1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb UAV/UCAV fejlesztések

Diskurzus a(z) 'Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV)' témában - Phoenix által indítva @ 2013. december 9..

1. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Érdekes koncepció, a feltöltő bizonyára sokatoknak ismerős, hasonló kaliberű alkotásai révén.

2. Túl van a hajtóműteszteken a Sierra Technical Services 5. generációs pilóta nélküli célrepülője.
    A gépet kifejezetten a csökkentett észlelhetőségű gépek elleni harceljárások gyakorlására fogják használni.
    https://www.airrecognition.com/inde...t-drone-for-the-us-department-of-defense.html

https://www.thedrive.com/the-war-zo...ed-stealth-aerial-target-drone-it-badly-needs

Teljesítette szűzfelszállását az olasz Leonardo Falco Xplorer névre hallgató felderítő drónja.
    Max repülési magasság 24.000 láb, max. felszálló tömeg 1,3 tonna, 24 órát képes a levegőben maradni. Felszerelték radarral és elektro-optikai felderítő rendszerrel is.
    https://www.airrecognition.com/inde...lco-xplorer-drone-completes-first-flight.html

fip7, HAndrás and silurusglanis like this.
  3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Utóbbinak az árát kellene nagyon gyorsan megtudni.
    És ha olcsóbb, mint a Reaper, akkor gyorsan lerendelni 8-12db-ot. :)
    Az amerikai verzió 4-esével van stackbe kötve.
    Ezek megoldják a felderítő és CAS feladatokat.
    A Reaperből 60MUSD 4db.

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem írják hogy felfegyverezhető lesz az olasz gép. Szerintem kell még idő, mire kiforrott típus lesz.

5. pöcshuszár

350kg hasznos terhet vihet. Egy Brimstone 50kg....:rolleyes:
    Mondjuk én először elnéztem a méretét (de azonos kategória), mert azt olvastam, hogy a payload 1300kg, de közben az a max. felszálló tömege.
    Ha nagyon akarják, megoldják...
    A Predator kicsit kisebb, aztán az is megkapta a 2 függesztőt.

Terminator likes this.
  6. Erről egyelőre nincs hír, csak a szűzfelszálláson van túl, még rengeteg tesztrepülés előtt áll. Persze a híreket folyamatosan böngészem, mert engem is érdekel a dolog.

pöcshuszár likes this.
  7. pöcshuszár

Utólag szerkesztettem bele, hogy azonos kategória, de persze rossz helyre tettem. Nem a Reaperrel azonos, hanem a Predatorral. Scusi. :oops:

8. silurusglanis likes this.
  9. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes...
    a NAVY Naval Air Station Patuxent River, Maryland, kisérleti százada a Boeing céggel együttműködve pilóta nélküli E/A-18 Growler gépeket reptet.
    A gépeket pilóta vezette F/A-18 Super Hornets gépekről irànyítottàk.
    A cikk szerint a szimulált miasziókban a pilóta vezette gépek C2 feladatokat láttak el.
    A CAS feladatokhoz még egyenlőre pilóta vezette gépekre van szûkség...
    Sokat mondó hogy a cikk szerint a kísérletek célja hogy "keep naval aviation relevant into the 21st century"

fishbed and arbalest like this.
  10. rudi

rudi Well-Known Member

Nem UAV hanem CM de nem találtam jobb topicot...
    NEPTUN az új Ukrán partvédelmi CM.
    Igazából csak egy Kh-35 nek tűnik de elég rèszletesen bemutatják a rendszert és a rakéta radarját...

fishbed likes this.
  11. Negan

Negan Well-Known Member

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

zsolti likes this.
  14. gacsat

gacsat Well-Known Member

15. Nemerson, svajcibeka and zsolti like this.
  16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

17. Galthran

Galthran Well-Known Member

Ezen oldal megosztása