Minden haditengerészet elsőként szolgálatba állított dreadnoughtjainak az oldalnézeti képe.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ha egy laikus erre ránéz, azt hihetné, hogy Dél-Amerika volt a legfejlettebb haditengerészetekkel rendelkező régióMinden haditengerészet elsőként szolgálatba állított dreadnoughtjainak az oldalnézeti képe.
És tényleg!Ha egy laikus erre ránéz, azt hihetné, hogy Dél-Amerika volt a legfejlettebb haditengerészetekkel rendelkező régió
Mondjuk a szövegnek meg a képnek nincs sok köze egymáshoz.....Szegény, szegény Új-Mexikó.....
1945. január 6-án az Új-Mexikó, a TG.77.2 Task Force tagjaként működő hat amerikai csatahajó egyike, tűztámogatást nyújtott a Fülöp-szigeteki Luzon inváziójához. Az amerikai inváziós csapat megjelenése a Lingayen-öbölben arra kényszerítette a japánokat, hogy minden erőfeszítést megtegyenek a partraszállás megakadályozására. Két csatahajót találtak el a kamikaze repülőgépek. Az egyik gép közvetlenül a navigációs hídon találta el Új-Mexikót. 30 ember meghalt, köztük a hajó parancsnoka és az amerikai hadsereg a hajó fedélzetén tartózkodó altábornagya is, de a kár minimális volt, a hajó továbbra is szolgálatban maradt.
A csatahajók és az őket kísérő hajók sűrű légelhárító lövegei ezúttal képtelennek bizonyultak megvédeni a hajókat a kamikaze támadásoktól. A következő három napban hasonló sors jutott a Mississippi csatahajónak is, de a kár ismét csekély volt.
Paul Wright rajzán Új-Mexikó Ms.32/6D álcázásban látható.
Colonelcassad
Mert hogy?Mondjuk a szövegnek meg a képnek nincs sok köze egymáshoz.....
Olvasd el a szöveget, aztán nézd meg a képet, hogy hol van a tűz, hol találták el a hajót. Mellékesen egy ekkora robbanást/tüzet nem élt volna túl a hajó.Mert hogy?
Olvasd el a szöveget, aztán nézd meg a képet, hogy hol van a tűz, hol találták el a hajót. Mellékesen egy ekkora robbanást/tüzet nem élt volna túl a hajó.
Az eredetileg tervezett légvédelmi fegyverzet nem ez volt(?)
Ezek nem az eredeti légvédelmi fegyverek, új tervezésüek. A tervezéskor régebbi 100 milis dp lövegeket, 37 és 13 mm-es gépágyúkat terveztek. A Richelieu az amerikai felújítás során 40 és 20 mm-eseket kapott.Az eredetileg tervezett légvédelmi fegyverzet nem ez volt(?)
Az eltérés a zölddel jelzett toronyok(?)
Úgy emlékszem a testvérhajókon kisebb kaliberű, más szerkezeti kialakítással.
Bár az is igaz - ha jól emlékszem - Jean Bart-ot nem sikerült a háború alatt befejezni. Innen az eltérés(?)
A durva az, hogy ezzel kb. azonos szintű ritkaság lesz, mint aki elmodhatja, hogy látott élőben atomrobbanást.Életreszóló élmény!