A francia Provence kifeszített torpedóvédő hálója. 1917-es felvétel.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Legalább halászni lehetett volna velük, akkor lett volna vmennyi értelmeA francia Provence kifeszített torpedóvédő hálója. 1917-es felvétel.
Ezen jót nevettem. Nem véletlenül kezdték el ekkor már leszedni őket mindenhol.Legalább halászni lehetett volna velük, akkor lett volna vmennyi értelme
Ez általános, hogy egy hajót hajócsavarok nélkül bocsájtanak vízre? Nem tűnik logikusnak...Az olasz Caracciolo dreadnought vízrebocsátása, 1920. május 12-én. Óriási előrelépés lett volna az olasz flottának, ezek a hajók egyenértékűek lettek volna a brit Queen Elizabeth- és Revenge-, vagy pl a német Bayern-osztályú csatahajókkal. A háború nyomán az olasz költségvetés is megroppant, a meglévő flotta fentartására is alig jutott, így az új dreadnoughtot és testvérhajóit nem tudták befejezni. Felmerült, hogy repülőgép-hordozóként fejezzék be, pénz azonban erre sem volt. A törzset 1926-27 között bontották el.
Nem, csavarok, tengelyek általában már fennt vannak a helyükön. A gépek is beszerelt állapotban. Tippre csúszhattak a gyártásukkal, ezért történt így a vízrebocsátás.Ez általános, hogy egy hajót hajócsavarok nélkül bocsájtanak vízre? Nem tűnik logikusnak...
Második világháborús környezetben (ahol a csatahajók a legmagasabb fejlettségi fokon álltak) ezt a bombázók és bombáik teljesítményével célszerű összevetni.
A bombázórepülőgép hatótávolsága a csatahajó ágyújának lőtávolságával állítható párhuzamba. Továbbá a zuhanóbombázókat nem röhögték ki a csatahajók.Alma és körte. Egy csatahajó simán el tudott hajózni 2-3000 mérföldre (utantöltéssel meg akárhova a bolygón) és napokon keresztül folyamatosan szórni a malacokat amíg lőszerrel bírta.
Ezt egyetlen repülőgép sem tudta megcsinálni a 30-as években, az akkor gyenge motorok viszonylag szánalmas bombateher és hatótávot engedtek csak. Persze idővel fordult a kocka, de a 30-as években az átlag bombázó jó ha 7-800 km-re tudott elmenni, és jellemzően 50-250 kg repeszbombánal nagyobbat nem is vitt. A Stukánál ez a fele sem, és túlterhelésselm az 1000kg-os bombànál a rádiós-lövész otthon is maradt.
Hiába volt jobb relatíve a fajlagos költség mutató ha ugyanazok a képességek egyszerűen nem voltak meg. B-17-ek is próbálták eltalálni a japán hajókat Midwaynél, emlékeim szerint semmit nem találtak el, a szokásos kisebb rombolóbombákat a csatahajók meg kiröhögték akkor is ha talált.
A robbanótöltetet sem érdemes összevetni a közvetlen találatot leszámítva, a robbanás ereje nagyon gyorsan elenyészik a távolsággal, a repeszek viszont többszáz méterről is ölnek, pusztítanak, közelebbről pedig átverték a könnyebb páncélzatot is.
A repeszhatás, repeszméret pedig nem a viszonylag csekély robbanóanyagból keletkezik (sőt minnél kisebb a töltet annál nagyobbak lesznek a repeszek) hanem abból a ‘szánalmas’ 700-1000 kg acélból, ami körülöleli. Ha úgy nézed, hogy megindult mindenfelé 50-100 db 88-as gránát méretű repeszdarab amikor elpukkant egy nagyöblű tengerészeti gránát úgy már jóval kevésbé vicces a történet a sima repesz-romboló bombákhoz képest.
Mondj már lszi pár példát zuhanóbombázók által elsüllyesztett BB-re.A bombázórepülőgép hatótávolsága a csatahajó ágyújának lőtávolságával állítható párhuzamba. Továbbá a zuhanóbombázókat nem röhögték ki a csatahajók.
Jamato, Haruna, Ise, USS Arizona, stb.Mondj már lszi pár példát zuhanóbombázók által elsüllyesztett BB-re.
Köszi.
Nem, a lőszer hatótávolságáról beszélünk. A légibombáé megegyezik a repülőgépével +a vetési távolság. Nem a repülő és a hajó van párban, a repülő a kivetőtöltet párhuzama. A csatahajó úgy hordozza az ágyút és kivetőtöltet, ami felel a lőszer hatótávolságáért, ahogy a repülőgéphordozó a repülőt, ami felel a légibomba hatótávolságáért.+már miért azzal lenne pariban? Akciórádiuszról beszéltünk, nem?
A Yamato-t torpedó süllyesztette el.Jamato, Haruna, Ise, USS Arizona, stb.
Nem, a lőszer hatótávolságáról beszélünk. A légibombáé megegyezik a repülőgépével +a vetési távolság. Nem a repülő és a hajó van párban, a repülő a kivetőtöltet párhuzama. A csatahajó úgy hordozza az ágyút és kivetőtöltet, ami felel a lőszer hatótávolságáért, ahogy a repülőgéphordozó a repülőt, ami felel a légibomba hatótávolságáért.
Mondj már lszi pár példát zuhanóbombázók által elsüllyesztett BB-re.
Köszi.
Persze kivételek mindig akadnak. Ettől még elvétve sikerült csak kizárólag légibombával.1941 szeptemberében, Kronstadt, (?)
Marat I.vh-s csatahajó…
Stukák által. Ha jól emlékszem Rudel a későbbi Stuka “ász” vitte be a végzetes találatot…
Sőt. Ha pl. egy XVII.szd-i sorhajó mellé ment volna egy Stuka-bomba, akkor az is valsz süllyedt volna.
Tirpitz ?Úgy lenne fair ha olyan csatahajó kerülne a másik serpenyőbe, amit már a légiveszély és a citált rombolóerő tudatában
terveztek. Pl a US gyors csatahajók és társaik.