Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 213
113
152204.webp

caching-snubby-revolver1.jpg

Sport vs. Önvédelmi
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Azt ertem hogy az onvedelmi CELra torteno engedelyezes gyakorlata elegge homalyos, de ha a cel az hogy egy kozel hasonloan szigoru szabalyozas szulessen onvedelmi celra mint ami a sport celra mar letezik, akkor miben lesz ez mas mintha a jelenlegi keretek kozott elmegy a hivatasos es szerez egy sport celu fegyvert? Nem kotozkodes, csak tenyleg nem latom miert jobb az amit javasoltok.
Szia,

Az a kulonbseg, hogy ha a hivatasos a sportcelu fegyveret VISELI, akkor torvenyt sert, ha meg otthon tartja a pancelban, akkor kicsit nehez a "3x3" szabalynak megfelelnie.

3x3 szabaly: az esetek tobbsegeben az onvedelmi fegyvert 3 m-en belul, legfeljebb 3 lovessel hasznalnak ugy, hogy 3 masodperccel a tamadas lathato megkezdese utan mar vege van a vedekezesnek.

Na, kepzeld el, hogy azt a hivatasost az utcan probaljak megolni, akkor o hazaszalad, kinyitja a pancel egyik felet, kiveszi a fegyvert, a masik felet nyitja, kiszedi a loszert is, megtolti a fegyvert, majd hasznalja. Mindezt azon a 3 masodpercen belul, ami utan mar sulyos serultkent csak arra tud koncentralni, hogy hatha lassabban verzik el, mint ahogy kier a mento.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
152204.webp

caching-snubby-revolver1.jpg

Sport vs. Önvédelmi
Valamint a legtöbb sportfegyver nem eppen a rejtett viselesre alkalmas.
Azért vannak olyan szakágok is idehaza, amelyekben nem az ilyen, Forma-1 kategóriájú, leginkább IPSC-ben használt gépek mennek, hanem kifejezetten önvédelmi/szolgálati kategóriájú pisztolyokkal versenyeznek.

Én támogatnám amúgy, hogy aki pl nagykaliberű pisztolyra minősített sportlövő, az a minősítéssel együtt megkapja a viselésit is.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Én támogatnám amúgy, hogy aki pl nagykaliberű pisztolyra minősített sportlövő, az a minősítéssel együtt megkapja a viselésit is.
Szia,

Sok ember felreerti az USA-beli "alkotmanyos viselest", az "csak" annyit jelent, hogy akinek joga van tartani fegyvert, annak joga van viselni is (vagyis ahol van alkotmanyos fegyverviseles az USA-n belul, ott ugyanugy az FBI leellenorzi, hogy buntetlen eloeletu, pszihiatriai kezeles alatt nem allo a vasarlo).
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
“Amikor a második lövés leadása előtt az elkövető a puskát csőre töltötte, a puska csövének egyik belső alkatrésze eltört. A sértett a mesterlövész puskát ezután úgy vette kézbe, hogy a fegyver már nem volt alkalmas a biztonságos és rendeltetésszerű használatra. A puska elsütésekor a csőben a töltény felrobbant, és a fém alkatrész a válltámaszból kitörő fémdarabokkal együtt a sértett mellkasába fúródott.”

Az egyik reteszelőkarom adta volna meg magát?
Volt egy hasonló eset youtubeon gondosan dokumentálva:
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 150
23 264
113
“Amikor a második lövés leadása előtt az elkövető a puskát csőre töltötte, a puska csövének egyik belső alkatrésze eltört. A sértett a mesterlövész puskát ezután úgy vette kézbe, hogy a fegyver már nem volt alkalmas a biztonságos és rendeltetésszerű használatra. A puska elsütésekor a csőben a töltény felrobbant, és a fém alkatrész a válltámaszból kitörő fémdarabokkal együtt a sértett mellkasába fúródott.”

Az egyik reteszelőkarom adta volna meg magát?
Volt egy hasonló eset youtubeon gondosan dokumentálva:

Nem nagyon van mas elkepzelesem.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 213
113
“Amikor a második lövés leadása előtt az elkövető a puskát csőre töltötte, a puska csövének egyik belső alkatrésze eltört. A sértett a mesterlövész puskát ezután úgy vette kézbe, hogy a fegyver már nem volt alkalmas a biztonságos és rendeltetésszerű használatra. A puska elsütésekor a csőben a töltény felrobbant, és a fém alkatrész a válltámaszból kitörő fémdarabokkal együtt a sértett mellkasába fúródott.”

Az egyik reteszelőkarom adta volna meg magát?
Volt egy hasonló eset youtubeon gondosan dokumentálva:

Ez nem valami románban gyártott csoda volt?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Annyira nem vagyok otthon a forgó-tolózáras fegyverek témájában, de én úgy tudtam, hogy ilyen “single point of failure”-féle hibalehetőségeket pont azzal küszöbölnek ki, hogy több reteszelőkarmot használnak, így ha egy sérül, még ott a többi.

Ha jól vettem ki, nem is reteszelt a fegyver, mert valami akadály volt, azért szabadulhatott el hátrafelé.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
De akkor meg nincs reteszelt állapotban, ami elvileg meg kéne, hogy akadályozza az elsütést.

Nem tudom hogy a Barett e tekintetben hogyan működik, illetve a konkrét fegyvernél ez hogyan nézett ki a gyakorlatban.

Nem véletlenül töretlenül népszerű Mauser 98 rendszer, ezerféleképpen van túlbiztosítva.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 387
93
Ahhoz abszolút nincs átfogó képem ezekről a civil élmény-lőterekről (ebben a budaörsiben konkrétan nem is voltam, bár terveztem korábban) hogy most itt nagy igazságokat kimondjak, DE amikor hasonló intézményben jártam Pesten nem kevés pénzért (külföldi turistákra árazva, én voltam konkrétan az egyetlen magyar abban az egy órában), na ott láthatóan a fegyvertárat azt külföldről olcsón behozott, széjjellőtt, kopott fegyverek alkották. Konkrétan többnél is előfordult akadály, olyankor persze egyből kaptam másikat, ami már jó volt, mert szerencsére a mennyiséggel nem volt gáz.
Amúgy jó élmény volt, nem fikázni akarok mert tényleg nagyon jófejek voltak velem a lövetők, örültek hogy nem kellett úgy rágörcsölniük mint azoknál a vendégeknél akik nemhogy katonai kiképzést se kaptak de életbe nem lőttek semmivel és egyből a legnagyobbakkal kezdik stb, de ja, abból kiindulva hogy ott milyen állapotok uralkodtak a fegyvereknél, annyira nem csodálkozom hogy máshol is ez a tendencia és megesik ilyesmi. Nyilván akkor nem különösebben zavart hogy több fegyver is elakadt lövés közben, de egy ilyen eset után hát nem tudom, nekem azért most esett egy csöppet a bizalmam.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 213
113
Nem tudom hogy a Barett e tekintetben hogyan működik, illetve a konkrét fegyvernél ez hogyan nézett ki a gyakorlatban.

Nem véletlenül töretlenül népszerű Mauser 98 rendszer, ezerféleképpen van túlbiztosítva.

A korai évjáratú Blaser R93 -at el lehet sütni nem reteszelt állapotban. Nem tudom javították e később, az R 8 ast már nem lehet.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
A korai évjáratú Blaser R93 -at el lehet sütni nem reteszelt állapotban. Nem tudom javították e később, az R 8 ast már nem lehet.

És el is sütötték, volt jópár ember akinek átalakította az arcát. Én ezután maximum távolról, bottal piszkálnám meg, ha kijavították az R8-ban, ha nem. Hiába drága, szépen kidolgozott fegyver.