Civil repüléssel kapcsolatos témák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 385
8 582
113
Értem... szóval adjunk egy valag pénzt valakinek csak azért, mert fekete. Ha ez nem diszkrimináció a fehérek ellen, akkor nem tudom mi.

De vegyük az én példámat. Csontszegény családba születtem (pedagógus szülők), így sejtheted milyen hátrányból indultam - és mivel egy koszos fehér vagyok, senki sem segített, nekünk kellett kinyögni az egyetemre járás feltételeit. Na már akkoriban nézegettem a mercis cigányokat sorba állni a postán a segélyért (akik ott röhögtek, és több pénzt kaptak a semmire, mint a szüleim a munkájukért) - hát tudod akkoriban kezdtek a jelenlegi gondolataim megfogalmazódni.
Szerinted az én életem (aki szorgalmas voltam, nyelveket tanultam, repülőgépmérnöknek tanultam, nem elvertem a pénzt, mint ezek) mennyivel élhetőbb életem lehetett volna (nem középsuli meg egyetem mellett dolgozni), mennyivel sikeresebb lehettem volna? Tudod te hány évet elvett az életemből, hogy összekaparjam a pénzt a pilóta képzésemre? Nekem szenvednem kell csak mert fehér vagyok, míg ezek kapnak pénzt a nagy semmire? Mi ez, közvetett rabszolgaság, mert nekik termelem ki a pénzt???

Szóval már ne haragudj, de menj a pokolba az ingyenes képzéseiddel valakinek azért, mert nem olyan bőrszínnel születt, mint én. Számomra ez sértő, ahogy minden fehér számára, aki ugyanolyan tehetséges, mint akármelyik POC, de neki a belét ki kell dolgoznia ugyanazért. Mert itt iszonyatos pénzekről beszélünk, van fogalmad róla egyáltalán?
Ha te ezüstkanállal a seggedben születtél az neked jó, de aki nem, annak az ilyen felvetés vérlázító.

Ha újra - de figyelmesen - elolvasod, amit írtam az ösztöndíjról, akkor láthatod hogy én azt írtam, hogy nem biztos, hogy csak feketékről van szó, és amúgy is csak a tehetségesekről. Inkább egyfajta tehetséggondozás lehet ez, származástól, nemtől függetlenül. Eleve külön kezelték a faji korlátot és az anyagi korlátot a hirdetésben. Bár a pontos szándékaikat amúgy nem ismerem. Egyébként az USA-ban fehérből is vannak elmaradottabb rétegek és helyek amúgy, akikre ráfér a felkarolás.
A mercis cigányok a hibás segélyezési rendszer miatt jártak jól anno. Míg a munkát túladóztatták. Bár ezt nem tudom miért nekem rovod fel. Ha ismered a véleményemet erről, akkor nincs értelme, ha nem ismered, akkor meg mi alapon?
Te szerencsés helyre születtél, mert jó szüleid vannak. Ezért tudtál kemény munkával sokat elérni. Sokan sok munkával sem jutnak el messzire. Mert olyan közegből jöttek, hogy nem kapták meg a megfelelő mintát, amit munkával hasznosíthattak volna. És most nem is a cigányokról beszélek. Náluk az hatványozottan igaz.

Arra hivatkozol a pilótajogsira, hogy te - kemény munkával - összeszedted a pénzt rá. Viszont ezzel ellentmondásba kerültél. Mert ezt írtad nekem:
"Először is tedd fel magadnak a kérdést? Kivel akarsz repülni, kire bíznád rá az életed (mert a pilótától függ az életed)? A legjobbra vagy a kvótanégerre?"
Most akkor tegyem fel a kérdést, hogy:
Először is tedd fel magadnak a kérdést? Kivel akarsz repülni, kire bíznád rá az életed (mert a pilótától függ az életed)? A legjobbra vagy arra aki összeszedte a pénzt a tanfolyamra?

Valójában két szempontot kevertél. Mert ez egy kétdimenziós kérdés. Mint minden szakma amúgy. Az egyik dimenzió a tehetség kérdése, a másik a finanszírozásé. Ki végezhessen el egy tanfolyamot, vagy egy egyetemet? Aki a legjobb? Vagy aki meg tudja finanszírozni? Vagy vegyesen, az egyik fele a legjobbakból kerüljön ki a másik fele aki meg tudja fizetni? Melyikkel ütközik az, hogy tehetséges négerek, nőket, ázsiaiakat finanszírozzanak? Lehet téged is támogatni kellett volna?

Egyébként a neoliberális modell, amiben mindenki azt az oktatást kapja amit meg tud fizetni, az már az USA-ban sem működik. Pedig ott a nép arra van kondicionálva a kezdetek óta. De már évtizedek óta gond van vele. A középosztály csúszik le, eladósodnak az emberek stb, még a 2008 gazdasági világválság alapja is ez volt.
Orbán szellemi szintjét jól mutatja, hogy 2010-ben - két évvel a neoliberális modell csődje után - kezdte el azt bevezetni Magyarországra.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
De csak elméleti síkon,
Az, hogy a numerus claususnál semmilyen szerepet sem játszott pl. a tehetség, tudás, szociális helyzet, csak a származás. Arról senki nem tehet, hogy minek születik.
A pozitív diszkrimináció célja az olyan hátrányos helyzetűek segítése, akik önhibájukon kívül nem részesülnek a közösségben egyébként általános normáknak elfogadott javakból (oktatás, lakhatás, étkezés, stb.).
Nevezhetjük tehetséggondozásnak is, de annyival több, hogy a tehetsége felfedezésére is esélyt adunk annak, aki enélkül soha nem jutna olyan helyzetbe,ahogy egyáltalán kiderüljön róla, hogy valamiben kiemelkedőt tud nyújtani.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and kamm
K

kamm

Guest
Egyébként a neoliberális modell, amiben mindenki azt az oktatást kapja amit meg tud fizetni, az már az USA-ban sem működik. Pedig ott a nép arra van kondicionálva a kezdetek óta. De már évtizedek óta gond van vele. A középosztály csúszik le, eladósodnak az emberek stb, még a 2008 gazdasági világválság alapja is ez volt.
Orbán szellemi szintjét jól mutatja, hogy 2010-ben - két évvel a neoliberális modell csődje után - kezdte el azt bevezetni Magyarországra.
Sosem mukodott igazan, pontosan azert, mert nem volt igazan ingyenes felsooktatas. A haboru utan a GI BIll nagyon sokaig be tudta takarni az egyenlotlensegeket, meg sok allam - pl NYS - bevezette a tenyleg olcso municipal (state/city) collegeokat, de a felszin alatt megmaradtak az eles kulonbsegek, rengeteg kutyauto iskola van itt (szerintem a college minimum fele nem eri el egy hazai eros gimnazium szintjet sem), ezt a munkaltatok mindig is jol tudtak.
Kozben viszont iszonyu business lett az oktatas es egeszen elmeroggyant osszegeket kertek mar 10+ eve is.
(Csak peldanak: az NYU pl 40 ezer dollart kert mar egy szemeszterert (!) a legdivatosabb szakokon, de meg par eve is az erdeklodesemre egy kozeli privat 12 eves altalanos-kozepiskola evi 30-35 ezret mondott a kisebbiknek - igaz, utobbiba az egesz 8M+ varosbol hordjak ide a gyerekeket.)

Mostanaban ez kezd osszeomlani, raadasul a halado, progrssziv allamokban (pl NY) meg maganegyetemek is csinalnak mar ingyenes (!) kepzest: pl pont az emlitett NYUn a School of Medicine (az egyik top 10 medical school az orszagban, cirka evi $60k az ara plusz ugye a lakhatasod-kosztod), par eve ingyenes lett minden hallgatonak, akit felvesznek (marmint a tandij.)
Alapvetoen azert, mert 2030-ra 50 ezer primary care doctor fog hianyozni orszagszerte - es a board of trustees elnoke a Home Depot halozat alapitoja, Ken Langone, aki a felesegevel bedobott $100M es felhajtott masik $350M milliardos cimboraktol, a permanensse tetel $600M igenyenek ketharmadat egybol eloteremtve. Ezt latva a Columbia Uni is raduplazott es ok is bevezettek ingyenes programokat a raszorulo orvoshallgatok reszere... a dolog terjed, bar egyelore csak az orvosiknal latok ilyesmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Nálunk is elférne az ingyenes oktatás az orvoshiány kezelésére, csak sok évvel ezelőtt kellett volna elkezdeni. Már akkor is orvoshiány volt, de szándék/ötlet a megoldásra nulla. A mostani béremelés hatása még csak évek múlva lesz igazán érzékelhető. Csak abban a rendelőépületben, ahol az én körzeti orvosom is rendel, hat éve a négyből két praxist nem tudnak feltölteni. Pedig lenne bőven ember, akit el kell látni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nálunk is elférne az ingyenes oktatás az orvoshiány kezelésére, csak sok évvel ezelőtt kellett volna elkezdeni. Már akkor is orvoshiány volt, de szándék/ötlet a megoldásra nulla. A mostani béremelés hatása még csak évek múlva lesz igazán érzékelhető. Csak abban a rendelőépületben, ahol az én körzeti orvosom is rendel, hat éve a négyből két praxist nem tudnak feltölteni. Pedig lenne bőven ember, akit el kell látni.
Akkor az orvos (és egyéb szakember) hiányt nem a gyarmatosítóink által 2011-ben feloldott EU-s szabad munkaerő áramlás generálta ? Amit nem lehet azzal pótolni , hogy minden hülyét ingyen taníttatunk ! Akik jól tanulnak azoknak most is ingyen van és kaphatnak komoly ösztöndíjakat is !
 
K

kamm

Guest
Akkor az orvos (és egyéb szakember) hiányt nem a gyarmatosítóink által 2011-ben feloldott EU-s szabad munkaerő áramlás generálta ? Amit nem lehet azzal pótolni , hogy minden hülyét ingyen taníttatunk ! Akik jól tanulnak azoknak most is ingyen van és kaphatnak komoly ösztöndíjakat is !
De, mindenkit ingyen kellene tanitani, ennek semmi koze a hulyekhez. Ha valaki elkezdi es hulye, azt ugyis kiszorjak a vizsgakon - de a lehetoseg legyen meg mindenkinek, egyforman.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113
Nagyszénás fölött most itat egy KC135ös két Herculest. Rajta vannak a FR24-en is.

Érdekes, hogy az utóbbi időben már milyen sok katonai gépet is mutat a Flightradar... pl. egy EP-3E Orion-t is Szevasztopol környékén.
A többi virtuális radar pedig, amelyeket korábban az FR24 helyette használtunk a katonai gépek azonosítására, azok meg egyre kevesebbet. o_O
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Akkor az orvos (és egyéb szakember) hiányt nem a gyarmatosítóink által 2011-ben feloldott EU-s szabad munkaerő áramlás generálta ? Amit nem lehet azzal pótolni , hogy minden hülyét ingyen taníttatunk ! Akik jól tanulnak azoknak most is ingyen van és kaphatnak komoly ösztöndíjakat is !
Semmi bajom azzal, ha az állam azt mondja; tanulhatsz ingyen -de tényleg ingyen, nincsenek milliós könyv-, eszköz-, és egyéb költségek - de akkor X évig nem mehetsz sehová. Ezt valaki vagy felvállalja, vagy nem. De tudja az elejétől fogva. Az állam számára meg lesz egy tervezhető alaplétszám.
Ez nem hülye emberkék képzése, hanem tehetséges, de szolidabb anyagi lehetőséggel bíró fiatalok pályára irányítása.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113
Legyen meg itt is, mert civil repüléssel kapcsolatos...

Nem találnak tervezőt a kecskeméti reptérre, és a számok is jelentősen módosultak...

Ismét meghosszabbította, ezúttal április végéig a „Kecskemét, polgári zóna kialakításának” tervezésére kiírt közbeszerzési eljárást a Honvédelmi Minisztérium. A leírtakból az is kiderül, hogy a korábban tervezett utasforgalom töredékével számolnak csak a Bács-Kiskun megyei városban...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Semmi bajom azzal, ha az állam azt mondja; tanulhatsz ingyen -de tényleg ingyen, nincsenek milliós könyv-, eszköz-, és egyéb költségek - de akkor X évig nem mehetsz sehová. Ezt valaki vagy felvállalja, vagy nem. De tudja az elejétől fogva. Az állam számára meg lesz egy tervezhető alaplétszám.
Ez nem hülye emberkék képzése, hanem tehetséges, de szolidabb anyagi lehetőséggel bíró fiatalok pályára irányítása.
Amikor édesapám 7 éve műtét utáni szepszisben meghalt azt mondta egy nagyon jó orvos barátom "Tudod az a baj , hogy maradtunk mi 50 felettiek illetve azok a fiatalok akik így vagy úgy 2-es átmentek és orvosnak nevezhetik magukat ! De muszáj foglalkoztatni őket mert nincs más !" Na egy ilyen ketteskével átbugdácsolt Dr.Zéman ölte meg az apámat mert szarul rakta be az elvezető csöveket ! Ha akkor amikor tanult fizetős lett volna a hülyéknek az egyetem lehet oda se ér a végére vagy el se kezdi , de mondhatnám ezt bármelyik szakmának tudatlan ostoba kontárjának akik csak azért tudtak elvégezni egy felsőoktatási intézményt mert apucinak volt hozzá lóvéja ! Ha valaki szorgalmas és tanul akkor ma is ingyen tanulhat !
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Eznemkvótacsakaszegényekensegítenek.


930f355a276bd6627dc02b9725277076.jpg