Civil repüléssel kapcsolatos témák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 454
8 735
113
Tehát csudaszép. A kvóta miatt egy olyan kap ösztöndíjat, aki a nem vagy bőrszíne miatt egy tehetségesebb elől veheti el. Mert ők ezt írták.
Egy kommentelő is pont ezzel a hülyeséggel jött.

A legjobbra vagy a kvótanégerre?

Épp azt írtam, hogy lehet nincs is szó kvótáról. Tegyük fel, hogy ki akarsz képezni 10 pilótát. Meghirdeted, jön 100 fehér és ebből a tíz legjobb bekerül. Vagy e mellé besétálsz a négerek közé és megkérdezed ki akar pilóta lennie, ha bekerülnek, akkor fizeted a képzést. Eddig nem volt pénzük. Ők is beállnak a sorba. És mondjuk a tíz legjobb között egy néger is lesz. A fehér, aki nem került be, azt egy nála tehetségesebb fekete előzte meg. Nincs kvóta, a legjobbakat vetted fel és mégis növekszik a feketék aránya. Persze, hogy pontosan mi a tervük, azt nem tudom, csak egy lehetőséget vázoltam fel.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Épp azt írtam, hogy lehet nincs is szó kvótáról. Tegyük fel, hogy ki akarsz képezni 10 pilótát. Meghirdeted, jön 100 fehér és ebből a tíz legjobb bekerül. Vagy e mellé besétálsz a négerek közé és megkérdezed ki akar pilóta lennie, ha bekerülnek, akkor fizeted a képzést. Eddig nem volt pénzük. Ők is beállnak a sorba. És mondjuk a tíz legjobb között egy néger is lesz. A fehér, aki nem került be, azt egy nála tehetségesebb fekete előzte meg. Nincs kvóta, a legjobbakat vetted fel és mégis növekszik a feketék aránya. Persze, hogy pontosan mi a tervük, azt nem tudom, csak egy lehetőséget vázoltam fel.
Sot, ilyenkor azt lehet meg csinalni, hogy csinalsz ingyenes felkeszitoket esetleg, amit helyileg a kozelukbe helyezel (ahova a feher jelolt tuti nem fog elautokazni, de amugy neki is nyitva all.) Ezzel megprobalod a hatranyos indulasi helyzetuket kiegyensulyozni - viszont a vizsga szigoruan egyseges legyen, ennyi.

Ugyan az en gyerekeim halistennek vegre sinen vannak (a kisebbik is bekerult ugyanabba a 12 evfolyamos charter schoolba, ahova a nagyobbik jar), de en meg mindig rangatozni kezdek, ahanyszor olvasom az etnikai kvotas oruleteit a De Blasionak a varosban, ahogy szetveri a jo iskolakat (miutan a gyerekei mar ikjartak oket persze), mert az szimplan elmebetegseg, hogy valakit azert vegyenek fel egy elit iskolaba, mert fekete, raadasul 25-50 (!) szazalekot igy toltene fel (sejtjuk, abbol mi lenne rovid uton.)
Viszont mindig is tamogattam, hogy kapjanak egy csomo ingyenes felkeszito tamogatast stb - de a bekerules legyen egyseges.
 
K

kamm

Guest
Deloitte paper:
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 343
13 838
113
Épp azt írtam, hogy lehet nincs is szó kvótáról. Tegyük fel, hogy ki akarsz képezni 10 pilótát. Meghirdeted, jön 100 fehér és ebből a tíz legjobb bekerül. Vagy e mellé besétálsz a négerek közé és megkérdezed ki akar pilóta lennie, ha bekerülnek, akkor fizeted a képzést. Eddig nem volt pénzük. Ők is beállnak a sorba. És mondjuk a tíz legjobb között egy néger is lesz. A fehér, aki nem került be, azt egy nála tehetségesebb fekete előzte meg. Nincs kvóta, a legjobbakat vetted fel és mégis növekszik a feketék aránya. Persze, hogy pontosan mi a tervük, azt nem tudom, csak egy lehetőséget vázoltam fel.

Értem... szóval adjunk egy valag pénzt valakinek csak azért, mert fekete. Ha ez nem diszkrimináció a fehérek ellen, akkor nem tudom mi.

De vegyük az én példámat. Csontszegény családba születtem (pedagógus szülők), így sejtheted milyen hátrányból indultam - és mivel egy koszos fehér vagyok, senki sem segített, nekünk kellett kinyögni az egyetemre járás feltételeit. Na már akkoriban nézegettem a mercis cigányokat sorba állni a postán a segélyért (akik ott röhögtek, és több pénzt kaptak a semmire, mint a szüleim a munkájukért) - hát tudod akkoriban kezdtek a jelenlegi gondolataim megfogalmazódni.
Szerinted az én életem (aki szorgalmas voltam, nyelveket tanultam, repülőgépmérnöknek tanultam, nem elvertem a pénzt, mint ezek) mennyivel élhetőbb életem lehetett volna (nem középsuli meg egyetem mellett dolgozni), mennyivel sikeresebb lehettem volna? Tudod te hány évet elvett az életemből, hogy összekaparjam a pénzt a pilóta képzésemre? Nekem szenvednem kell csak mert fehér vagyok, míg ezek kapnak pénzt a nagy semmire? Mi ez, közvetett rabszolgaság, mert nekik termelem ki a pénzt???

Szóval már ne haragudj, de menj a pokolba az ingyenes képzéseiddel valakinek azért, mert nem olyan bőrszínnel születt, mint én. Számomra ez sértő, ahogy minden fehér számára, aki ugyanolyan tehetséges, mint akármelyik POC, de neki a belét ki kell dolgoznia ugyanazért. Mert itt iszonyatos pénzekről beszélünk, van fogalmad róla egyáltalán?
Ha te ezüstkanállal a seggedben születtél az neked jó, de aki nem, annak az ilyen felvetés vérlázító.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 584
113
Nincs olyan, hogy pozitív diszkrimináció. Csak diszkrimináció van.
A szociológiában a pozitív diszkrimináció, hátrányt csökkentő megkülönböztetés, esélykiegyenlítés csoportra, személyre vonatkozó jogi, adminisztratív vagy egyéb segítséget jelent, melyre a csoport vagy személy valamilyen szempontból a többséghez képest hátrányos helyzete ad okot. Indítéka a domináns egyén vagy csoport együttérzése, megértés illetve a másik fél követelése vagy tiltakozása a gazdasági és társadalmi igazságtalanság ellen. Szándéka a szolidaritás, az embercsoportok közötti gazdasági vagy társadalmi igazságtalanság enyhítése, vagyis az esélyegyenlőség megteremtésre.

Az Alkotmány kifejezetten utal pozitív diszkriminációs lehetőségekre, például az állam saját kötelezettsége meghatározásával, amikor előírja, hogy az anyáknak a gyermek születése előtt és után külön rendelkezések szerint támogatást és védelmet kell nyújtania.
Az alkotmány 70/A.§(3) szerint A Magyar Köztársaság a jogegyenlőség megvalósulását az esélyegyenlőtlenségek kiküszöbölését célzó intézkedésekkel is segíti.
A Magyar Alkotmánybíróság véleménye az alkotmány 70/A.§ (1), megkülönböztetés-mentességről szóló bekezdése értelmezésével kapcsolatban: " … a diszkrimináció tilalma nem jelenti azt, hogy minden még a végső soron nagyobb társadalmi egyenlőséget célzó megkülönböztetés is tilos. …ha valamely – Alkotmányba nem ütköző – társadalmi cél vagy valamilyen alkotmányos jog csakis úgy érvényesíthető, hogy a legszűkebb értelemben vett egyenlőség nem valósítható meg, akkor az ilyen pozitív diszkriminációt nem lehet alkotmányellenesnek minősíteni."
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A szociológiában a pozitív diszkrimináció, hátrányt csökkentő megkülönböztetés, esélykiegyenlítés csoportra, személyre vonatkozó jogi, adminisztratív vagy egyéb segítséget jelent, melyre a csoport vagy személy valamilyen szempontból a többséghez képest hátrányos helyzete ad okot. Indítéka a domináns egyén vagy csoport együttérzése, megértés illetve a másik fél követelése vagy tiltakozása a gazdasági és társadalmi igazságtalanság ellen. Szándéka a szolidaritás, az embercsoportok közötti gazdasági vagy társadalmi igazságtalanság enyhítése, vagyis az esélyegyenlőség megteremtésre.

Az Alkotmány kifejezetten utal pozitív diszkriminációs lehetőségekre, például az állam saját kötelezettsége meghatározásával, amikor előírja, hogy az anyáknak a gyermek születése előtt és után külön rendelkezések szerint támogatást és védelmet kell nyújtania.
Az alkotmány 70/A.§(3) szerint A Magyar Köztársaság a jogegyenlőség megvalósulását az esélyegyenlőtlenségek kiküszöbölését célzó intézkedésekkel is segíti.
A Magyar Alkotmánybíróság véleménye az alkotmány 70/A.§ (1), megkülönböztetés-mentességről szóló bekezdése értelmezésével kapcsolatban: " … a diszkrimináció tilalma nem jelenti azt, hogy minden még a végső soron nagyobb társadalmi egyenlőséget célzó megkülönböztetés is tilos. …ha valamely – Alkotmányba nem ütköző – társadalmi cél vagy valamilyen alkotmányos jog csakis úgy érvényesíthető, hogy a legszűkebb értelemben vett egyenlőség nem valósítható meg, akkor az ilyen pozitív diszkriminációt nem lehet alkotmányellenesnek minősíteni."
És ezzel azokat akik az így elköltött erőforrások miatt nem kerülnek be a véges helyekre, pedig tehetségük meglenne hozzá negatívan diszkrimináljuk.
A pilótaképzésben azzal, hogy kizárjuk azokat akik amúgy szegények, csak nem pozitívan diszkriminálandók, az egyetemekről dettó.
A férfiakat eszméletlen módon azzal, hogy nők 40 meg diákhitelt asszonpajtásnak elengedjük, apuci meg dögöljön meg, ha nem fizet mehet az utcára, és stb stb stb.

De csak elméleti síkon, ha van pozitív diszkrimináció, akkor mi a baj a numerus clausussal?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Szeretnék kvótákat látni az uránbányászoknál ,vasúti pályamunkásoknál és a vasbetonszerelőknél,stb is... Illetve jó lenne azt a diszkriminatív gyakorlatot is elengedni hogy a nők hamarabb mennek nyugdíjba.
Habár gondolkodom rajta hogy nemsokára " Átiratom"- magam nővé,azért csak 5 évvel hamarab lehetek nyugdíjas.
 
K

kamm

Guest
Semmi negatív nem volt benne. Csak népességarányosan adott helyet a felsőoktatásban. Szóval csak pozitívan diszkriminált. Akkor mi a baj vele?
Kurvara nem igaz, sot, pont az ellenkezoje: explicit negativan diszkriminalt egyetlen csoportot.
Te meg az alapfogalmakat sem erted avagy valamifele fura, teljesen illogikus denial mukodik nalad (esetleg szimplan csak elvezed a trollkodast.)
Raadasul ez ugyanaz a megdobbento felkeszuletlenseg, ami mas vitaban is elojott mar nalad.