Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Nem mozgat a vadaszat es a direkt vadasz fegyverek, nem ismertem ezt a ket ceget, rajuk kerestem es… baszki, gyonyoru fegyvereket keszitenek!
01-EL-2020.jpg

És az arcod, amikor be kell menni vele a susnyásba:

kermit-kermit-the-frog.gif
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
234
637
93
Köszi a hozzászólást.
Akkor a Marlin sem jó? Ár érték aránnyal van a baj?
A Sakonak van nem forgózáras kivitele?

U.i: még mindig nem tudtam meg, milyen gyártmány a HEANEL:(.
Úgy értettem hogy a Marlin xl/XS széria például az árához képest ugyanazt tudja mint bármely más milliós puska...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Úgy értettem hogy a Marlin xl/XS széria például az árához képest ugyanazt tudja mint bármely más milliós puska...
Ugyanúgy lövedéket lő ki egy huzagolt csőből.... aztán itt még is álltunk... ha innen nézzük egy Wartburg is ugyanazt tudja mint egy Maybach :) keréken gurul és elvisz Aból Bbe....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A Suhl Németország. Párban a nem messze lévő Jéna-val ahol kitűnő optikai rendszereket készítenek a Német fegyvergyártás fellegvárai .

Kevés jó Francia vadász fegyver van mondjuk a Chapuis Arms klasszikus billenő csövű remekei világszinten is a prémiumot képviselik . A Verrney Carron is jó billenő csövűeket készített mondjuk közepes színvonalon . Az öntöltő félautomatából lebutított golyósuk látványos de annyira egyedi rendszer (gyakorlatilag minden csőre töltő ismétlő folyamatot egy oldalsó billentyű lenyomásával kell befejezni . Próbáltam nem jött be . Bonyolult és kényes rendszer .
Először is Haenel (gondolom Hänel volt még nagyon rég), amúgy meg német, Suhlban van a központjuk.
Mkb42(H).

H mint Haenel. ;)

Mondjuk úgy hogy aminek Suhlban van a székhelye, az nem rossz. És nem olcsó.

service-weapons-germany-until-1945-machine-carbine-model-42h-mkb-42h-calibre-8-x-33-number-6690-editorial-use-only-T308BX.jpg
Köszönöm a válaszaitokat.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ha már így belebonyolodtunk az egyeneshúzású fegyverekbe, mi a véleményetek, a Browning Maral ilyen típusú fegyverről?
Megéri a pénzét?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
234
637
93

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha már így belebonyolodtunk az egyeneshúzású fegyverekbe, mi a véleményetek, a Browning Maral ilyen típusú fegyverről?
Megéri a pénzét?
A Browning Maral szintén egy lebutított semi félautomata. Megszűntették a gázelvétel lehetőségét és kézzel kell felhúzni egy masszív rúgó ellenében . Buta órmórlan fegyver lett .
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
A Browning Maral szintén egy lebutított semi félautomata. Megszűntették a gázelvétel lehetőségét és kézzel kell felhúzni egy masszív rúgó ellenében . Buta órmórlan fegyver lett .
Inkább nekem olyan jatekpuskas.... kacat... ennyiért meg pláne.... Beretta is beszopizott a BRX1el.... sorra törnek ketté... ami nem megy nem.tudom miért erőltetik. Én nem bízom ezekben, jó öreg tolózár az a tuti!! Sako S20 ha műanyag, 85 ha fa! :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 753
28 599
113
Ahhoz abszolút nincs átfogó képem ezekről a civil élmény-lőterekről (ebben a budaörsiben konkrétan nem is voltam, bár terveztem korábban) hogy most itt nagy igazságokat kimondjak, DE amikor hasonló intézményben jártam Pesten nem kevés pénzért (külföldi turistákra árazva, én voltam konkrétan az egyetlen magyar abban az egy órában), na ott láthatóan a fegyvertárat azt külföldről olcsón behozott, széjjellőtt, kopott fegyverek alkották. Konkrétan többnél is előfordult akadály, olyankor persze egyből kaptam másikat, ami már jó volt, mert szerencsére a mennyiséggel nem volt gáz.
Amúgy jó élmény volt, nem fikázni akarok mert tényleg nagyon jófejek voltak velem a lövetők, örültek hogy nem kellett úgy rágörcsölniük mint azoknál a vendégeknél akik nemhogy katonai kiképzést se kaptak de életbe nem lőttek semmivel és egyből a legnagyobbakkal kezdik stb, de ja, abból kiindulva hogy ott milyen állapotok uralkodtak a fegyvereknél, annyira nem csodálkozom hogy máshol is ez a tendencia és megesik ilyesmi. Nyilván akkor nem különösebben zavart hogy több fegyver is elakadt lövés közben, de egy ilyen eset után hát nem tudom, nekem azért most esett egy csöppet a bizalmam.
Ritkán értek egyet Iron Geevel, de ez most egy ilyen kivételes alkalom.

Na egy kis személyes tapasztalat is hozzá, avagy nyugger kolléga (és a hasonlóan autista haverja) nagyjából 2019 júliusában, azaz kevesebb mint egy évvel az incidens előtt lőtt az említett Barrett M99-el. Maga a fegyver single-shot rendszerű és a kísérőnk/biztosítónk szerint nem használtan, hanem újként vették olyan 3-5 millió forintnyi euróért (nem emlékszem pontosan). Magával a reteszeléssel nálam nem volt probléma, de az is igaz, hogy amennyit mi ott kifizettünk a lövésekért akkor, valszeg külön ki is glancoltak mindent, hogy biztosan működjön. Talán 10 vagy 12 ezer forint volt egy lövés a Barrettel, persze még a nagy lőszerár-infláció előtt (A .500SW volt 7 ezer/lövés, arra emlékszem).
U0eqezO.jpeg

Maga az elsütés finom volt, a hátrarúgás meg persze akkora mint amit egy ekkora kalibernél várni lehet. .416-al lőni fekvő pozícióból kifejezetten kellemes érzés az olyan fegyverbuzinak, mint nekem, de a kevésbé tapasztalt haverom is marhára élvezte. Remélem nem az a kísérő/biztosító volt érintett a balesetben, mint aki nálunk volt, mert ő tényleg lelkiismeretesen segített és végig odafigyelt mindenre, amire lehet és szükséges.
RZXjnzF.jpg

Viszont a kaliberes cikkel szintén egyetértek, mert utánunk pont egy oroszul beszélő csoport jött és voltak vagy 20-an talán 1-2 kísérőre. Ilyenkor pedig óhatatlanul kódolva van a gixer lehetősége. Mondjuk az igazán durva az volt, mikor Krakkóban a VW kisbusszal jött Juszuf és a 3 felesége+hozzájuk tartozó gyereksereg mellém a lőtérre. Na ott tényleg tartottam attól, hogy nehogy velem akarjanak 9/11-t vagy egy Syrian gun fail compilation-t csinálni :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 148
23 263
113
Na egy kis személyes tapasztalat is hozzá, avagy nyugger kolléga (és a hasonlóan autista haverja) nagyjából 2019 júliusában, azaz kevesebb mint egy évvel az incidens előtt lőtt az említett Barrett M99-el. Maga a fegyver single-shot rendszerű és a kísérőnk/biztosítónk szerint nem használtan, hanem újként vették olyan 3-5 millió forintnyi euróért (nem emlékszem pontosan). Magával a reteszeléssel nálam nem volt probléma, de az is igaz, hogy amennyit mi ott kifizettünk a lövésekért akkor, valszeg külön ki is glancoltak mindent, hogy biztosan működjön. Talán 10 vagy 12 ezer forint volt egy lövés a Barrettel, persze még a nagy lőszerár-infláció előtt (A .500SW volt 7 ezer/lövés, arra emlékszem).
U0eqezO.jpeg

Maga az elsütés finom volt, a hátrarúgás meg persze akkora mint amit egy ekkora kalibernél várni lehet. .416-al lőni fekvő pozícióból kifejezetten kellemes érzés az olyan fegyverbuzinak, mint nekem, de a kevésbé tapasztalt haverom is marhára élvezte. Remélem nem az a kísérő/biztosító volt érintett a balesetben, mint aki nálunk volt, mert ő tényleg lelkiismeretesen segített és végig odafigyelt mindenre, amire lehet és szükséges.
RZXjnzF.jpg

Viszont a kaliberes cikkel szintén egyetértek, mert utánunk pont egy oroszul beszélő csoport jött és voltak vagy 20-an talán 1-2 kísérőre. Ilyenkor pedig óhatatlanul kódolva van a gixer lehetősége. Mondjuk az igazán durva az volt, mikor Krakkóban a VW kisbusszal jött Juszuf és a 3 felesége+hozzájuk tartozó gyereksereg mellém a lőtérre. Na ott tényleg tartottam attól, hogy nehogy velem akarjanak 9/11-t vagy egy Syrian gun fail compilation-t csinálni :D
Keszult rolatok felvetel is, nem csak fotok!

shoot-sniper.gif
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 733
5 303
113
Van köztetek olyan, aki komolyabban utánajárt a vadászati célú hangtompítóknak, és a magyarországi kínálatnak?