EMBT (European Main Battle Tank) / MGCS (Main Ground Combat System)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 139
113
Gondolom ez a 8 km-es lőtáv, mivel az EMBT-hez az ASCALON ágyú a terv, az ahhoz (és ezen felbuzdulva a 120 mm L52-höz) fejlesztett NLOS lőszer álta lesz elérhető. Ha olvastátok volna a KF51/EMBT írásomat, ha mást nem is a témában, egyből ez a pár oldalnyi hogyan tervezik ötletelés leszűkülhetett volna arra, hogy a működési elvein mazsolázzatok. Az EMBT-nek, ha frank ágyúval lesz szerelve, lesz NLOS lőszere. Ha elég gyorsak, a Leclerc-nek is.

És mivel a harckocsinak ma is előny, ha nagyobb távról tud célt leküzdeni, gondolom nem véletlen, hogy azért a frank ágyúk versenyben vannak. A KF51 lőszermentesítő keringő lőszerei ehhez képest nyálcsorgató debilizmusnak leírhatók.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 278
74 002
113
KNDS and LEONARDO form strategic alliance

Under the auspices of the Italian Ministry of Defense, Leonardo and KNDS have signed an agreement for further development of a more intensive cooperation. The aim is to create a truly European Defense Group and, in addition, to cooperate more closely in the field of land based electronics.

Such a strategic alliance will enable the implementation of programs in cooperation among European nations, by strengthening their national industrial base and developing the future generation of armored vehicle platforms, including Main Ground Combat System (MGCS).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 278
74 002
113
KNDS and LEONARDO form strategic alliance

Under the auspices of the Italian Ministry of Defense, Leonardo and KNDS have signed an agreement for further development of a more intensive cooperation. The aim is to create a truly European Defense Group and, in addition, to cooperate more closely in the field of land based electronics.

Such a strategic alliance will enable the implementation of programs in cooperation among European nations, by strengthening their national industrial base and developing the future generation of armored vehicle platforms, including Main Ground Combat System (MGCS).

 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
A hír nyitóképén van egy terv. Amin a hk-nak homorú frontpáncélja van. Nem tudom e mögött mi a logika, de elég furcsa. Ha pont a homorú pont közepére érkezik egy lövedék, akkor az nem pattanhat semerre, hanem az összes energiája oda összpontosul. Ettől még a merőleges síklap páncéllemez is jobb szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 565
77 411
113
A hír nyitóképén van egy terv. Amin a hk-nak homorú frontpáncélja van. Nem tudom e mögött mi a logika, de elég furcsa. Ha pont a homorú pont közepére érkezik egy lövedék, akkor az nem pattanhat semerre, hanem az összes energiája oda összpontosul. Ettől még a merőleges síklap páncéllemez is jobb szerintem.
Nem nagyon pattan már le semmi (APFSDS, HEAT) semmiről a nagyon extrém szögeket kivéve.
 
  • Tetszik
Reactions: beat

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 377
10 054
113
A hír nyitóképén van egy terv. Amin a hk-nak homorú frontpáncélja van. Nem tudom e mögött mi a logika, de elég furcsa. Ha pont a homorú pont közepére érkezik egy lövedék, akkor az nem pattanhat semerre, hanem az összes energiája oda összpontosul. Ettől még a merőleges síklap páncéllemez is jobb szerintem.
Nagyon korai MGCS koncepciórajz/illusztráció, nem kell belelátni semmit.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 278
74 002
113
German-multi-platform-MGCS-P-Felstead_BAAINBw-696x442.jpg


German concept for MGCS doubles down on multi-platform solution...
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: endre and Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 139
113
Ha csak a rajzot nézem, furán buta. A tank oké. A hátsó az lézeres légvédelem akar lenni? A rakétás viszont ahogy elnézem gépágyú nélküli doboz, kevés rakétával. Miért? Mire jó így a zsebek tömésén kívül? Ennél a sokak számára hű de elavult Rakjpz. Jaguar messze több eszközzel induhatott harcba, túl nagy doboz nélkül hk alvázban szétpáncélozva simán fetámasztható lenne.

A másik fele bár feljebb már boncolgatták, a páncéltörő egységek mobil verziója. Itt leragadhatunk a Spoke NLOS mellett is. Ha igazad lenne @dudi abban, hogy 25 km felderítési mélységgel nem számolhatunk, akkor lehet is kukázni a PZH 2000-eket.

A dd járművei szempontjából ha láncon tervezünk a Lynx optimális, mert a deszanttér optimális védett ATGM indító tároló lenne egy nyitható tetővel. Vagy a pct. zlj. eddig tárgyalt feléhez hasonlóan lehet konténerizált teherautós alapú. Osztályszervezeti szinten nem igényel több embert ugyanakkora ütegekkel számolva, mint a másik fele. Ezt nem hiszem, hogy tovább kell ragozni, hogy hátulról takaríthatna a harckocsiink előtt.

De ha elrugaszkodunk, kicsit visszanézve a jpz Jaguar-ig, akkor csinálhatjuk másképp, vagy vegyesen is. Ugyanazt a járműtípust a dd másik fő harcjárműve alapján Leopard 2 alvázakon Spike LR fegyverzettel megalkotva a támadással együttélve, együtthaladva harcolni képes eszközöket kaphatna a dandár, amik tehermentesíthetnék a harckocsikat a páncéloserők elleni harcban, a hk-k tehermentesíthetnék a gyalogságot a nagytávolságú harcban, a gyalogság tehetné a dolgát. Egy puszta alvámagasságú leopard 2(esetleg valamilyen páncéldoboz küzdőtérrel némileg magasítva) bőven tudna automatizált töltési rendszerben ATGM-et vinni magával és @LMzek 2.0 örömére Achzarit szinten lehet páncélozni. Ez lehetne a pct. tüzérség támadóereje. Ahogy az elején írtam, akár NLOS és LR fegyverzetű támogató és frontharcászati járművek együttes alkalmazásával is.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa and endre

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 278
74 002
113
Ha csak a rajzot nézem, furán buta. A tank oké. A hátsó az lézeres légvédelem akar lenni? A rakétás viszont ahogy elnézem gépágyú nélküli doboz, kevés rakétával. Miért? Mire jó így a zsebek tömésén kívül? Ennél a sokak számára hű de elavult Rakjpz. Jaguar messze több eszközzel induhatott harcba, túl nagy doboz nélkül hk alvázban szétpáncélozva simán fetámasztható lenne.

"He explained that the two leading AFVs, one of which was armed with a main gun and the other with a missile launcher, would be unmanned, while the AFV behind them would be manned and act as the control vehicle. "
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 139
113
"He explained that the two leading AFVs, one of which was armed with a main gun and the other with a missile launcher, would be unmanned, while the AFV behind them would be manned and act as the control vehicle. "
Tehát végső soron plusz két járművet adnának el szépen dizájnolva egy tank helyett. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and endre

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Ezt mondjuk nem értem. Szerintem a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy a felső határ 70 tonna, nem 50.
ezt a "felső határt" majd mondd el a CE M1-nek (73.6 tonna) vagy a Leo2A7V-nek ( 73 tonna) de főleg a chally2-nek a maga 75 tonnájával ( CE )

értem én hogy hidak meg minden de a 70 tonnát nem mondanám "felső határnak"
(szerk.: az 50 tonna meg kifejezetten vicces...)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
272
326
63
ezt a "felső határt" majd mondd el a CE M1-nek (73.6 tonna) vagy a Leo2A7V-nek ( 73 tonna) de főleg a chally2-nek a maga 75 tonnájával ( CE )

értem én hogy hidak meg minden de a 70 tonnát nem mondanám "felső határnak"
(szerk.: az 50 tonna meg kifejezetten vicces...)
Ezért is írtam, hogy szerintem. Persze, vannak nehezebbek, de én a magam részéről azt már nem tartom ideálisnak, legfeljebb nagyon korlátozott szerepben látom értelmét (pl. városi harcra szánt pótpáncélzat alkalmazásakor).
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus