Cseh haderőfejlesztési program (2035) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 308
74 138
113

"Například Armáda ČR se MGCS dočká nejdříve v roce 2040, spíše 2045."

Beszaras. Mar most tudjak hogy 2045-ben fognak kapni a tankbol ami meg nem letezik. :D

Szerintem ez inkább azt jelenti hogy leghamarabb kb. akkor kaphatnak, ha esetleg arra várnak hogy majd azt akarnak venni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 308
74 138
113

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 898
12 494
113
Arra vagyok leginkább kíváncsi, hogy a lynx hogy muzsikál.
"Rendesen osszerakott" Lynx-et csak ausztraloknal tesztelnek nem? Jo tudom hogy volt ez a bohozat a jo nepnek mikor lottek parat de igazan komplex tesztek szerintem csak ausztraloknal voltak/vannak/lesznek. Remelem van ott egy csomo magyar megfigyelo is(brit meg amerikai mellett).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 945
113
"Rendesen osszerakott" Lynx-et csak ausztraloknal tesztelnek nem? Jo tudom hogy volt ez a bohozat a jo nepnek mikor lottek parat de igazan komplex tesztek szerintem csak ausztraloknal voltak/vannak/lesznek. Remelem van ott egy csomo magyar megfigyelo is(brit meg amerikai mellett).
Nem, a csehek teljes gépet kértek.
 
K

kamm

Guest

Van azoknak most jobb dolguk is. Valasztasok elott ket honappal nagyobb esellyel lesz egy 52 milliardos Gigafactory bejelentve minstem egy "tank" 53-ert.
Azért ez messze van még attól, nem? Javíts ki, de ha jól olvasom a sajtót, akkor a VW gyakorlatilag megversenyezteti a cseheket, szlovakokat meg a lengyeleket, ki száll be több pénzzel stb egy leendő EV aksigyarba...?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 747
113
Nem, a csehek teljes gépet kértek.
Semmit nem hallottál?? Vmelyik angol/ausztrál(??) fórumban (talán @Pogány linkelt egy gyűjtőfórumot pár hete és ott kerestem rá az ausztrál tesztekre) olvastam, hogy vmi gebasz van a Lynx motorral a cseheknél. De ez egy kósza beírás volt tehát nem kell félrekongatni a harangokat. Az is lehet totál faszság. Persze ha több helyről jönne hasonló infómorzsa... De még itt nem tartunk.

Persze reálisan lesz vele ezer gond, mert új tipus, de remelhetőleg minden meg lesz oldva, ahogy egy gyártás felfutási szakaszban illik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 747
113
Azért ez messze van még attól, nem? Javíts ki, de ha jól olvasom a sajtót, akkor a VW gyakorlatilag megversenyezteti a cseheket, szlovakokat meg a lengyeleket, ki száll be több pénzzel stb egy leendő EV aksigyarba...?
Mosonm###### is játszhat....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 984
113
Azért a Cseh gép messze van az Ausztáloknál lévő fullos géptől ránézésre...!Nem értem hgy a Rheinmetall miért nem visz a Csehekhez is olyan fullosat?
Valószínüleg az RM már tudja a csehek miből akarnak sajátot vagy mást a gépbe (így a hazai iparnak márrmint a cseh iparnak kedvezve hivatkozási alapot ad hogy a cseh verzio/megoldás nem olyan rossz választás) ;) így a cseh vállalatok amiknek van némi ráhatása a cseh kormányra eltudja terelni a lynx felé az irányt. Ne feledjuk az RM régi nagy játékos. és ezzel az RM tud kalkulálni jó előrre a jövőben hozáadott cseh értékkel.

Tehát egy nem fullos verzioval az RM a cseh hadiipari cégekkel partnerségre találl az ellenség helyett...
miközben hivatkozhat az ausztrál gépekre hogy persze van fullosabb verzióra is lehetőség...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 984
113
De lehet hogy csak én vagyok túl rafinált/pill (és magamból indulok ki hogy ezt tenném) és ezért gyanakszom hogy ez áll a háttérben...

Mert ugye így az ár is csökken hisz nem fulos a verzió. (de a cseh hadiipari gyártok is levannak korlátozva úgy hogy ezt ők nem is selytik hisz nem kérhetnek saját termékért olyan sokkal többet mint amit helyettesít pláne ha van annál jobb gyári megfelelője...(közbe persze tudom hogy ezt meg szokták lépni... csak kicsit naívkodok. és egyszer csak botrány lessz a túlárazásból (RM) és a konkurencia nem konkurencia.(persze ha nem komkurencia nem veri az RM hogy mennyi is lenne az annyi ha az ő terméke került vólna bele)
 
H

Hummen23

Guest
Valószínüleg az RM már tudja a csehek miből akarnak sajátot vagy mást a gépbe (így a hazai iparnak márrmint a cseh iparnak kedvezve hivatkozási alapot ad hogy a cseh verzio/megoldás nem olyan rossz választás) ;) így a cseh vállalatok amiknek van némi ráhatása a cseh kormányra eltudja terelni a lynx felé az irányt. Ne feledjuk az RM régi nagy játékos. és ezzel az RM tud kalkulálni jó előrre a jövőben hozáadott cseh értékkel.

Tehát egy nem fullos verzioval az RM a cseh hadiipari cégekkel partnerségre találl az ellenség helyett...
miközben hivatkozhat az ausztrál gépekre hogy persze van fullosabb verzióra is lehetőség...
A Rheinmetall is látja a cseh töketlenkedést. Ráadásul folyton változtatnak a követelményeken. Valószínűleg megmondták nekik, hogy ezt is, azt is meg tudjuk oldani. Márpedig ha azt mondják, az úgy is van.
Nekünk sem kellett fullos Hun variációt barkácsolniuk a döntéshez.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 945
113
Azért a Cseh gép messze van az Ausztáloknál lévő fullos géptől ránézésre...!Nem értem hgy a Rheinmetall miért nem visz a Csehekhez is olyan fullosat?
Az ausztrálok már részegységre készet kértek, amihez minden is integrálva van mert már el van döntve a konfig. A cseheknél még nincs eldöntve, ott alapfunkcióknak kell műküdni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 193
113
Semmit nem hallottál?? Vmelyik angol/ausztrál(??) fórumban (talán @Pogány linkelt egy gyűjtőfórumot pár hete és ott kerestem rá az ausztrál tesztekre) olvastam, hogy vmi gebasz van a Lynx motorral a cseheknél. De ez egy kósza beírás volt tehát nem kell félrekongatni a harangokat. Az is lehet totál faszság. Persze ha több helyről jönne hasonló infómorzsa... De még itt nem tartunk.

Persze reálisan lesz vele ezer gond, mert új tipus, de remelhetőleg minden meg lesz oldva, ahogy egy gyártás felfutási szakaszban illik.
Nem én voltam azthiszem, hacsak nem más témában hoztam ide más fórumbejegyzést, mert akkor lehettem. :D