Combat Vehicle 90 (CV90)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 543
17 703
113
Mindenkinek helyre szól a jegye. :D
Ok, csak ez azt feltételezi, hogy a jobb és bal oldali 4-es helyre, kimondottan kamaszkatonákat alkalmaznak. :rolleyes:
Én nem tudok olyan skandináv országról, ahol a 6fős deszantnál többet pakolnak be a CV90-be. (ha van, azt úgy is beírja valaki)

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
2 938
7 180
113
Ok, csak ez azt feltételezi, hogy a jobb és bal oldali 4-es helyre, kimondottan kamaszkatonákat alkalmaznak. :rolleyes:
Én nem tudok olyan skandináv országról, ahol a 6fős deszantnál többet pakolnak be a CV90-be. (ha van, azt úgy is beírja valaki)
Újsvédeket. Először szállnak ki, utoljára be.

• Vicces
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
33 159
31 520
113
A hollandusok ugyan nem skandinávok de ott egy szakaszban 4 raj van és négy jármű, tehát a szakasz pk és a helyettese egy egy raj járművében van elhelyezve. Szóval a szakaszban van 2 játmű amiben 6 fő a deszant és van két jármű amiben 7 fő.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
3 440
2 626
113
Norvégok magasságkorlátozása a CV90-hez.

Hát, ez érdekes. Egyrészt a skandinávok azért talán magasabbnak számítanak. Plusz ehhez jönne még a sityak? Meg az, hogy még erre is figyelniük kéne beszálláskor? Békaidőben, oké, de éles helyzetben, pláne ha nem ad-hoc csapatról van szó...

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
33 159
31 520
113
Hát, ez érdekes. Egyrészt a skandinávok azért talán magasabbnak számítanak. Plusz ehhez jönne még a sityak? Meg az, hogy még erre is figyelniük kéne beszálláskor? Békaidőben, oké, de éles helyzetben, pláne ha nem ad-hoc csapatról van szó...
Az nem újdonság, hogy nem oda ülsz ahová akarsz, hanem van egy meghatározott ülésrend. Az az újdonság, hogy eddig az ülésrendet a harcászati szabályzatok írták elő nem pedig a testmagasság.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
10 825
10 068
113
az a csatos heveder vajon gyári tartozék?

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
1 214
2 062
113
Az nem újdonság, hogy nem oda ülsz ahová akarsz, hanem van egy meghatározott ülésrend. Az az újdonság, hogy eddig az ülésrendet a harcászati szabályzatok írták elő nem pedig a testmagasság.
A BMP -ben a géppuskás ült legbelül, az ajtónál pedig mindig lövésznek kellett ülnie. A többi hely szabadon választott volt, de mindig ugyanaz volt az ülésrend. Így mindenki tudta a beszállásnál, hogy ki következik.
Az ajtót mindig az ajtónál ülő lövész nyitotta és zárta.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
33 159
31 520
113
A BMP -ben a géppuskás ült legbelül, az ajtónál pedig mindig lövésznek kellett ülnie. A többi hely szabadon választott volt, de mindig ugyanaz volt az ülésrend. Így mindenki tudta a beszállásnál, hogy ki következik.
Az ajtót mindig az ajtónál ülő lövész nyitotta és zárta.
A BMP-nél a jarmű volt a megkötés, mert a legeldő lőrés volt a géppuskának kialakítva.
Az persze mas kérdes, hogy mashol el sem fért volna a géppuskás.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
3 440
2 626
113

Nyugi helyzetben beülésnél persze, de éles helyzetben nem feltétlenül van lehetőség ülésrend szerint beszállni.

• Hűha
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
1 214
2 062
113
Nyugi helyzetben beülésnél persze, de éles helyzetben nem feltétlenül van lehetőség ülésrend szerint beszállni.
Annyit gyakoroltuk, hogy már automatikus volt a sorrend. Mire a géphez értünk, már a jó sorrenben voltunk. A BMP ben egy oldalon maximum 4 ember ült, de elég sokszor csak 3. Vagyis magadon kívül max 3 embert kellett megjegyezni. :D

Én a jobb hátsó ajtót kezeltem. Beszálláskor én értem a géphez először. Nyitottam az ajtót, majd oldalról biztosítottam a beszállást. Utánam jött először a géppuskás, majd még 1 vagy 2 ember. Én szálltam be utoljára, és zártam az ajtót.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 543
17 703
113
A hollandusok ugyan nem skandinávok de ott egy szakaszban 4 raj van és négy jármű, tehát a szakasz pk és a helyettese egy egy raj járművében van elhelyezve. Szóval a szakaszban van 2 játmű amiben 6 fő a deszant és van két jármű amiben 7 fő.
Nekem ez rajmérettől függetlenül egy egészen szimpatikus rendszernek tűnik.
Ha már ott van úgy is a 4 jármű, akkor tegyük tele emberekkel - még ha az egyik rajt "törzsrajnak" is hívjuk. Ráadásul szeparált a parancsnok és a helyettese.
Csak bólogatni tudok.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
33 159
31 520
113
Nekem ez rajmérettől függetlenül egy egészen szimpatikus rendszernek tűnik.
Ha már ott van úgy is a 4 jármű, akkor tegyük tele emberekkel - még ha az egyik rajt "törzsrajnak" is hívjuk. Ráadásul szeparált a parancsnok és a helyettese.
Csak bólogatni tudok.

Nincs törzs raj. Van a szakaszban 4 raj meg egy pk és egy pkh. A szakasz,hogy van egy "szakasztörzs" amiben van a pk és a pkh. Van 4 raj egyenként 9 fővel (3 fő a járműben marad 6 fő pedig kiszáll) és egy járművel. A szalkasz összesen 38fő és 4 jármű.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 543
17 703
113
A szakasz,hogy van egy "szakasztörzs" amiben van a pk és a pkh.
Ezt nem nagyon tudtam dekódolni.

Azt értem, hogy minden raj azonos összetételű, de a szakasz rádióját a parancsnok maga viszi, és kezeli? Ha rajszinten van DMR, akkor a hdgy. mellől nem hiányzik, ellenben egy medic/EÜ katona, esetleg egy modern kor hívószavára felelő elektronikai/drón operátor?

• Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
33 159
31 520
113

Azt értem, hogy minden raj azonos összetételű, de a szakasz rádióját a parancsnok maga viszi, és kezeli? Ha rajszinten van DMR, akkor a hdgy. mellől nem hiányzik, ellenben egy medic/EÜ katona, esetleg egy modern kor hívószavára felelő elektronikai/drón operátor?
Ha leszkis időm leírom részletesen a szakaszt.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
33 159
31 520
113

Bocs, de elképesztően nincs kedvem pötyögni, de kárpótláskent lesz egy lőszermennyiség táblazat is (úgyis mindenkit az érdekel mennyi golyó van a katonánál).

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 543
17 703
113
Bocs, de elképesztően nincs kedvem pötyögni, de kárpótláskent lesz egy lőszermennyiség táblazat is (úgyis mindenkit az érdekel mennyi golyó van a katonánál).

Ez nem lőszermennyiség táblázat, hanem fegyver, éjjellátó/optika, valamint kom. igény táblázat. Ebben nincs lőszer.

• Tetszik
Reactions: Ocses