De minden háború eddig azt hozta, hogy a páncél a legfontosabb, az összes többi ez után következik.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
De minden háború eddig azt hozta, hogy a páncél a legfontosabb, az összes többi ez után következik.
Ki volt az a hülye, aki ezt kiadta? Tartály? meg kagyló?
Az automatikus fordítás miatt ilyen, eredetileg francia nyelvű az oldal. Jobb oldalon a Translation felirat alatt van sok zászló, ott tudod átváltani másik nyelvre,Ki volt az a hülye, aki ezt kiadta? Tartály? meg kagyló?
UDES XX-20, a Bv. 206 járművek mellé/cseréjére szánt prototípus a nyolcvanas évekből. Ennek a változatnak az az érdekessége, hogy a motor, sebességváltó, üzemanyag és a lőszer is a hátsó egységben lett volna elhelyezve. A prototípus ekkorra már egy család alapja lett volna, többféle feladatra optimalizált változatot is szerettek volna ugyanezen az alapon gyártani.
"Frontal View Of Type 74 Early Production Variant Shows The Low And Wide Cast Turret Designed To Enhancing Armour Effectiveness Such As Deflect Incoming Projectile. If You Look Closely To The Commander's J3 Periscope, The Laser Rangefinder Device Is Clearly visible."
Szoval a Logim nagyan nem egy afrikai gyerekrsjz,hanem a kor egyik elvonalbeli,60+ tonnas hk fejlesztese.A fejledztes a Leo2A4 zerveibol indult ki.Az MTU EuroPowerPack,smi modositva hajtja s Merkava IVet,eredetileg a Logimnak lett tervezve.(németek diszkreten eleg jol tamogadtak a burokat,pl a Ratel is egy német,Bussing fejlesztés)
Panther zechnologiai demonstrator szinten van,sorozatgyartasta alkalmatlan
Logim sorozatgyartasta kész tervdokumentáció szinten lett befagyasztva.TTD azert lett nagy hirtelen osszedobva,hogy a hatalmat atvevo negereknek bizonyitson az ARMSCOR/Denel ( akkoroban ment a helyi azalakulas) ,hogy de,95tol a Logim sorozatgyarthato.ANC vegul nem rendelte meg,exportjat meg az amvsik és a nemetek blokkoltak.(pl Kina jelendkezett,hogy megvenne technologiastul).
A kulcs a beszallitoi kor kivallasztasa,osszekotve a modernizacioval (a mai beszallitok nem 30 evvel ezelotti technologit szallitananak).Na meg a rendszerintegracio.
Se tegnnapra,se egyedul nem tudnank megcsinalni.Igymond fovallalkozok lejetnenk,akik szervezik és integraljak a hozzarrto alvalalkozok munkajat Es ez is evekbe tellene,de hyorsabb lenne,mint egy uj hk terv kidolgozasa.
Ennél szerintem okosabb egy olyan meghajtás ahol egy nagy köbcentis sorhatos dízel egy generátorra dolgozik, onnan meg az áram lánctalpanként 1-1 villanymotort táplál.
De ők tudják, hogy miért jó egy civil dízelt direktbe rákötni egy olyan hajtásláncra ahol komoly visszaható erők is jelentkezhetnek, az amúgy is rally cross szerű felhasználási profil mellet.
Nekem az nem tiszta ezeknél az elképzeléseknél, hogy mi lesz, ha lemerül az akkupakk? 45 tonnás, 750 lovas harckocsi, 2500 Nm forgatónyomatékkal? Én értem, hogy civil életben már lehet az elektromos járművekkel valamennyire tervezni, de egy harctéren hogyan? A másik kérdésem, a miből lesz a delej? Beletöltjük a gázolajat a harctéri aggregátorba, ami előállítja az elektromos áramot, amit jó kis veszteséggel beletolunk a harckocsi akkumulátor pakkjába? Mekkora ennek a teljesen felesleges plusz lépésnek az anyagi, logisztikai vonzata? Ha önmagát tölti hibrid rendszerben, akkor megint az a gondom, hogy mikor tudja ezt hatékonyan tenni? Nyilván mikor menni kell, akkor nem, mert kell az elektromos rásegítés, ha áll és azért jár a motorja, hogy töltse az akkumulátor pakkot, akkor nem rosszabb helyzetben vagyunk, mint egy kis méretű, belsőégésű APU-val? Ha, nagyon fontos a hőforrás csökkentése, a belsőégésű APU mögé is be lehet tenni egy akkumulátor pakkot, amit az APU kényelmesen tölthet akár menet közben is.
Ami azt illeti,csinálták ezt már,pl a Maus hajtáslánca is benzines-delejes volt.De a magyar duna-tengerjáró hajók első sorozata is ilyen volt-de mikor elkészült a megfelelő tidztán dizeles hajtáslánc,rögtön átálltak arra.A tisztán elektromos hajtás a mai energia tárolás mellet fantazmagória.
A hybrid ezen a téren a buszoknál is részben megbukott. De legalább sok helyet igényel.
Amit én mondok közvetlen D+E hajtást az meg lehet csinálni, lásd. Pl. EX-Drive, és a helyigénye sem nagyobb, mint egy hagyományos hajtásé. A hátránya, hogy csak minimális ideig tud csúcsteljesítményt ha nincs mögötte elég nagy motor.
Egy 700 LE-s dízel motorral a tartós teljesítménye is 700 LE egy ilyen hajtásnak.
Ami az előnye az az, hogy a villanymotornál hatalmas az indító nyomaték ami azonnal rendelkezésre áll.
És nem kell nyomaték váltót használni, mert egy 2-3000-s dízellel ellentétben a villanymotor 10+ ezret is könnyen kiforog.
A másik előnye, hogy nem kell osztó mű, mert a két villanymotor fordulatszámát külön lehet vezérelni. Így nagyon könnyen kanyarodik, fordul meg egy helyben a jármű.
A tolatási sebessége meg lényegében azonos az előre menetével.
Szóval ennek is vannak előnyei meg hátrányai is.
Én például ha ma terveznék harcjárművet ilyen hajtást kapna.
Valós példa rá:
mikor elkészült a megfelelő tidztán dizeles hajtáslánc,rögtön átálltak arra.
A generátor és az elektromos motorok helyigénye.a rendeszer energiavesztesége végül is nem igazán teszi remntábilissá a dolgot.
Csak mivel közben a dizel hajtáslánc is fejlődött,ugyanúgy maradt a helyzet.Ha nincs valamilyen speciális ok rá,hogy közbe iktassák a delejes részt,egyszerűen nem éri meg.Akkoriban valójában a vezérlést nem tudták megoldani. Gyerekcipőben volt az elektromos vezérlés technika a maihoz képest.
Ha megnézed a linkelt videót, látod, hogy akkora az elektromos kihajtás (ami egyben osztómű is), mint egy hagyományos váltó+osztómű.
És mivel ma már motorban sem kell 48 literes ikerturbós dízelt betenni, így a belső égésű motor mérete is kisebb, így súlyban és helyben is elfér mellette a generátor is.
Ma már ezek műszakilag nem problémák.
Csak mivel közben a dizel hajtáslánc is fejlődött,ugyanúgy maradt a helyzet.Ha nincs valamilyen speciális ok rá,hogy közbe iktassák a delejes részt,egyszerűen nem éri meg.
Ami az előnye az az, hogy a villanymotornál hatalmas az indító nyomaték ami azonnal rendelkezésre áll.
És nem kell nyomaték váltót használni, mert egy 2-3000-s dízellel ellentétben a villanymotor 10+ ezret is könnyen kiforog.
A másik előnye, hogy nem kell osztó mű, mert a két villanymotor fordulatszámát külön lehet vezérelni. Így nagyon könnyen kanyarodik, fordul meg egy helyben a jármű.
A tolatási sebessége meg lényegében azonos az előre menetével.
Szóval ennek is vannak előnyei meg hátrányai is.