Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az a baj, hogy az aberráltak száma igen magas az 1m2 területen ebben az országban! Es nem lealacsonyítani akarok senkit, de hidd el munkám révén is napi szinten találkozók ezzel! Sajnos! Nem érett meg ez a társadalom ehhez! Jó valahol el kell kezdeni, akkor kezdjék a honvédelmi neveléssel! Régen volt ilyen tantárgy is “Honvédelmi Alapismeretek”! Kezdésnek nem lenne rossz ez sem! Csak közvetlen közelemben ismerek olyat aki gondolkodás nélkül lőne le mert hétköznap délelőtt 9-kor a fűvet nyírom, vagy mert ugat a kutya mert ez a dolga!
Lehet, hogy a szomszédod (?) kevésbé akarna lepuffantani, ha tudja, hogy nálad is lehet fegyver.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nálunk az általános iskolában első osztálytól a tananyag része a biatlon. A lányaim kiskoruktól járnak és a képzés része a lövészet. 10 évesen tökéletesen bántak már a fegyverrel ismerik a lőtér szabályokat és a fegyver kezelését. A versenyeken találkoznak szlovákiában élőkkel azoknál még ilyenebb a fegyver használat. Úgy hogy ha már kiskorban hozzá vannak szoktatva az emberek akkor semmi gond nem lenne vele. Nyugodtan lehetne lazítani a fegyverszabályokon a cseh fegyvertörvény pont jó lenne nekünk is.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 151
23 274
113
Nálunk az általános iskolában első osztálytól a tananyag része a biatlon. A lányaim kiskoruktól járnak és a képzés része a lövészet. 10 évesen tökéletesen bántak már a fegyverrel ismerik a lőtér szabályokat és a fegyver kezelését. A versenyeken találkoznak szlovákiában élőkkel azoknál még ilyenebb a fegyver használat. Úgy hogy ha már kiskorban hozzá vannak szoktatva az emberek akkor semmi gond nem lenne vele. Nyugodtan lehetne lazítani a fegyverszabályokon a cseh fegyvertörvény pont jó lenne nekünk is.

Azt lehet tudni mit jelent a nalunk?
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Az komoly, ennek orulok. Azt hittem Mo-n kivul.
Nem itthon, télen síelés és a sífutás a tanrend része ezen kívül járhatnak biatlon edzésre 3* egy héten plusszban választhatnak más sportot is pl kézilabda, az is nagyon magas szinten van 4* egy héten. És ez nem egy kurva gazdagoknak fenntartott alapítványi iskola, normál általános iskola!
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 151
23 274
113
Nem itthon, télen síelés és a sífutás a tanrend része ezen kívül járhatnak biatlon edzésre 3* egy héten plusszban választhatnak más sportot is pl kézilabda, az is nagyon magas szinten van 4* egy héten. És ez nem egy kurva gazdagoknak fenntartott alapítványi iskola, normál általános iskola!

Remek, hogy ilyen lehetosegeitek vannak. Nagyon szerencsesek vagytok. Jo olvasni, hogy otthon ilyen is tud mukodni.
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard and cirqle

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Remek, hogy ilyen lehetosegeitek vannak. Nagyon szerencsesek vagytok. Jo olvasni, hogy otthon ilyen is tud mukodni.
Ja és úszni is viszi az iskola őket alsóban 2 tesi órában hetente! Nincs tanár hiány felsőben van csak gond a természettudományi tanároknál, de ez nekünk nem gond mert kisgimibe járnak a lányaim ahol ez nem gond. Igen a feleségem is mondta, hogy hála istennek nem is érti barátaink sirámait, na de ezért költöztük el Budapestről ide haza.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 723
14 534
113
Sziasztok !

Nem szeretnék belerondítani a beszélgetésbe, de mivel máshol nem tudom megkérdezni, itt kérdezem meg.

Kinek van tapasztalata van az MR 223-assal / HK 416-ossal ?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 151
23 274
113
Sziasztok !

Nem szeretnék belerondítani a beszélgetésbe, de mivel máshol nem tudom megkérdezni, itt kérdezem meg.

Kinek van tapasztalata van az MR 223-assal / HK 416-ossal ?

Haliho!

416 sok van itt Ausztriaban a lotereken, kb. olyan 14-15 tarat lottem el vele tablara es szituaciokban, siman csak a dioptert hasznalva. En szeretem. Mondjuk en az M4-el is szerettem dolgozni, szoval ez nem okozott tul nagy meglepetest.
 

puspok

Member
2020. december 25.
24
59
13
Igen, a cseh es kanadai nem egy rossz irany. Amit en mindenkepp szabalyoznek az a megszerzes utani allapot. Tehat koteleznem az evi minimum 3-5 alkalommal a regisztralt loter latogatast, aki elszalasztja ujra vizsgaztatnam, ha erre nem hajlando bevonnam az engedelyet… Nem tartom biztonsagosnak, hogy ha valaki vasarolt egy fegyvert on- vagy lakasvedelemre az betegye a pancelba es utana evekig meg csak kezbe se vegye.
Plusz az eroszakszervezetek dolgozoit is fel kell kesziteni, hogy a civileknel barmikor lehet fegyver.
Amiket itt soroltok feltetelket az mar lenyegeben megfelel amostani a magyar szabalyozasnak. A gyakorlassal kapcsolatban annyi a konkretum, hogy ezt sportlovokent kell tenned, de az evi 3-5 alkalom az kb pont az ami ahhoz kell hogy meglodd a minositot. Pszicho, vegyvervizsga stb szinten most is van. Lenyegen ennyi itthon is. Akkor vegul is elertuk a kivant celt? Ha jol ertem a nagyobb liberalizaciot kialtokat akkor ezen elemekbol valamit elhagynanak de igy a fenti diskurzuzbol nem vilagos hogy amugy melyik ezek kozul az amit egy politikai tomb (MiHazank) vallalva megszuntetne. Oszinten kerdezem.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Amiket itt soroltok feltetelket az mar lenyegeben megfelel amostani a magyar szabalyozasnak. A gyakorlassal kapcsolatban annyi a konkretum, hogy ezt sportlovokent kell tenned, de az evi 3-5 alkalom az kb pont az ami ahhoz kell hogy meglodd a minositot. Pszicho, vegyvervizsga stb szinten most is van. Lenyegen ennyi itthon is. Akkor vegul is elertuk a kivant celt? Ha jol ertem a nagyobb liberalizaciot kialtokat akkor ezen elemekbol valamit elhagynanak
Szia,

A jelenlegi szabalyozas: nem kaphatsz onvedelmi fegyvert. Akkor se, ha rendor/katona vagy, aki szolgalatban vagy hatasosabb (pl. AK), vagy sokkal-sokkal hatasosabb (pl. Leo-2) fegyverrel rendelkezik.
Egyetlen kivetel, ha politikus vagy.

E helyett az kellene, hogy objektiv, teljesitheto feltetelei legyenek az onvedelmi fegyvernek. Ebbe siman belefer az is, hogy a jelenleginel SZIGORUBB gyakorlati vizsga legyen, mikozben megmarad a jelenlegi elmeletei vizsga, a jelenlegi pszihologiai vizsgalat, a jelenlegi kotelezo eves logyakorlat.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
234
637
93
Sziasztok !

Nem szeretnék belerondítani a beszélgetésbe, de mivel máshol nem tudom megkérdezni, itt kérdezem meg.

Kinek van tapasztalata van az MR 223-assal / HK 416-ossal ?
Én 4tárat lőttem el vele 3éve, covid előtt...
Nagyon passzív élmény pl. Vz58hoz képest
Egy elakadás sem volt, előttem kB. 13tárat lőttek el vele takarítás nélkül.
EOTECH reddot-al volt szerelve. Nagyon kecses, nagyon kézre állt de én csak állva és pozícióból lőttem. Futóvadra ment el 1tár, azt hiszem olyan 21 találatom volt...
Sok az alaphoz adott kiegészítő de akkor az ára horror volt, nem tudom most mibefáj.
Maradt a marlin a westernhez
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 151
23 274
113
Én 4tárat lőttem el vele 3éve, covid előtt...
Nagyon passzív élmény pl. Vz58hoz képest
Egy elakadás sem volt, előttem kB. 13tárat lőttek el vele takarítás nélkül.
EOTECH reddot-al volt szerelve. Nagyon kecses, nagyon kézre állt de én csak állva és pozícióból lőttem. Futóvadra ment el 1tár, azt hiszem olyan 21 találatom volt...
Sok az alaphoz adott kiegészítő de akkor az ára horror volt, nem tudom most mibefáj.
Maradt a marlin a westernhez

Most is horror a tobbi klonhoz kepest. Viszont premium es profi cucc.
 

puspok

Member
2020. december 25.
24
59
13
Szia,

A jelenlegi szabalyozas: nem kaphatsz onvedelmi fegyvert. Akkor se, ha rendor/katona vagy, aki szolgalatban vagy hatasosabb (pl. AK), vagy sokkal-sokkal hatasosabb (pl. Leo-2) fegyverrel rendelkezik.
Egyetlen kivetel, ha politikus vagy.

E helyett az kellene, hogy objektiv, teljesitheto feltetelei legyenek az onvedelmi fegyvernek. Ebbe siman belefer az is, hogy a jelenleginel SZIGORUBB gyakorlati vizsga legyen, mikozben megmarad a jelenlegi elmeletei vizsga, a jelenlegi pszihologiai vizsgalat, a jelenlegi kotelezo eves logyakorlat.
Azt ertem hogy az onvedelmi CELra torteno engedelyezes gyakorlata elegge homalyos, de ha a cel az hogy egy kozel hasonloan szigoru szabalyozas szulessen onvedelmi celra mint ami a sport celra mar letezik, akkor miben lesz ez mas mintha a jelenlegi keretek kozott elmegy a hivatasos es szerez egy sport celu fegyvert? Nem kotozkodes, csak tenyleg nem latom miert jobb az amit javasoltok.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 213
113
Azt ertem hogy az onvedelmi CELra torteno engedelyezes gyakorlata elegge homalyos, de ha a cel az hogy egy kozel hasonloan szigoru szabalyozas szulessen onvedelmi celra mint ami a sport celra mar letezik, akkor miben lesz ez mas mintha a jelenlegi keretek kozott elmegy a hivatasos es szerez egy sport celu fegyvert? Nem kotozkodes, csak tenyleg nem latom miert jobb az amit javasoltok.


Sportcelu fegyvert nem viselhetsz.
Uritve zart eszkozben szallithatod kozteruleten. Valamint a legtöbb sportfegyver nem eppen a rejtett viselesre alkalmas. Önvédelmi fegyverkent legjobbak a rovidcsovu revolverek, kisebb ontoltok.
Egy ilyet pl nehez rejtetten viselni es elokapni azonnal ha kell.