Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Jó. Hát meg kellett próbálnom.
Akkor is strukturálisan jobb konstrukció, mint a T-ék...

Miért, mégis mi a sz@rt gondolt bárki is, ha nem rendszerben lesznek ezek bevetve, ahogy kitalálták őket?
Nem is sarki kocsmát foglaljuk el egy hét alatt 'hadműveletekkel' számol egy normális doktrína.
A Fulda-hágónál kellene ezeknek az orosz hk-kal párbajozni kombinált hadműveletek keretein belül, légi fölény mellett.
Elcseszik az egészet ezek.
Valójában semmi gáz nincs ezzel a bevetési metódussal.Igazábol Saron dettó ugyan ezzel az erőszakos felderités módszertannal találta meg a rést anno a két egyiptomi hadsereg között.
Baj inkább az ukrán legénység kiképzettségével van.Ez egy nagyon veszedelmes,nehéz harcmód,igen jol képzett legénységet igényel,és nagyon jó tiszteket,hogy minimalizálják a veszteségeket.
Bajság lehet a műszaki támogatással is.Kevés a müszaki utász és a müszaki mentő jármű is.Baj van a felderitéssel is-ezért is kell a régi,hagyományos erőszakos felderitéshez folyamodni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Make it double.

NlISgkA.jpg

Ohh, hát ezek még itt javíthatóak XD
Egy kis Hemmerite és minden jó lesz :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
Nvm, tényleg a kiégett példány felülről.
Nem a kiégés a lényeg, hanem az, hogy nem a küzdőtér égett ki. Ez nem orosz harckocsi, nem utazik rajta gyalogság így a kutyát nem érdekli, ha ég a harckocsi a küzdőtéren kívül. Nézd meg a képet, jól látszik, hogy a baloldali gázolajtartájok égtek ki eljesen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Valójában semmi gáz nincs ezzel a bevetési metódussal.Igazábol Saron dettó ugyan ezzel az erőszakos felderités módszertannal találta meg a rést anno a két egyiptomi hadsereg között.
Attól, hogy akkor ez bejött, itt még nem feltétlenül fog.
Főleg nem pótolhatatlan technikát felhasználva.
Főleg nem Challengert o_O
Meg lett mondva, hogy hogyan és mire használhatják!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem a kiégés a lényeg, hanem az, hogy nem a küzdőtér égett ki. Ez nem orosz harckocsi, nem utazik rajta gyalogság így a kutyát nem érdekli, ha ég a harckocsi a küzdőtéren kívül. Nézd meg a képet, jól látszik, hogy a baloldali gázolajtartájok égtek ki eljesen.

Nekem úgy tűnik, mintha a parancsnok búvónyilása kirobbant volna a helyéről, de elég szar a fotó...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Felhívnám figyelmed, hogy bong kiképzők oktatták őket vagy 9 hónapig, bong taktika alapján lettek bevetve a bong politika áldásával...
Hát én biztos nem adtam volna nekik ilyet.
Egyébként meg simán lehet, hogy csak a teafőzőt nem voltak képesek kezelni és azért volt.
Én már tavasszal ugattam, hogy azt ki kellene szerelni átadás előtt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
Nekem úgy tűnik, mintha a parancsnok búvónyilása kirobbant volna a helyéről, de elég szar a fotó...
Ha az kirobbant volna, akkor szétrobbant volna az egész harckocsi, mert ahhoz a teknőben lévő lőszernek is fel kellett volna robbannia (tudniillik semmi más nincs a küzdőtérben ami éghető vagy fel tud robbanni). Az a Leopard 2 ami nem robbant darabokra úgy ahogy a T széria szokott, annak nem égett ki a küzdőtere. Nincs olyan, hogy kiégett a küzdőtér, de a lőszer nem robbant fel, mert egész egyszerűen a lőszeren kívül nincs mi meggyulladjon a küzdőtérben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Hát azért... egész nap ment az örömködés, hogy ez is milyen szar.
Azért nehogymár a tank hibája legyen ha barom módra vetik be.

Szegény nyugati technikát mindig barom módra vetik be ezért hasal el.
Bezzeg a keletit mindig szakszerűen, azt mégis elhasal.
Ez egy elég általános, és igen hamis narratíva.
A Challengerre nagyon sokáig képezték a személyzetet, NATO tisztek írják a támadások forgatókönyvét, minden szinten jelen vannak.
Egyszerűen ennyit tud a valóságban a nyugati technika. ;)
Gyakorlati használatban nincs különbség az ukrán T-64BV meg a Leopárd/Challenger páros között. Én ezt látom.
Ellenben a nyugati drágább, bonyolultabb, kényesebb és nincs rá alapból kiképzett személyzet. Csak a nimbusz, ami az első aknáig/lancetig/Kornetig tart ki. Aztán füstbe ment tervé változnak azonnal.
Az egyetlen érv a nyugati technika mellet, hogy a keleti már elfogyott és nem tudnak belőle adni az ukránoknak!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha az kirobbant volna, akkor szétrobbant volna az egész harckocsi, mert ahhoz a teknőben lévő lőszernek is fel kellett volna robbannia (tudniillik semmi más nincs a küzdőtérben ami éghető vagy fel tud robbanni). Az a Leopard 2 ami nem robbant darabokra úgy ahogy a T széria szokott, annak nem égett ki a küzdőtere. Nincs olyan, hogy kiégett a küzdőtér, de a lőszer nem robbant fel, mert egész egyszerűen a lőszeren kívül nincs mi meggyulladjon a küzdőtérben.

Magabiztos 2-esre vizsgáztam gáz és áramlástanból, de sztem ha elenged a búvónyílás hegesztése és a nyomás el tud távozni akkor nem fogja semmi szétvetni a tankot.
T- szériánál azért repül a torony, mert a nyomás könnyebben leveti a könnyebb tornyot, mint hogy a hegesztés elengedne.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 879
113
Jó. Hát meg kellett próbálnom.
Akkor is strukturálisan jobb konstrukció, mint a T-ék...

A Challenger 1 utódja karusszeles harckocsi lett volna, ha nem vágják vissza radikálisan a költségvetést, nem csak az oroszok ragaszkodnak hozzá. Lásd az Evolutionary National Tank-et.

CINnIkW.jpg

CkFB3JB.jpg
p3bn8Tx.png

olX7oF6.jpg


LCvdfGS.jpg




A másik, az oroszok harkocsiveszteségei is több okból tevődnek össze, nem pedig egyetlenre lehet lebutítani, mégpedig hogy rosszakat terveznek ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
Magabiztos 2-esre vizsgáztam gáz és áramlástanból, de sztem ha elenged a búvónyílás hegesztése és a nyomás el tud távozni akkor nem fogja semmi szétvetni a tankot.
T- szériánál azért repül a torony, mert a nyomás könnyebben leveti a könnyebb tornyot, mint hogy a hegesztés elengedne.
Ezt beszéld meg a Leopard 2-vel, mert ő másként tudja a fizikát:
l-Rcq-AHRWigw-CHvev-Ir-Sup7-H4n-JQ3-XHh-Fg-Rzml-Smnw.jpg