Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezt az önkorlátozást sose értettem a vadászokban… mi van, ha rád támad egy vaddisznó? Rálősz egyet, aztán futhatsz. Itthon még maroklőfegyvert se vihetsz magaddal (erdészek kivételével), hogy megvédd magad.
Ízlelgesd "az esélyt a vadnak" és "vadászat nem háború" gondolatokat . Lőj megfontoltan és ölj vele gyorsan ! A vaddisznó csak akkor támad ha sebzett de akkor nemre , korra való tekintet nélkül ! Tisztelni kell a vadat és nem észnélkül rámenni a sebzettre ! Még a koca támadása is csak addig komoly amíg a malacok le nem léceltek ! Ha valaki meg parázik az horgásszon vagy sakkozzon !
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85 and cirqle

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezt majd az @ogretankHU megmondja, mint szakavatott ismerője a témának. ;)
Sokáig nem tiszteltem a sertevadat , bármikor , bárhová , bármekkoráért bementem/utána mentem , mégis egy bagatell elkényelmeskedet/nagyképűsködött után keresés végén egy koszos max 40kg kansüldő lehúzta a gatyámat , na azóta óvatosabb vagyok .
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Az más kérdés , hogy ahová csapódik a bumszli golyóbis ott ép csontja nem marad !

Ha megnézed a videót, konkrétàn átszúrja a mellény a bábut. A golyó ugyan nem megy át a mellényen, de a mellény átmegy a bábun. :D :D

2000 graines a lövedék vagy mennyi.. valami egészen brutális energialeadása van ezeknek a régi, nagy kaliberű cuccoknak, tökmindegy mennyi joule.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha megnézed a videót, konkrétàn átszúrja a mellény a bábut. A golyó ugyan nem megy át a mellényen, de a mellény átmegy a bábun. :D :D

2000 graines a lövedék vagy mennyi.. valami egészen brutális energialeadása van ezeknek a régi, nagy kaliberű cuccoknak, tökmindegy mennyi joule.
A sörétes fegyvereket egy furmányos angol mértékegység a gauge határozza meg . Miszerint ahány pont a csőbe illő tiszta ólom lövedék ad ki 1 angol phound-t az annyi gauge-os ! Tehát ha 4es sörétes akkor 4db golyó 1 phound ha 12es akkor 12db golyó 1 phound! Így nem nehéz kiszámítani , hogy a golóbis pont ¼ phound ! Azaz 1 phound az 7000grain / 4 = 2250gr ami uszkve 113g ! Nagyon dulva fickó fekete lőporral 450m/s megküldve az olyan 11000 J plusz E⁰-t jelent !
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Egy normális műszaki állapotú fegyver nem feszíti meg az ütőszegrúgót amíg nem zárol rendesen ! Ugyanis ahhoz , hogy az ütőszeg fenn akadjon az elsütő szerkezeten pontosan kell reteszelnie ! Más volt ott a baj.
Az ütőszeg kint maradt amikor rátolták a zárat, esélye nem volt rekeszteni egyből hátrafelé durrant el... ha megnézitek a képet ott is látszik hogy kint van az ütőszeg...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A világ katasztrófája az R93 is meg az utódja is ! A jó ismétlő fegyver minimum 2 erős reteszelő szemölccsel a csőfarba 50-60' között elfordítva ! De semmiképpen nem így mint a képen !

r93-robb1.jpg
Kedves ogretankHU.
A Merkel RX Helixről mi a véleményed?
Biztonságos fegyver?
Mert a Blasseről lehetett ólvsani egy két cifrát, sőt a gyártó még kártérítést sem akart fizetni!
Köszi a választ!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kedves ogretankHU.
A Merkel RX Helixről mi a véleményed?
Biztonságos fegyver?
Mert a Blasseről lehetett ólvsani egy két cifrát, sőt a gyártó még kártérítést sem akart fizetni!
Köszi a választ!
Biztonságos, jó fegyver prémium kategóriás. Az áttételes zárdugattyú mechanizmus miatt körülményes a karbantartása . Hasznàlni nagyon jó főleg a Speedster tusos kivitelt !

A jelenlegi egyenes húzású palettáról én a Heanel NXT- választanám.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 733
5 303
113
Amúgy gratula
Tegnap hajnalban nekem is ismételni kellett (első horzsa, második futva a nyak/gerinc.-->mázli& havi futóvad gyakorlás).
Róka volt, cincogásra megállt, lapocka felett gerinc, pörgött kb 10 másodpercet, amikor megállt akkor szemből mellkas. Szintén tarlón, 90-100 méterre. Akkor már 3,5 órája cserkeltünk (éjfélkor mentünk ki).

Tudtommal a tek mesterlövészeinek kötelezően ajánlott a vadászat, hogy szokják milyen érzés is életet elvenni.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Biztonságos, jó fegyver prémium kategóriás. Az áttételes zárdugattyú mechanizmus miatt körülményes a karbantartása . Hasznàlni nagyon jó főleg a Speedster tusos kivitelt !

A jelenlegi egyenes húzású palettáról én a Heanel NXT- választanám.
Köszönöm a válaszodat!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Biztonságos, jó fegyver prémium kategóriás. Az áttételes zárdugattyú mechanizmus miatt körülményes a karbantartása . Hasznàlni nagyon jó főleg a Speedster tusos kivitelt !

A jelenlegi egyenes húzású palettáról én a Heanel NXT- választanám.
Ne haragudj a laikus kérdésért, de a Heanel, milyen gyártmány?
Én a francia Verney Carronról halottam vadász ismerőstől, igaz az nem egyenes húzású, hanem ön töltős (talán gázdugattyús?). Ritka rusnya. Kérdés, hogy megéri-e a pénzét.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
234
637
93
Ne haragudj a laikus kérdésért, de a Heanel, milyen gyártmány?
Én a francia Verney Carronról halottam vadász ismerőstől, igaz az nem egyenes húzású, hanem ön töltős (talán gázdugattyús?). Ritka rusnya. Kérdés, hogy megéri-e a pénzét.
Nem
Heanel vagy Sako messze jobb (Sztem)
Marlin vagy más gagyi ami megéri a pénzét :)
 
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ne haragudj a laikus kérdésért, de a Heanel, milyen gyártmány?
Én a francia Verney Carronról halottam vadász ismerőstől, igaz az nem egyenes húzású, hanem ön töltős (talán gázdugattyús?). Ritka rusnya. Kérdés, hogy megéri-e a pénzét.
A Suhl Németország. Párban a nem messze lévő Jéna-val ahol kitűnő optikai rendszereket készítenek a Német fegyvergyártás fellegvárai .

Kevés jó Francia vadász fegyver van mondjuk a Chapuis Arms klasszikus billenő csövű remekei világszinten is a prémiumot képviselik . A Verrney Carron is jó billenő csövűeket készített mondjuk közepes színvonalon . Az öntöltő félautomatából lebutított golyósuk látványos de annyira egyedi rendszer (gyakorlatilag minden csőre töltő ismétlő folyamatot egy oldalsó billentyű lenyomásával kell befejezni . Próbáltam nem jött be . Bonyolult és kényes rendszer .
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 148
23 263
113
A Suhl Németország. Párban a nem messze lévő Jéna-val ahol kitűnő optikai rendszereket készítenek a Német fegyvergyártás fellegvárai .

Kevés jó Francia vadász fegyver van mondjuk a Chapuis Arms klasszikus billenő csövű remekei világszinten is a prémiumot képviselik . A Verrney Carron is jó billenő csövűeket készített mondjuk közepes színvonalon . Az öntöltő félautomatából lebutított golyósuk látványos de annyira egyedi rendszer (gyakorlatilag minden csőre töltő ismétlő folyamatot egy oldalsó billentyű lenyomásával kell befejezni . Próbáltam nem jött be . Bonyolult és kényes rendszer .

Nem mozgat a vadaszat es a direkt vadasz fegyverek, nem ismertem ezt a ket ceget, rajuk kerestem es… baszki, gyonyoru fegyvereket keszitenek!
01-EL-2020.jpg