EMBT (European Main Battle Tank) / MGCS (Main Ground Combat System)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 753
80 155
113
Aki kint van a kiállításon vagy ki fog menni, az csoszogjon szépen oda az EMBT-bez másszon fel egy létrára (a legjobb az lenne ha drónt vinne magával) és fényképezze le felülről a tornyot.
ui.: jutalmul a jobb kezével megveregetheti a bal vállát.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 511
67 992
113
Összevetve a kettő vonalat, az EMBT egy jobb konstrukciónak tűnik mint a Panther.

A KNDS szépen kiforrottan összehozta 120 mm-re a gépet. Ami kerdés nekem, hogy vajon a NEXTER ágyúja van benne, vagy az RM L55A1 a füstelszivó nélkül? Lőszerfelhasználás szempontjából esélyesen nem mindegy ha a csehek Cesar-os sztoriját nézzük. Szóval a kérdés, hogy az egyértelműen nyerően csökkentett sziluett az APS és a nagy tűzerő mellett eléggé 'germán'-e nekünk ahhoz, hogy érdemlegesen számoljunk vele a lőszegyártásunk tervezett vonalán? Az alvázban esélyesen elegendő dolog KMW Leopard 2 így is.

A Panther nagy és az RM egyértelműen rádolgozott a Lynx dizájnjának a megjelenésére(szoktam hangsúlyozni ennek a toborzóerejét), de ugyanúgy tartalmazza az innovációkat csak mellé egy 130 mm-es ágyút is, ami brutál. Csak az L55A1 miatt igen korai a megjelenése és emiatt korlátozottabban fog bárki utánakapkodni, főleg ha most pörög fel igazán a 120 mm lőszer gyártasa európai szinten.

Érdekes verseny lesz, nagyot lép aki a Panthert választja, szörnyeteg lesz a tűzereje, vele szemben viszont egy mindent is kimaxoló, ugyanolyan potens eszköz áll bejáratott technológiai szinten is a jövőre készen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 753
80 155
113
Összevetve a kettő vonalat, az EMBT egy jobb konstrukciónak tűnik mint a Panther.

A KNDS szépen kiforrottan összehozta 120 mm-re a gépet. Ami kerdés nekem, hogy vajon a NEXTER ágyúja van benne, vagy az RM L55A1 a füstelszivó nélkül? Lőszerfelhasználás szempontjából esélyesen nem mindegy ha a csehek Cesar-os sztoriját nézzük. Szóval a kérdés, hogy az egyértelműen nyerően csökkentett sziluett az APS és a nagy tűzerő mellett eléggé 'germán'-e nekünk ahhoz, hogy érdemlegesen számoljunk vele a lőszegyártásunk tervezett vonalán? Az alvázban esélyesen elegendő dolog KMW Leopard 2 így is.

A Panther nagy és az RM egyértelműen rádolgozott a Lynx dizájnjának a megjelenésére(szoktam hangsúlyozni ennek a toborzóerejét), de ugyanúgy tartalmazza az innovációkat csak mellé egy 130 mm-es ágyút is, ami brutál. Csak az L55A1 miatt igen korai a megjelenése és emiatt korlátozottabban fog bárki utánakapkodni, főleg ha most pörög fel igazán a 120 mm lőszer gyártasa európai szinten.

Érdekes verseny lesz, nagyot lép aki a Panthert választja, szörnyeteg lesz a tűzereje, vele szemben viszont egy mindent is kimaxoló, ugyanolyan potens eszköz áll bejáratott technológiai szinten is a jövőre készen.
Felejtsd el az RM ótvarát! Ebbe kell belehegeszteni vagy a 130-as vagy a 140-es ágyút és annyi, jah meg kell egy új teknő is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 243
15 959
113
Összevetve a kettő vonalat, az EMBT egy jobb konstrukciónak tűnik mint a Panther.

A KNDS szépen kiforrottan összehozta 120 mm-re a gépet. Ami kerdés nekem, hogy vajon a NEXTER ágyúja van benne, vagy az RM L55A1 a füstelszivó nélkül? Lőszerfelhasználás szempontjából esélyesen nem mindegy ha a csehek Cesar-os sztoriját nézzük. Szóval a kérdés, hogy az egyértelműen nyerően csökkentett sziluett az APS és a nagy tűzerő mellett eléggé 'germán'-e nekünk ahhoz, hogy érdemlegesen számoljunk vele a lőszegyártásunk tervezett vonalán? Az alvázban esélyesen elegendő dolog KMW Leopard 2 így is.

A Panther nagy és az RM egyértelműen rádolgozott a Lynx dizájnjának a megjelenésére(szoktam hangsúlyozni ennek a toborzóerejét), de ugyanúgy tartalmazza az innovációkat csak mellé egy 130 mm-es ágyút is, ami brutál. Csak az L55A1 miatt igen korai a megjelenése és emiatt korlátozottabban fog bárki utánakapkodni, főleg ha most pörög fel igazán a 120 mm lőszer gyártasa európai szinten.

Érdekes verseny lesz, nagyot lép aki a Panthert választja, szörnyeteg lesz a tűzereje, vele szemben viszont egy mindent is kimaxoló, ugyanolyan potens eszköz áll bejáratott technológiai szinten is a jövőre készen.

Ez nem kérdés, mert írják. L/52-as, tehát a Nexter ágyúja.
 
K

kamm

Guest
Összevetve a kettő vonalat, az EMBT egy jobb konstrukciónak tűnik mint a Panther.

A KNDS szépen kiforrottan összehozta 120 mm-re a gépet. Ami kerdés nekem, hogy vajon a NEXTER ágyúja van benne, vagy az RM L55A1 a füstelszivó nélkül? Lőszerfelhasználás szempontjából esélyesen nem mindegy ha a csehek Cesar-os sztoriját nézzük. Szóval a kérdés, hogy az egyértelműen nyerően csökkentett sziluett az APS és a nagy tűzerő mellett eléggé 'germán'-e nekünk ahhoz, hogy érdemlegesen számoljunk vele a lőszegyártásunk tervezett vonalán? Az alvázban esélyesen elegendő dolog KMW Leopard 2 így is.

A Panther nagy és az RM egyértelműen rádolgozott a Lynx dizájnjának a megjelenésére(szoktam hangsúlyozni ennek a toborzóerejét), de ugyanúgy tartalmazza az innovációkat csak mellé egy 130 mm-es ágyút is, ami brutál. Csak az L55A1 miatt igen korai a megjelenése és emiatt korlátozottabban fog bárki utánakapkodni, főleg ha most pörög fel igazán a 120 mm lőszer gyártasa európai szinten.

Érdekes verseny lesz, nagyot lép aki a Panthert választja, szörnyeteg lesz a tűzereje, vele szemben viszont egy mindent is kimaxoló, ugyanolyan potens eszköz áll bejáratott technológiai szinten is a jövőre készen.
Ja csak ebbol hianyzik a fele a KF51 kepessegeinek. Sebaj, legalabb nehezebb es nagyobb is. :D

Felejtsd el az RM ótvarát! Ebbe kell belehegeszteni vagy a 130-as vagy a 140-es ágyút és annyi, jah meg kell egy új teknő is.

Jaja, mennyivel egyszerubb es olcsobb, tenyleg! :D Raadasul mar most is nagyobb es nehezebb, viszont kevesebb integralt extraval, hajra! :cool:
 
K

kamm

Guest
Ja csak a 130 mm az L/51. Hmm :D
Ja csak az nem az, hanem L/52.

image.png

Kicsit sok a smiley, de keves a fact checking, kartars...
 
  • Tetszik
Reactions: endre
K

kamm

Guest
Magyarán kellene egy normális új tankot tervezni 0-ról, csak ebbe senki nem áll még bele.
Errol van szo. Ez az EMBT egy hack, ami evek ota megy, mikozben a RM egy masik hacket elohuzott, ami joval tobbet tud, mar 130-as, mikozben 2.5 tonnaval konnyebb, mozgekonyabb, es alacsonyabb a profilja. :D
 
K

kamm

Guest
Nem volt sok a szmájli. Teperhetsz a bálnáért, de ettől még tudod, hogy a jelen/jövő rendszereiben mennyire több ez.
Semennyivel. :cool: Szorakoztato, hogy balnaztok, mikozben ez a committee design oszver nehezebb, kevesebbet tud, feleannyi networking nincs benne, mint a KF51-ben mar most van, de legalabb 5x annyiba fog kerulni es meg sehol nem all.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 955
113
Semennyivel. :cool: Szorakoztato, hogy balnaztok, mikozben ez a committee design oszver nehezebb, kevesebbet tud, feleannyi networking nincs benne, mint a KF51-ben mar most van, de legalabb 5x annyiba fog kerulni es meg sehol nem all.
Bazz ember láttál egy makettot meg brossúrát értem én hogy neked marketing folyik az ereidben de azé na...
 
K

kamm

Guest
Bazz ember láttál egy makettot meg brossúrát értem én hogy neked marketing folyik az ereidben de azé na...
Nemikepp irrital, kulonosen @dudi egybites kopkodese, amikor egyetlen kepbol egybol balnazni kezdenek tudatlanul, mikozben konnyebb 2.5 tonnaval es lathatoan az alacsonyabbra szabott hullhoz kepest lett csak vaskosabb a teteje, mikozben az altaluk ajnarozott masik nemcsak nehezebb, de feleannyi integralt cucc nincs benne, viszont 3m a csucspontja. :)
Van azert am annak oka, hogy az ilyen committee design projectek mind 10x annyiert 10x komplikaltabban sikerulnek (mar ha egyaltalan sikerulnek, lasd FCAS avagy ezt az MGCSt, ahogyan all.) Egy corporation a nagy uzlet erdekeben kepes idot es penzt, eroforrast belefeccolni, majd pontosan, idoben szallitani. (Na jo, ha nem spanyolok, lasd ASCOD.)