Tetszik, de leírod, mit látunk pontosan?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Talán a HMS Repulse megtorpedózását.Tetszik, de leírod, mit látunk pontosan?
Tetszik, de leírod, mit látunk pontosan?
A két felső képen a Nagato, vagy a Mutsu látszik, G4M bombázókkal, amik valószínűleg épp torpedótámadást gyakorolnak (a második képen egy romboló is látszik, a hajókon meg nyilván a légvédelem gyakorolta a célzást).Talán a HMS Repulse megtorpedózását.
Az a Scharnhorst lesz, a hátsó árbóc sokkal távolabb van a kéménytől mint a Gneisenau esetében.A két felső képen a Nagato, vagy a Mutsu látszik, G4M bombázókkal, amik valószínűleg épp torpedótámadást gyakorolnak (a második képen egy romboló is látszik, a hajókon meg nyilván a légvédelem gyakorolta a célzást).
A harmadik képen meg a Scharnhorst, vagy a Gneisenau van.
Valahol olavastam, hogy a Seydlitz annyi találatot kapott az első VH alatt, mint amennyit a brit kapitális hajók összesen, de viszont "túlélte" a háborút.
"Túlélte" mert csak a háború után süllyesztette el a saját legénysége...Valahol olavastam, hogy a Seydlitz annyi találatot kapott az első VH alatt, mint amennyit a brit kapitális hajók összesen, de viszont "túlélte" a háborút.
21 nagykaliberű találat érte, két kisebb és egy torpeó a wiki szerint.Valahol olavastam, hogy a Seydlitz annyi találatot kapott az első VH alatt, mint amennyit a brit kapitális hajók összesen, de viszont "túlélte" a háborút.
A hátsó tornyok kétszer is kiégtek(dogger bank+jutland), s a torpedó találattól annyira megmerült (14 méter +5400 tonna víz a testben) az orr majdnem fedélzeti szintjéig, farral ment be vegüla kikötőbe, de végig önerőből. Az angolok csak álmodtak ilyen sérülés állóságról(brit fan vagyok).21 nagykaliberű találat érte, két kisebb és egy torpeó a wiki szerint.
A német páncélos hajók minőségileg felülmúlták az angolokat szerintem, és Zoli azt írta, hogy még ha nem is verték nagy dobra, az angolok is így gondolták.A "German battlecruisers of ww1" könyben minden sérülésről ott a rajzolt helye a gránátok becsapódásáról, és majdnem mindegyikről fénykép is van. 12 oldalon át taglalja a találatokat. Nem semmi hogy 265mm-es páncél nem egyszer "lepattintotta" a 15" gránátokat, igaz, volt hogy a 12" meg bevitte a 300mm fő páncélövet mondjuk komoly kárt nem okozott.
A találati arány diferenciáját, nem a technika okozta, hanem az angol és a német flotta tűzharcról alkotott ellentétes felogása. Az angolok a célzásnál nagyobb jelentőséget tulajdonítottak a tűzgyorsaságnak, mondván minél többet lősz annál nagyobb eséllyel találsz. A németek pont fordítva gondolták, ők annyira fontosnak tartották a célzást, hogy volt képük részleges sortüzeket lőni (nem minden ágyú lőtt ami lőhetett, hanem csak a fele), de azt a lehető legpontosabban.A német páncélos hajók minőségileg felülmúlták az angolokat szerintem, és Zoli azt írta, hogy még ha nem is verték nagy dobra, az angolok is így gondolták.
A csata szerintem ezt bebizonyította. Kevesebb német gránát sült be, sokkal jobban bírták a hajók a találatokat és a cirka kétszer pontosabban lőttek a németek. Persze így is kb. fantasztikus 4% körüli találati arányt értek el...
A fél sortüzet belövési időszakban használták.Igy gyorsitottak a belövésen.Utána áttértek a teljes sortüzekre.A németek pont fordítva gondolták, ők annyira fontosnak tartották a célzást, hogy volt képük részleges sortüzeket lőni (nem minden ágyú lőtt ami lőhetett, hanem csak a fele), de azt a lehető legpontosabban.
És Dogger Bank után Beatty levonta azt a hihetetlen következtétést hogy mivel rosszabb volt a találati arány, így még tovább kell növelni a tűzgyorsaságot. Ennek a "zseniális" következtetésnek lett az eredménye az HMS Invincible, HMS Queen Mary, HMS Indefatigable, és 6000 brit tengerész elvesztése. Majd későbbi őlordsága meglepődve kijelentette: "valami gond van ma a rohadt hajóinkkal".A találati arány diferenciáját, nem a technika okozta, hanem az angol és a német flotta tűzharcról alkotott ellentétes felogása. Az angolok a célzásnál nagyobb jelentőséget tulajdonítottak a tűzgyorsaságnak, mondván minél többet lősz annál nagyobb eséllyel találsz. A németek pont fordítva gondolták, ők annyira fontosnak tartották a célzást, hogy volt képük részleges sortüzeket lőni (nem minden ágyú lőtt ami lőhetett, hanem csak a fele), de azt a lehető legpontosabban.
Csak azt nem vették észre a derék szigetlakók, hogy Nelson korában kb lehetetlen volt mellé lőni, ellenben az ő korukban meg kb alig volt esély eltalálni valamit.A gyors tűzvezetés még a nelsoni dicsőséges idők hagyománya.
A napóleoni háborúk időszakban a jobban képzett angol személyzet gyakorlatilag kétszer akkora sebességgel tudott tölteni vagy ha úgy jobban tetszik egységnyi idő alatt dupla sortűz . Ez egy olyan tényező volt abban a korszakban, amire építeni lehetet a harcászatot.
S mivel ez volt a dicsőkor megmaradt az utódok megközelítésben is….