér a fejembe, hogy mivel tud kevesebbet az angol mérnök, mint a német.
 
  • Tetszik
Reactions: tacticool
S

speziale

Guest
Hát igen. Mekkora királyok ezek ott a szigeteken. :D

Az a helyzet, hogy ezzel a 2 QE osztályú hordozóval jó sok időre tökön lőtték magukat...jó drága volt, cserébe üzemeltetni is jó sokba kerül

én a britek helyében az egész army-t elvittem volna eg "fast deployable" irányba, hiszen szállító kapacitásuk azért egész jó van...a Boxer alapján bármilyen szükséges konfigot megcsinálhatnak (IFV, APC, SPH, 105mm-es tűztámogató, páncéltörő, csapatlégvédelem), ami meg az A400-al is szállítható...a Chinookon meg vihetik a 105-ös ágyúkat..én a helyükben még a Chally-t is kukáztam volna
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Az a helyzet, hogy ezzel a 2 QE osztályú hordozóval jó sok időre tökön lőtték magukat...jó drága volt, cserébe üzemeltetni is jó sokba kerül

én a britek helyében az egész army-t elvittem volna eg "fast deployable" irányba, hiszen szállító kapacitásuk azért egész jó van...a Boxer alapján bármilyen szükséges konfigot megcsinálhatnak (IFV, APC, SPH, 105mm-es tűztámogató, páncéltörő, csapatlégvédelem), ami meg az A400-al is szállítható...a Chinookon meg vihetik a 105-ös ágyúkat..én a helyükben még a Chally-t is kukáztam volna
Álmodoztak erről egy rövidet, de kapták is szerintem az összes szövetségestől az ívet, hogy meg a jó édesanyátokat gyerekek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az a helyzet, hogy ezzel a 2 QE osztályú hordozóval jó sok időre tökön lőtték magukat...jó drága volt, cserébe üzemeltetni is jó sokba kerül

én a britek helyében az egész army-t elvittem volna eg "fast deployable" irányba, hiszen szállító kapacitásuk azért egész jó van...a Boxer alapján bármilyen szükséges konfigot megcsinálhatnak (IFV, APC, SPH, 105mm-es tűztámogató, páncéltörő, csapatlégvédelem), ami meg az A400-al is szállítható...a Chinookon meg vihetik a 105-ös ágyúkat..én a helyükben még a Chally-t is kukáztam volna

Álmodoztak erről egy rövidet, de kapták is szerintem az összes szövetségestől az ívet, hogy meg a jó édesanyátokat gyerekek.
Továbbra is ez a fő irány.
 
S

speziale

Guest
Álmodoztak erről egy rövidet, de kapták is szerintem az összes szövetségestől az ívet, hogy meg a jó édesanyátokat gyerekek.

Gondolom az európai szövetségeseknek ez így sokkal jobb, hogy az európai védelmi képesség szempontjából totál haszontalan QE-re költik a rengeteg pénzt...

amit a chally modernizációra, az Ajaxra meg a 2 QE-re elköltöttek pénzt, abból vehettek volna +2 Type 45-öt, ami azért masszívan hozzá tudott volna járulni az európai rakétavédelemhez, meg mondjuk F35A-ból kijött volna az eredetileg tervezett 138 gépes mennyiség...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Gondolom az európai szövetségeseknek ez így sokkal jobb, hogy az európai védelmi képesség szempontjából totál haszontalan QE-re költik a rengeteg pénzt...

amit a chally modernizációra, az Ajaxra meg a 2 QE-re elköltöttek pénzt, abból vehettek volna +2 Type 45-öt, ami azért masszívan hozzá tudott volna járulni az európai rakétavédelemhez, meg mondjuk F35A-ból kijött volna az eredetileg tervezett 138 gépes mennyiség...

Gondolom az európai szövetségeseknek ez így sokkal jobb, hogy az európai védelmi képesség szempontjából totál haszontalan QE-re költik a rengeteg pénzt...

amit a chally modernizációra, az Ajaxra meg a 2 QE-re elköltöttek pénzt, abból vehettek volna +2 Type 45-öt, ami azért masszívan hozzá tudott volna járulni az európai rakétavédelemhez, meg mondjuk F35A-ból kijött volna az eredetileg tervezett 138 gépes mennyiség...
Tök haszontalan nehézdandárok az igények a szövetségben. De majd a britek közlik, hogy bocsi, mi csak boxerezünk, a tankhordákat kihagyjuk. :D mindezt azért, mert elbalfaszkodták a gőgjükben a fejlesztéseket időben, azaz nem csináltak semmit. Most meg kapkodva döbbennek rá, hogy egyrészt nincs semmijük normális, másrèszt a brit mi eltérőek vagyunk balfaszság miatt az új dolgok is szarok. És a vége a strike koncepció német dolgokkal, meg a felújított challenger német dolgokkal, amit ezek a brit ászok fel tudnak mutatni. Legalább ennyit. Vagy a gondolatmeneted alapján mi is légvédelmet adjunk modernizált btr-re építve a haderőt?:D
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Az a helyzet, hogy ezzel a 2 QE osztályú hordozóval jó sok időre tökön lőtték magukat...jó drága volt, cserébe üzemeltetni is jó sokba kerül

én a britek helyében az egész army-t elvittem volna eg "fast deployable" irányba, hiszen szállító kapacitásuk azért egész jó van...a Boxer alapján bármilyen szükséges konfigot megcsinálhatnak (IFV, APC, SPH, 105mm-es tűztámogató, páncéltörő, csapatlégvédelem), ami meg az A400-al is szállítható...a Chinookon meg vihetik a 105-ös ágyúkat..én a helyükben még a Chally-t is kukáztam volna
Ja,sanszos hogy lesz nekik. Most rakott fel egy Cockerill 3105-ös 105-milis tornyot a Boxerre a KMW.
És micsoda véletlen,hozzájuk viszik próbalövészetre.
Egyébként ezek a tornyok nekem nagyon gyanúsak,és én nem tartom elképzelhetetlennek,hogy nálunk is képben lehet a 8x8-asunkra.
Mivel még ahol csak szaglásztunk,beszerzések után,mindig képben volt ez a cég.
Épp úgy a Tulpar esetében mint at ST-nél,ezek a tornyok futnak. A másik dolog,amiatt el tudom ezt képzelni,az az,hogy a Hirtenberger gyárt 105-ös tüzérségi lövedéket,szóval a lőszer is kivan pipálva.
De ez részemről csak teória,én mindig így szeretem összefésülni a dolgokat,de elég sokszor működik..
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Nem fér a fejembe, hogy mivel tud kevesebbet az angol mérnök, mint a német.
Hát, ha mérnökök nem is tudnának kevesebbet, de a projekt menedzsment biztos, hogy nincs a helyzet magaslatán. Elég csak a tévedésből 40 centivel hosszabbra legyártott alvázra gondolni. :D Persze sok a különböző beszállító, nehéz összefogni őket, de ez így van minden haditechnikai eszköznél.
Fene se tudja, mit csinálnak a GDLS-nél, mint fővállakozó és fő integrátor... az biztos, hogy elsősorban ez az ő saruk, mert érdekes módon a a jármű elemei máshol külön-külön működnek, csak az Ajax-on nem.

Toronyt az RM gyártja a Lance architektúrájára épül. Tűzvezetés és érzékelők a Thales-től, illetve a Lockheed Martin UK-től, illetve az LM UK is szereli készre a tornyot. A CTA40-nel sincs gond érdekes módon a franciáknál. Az MTU dizel a Boxerben lévő, a Renk váltó a Puma-val (és a Lynx-vel) egyezik meg, hogy honnan jön a vibráció és mért nem jelentkezett eddig a többi Ascod variánson... hogy hogyan sikerült ezt így összehozni, ráadásul 10 év alatt. :D

Az a helyzet, hogy ezzel a 2 QE osztályú hordozóval jó sok időre tökön lőtték magukat...jó drága volt, cserébe üzemeltetni is jó sokba kerül

én a britek helyében az egész army-t elvittem volna eg "fast deployable" irányba, hiszen szállító kapacitásuk azért egész jó van...a Boxer alapján bármilyen szükséges konfigot megcsinálhatnak (IFV, APC, SPH, 105mm-es tűztámogató, páncéltörő, csapatlégvédelem), ami meg az A400-al is szállítható...a Chinookon meg vihetik a 105-ös ágyúkat..én a helyükben még a Chally-t is kukáztam volna
Hordozókra mindenképpen szükségük van a Falkland-szigetek (meg a körülötte sejtett nagymennyiségű földgáz és kőolaj) miatt, illetve sokkal inkább az Antarktiszi területeket féltik, aminek Falkland a kulcsa. Azért mindig ott lebeg egy Argentin megszállás szelleme, hiába tartják államcsődben az országot.

Ha lenne esze az argentinoknak, már rég leszopták volna Kínát fegyverekért és politikai támogatásért, cserébe meg kinai cégek termelhetnék ki a nyersanyagokat. 2015 környékénél alkalmasabb idő nem is lett volna egy támadásra, amikor se aktív brit hordozó, de még a Harriereket eladták az USMC-nek. 2018-ban meg még az Ocean helikopterhordozó is a brazilokhoz került, az is szóba került, hogy a Harpoon-t is kivonják, és hajó elleni rakéták nélkül maradt volna az RN jó időre, amíg el nem készül a váltótípus. Elképesztő mélységbe süllyed a Navy abban az időszakban.
A szigeten állomásozó egy darab rombolót + a környéken ólálkodó nuki tengót, 4 Typhoont, meg az ősöreg Rapier AA-t se lenne egy olyan nagy vasziszdasz túlterhelni, ha meg megvan a reptér, akkor csak a sírás maradt volna a briteknek akkoriban. De boccs az offért.

Boxer elég körülményesen szállítható az A400m-el, aminek a rámpája csak 32 tonnáig terhelhető, így egy komolyabb páncélzatú és fegyverzetű Boxer csak a modul nélkül tud felhajtani. Ezért 2 A400m viszi a 2 db "üres" Boxert és egy harmadik a 2 modul! El lehet képzelni, mennyi ideig tart átdobni valahova pár száz járművet a britek 22 A400m-vel, ha feltételezzük, hogy a C-17-et leköti a Challyk szállítása.

Akkor inkább kieg páncél nélkül szállítanák őket, persze a modult bedaruzni sokkal gyorsabb, mintha fel kéne rakni a kiegpáncélt, de akkor mi van, ha valami történik az egyik géppel? -2 modul, vagy -1 hordozó jármű. Így legalább egyből harcképes, még ha sérülékenyebb is.

Ja,sanszos hogy lesz nekik. Most rakott fel egy Cockerill 3105-ös 105-milis tornyot a Boxerre a KMW.
És micsoda véletlen,hozzájuk viszik próbalövészetre.
Egyébként ezek a tornyok nekem nagyon gyanúsak,és én nem tartom elképzelhetetlennek,hogy nálunk is képben lehet a 8x8-asunkra.
Mivel még ahol csak szaglásztunk,beszerzések után,mindig képben volt ez a cég.
Épp úgy a Tulpar esetében mint at ST-nél,ezek a tornyok futnak. A másik dolog,amiatt el tudom ezt képzelni,az az,hogy a Hirtenberger gyárt 105-ös tüzérségi lövedéket,szóval a lőszer is kivan pipálva.
De ez részemről csak teória,én mindig így szeretem összefésülni a dolgokat,de elég sokszor működik..
Ebből azért még ne vonj le messzemenő következtetéseket. Azt a tornyot a Rosomaktól a K21-en át a Piranha 3-ig mindenre felrakták. Jól néz ki a kiállításokon, meg elmondható, hogy jaj de moduláris járgányunk van, ekkora torony is rámegy. Gyakorlatban meg a szaudi LAV700-on és az indonézek Kaplan MT-n kívül sehol nem állították szolgálatba végül.

A brit MOD kiejelentette, hogy nem tervezik a Boxert közepes kaliberű gépágyúval felszerelni, akkor elég valószínűtlen, hogy nagy kaliberű tornyot tennének rá, főleg, hogy az amcsik is megszabadulnak az MGS-től és nagymennyiségű gépágyús Strykerrel pótolják a kieső tűzerőt.

105mm-es tüzérségi lőszer nem csereszabatos a harckocsilőszerrel, amit a Cockerill is használ, teljesen más.
 
S

speziale

Guest
Tök haszontalan nehézdandárok az igények a szövetségben. De majd a britek közlik, hogy bocsi, mi csak boxerezünk, a tankhordákat kihagyjuk. :D mindezt azért, mert elbalfaszkodták a gőgjükben a fejlesztéseket időben, azaz nem csináltak semmit. Most meg kapkodva döbbennek rá, hogy egyrészt nincs semmijük normális, másrèszt a brit mi eltérőek vagyunk balfaszság miatt az új dolgok is szarok. És a vége a strike koncepció német dolgokkal, meg a felújított challenger német dolgokkal, amit ezek a brit ászok fel tudnak mutatni. Legalább ennyit. Vagy a gondolatmeneted alapján mi is légvédelmet adjunk modernizált btr-re építve a haderőt?:D

A NATO-ban nem az a cél, hogy mindenkinek legyen minden képessége, hanem hogy ki mit tud felajánlani...

azért a briteknek hosszú távon is ott lesz a legkorszerűbb Apache változatból 50 darab, ami képes drónokkal együttműködni, plusz ott lesz rajta a Brimstone mint konzervnyitó
Ajax alvázon szintén bemutatták már a brimstone 3-al a páncéltörő verziót ezt minden további nélkül rá tudják rakni a Boxerre is...
és amikről most beszélünk azok mind "stand-off" páncéltörő eszközök
és emellett van nekik ha jól tudom Bonus irányított tüzérségi gránátjuk, amivel 35 km-ről tudnak akár mozgó páncélost is kilőni
meg ugye van nekik MLRS rakéta tüzérségük is...szóval attól, hogy nem lenne nehézdandáruk attól még ez lehetne egy nagyon is potens haderő...és ami a legfőbb...minden eleme A400-al szállítható....

nyilván nem ők lennének a dárda hegye...ugyanakkor azt se felejtsük el mit jelentene a 80 darab F35b helyett 130 darab F35a....a légifölény kivívásában meg a légvédelem kiiktatásában elég komoly szerepük lenne
 
  • Tetszik
Reactions: papi and Pogány