Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 330
113
Ezt beszéld meg a Leopard 2-vel, mert ő másként tudja a fizikát:
l-Rcq-AHRWigw-CHvev-Ir-Sup7-H4n-JQ3-XHh-Fg-Rzml-Smnw.jpg

Örülünk, hogy végre elismered, hogy a Leopárd 2 lőszertárolása elég kotvány, viszont a videót is láttuk ahol tűzgolyó lett.
Közvetlenül a lőszert találták el a test lőszertárolójában, ahol nincs nyomáselengedő panel. ;)
Ellenben a toronyban lévőben van, amit szintén láttunk videón eltalálva.
iu


Itt egyedül te nem tudod a fizikát. Még mindig ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
Javaslom megfigyelésre, hogy hiába szakadt le a török harckocsi tornyának összes búvónyílásának a fedele, mégis szétrobbant a teknő.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 330
113
Javaslom megfigyelésre, hogy hiába szakadt le a török harckocsi tornyának összes búvónyílásának a fedele, mégis szétrobbant a teknő.

Javaslom tanulmányozni az égési sebesség fogalmát.
Ha nyíltan kifolyatom a benzint az útra és meggyújtom, akkor ég.
Ha egy zárt hordót negyedéig öntök, a többi oxigén és úgy gyújtom be akkor felrobban.
A teknő zárt közeg, tele oxigénnel. Amikor a búvók leszakadtak már nem égésről hanem robbanásról beszélünk.
A gyengített tetejű lőszertárolónak az a lényege, hogy amikor kezdődik az égés, és enyhe túlnyomás lesz, nagy felületen ledobja a kalapját, így kifelé bátran terjedhet a lángfront. Így végül nem lesz robbanás. Nincs lefojtva!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 869
123 051
113
Javaslom tanulmányozni az égési sebesség fogalmát.
Ha nyíltan kifolyatom a benzint az útra és meggyújtom, akkor ég.
Ha egy zárt hordót negyedéig öntök, a többi oxigén és úgy gyújtom be akkor felrobban.
A teknő zárt közeg, tele oxigénnel. Amikor a búvók leszakadtak már nem égésről hanem robbanásról beszélünk.
A gyengített tetejű lőszertárolónak az a lényege, hogy amikor kezdődik az égés, és enyhe túlnyomás lesz, nagy felületen ledobja a kalapját, így kifelé bátran terjedhet a lángfront. Így végül nem lesz robbanás. Nincs lefojtva!
Amúgy azon gondolkodtam, hogy az ukránoknak kiadott a4-ek a nagyjavításkor kaptak-e módosított lőszertárolót ( van ilyen a4-hez is) a testbe vagy pedig az újabb hajtóanyag viseli ennyivel jobban a megpróbàltatásokat a lőszereknèl.

Én sokkal tőbb A4-es toronyreptetésre számítottam. Ahhoz képest eddig kellemeset csalódok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 330
113
Amúgy azon gondolkodtam, hogy az ukránoknak kiadott a4-ek a nagyjavításkor kaptak-e módosított lőszertárolót ( van ilyen a4-hez is) a testbe vagy pedig az újabb hajtóanyag viseli ennyivel jobban a megpróbàltatásokat a lőszereknèl.

A LOVA hajtóanyag szerintem nagyon sokat számít. Gyakorlatilag nagyon extrém esetben robban csak be, viszont hevesen ég.
Aztán lehet a lőszertárolón is mókoltak, és lehet, hogy nincs a testben lőszer sem. Ki tudja.
Én várom a belső képeket, ahol legalább a bent lévő lőszerek helye látszik.

De vissza térve a Challengerhez, gyakorlatilag alig van tűzvédelme. Hiába nem robban fel, ha el kezd égni, akkor onnan kevesen szállnak ki élve. Legalábbis az iraki "baráti tűz" esetben ez volt.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 022
2 900
113
Amúgy most már rendben van mindenkinek a nemi élete? Mindenki kiélvezhette hogy kilőtték a legkedvencebb ellenséges tankját? Megvolt t55 64 72 80 90 Leo amx chally…ohh valakinek még biztos magán kell segíteni mert még abramset nem lőttek ki ukrajnában. Kurvára mint az oviban. Az én apukám erősebb, nem igaz mert az enyém, ha segít neki a Pista bácsi….pfff
Kurvára minden elpusztítható. Ráadásul az ellenfél pont arra készül….
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 387
113
Amúgy most már rendben van mindenkinek a nemi élete? Mindenki kiélvezhette hogy kilőtték a legkedvencebb ellenséges tankját? Megvolt t55 64 72 80 90 Leo amx chally…ohh valakinek még biztos magán kell segíteni mert még abramset nem lőttek ki ukrajnában. Kurvára mint az oviban. Az én apukám erősebb, nem igaz mert az enyém, ha segít neki a Pista bácsi….pfff
Kurvára minden elpusztítható. Ráadásul az ellenfél pont arra készül….

Az Öbölháború nyomán olyan mítoszt építettek fel általánosságban a Nyugati fegyók köré, ami már beteges, nemhogy teljesen hamis, és sokakat megtéveszt, még a katonákat és a döntéshozókat is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 973
113
Jó a Challenger 2 páncélvédelme, még mai szemmel is, ha rajta van a kiegészítő páncélcsomag. (Ami ugye az ukrán tankokon nincs fönt)
De, mint párszor írtam, a tank elrendezése nagyon rossz. Lényegében majdnem instant halál minden a páncélon átjutó találat, ugyanis nem nagyon tudsz a lőszer mellé lőni, mert az mindenhol ott van.
13. oldaltól jól látható mik a gondok.
Vajon miért nem kapták meg a kiegészítő páncélcsomagot az ukránok?

Nem hiszem el ha már tudtak adni nekik a britek Chally2-t, akkor ez az extra védelem átadhatatlan pont...

Nem bírta volna el az ukrán talaj, vagy mi lehetett a valós ok hogy nem kapták meg?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 330
113
Amúgy most már rendben van mindenkinek a nemi élete? Mindenki kiélvezhette hogy kilőtték a legkedvencebb ellenséges tankját? Megvolt t55 64 72 80 90 Leo amx chally…ohh valakinek még biztos magán kell segíteni mert még abramset nem lőttek ki ukrajnában. Kurvára mint az oviban. Az én apukám erősebb, nem igaz mert az enyém, ha segít neki a Pista bácsi….pfff
Kurvára minden elpusztítható. Ráadásul az ellenfél pont arra készül….

Elég jól elbeszélgetünk itt egymással hiszti nélkül is.
A másik meg az, hogy utoljára ilyen technikailag releváns háború az Irak-Iráni volt.
Ha akkor lett volna HTKA fórum, meg ilyen szintű tájékoztatás, ugyan így diskuráltunk volna.
Nekünk ez izgalmas!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
Amúgy azon gondolkodtam, hogy az ukránoknak kiadott a4-ek a nagyjavításkor kaptak-e módosított lőszertárolót ( van ilyen a4-hez is) a testbe vagy pedig az újabb hajtóanyag viseli ennyivel jobban a megpróbàltatásokat a lőszereknèl.

Én sokkal tőbb A4-es toronyreptetésre számítottam. Ahhoz képest eddig kellemeset csalódok.
Szerintem ez attól, függ, hogy milyen állapotban voltak a lőszertárolók. Azért ezek mégsem olyanok mint egy toronyforgató motor, amit ha akarod ha nem cserélnek elektromosra, mert a régihez már nincs alkatrész sem.

A DM53A1-et kaptak az pedig az új töltetes DM53 változat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 330
113
Vajon miért nem kapták meg a kiegészítő páncélcsomagot az ukránok?

Nem hiszem el ha már tudtak adni nekik a britek Chally2-t, akkor ez az extra védelem átadhatatlan pont...

Nem bírta volna el az ukrán talaj, vagy mi lehetett a valós ok hogy nem kapták meg?

Két oka lehet.
Kiegészítő páncéllal sok helyen elsüllyedne.
Másrészt az utolsó ilyen páncélcsomag emlékeim szerint izraeli gyártmány. Lehet nem járultak hozzá.
Pontos okot nem tudok.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.

Mintha lett volna hír arról, hogy az A4/A6 teknőbe "kaporék" sem málháznak már lőszert(ahogy a kezdeti kalap-eldobási sorozatok után az oroszok sem).

A harctéri "életbe-vágós" motiváció "Fa+ék"logikája ezen a területen is jobban műxik --a maga módján-, mint a
SBJUnSE.gif

.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 869
123 051
113
Szerintem ez attól, függ, hogy milyen állapotban voltak a lőszertárolók. Azért ezek mégsem olyanok mint egy toronyforgató motor, amit ha akarod ha nem cserélnek elektromosra, mert a régihez már nincs alkatrész sem.

A DM53A1-et kaptak az pedig az új töltetes DM53 változat.
De igen pont olyan. Egyben ki lehet venni és többféle megnövelt védettségű módosított lőszertároló is választható hozzá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 869
123 051
113
.

Mintha lett volna hír arról, hogy az A4/A6 teknőbe "kaporék" sem málháznak már lőszert(ahogy a kezdeti kalap-eldobási sorozatok után az oroszok sem).

A harctéri "életbe-vágós" motiváció "Fa+ék"logikája ezen a területen is jobban műxik --a maga módján-, mint a
SBJUnSE.gif

.
Az ebből a szempontból fokozottan veszélyeztetett challybe ezek szerint pakoltak mégis.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
De igen pont olyan. Egyben ki lehet venni és többféle megnövelt védettségű módosított lőszertároló is választható hozzá.
Nem így érettem, hanem úgy, hogy nem nagyon van ami elromoljon rajta ellenben a toronyforgató motorral.
Az tiszta sor, hogyha cserélni kell, akkor már valamelyik új kerül bele, mert a régiből ugyanúgy nincs mint a hidraulikus toronyforgató motorból.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
.

Mintha lett volna hír arról, hogy az A4/A6 teknőbe "kaporék" sem málháznak már lőszert(ahogy a kezdeti kalap-eldobási sorozatok után az oroszok sem).

A harctéri "életbe-vágós" motiváció "Fa+ék"logikája ezen a területen is jobban műxik --a maga módján-, mint a
SBJUnSE.gif

.
Felejtsd már el ezt a hülyeséget. Senki nem megy 15 lőszerrel harcolni. Elég szánalmas azt látni, ahogy vergődsz azon, hogy az orosz szarokkal ellentétben a németek képesek voltak megoldani azt, hogy ne robbanjon fel a teknőben a lőszer. Pedig nem kellett csoda hozzá, csak védett lőszertároló (???), és a külső hatásokra kevésbé érzékeny kivetőtöltet, egyszóval akarat arra, hogy megvédjék a harckocsizóik életét.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 978
32 927
113
Magabiztos 2-esre vizsgáztam gáz és áramlástanból, de sztem ha elenged a búvónyílás hegesztése és a nyomás el tud távozni akkor nem fogja semmi szétvetni a tankot.
T- szériánál azért repül a torony, mert a nyomás könnyebben leveti a könnyebb tornyot, mint hogy a hegesztés elengedne.
Ez a toronyröptetés valójában egyáltalán nem T szériás sajátosság.Minden hk,ami a küzdőterében lőszert tárol,az indul a toronyröptető versenyen,ha a küzdőtérben lévő löszer berobban.Ha utánakeresel a neten,Pattont,Merkavát,vagy Centuriont is találsz lerobbantott toronnyal,nem csak T szériás gépet (van egy elég látványos fotó 73bol egy lőszerrel csurdig töltött IDF M48 fenék elleni aknán való felrobbanásárol-vagy 20méter magssan van a torony).Abrams az egyetlen,amiről nem nagyon lehet ilyen képet találni (van,de azt szó szerint lerobbantották az útrol,és a komplett hk repült,úgy esett le a tornya,nem lőszerrobbanástol)-mert annál nem tárolnak lőszert a testben (valójában van annak is küzdőtéri lőszertárolója,de azt nem szokták használni)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
Ez a toronyröptetés valójában egyáltalán nem T szériás sajátosság.Minden hk,ami a küzdőterében lőszert tárol,az indul a toronyröptető versenyen,ha a küzdőtérben lévő löszer berobban.Ha utánakeresel a neten,Pattont,Merkavát,vagy Centuriont is találsz lerobbantott toronnyal,nem csak T szériás gépet (van egy elég látványos fotó 73bol egy lőszerrel csurdig töltött IDF M48 fenék elleni aknán való felrobbanásárol-vagy 20méter magssan van a torony).Abrams az egyetlen,amiről nem nagyon lehet ilyen képet találni (van,de azt szó szerint lerobbantották az útrol,és a komplett hk repült,úgy esett le a tornya,nem lőszerrobbanástol)-mert annál nem tárolnak lőszert a testben (valójában van annak is küzdőtéri lőszertárolója,de azt nem szokták használni)
Inkább a motortér az.