1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

CAESAR

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - nyugger által indítva @ 2016. szeptember 6..

1. nyugger

nyugger Well-Known Member

2. nyugger

nyugger Well-Known Member

Az Eurosatory 2016-on

3. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

4. rudi

rudi Well-Known Member

Felrakom ezeket a 8x8-as CAESAR videókat, mert eddig csak a 6x6-os volt ebben topicban. (meg egyébként is, nagyon tetszik ez a rendszer...)
    bemutató

és a gyakorlat

svajcibeka, nyugger and Tcat like this.
  5. ijasz

ijasz Well-Known Member

silurusglanis likes this.
  6. rudi

rudi Well-Known Member

CAESAR élesben, headcam

svajcibeka, tonyo and emel like this.
  7. gacsat

gacsat Well-Known Member

o_O
    Mondjátok, hogy én látom rosszul, és nem előbb rakják be a kivető töltetet, és csak utána a skulót.o_O

8. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Rosszul látod. A töltőautomatikára elő van készítve a malac, azt betölti, közben a másik srác tolja be a kivetőt. Közben már újra teszik az automatikára a következőt.

gacsat likes this.
  9. Ocses

Ocses Well-Known Member

Az elején látszik ott a skuló. Megnyom egy gombot, utánna fordul a következőért.

10. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Jól látod, csak nem egy fázishoz töltik őket. A fejkamerás mandzsó a robotkarra teszi a lövedéket, míg a kivetőtöltetet direktbe, a csőbe töltik a másik oldalról.
    Az elsütés után a robotkar azonnal beküldi a már ráhelyezett/bekészített lővedéket a csőbe, a töltetet meg nagyjából azzal egy időben küldi be a szemben lévő tüzér, amikor a fejkamerás egy újabb lövedéket helyez a ROBOTKARRA.
    Én igazság szerint azt nem értem, hogy vajon miért töltik ilyen féloldalasan, kézzel?!?
    Elvileg a kivetőtöltet is mehetne robotkarról.
    Nekem az a tippem, hogy meg van hibásodva a kar. o_O

11. Ocses

Ocses Well-Known Member

Így talán minimálisan de nagyobb a tűzgyorsaság.
    Amikor fölmegy és megfordula lőszerért, a kar már tolja be az előzőt.
    Bár ezzel max pár másodpercet nyerhetnek lövésenként.
    Bár ezt robotkarral is megoldhatnák. o_O
    Nem tudom az mennyivel lassabb.

12. rudi

rudi Well-Known Member

A kivető töltet könnyű és ráadásul résztöltetenként variálható. Felesleges bonyolítani azzal hogy a robotkarral tolják be. Látszik hogy a katona félkézzel betolja a csőbe az egész adagot.
    Ezzel szemben a gránát tömege 40-50 kg. Azt manuálisan feltolni a csőbe kéne még minimum két ember meg egy hosszú piszkafa...
    Ezt már megéri gépesíteni.

Számomra inkább az a kérdés hogy a gyújtót hol állítják? Itt még manuális lenne?
    Sok helyen ezt is már egy automata intézi a csőbe tolás előtt.

Ocses likes this.
  13. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Rájöttem, hogy mi az amit elnéztem
    Ez még az ereseti Caesar. 6x6 alapon. Mint az EVA-ból is van egy régebbi 6x6, és egy 8x8 is.
    Én ezt a töltést hiányoltam, ami a Caesar 8x8-on már rajta van. Én csak ennek a mechanizmusát láttam:

Ők már dánok. Ők már csak 8x8-at rendeltek.
    A 8x8-as jármű magasabb kicsit, és túl magas hogy ne automata töltse. Illetve a 6x6 komplett platformot kapott, amire több ember is felléphet...

Luthero, fedett_mókus and Ocses like this.
  14. papi

papi Well-Known Member

A 6x6 még a tervezett Renault Sherpa teherautócsalád 10-es tipusú alvázára lett felpakolva. Tervezték a 15 és a 20 típusokat is, de nem kerültek gyártásba.
    A 8x8 már Tatra T815 alvázat kapott. Állítólag a Kerax 8x8 terepjáró képességeit elégtelennek találták erre a célra.

Sherpa 20

Renault Kerax

Ezen oldal megosztása