EMBT (European Main Battle Tank) / MGCS (Main Ground Combat System)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R

Ruby de Puteaux

Guest
NEXTER által fejlesztett 140mm-es löveg lőszerei.
E_f2NwNXoAY8D5F

E_jkF9sWYAQ3ED4
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113

Az egész ugyebár onnan indult, hogy az eredeti MGCS-t projekt szigorúan 50% francia, 50% német részvétellel indult, a KMW és a Nexter cégek által. A Rheinmetal viszont kimaradt volna ebből, ezért hogy-hogynem, a német politikusok elkezdték verni az asztalt, hogy márpedig a Rheinmetal is kerüljön be a kalapba valahogy. 2019-re ki is bővült a Rheinmetal-al a csoport, és immár a német oldalon a KMW mellett megjelent a Rheinmetal is, így jelenleg 3 fővállalkozója van a projektnek.

A Terminator által idézett cikk szerint a Rheinmetal belépése miatt borulna viszont az 50-50%-os felosztás. Részleteket nem ismerünk, teszem hozzá.

Csak tippelek, de én a löveg körül keresném a problémát, a KMNS konzorciumban kvázi megvolt minden, ami kellett, a Nexter készítette (volna) a 140mm-es löveget és a tornyot, a KMW az alvázat. A Rheinmetal belépése feltehetően ezt megbolygatta, hiszen nekik is van saját 130mm-es harckocsilöveg-programjuk, feltehetően Ők azt látnák szívesen az MGCS-ben...
 
S

speziale

Guest
Az egész ugyebár onnan indult, hogy az eredeti MGCS-t projekt szigorúan 50% francia, 50% német részvétellel indult, a KMW és a Nexter cégek által. A Rheinmetal viszont kimaradt volna ebből, ezért hogy-hogynem, a német politikusok elkezdték verni az asztalt, hogy márpedig a Rheinmetal is kerüljön be a kalapba valahogy. 2019-re ki is bővült a Rheinmetal-al a csoport, és immár a német oldalon a KMW mellett megjelent a Rheinmetal is, így jelenleg 3 fővállalkozója van a projektnek.

A Terminator által idézett cikk szerint a Rheinmetal belépése miatt borulna viszont az 50-50%-os felosztás. Részleteket nem ismerünk, teszem hozzá.

Csak tippelek, de én a löveg körül keresném a problémát, a KMNS konzorciumban kvázi megvolt minden, ami kellett, a Nexter készítette (volna) a 140mm-es löveget és a tornyot, a KMW az alvázat. A Rheinmetal belépése feltehetően ezt megbolygatta, hiszen nekik is van saját 130mm-es harckocsilöveg-programjuk, feltehetően Ők azt látnák szívesen az MGCS-ben...

megítélésem szerint ez csak az éppen aktuális "casus belli"
az alapvető probléma szerintem az, hogy a franciák ezeket a közös európai projekteket kb. úgy képzelik, hogy ők megcsinálják a németekkel, aztán mindenki más meg válassza az "európait"....
az FCAS kapcsán is még mindig megy a hiszti a Dassault részéről a spanyol csatlakozás miatt...
most ki lehet hegyezni a Rheinmetallra, de pl. a Hensoldt is már az MGCS számára tervezett képességeket promózza...meglepődnék ha a Thales-nek ez annyira tetszene...

de szerintem a lényeg az ez:

"However, other partners could be interested in cooperation in the field of tanks: Italy has thus made known its interest in the MGCS ... Just as Sweden, or the United Kingdom"

lenne még pár jelentkező ebbe az MGCS programba....de ha a franciáknak már az RM csatlakozása is sok, akkor a többi ország hogyan tudna ebbe csatlakozni??
 
G

Galthran

Guest
. A Rheinmetal belépése feltehetően ezt megbolygatta, hiszen nekik is van saját 130mm-es harckocsilöveg-programjuk, feltehetően Ők azt látnák szívesen az MGCS-ben...
akkor ennyire lehet komolyan venni a 130-as ágyút? :D őszintén szólva én "csak" régi tankok modernizációjánál venném figyelembe, 140 meg menjen minden jövőbeni fejlesztésre
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
megítélésem szerint ez csak az éppen aktuális "casus belli"
az alapvető probléma szerintem az, hogy a franciák ezeket a közös európai projekteket kb. úgy képzelik, hogy ők megcsinálják a németekkel, aztán mindenki más meg válassza az "európait"....
az FCAS kapcsán is még mindig megy a hiszti a Dassault részéről a spanyol csatlakozás miatt...
most ki lehet hegyezni a Rheinmetallra, de pl. a Hensoldt is már az MGCS számára tervezett képességeket promózza...meglepődnék ha a Thales-nek ez annyira tetszene...

de szerintem a lényeg az ez:

"However, other partners could be interested in cooperation in the field of tanks: Italy has thus made known its interest in the MGCS ... Just as Sweden, or the United Kingdom"

lenne még pár jelentkező ebbe az MGCS programba....de ha a franciáknak már az RM csatlakozása is sok, akkor a többi ország hogyan tudna ebbe csatlakozni??

Olaszország, Svédország és Nagy-Britannia is csak megfigyelői státuszért folyamodott.
Tehát nem résztvevők, hanem információkat kaphatnak a program állapotáról.

A probléma egyébként nem hinném, hogy francia alapú lenne, az meg, hogy válassza mindenki az "európait" igencsak egyszerű: nincs más folyamatban lévő harckocsi-fejlesztés Európában. Ami egyfelől azért "mókás", mert például vadászgépfejlesztésre, teherszállítógép-fejlesztésre vagy tengeralattjáró-fejlesztésre kiment sok milliárd dollár, addig harckocsi-fejlesztésre nem igazán.

Feltehetően leginkább azért, mert nem volt eddig prioritás, lásd a britek is hosszú-hosszú ideig elvoltak a Chally2-vel, a németeket nem zavarta, hogy a Leo2A7 milyen későn került elő és a meglehetősen alacsony megrendelésszámtól sem dőltek a kardjukba. A Franciáknál egy fokkal jobban haladtak (Séries XXI. és most XLR upgrade program), de ott sem voltak túl nagy hangok az új harckocsiért.

Ugyanez igaz a többi EU országra is. Nagyjából mindenki elvolt, elvan a meglévő harckocsikkal, azt fejlesztgetik és úgy vélik, ez elég. Nem akarnak pénzt áldozni egy új fejlesztésre...

Érdemes megjegyezni, hogy a Rheinmetal is előjött a KF31/KF41 -> Lynx programmal saját zsebből, de harckocsifejlesztésbe maguktól nem fogtak...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
akkor ennyire lehet komolyan venni a 130-as ágyút? :D őszintén szólva én "csak" régi tankok modernizációjánál venném figyelembe, 140 meg menjen minden jövőbeni fejlesztésre

A Nexter 140mm-es lövegével annyi "baj" van, hogy az a még 1996-ban épült Leclerc T4 tesztjárműhöz készült, az akkor már GIAT által felvásárolt arsenal of Bourges (EFAB) cégtől. A GIAT ment tovább Nexter-be, a T4 meg a levesbe, mert senki sem tartott igényt rá.
Azonban a tornyot megőrizték, ez került rá aztán egy Séries 1. alvázra, és lett belőle a 'Terminateur':

140_ob_caae0d_terminateur-678x381fff.jpg


Ez az, amit azóta is újra tesztelgetnek és mutogatnak.
Hogy a Rheinmetal féle 130mm-es löveghez képest ez most mennyire életképes, azt nem tudom, és szerintem sima halandó nem is fogja megtudni egyhamar. Az biztos, hogy a német löveg friss fejlesztés, és a Rheinmetal-nak is volt saját 140mm-es lövege a KWS III programban, de a helyett inkább egy modernebb 130mm-es mellett döntöttek.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ugyanaz lesz ezzel mint eddig minden egyes alkalommal. Hiszti, szétválás, saját fejlesztések. Majd 2040 körül meg kezdik elölről az 'eddigi tapasztalatokon'. Szóval van még a Leo-ban pár év szerintem.

Az MGCS eleve a 2030-as évekre hadrendbe álló típus kifejlesztéséről szól, a legelső iterációja még 2012-ben úgy indult, hogy 2017-ben a koncepciót felvázolják, megépítik prototípusokat, letesztelik a 2020-as években, és az 2030-ra hadrendbe áll.
Ez aztán módosult úgy, hogy 2035 lenne a hadrendbe állás (IOC), 2040 teljes képesség (FOC).
Utóbbinál nézne ki úgy, hogy 2022 elejére már a kész koncepcionális terveknek kellene elkészülnie (ez csúszott most a franciák szerint a Rheinmetal miatt 2022 nyarára), 2024-re a tesztjárműnek kellene elkészülnie, 2028-ra a végleges döntés meghozatal jönne, és a sorozatgyártásra felkészülés.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Az MGCS eleve a 2030-as évekre hadrendbe álló típus kifejlesztéséről szól, a legelső iterációja még 2012-ben úgy indult, hogy 2017-ben a koncepciót felvázolják, megépítik prototípusokat, letesztelik a 2020-as években, és az 2030-ra hadrendbe áll.
Ez aztán módosult úgy, hogy 2035 lenne a hadrendbe állás (IOC), 2040 teljes képesség (FOC).
Utóbbinál nézne ki úgy, hogy 2022 elejére már a kész koncepcionális terveknek kellene elkészülnie (ez csúszott most a franciák szerint a Rheinmetal miatt 2022 nyarára), 2024-re a tesztjárműnek kellene elkészülnie, 2028-ra a végleges döntés meghozatal jönne, és a sorozatgyártásra felkészülés.
Az a vicces ebben, hogy szándék esetén még tartható is lenne a 2030-as teljeskörű combat ready a jármű szempontjából. Az persze más kérdés, hogy 2030-ig nem lenne belőle egy századnyi jármű vagy kiképzett kezelők, de maga a jármű kész lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 511
67 994
113
Az MGCS eleve a 2030-as évekre hadrendbe álló típus kifejlesztéséről szól, a legelső iterációja még 2012-ben úgy indult, hogy 2017-ben a koncepciót felvázolják, megépítik prototípusokat, letesztelik a 2020-as években, és az 2030-ra hadrendbe áll.
Ez aztán módosult úgy, hogy 2035 lenne a hadrendbe állás (IOC), 2040 teljes képesség (FOC).
Utóbbinál nézne ki úgy, hogy 2022 elejére már a kész koncepcionális terveknek kellene elkészülnie (ez csúszott most a franciák szerint a Rheinmetal miatt 2022 nyarára), 2024-re a tesztjárműnek kellene elkészülnie, 2028-ra a végleges döntés meghozatal jönne, és a sorozatgyártásra felkészülés.
Igen, tudom, csak vészmadárként újra el szoktam ezt károgni, hogy ez eddig még egyszer sem jött össze. Már hónapok óta hiszti van, mióta a KMW úgy döntött, hogy inkább lesz Leopard 2A8 automata töltővel és nem a közös Leoclerc lesz az etalon. Szóval a nagy összeborulás igazából látványpékség megint. Mindenki bedob valamit, aztán szétesés lesz és német és frank tank, amiből majd lehet válogatni azoknak akik nem csináltak sajátot. És ez elhúzódóbb lesz.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Igen, tudom, csak vészmadárként újra el szoktam ezt károgni, hogy ez eddig még egyszer sem jött össze. Már hónapok óta hiszti van, mióta a KMW úgy döntött, hogy inkább lesz Leopard 2A8 automata töltővel és nem a közös Leoclerc lesz az etalon. Szóval a nagy összeborulás igazából látványpékség megint. Mindenki bedob valamit, aztán szétesés lesz és német és frank tank, amiből majd lehet válogatni azoknak akik nem csináltak sajátot. És ez elhúzódóbb lesz.

Erről a KMW féle automata töltős dologról én csak a brit MoD-nak benyújtott ajánlat kapcsán tudok, az MGCS kapcsán nem.
Ami a szétesést illeti, amíg a politika képtelen rendet tenni, addig sajnos ez lesz...

De ebben nincs új harckocsi.

Az XLR felújító-csomag szerepel benne. A franciák persze szeretnék, ha további országok csatlakoznának hozzájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 511
67 994
113
Erről a KMW féle automata töltős dologról én csak a brit MoD-nak benyújtott ajánlat kapcsán tudok, az MGCS kapcsán nem.
Ami a szétesést illeti, amíg a politika képtelen rendet tenni, addig sajnos ez lesz...



Az XLR felújító-csomag szerepel benne. A franciák persze szeretnék, ha további országok csatlakoznának hozzájuk.
Nicholas Drummond a Twitteren: "As you can imagine, KMW would have been delighted if the Army had chosen to acquire new-build Leopard 2A7s or the forthcoming Leopard 2A8, which will arrive around the same time as CR3. Despite its age, Leopard 2 has been constantly upgraded throughout its life. But... [17 of 20] https://t.co/doNvhbobIw" / Twitter


The MoD was offered Leopard 2 tanks on lease (ukdefencejournal.org.uk)
"In this context, for example, it is understood that KMW has been working on a tank autoloader for some time, one that can be incorporated into the existing Leopard 2 turret"

"On top of this, even if MGCS comes to fruition, Leopard 2 will remain in service across NATO. It will not be immediately obsolete. Adopting the German tank would allow British expertise in armour to be added to a new version of Leopard (the A8)"
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Erről a KMW féle automata töltős dologról én csak a brit MoD-nak benyújtott ajánlat kapcsán tudok, az MGCS kapcsán nem.
Ami a szétesést illeti, amíg a politika képtelen rendet tenni, addig sajnos ez lesz...



Az XLR felújító-csomag szerepel benne. A franciák persze szeretnék, ha további országok csatlakoznának hozzájuk.
De új harckocsit akarnak.