Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Rövid összefoglaló mindenféle 3D-nyomtatott, "házi" lőfegyverekről (/annak látszó eszközökről), a 2022-es felhozatalról:

Ahhoz képest, hogy pár éve még ott tartottunk, hogy Glock tokokat tudtak csak nyomtatni, a fejlődés, hogy is mondjam, kézzelfogható.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
531
4 791
93
Aki kételkedik a szagértő úr szagértelmében, annak egyrövid videó, amely szerint az airsoft fegyver jó önvédelemre!

Jaj, jaj, jajajaj. Ez még viccnek is rossz önvédelemként emlegetni.

Remélem azért aki a humor topikot nézi, eszébe sem jut ezt komolyra venni.
Ez az ember ön és közveszélyes. Olyat próbál sugallni, (bár elzárkózik az egyértelműségtől, de szinte sugallja, hogy eredményt lehet elérni), ami egyértelműen hülyeség. Aki komolyra veszi, hogy ezzel megvédheti önmagát az hamar jobb esetben egy támadás esetén a kórházban köt ki.

Már eleve, hogy minél több eszköze van az embernek, annál hatásosabb. Mindegyik eszközzel készségszinten kell megtanulni bánni, hogy valóban hatásosan lehessen használni.

Támadás esetén minden elismerésem annak az illetőnek, hogy hidegvérrel célzott lövéseket fog leadni ezekkel az eszközökkel, főleg sötétben. Testre jól öltözöttség esetén semmi hatás. Fedetlen arcra szemet eltalálva van esélye az illetőnek. De pont a szemet eltalálni, mekkora esélye van? Úgy 2005-2010 környékén tettek fel videókat, hogy mennyi esélye van támadás esetén a megtámadottnak. Közelített a NULLÁhoz. No, azok reális videók voltak.

Szóval ilyen videót és még a humor topikba sem tennék fel.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 512
15 736
113
Jaj, jaj, jajajaj. Ez még viccnek is rossz önvédelemként emlegetni.

Remélem azért aki a humor topikot nézi, eszébe sem jut ezt komolyra venni.
Ez az ember ön és közveszélyes. Olyat próbál sugallni, (bár elzárkózik az egyértelműségtől, de szinte sugallja, hogy eredményt lehet elérni), ami egyértelműen hülyeség. Aki komolyra veszi, hogy ezzel megvédheti önmagát az hamar jobb esetben egy támadás esetén a kórházban köt ki.

Már eleve, hogy minél több eszköze van az embernek, annál hatásosabb. Mindegyik eszközzel készségszinten kell megtanulni bánni, hogy valóban hatásosan lehessen használni.

Támadás esetén minden elismerésem annak az illetőnek, hogy hidegvérrel célzott lövéseket fog leadni ezekkel az eszközökkel, főleg sötétben. Testre jól öltözöttség esetén semmi hatás. Fedetlen arcra szemet eltalálva van esélye az illetőnek. De pont a szemet eltalálni, mekkora esélye van? Úgy 2005-2010 környékén tettek fel videókat, hogy mennyi esélye van támadás esetén a megtámadottnak. Közelített a NULLÁhoz. No, azok reális videók voltak.

Szóval ilyen videót és még a humor topikba sem tennék fel.
Jogos. Airsoft egy vicc, de megjegyzem láttam olyan késelős videót, ahol a drogos kapott vagy 8-10 db parabellumot, de mégis tudott szúrni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Jogos. Airsoft egy vicc, de megjegyzem láttam olyan késelős videót, ahol a drogos kapott vagy 8-10 db parabellumot, de mégis tudott szúrni.
Fiskars-X21-Axe.jpg
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
206
505
93
Ha esetleg valami balsorstárs tudna támpontot adni...
Női egyénnek (165cm, 64kg) sörétes kellene...
12esből tud valaki istibizi olyat ajánlani ami méretben megfelelő?
Vagy marad a 16os...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 973
113
Ezt az elejen nem irtad. :)
Beretta Vittoria valamelyik tipusa… ezzel konkret tapasztalat nekunk nincs, de jokat hallottam azoktol akiknek van es a loteren is eleg sokat hasznaljak a lanyok.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Ó, én is kérdeznék: sportlövészetre (nem trap, gyorspont, steel challenge, stb) keresek én is “kezdő” sörétest.
Amit olvastam a félautomatákról, az alapján inkább sima pump actionre szavaznék - ezekből meg feltűnően kurvasok török darab van, meglepően jó árakon. Ezek mennyire szarok?

Vagy máshogy: milyen pump-actiont ajánlanátok?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 973
113
Ó, én is kérdeznék: sportlövészetre (nem trap, gyorspont, steel challenge, stb) keresek én is “kezdő” sörétest.
Amit olvastam a félautomatákról, az alapján inkább sima pump actionre szavaznék - ezekből meg feltűnően kurvasok török darab van, meglepően jó árakon. Ezek mennyire szarok?

Vagy máshogy: milyen pump-actiont ajánlanátok?


A mennyire szar az… relativ. Szerintem annyira, hogy en nem vennek. Inkabb egy keveset hasznalt komolyabb darabot.
Mennyit szannal ra korulbelul?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ha esetleg valami balsorstárs tudna támpontot adni...
Női egyénnek (165cm, 64kg) sörétes kellene...
12esből tud valaki istibizi olyat ajánlani ami méretben megfelelő?
Vagy marad a 16os...
Egy jó 20 dupla vagy bock , az nőies de egy 12-es pumpás nem az ! Már IZS/Baikal vagy a török puskák is jók kezdő fegyvernek , ha rákap az ízére jöhet valami komolyabb Olasz bock vagy félautomata Pietróéktól ! Nem kell félni a 20astól én mindenkit azzal tanítanék !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ó, én is kérdeznék: sportlövészetre (nem trap, gyorspont, steel challenge, stb) keresek én is “kezdő” sörétest.
Amit olvastam a félautomatákról, az alapján inkább sima pump actionre szavaznék - ezekből meg feltűnően kurvasok török darab van, meglepően jó árakon. Ezek mennyire szarok?

Vagy máshogy: milyen pump-actiont ajánlanátok?
Remi 870 , Winchester SXP vagy esetleg egy új Mossberg .
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 973
113
Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy mennyit kéne ;)

Figyelj, az otthoni arakat nem ismerem. De nem hiszem, hogy nagy kulonbseg lenne. En peldaul kezdonek siman vennek egy Remington Maverick 88–at. Ez hasznalt, de szep allapotban 500€ korul mozog. Szerintem ez olyan osszeg, amennyi alatt nem igazan veszel semmi ertelmest. Aztan innentol felfele lehet lepkedni. Nekem a Mossberg 500-as szeriaval van tapasztalat, es jo tapasztalat, kedvelem es hasznaltan ebbol is az ertelmes darabok 6-700 €-ert vihetok. Kb ennyitol kezdodnek a jobb Remingtonok is, es ez felett huz a Benelli… de szerintem annyit igy kezdesre nem erdemes kidobni az ablakon.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ezt nézegetem már pár napja lehet jövő héten hazajön !


De van bőven:





 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
206
505
93
Egy jó 20 dupla vagy bock , az nőies de egy 12-es pumpás nem az ! Már IZS/Baikal vagy a török puskák is jók kezdő fegyvernek , ha rákap az ízére jöhet valami komolyabb Olasz bock vagy félautomata Pietróéktól ! Nem kell félni a 20astól én mindenkit azzal tanítanék !
IZs27est nézegettük már, próbálta a b25ös browningokat, marocchi/beretta gyártmányokat.
Mindenhol az volt a baj hgy a gyári tus hatalmas.
Én olaszt használok 15éve (bár alapelvem hogy olasztól max. cipőt és tésztát szabad venni) maximális elégedettséggel (bock-lapátos és a félautomata mind marocchi).
Németek iszonyat drágák, használtban meg alig van olyan ami női méret és 16 vagy 20as.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
IZs27est nézegettük már, próbálta a b25ös browningokat, marocchi/beretta gyártmányokat.
Mindenhol az volt a baj hgy a gyári tus hatalmas.
Én olaszt használok 15éve (bár alapelvem hogy olasztól max. cipőt és tésztát szabad venni) maximális elégedettséggel (bock-lapátos és a félautomata mind marocchi).
Németek iszonyat drágák, használtban meg alig van olyan ami női méret és 16 vagy 20as.
Maxi igazad van de a tust mindig a lövőhöz kellen igazítani . Szerintem nem is túl nagy költség .