Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 814
20 951
113
Én is ebben a hitben voltam.
Aztán beszéltem 2 általam ismert fegyvermesterrel.
Utána hápogtam.
Minden cicoma nélkül olyan 120 meg 150et mondtak.

En tovabbra is azt mondom Beretta Vittoria -kifejezetten csajoknak gyartott fegyver- es ebbol is a 691 vagy 693. Vennek hozza megfelelo Microcore recoil pad-et. Ha jol tudom igy 350 es 365 mm kozott varialhatod a hosszt es ezzel 158 es 178 cm kozotti magassaghoz tudod allitani.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Ha esetleg valami balsorstárs tudna támpontot adni...
Női egyénnek (165cm, 64kg) sörétes kellene...
12esből tud valaki istibizi olyat ajánlani ami méretben megfelelő?
Vagy marad a 16os...

Hát a méretben fel kell próbálni, látatlanban senki nem fogja megmondani, hogyan lesz jó.

De itt egy szép csajos 20-as nem vészes áron.

 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
206
505
93
Hát a méretben fel kell próbálni, látatlanban senki nem fogja megmondani, hogyan lesz jó.

De itt egy szép csajos 20-as nem vészes áron.

Köszönöm
Múlt 7en még nem is láttam fenn ezt.
Vagy bamba voltam
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
En tovabbra is azt mondom Beretta Vittoria -kifejezetten csajoknak gyartott fegyver- es ebbol is a 691 vagy 693. Vennek hozza megfelelo Microcore recoil pad-et. Ha jol tudom igy 350 es 365 mm kozott varialhatod a hosszt es ezzel 158 es 178 cm kozotti magassaghoz tudod allitani.
Egy Beretta nem lehet rossz sörétes ! Árat hazait nem találok tudsz esetleg ?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Köszönöm
Múlt 7en még nem is láttam fenn ezt.
Vagy bamba voltam

Szerdán rakták csak fel, amikor láttam hogy 20-as kell, gondoltam rákeresek a merkelekbe, abból szokott lenni 16 és 20-as is. Szerintem ha 20-as, kecses puska kell jó választás lehet egy ilyen klasszikus, nívós lapáz, persze meg kell nézni hogy ha nem kotyog, nincs elválva a csövön a forrasztás, nem repedt a tus. Egy kisebb karbantartás, esztétikai felújítás után megbízható és kézreálló fegyver lehet hölgyeknek. Már ameddig az ólomsörétet be nem tiltja az eju..

Egy Beretta nem lehet rossz sörétes ! Árat hazait nem találok tudsz esetleg ?

Hát, finn oldalon van vagy 2500 Euró :D
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 814
20 951
113
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Újabb érdekes és nagyon tanulságos kísérletek a Kentuckyból, 4-es kaliberű fánipuskával. :D

 
  • Imádom
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Paul Harrell tanácsai mindenféle ööö társadalmi vészhelyzet esetére:
A szokásos stílusban mondja el, amit gondol erről. Van benne pár meglepetés (legalábbis nekem az) - mint például hogy szerinte mik a prioritások ilyen helyzetekben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Henry elmehet a p*ba, most már tényleg..

Vajon hányadikra jött össze? AK-val is megcsinálom, ha van annyi lőszer, mint az oroszok egy napi javadalmazása, s majd szépen megvágom. Lehet ha nyolcszor fegyvert cseréltek mire ez összejött, mert az előző 7 csövéből semmi nem maradt már.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Vajon hányadikra jött össze? AK-val is megcsinálom, ha van annyi lőszer, mint az oroszok egy napi javadalmazása, s majd szépen megvágom. Lehet ha nyolcszor fegyvert cseréltek mire ez összejött, mert az előző 7 csövéből semmi nem maradt már.

Ha tippelnem kell, 1-5 közötti lövésből.

Henry mesterlövész volt, párszor már megcsinálta ezt az 1000+ yardos mutatványt hasonló forgó-tolózáras puskákkal (igaz ott vintage céltávcsővel), nem hinném hogy közben elfelejtett lőni.

A svéd Mauser amit használ egyébként is egy príma darab, a svédek kiváló minőségben és acélból gyártották/gyártatták le anno (a svédek egyébként a fegyver tusán egy fém beütőn folyamatosan fel is jegyzik a fegyver állapotát, ez azért ritka egy hadifegyvernél).

Magyarán ez nem egy tömegtermék minőségű AK és nem is köztes lőszert lő, technikailag simán hozhatja a megfelelő szórást. Volt szerencsém ilyennel lőni, jó vastag csöve van és baromi hosszú is (és ezért dögnehéz), a svéd 6,5 Mauser is egy nagyon stabil lőszer, így nem meglepő módon bitang lyukasztógép volt az a példány is, amit én próbáltam. Nem mellesleg egy nagyon kellemes, enyhe visszarúgást produkált. Egyedül a sütése volt béna, olyan nagantos-hadipuskás.

Ezért nem hiszem, hogy simára kellett volna lőnie akár egy csövet is, egy jó kezű, jó szemű lövésztől nem lehetetlen.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Paul Harrell tanácsai mindenféle ööö társadalmi vészhelyzet esetére:
A szokásos stílusban mondja el, amit gondol erről. Van benne pár meglepetés (legalábbis nekem az) - mint például hogy szerinte mik a prioritások ilyen helyzetekben.

Az öreget csípem, mindig nagyon összeszedett gondolatban és szóban.

A helyes válasz egyébként természetesen egy 12-es drilling tetszőleges golyóssal (pl. .223, 30-06 etv).
Az egy oldható optikával mindenre is jó, könnyű és szétszedhető, elfér a hátitasiban is.

Sauer M30 esetében pedig +5 Charisma buffot ad a posztnáci törzsekkel való találkozás esetén, illetve gyűjtőkkel való interakciók során szervkereskedelemre is felhasználható. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Jó, jó, de azok akkor is annyira de annyira sokkal fejlettebb homo sapiensek mert nyugaton laknak és a genetikájuk is...? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Jó, jó, de azok akkor is annyira de annyira sokkal fejlettebb homo sapiensek mert nyugaton laknak és a genetikájuk is...? o_O
Nem.

A magyar a felsőbbrendű.

Így megfelel?


Más a mentalitásuk.

Mint ahogy más az olasz mentalitása.

Mint ahogy más a finn mentalitása.

Nem lessz ettől senki rosszabb, vagy jobb.

Egyszerűen más.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Nem, csak az elmúlt 80 évet úgy töltötték, hogy a társadalomban folyamatos volt a szabad fegyvertartás.

Mint itthon a háború előtt. Máshogy van szocializálva a nép és lennének marha dolgok az első mondjuk 15 évben..
Na és? Aminek meg kell történnie úgyis megtörténik. Màrmint attól, hogy a hatalomban ücsörgô szànalmas idiótàk a mai napig rettegnek a parazita kitaryottjaikkal együtt azért amit velünk tettek, làkàtos ronàldinnyó ugyanúgy lôfegyverhez jut. Cserébe védtelenek vagyunk ellene, cserébe védtelen vagyunk a hatalom bàrmilyen törekvésével szemben, cserébe a ronàldinnyók szaporodnak. Konkrétan rabszolga a stàtuszunk a sajàt hazànkban olyan nemzet leszàrmazottjaként ahol még a gyerekeknek is fegyvere volt, csak tàrsadalmi értékek is voltak, nem kisajàtítva a monopoljogàt hangoztató hatalomimàdók kezében.

Ha vàltoztatni akarunk akkor el kell kezdeni a vàltozàst, persze akkor lenne síràs de kit érdekel? Addig marad a le kell mondanunk bizonyos jogainkról szar.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Nem.

A magyar a felsőbbrendű.

Így megfelel?


Más a mentalitásuk.

Mint ahogy más az olasz mentalitása.

Mint ahogy más a finn mentalitása.

Nem lessz ettől senki rosszabb, vagy jobb.

Egyszerűen más.
Emberek. Ahol fegyverük van ott fegyverük van, ehhez idomul az életük, ennyi az egész, nincsen semmiféle halandzsa szar. Nem kell telebaszni a gyerekeket gyógyszerekkel egy elmezavaros tàrsadalommérnökösködés közben és akkor az iskolàban sem lövöldöznek
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 467
18 523
113
Emberek. Ahol fegyverük van ott fegyverük van, ehhez idomul az életük, ennyi az egész, nincsen semmiféle halandzsa szar. Nem kell telebaszni a gyerekeket gyógyszerekkel egy elmezavaros tàrsadalommérnökösködés közben és akkor az iskolàban sem lövöldöznek
Az a baj, hogy az aberráltak száma igen magas az 1m2 területen ebben az országban! Es nem lealacsonyítani akarok senkit, de hidd el munkám révén is napi szinten találkozók ezzel! Sajnos! Nem érett meg ez a társadalom ehhez! Jó valahol el kell kezdeni, akkor kezdjék a honvédelmi neveléssel! Régen volt ilyen tantárgy is “Honvédelmi Alapismeretek”! Kezdésnek nem lenne rossz ez sem! Csak közvetlen közelemben ismerek olyat aki gondolkodás nélkül lőne le mert hétköznap délelőtt 9-kor a fűvet nyírom, vagy mert ugat a kutya mert ez a dolga!
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 813
113
Nem, csak az elmúlt 80 évet úgy töltötték, hogy a társadalomban folyamatos volt a szabad fegyvertartás.

Mint itthon a háború előtt. Máshogy van szocializálva a nép és lennének marha dolgok az első mondjuk 15 évben..
Szia,

2004-ben, amikor az addig engedelyhez kotott gazpisztoly szabadon megvasarolhato es tarthato lett (es a kozteruleti viseles engedelyezese is egyszerusodott), akkor is azzal riogattak, hogy patakokban fog folyni a ver az utcakon.
Folyt?