Finomítanék, az acéltartály helyett a jobb helyeken gömbgrafitos öntöttvasat használnak. Klasszisokkal nagyobb a sugárelnyelő képessége és olcsóbb a nagyobb szelvényvastagságban
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az őrlés teljesítmény igénye minimális volt a mai villamos igényekhez képest - és voltak időszakok mikor vízhiány miatt a malom is állt - és bizony malom és malom között is volt difi. Ha nem volt elég kraft a vízben, akkor kisbb kő volt, kisebb őrléssel. Hosszabb idieg tartott, a minőség rosszabb is volt a végén. Ez az adott malomból kikerült liszt árán látszott meg.<blockquote rel="molnibalage"><blockquote>Régen Magyarország -jelenlegi területe is- bővelkedett vízimalmokban. Nem csak a hegyvidéki részek, hanem az Alföld is, pl.: olvastam Hmvásárhely határában, csatornán működő malomról, Gyulán működőről, A körösök alföldi szakszán stb. Tehát nem nagy esésű, gyors folyású területeken. Ha akkor tudták ezeket a lassú vizeket használni, nagy surlódású, nem tudományosan megtervezett malomkerekekkel, akkor ezt a teljesítményt mai technológiával mennyire lehetne kihasználni, fokozni? Tehát nem nagy duzzasztásra, nagy esésekre gondolok, hanem csak mint régen.
Ez ami nem igaz. Szinte az összes japán atomerőmű már üzemel. Kettőt lehet találni, hogy miért...<blockquote rel="blitzkrieg"> A japán erőműveket bezárták.
http://www.rhk.hu/gyik/<blockquote rel="blitzkrieg">Valaki tudja egyébként, hogy Pakson hány tonna sugárzó anyag keletkezik évente? Valamint azt, hogy hány tonna urániumot használnak el évente és az mennyibe kerül?
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="akagi">
Majd, jön a "kurvadrága" elvermelés! Na, nagy tudásúak!
Kiégett kazeták:Majd, jön a "kurvadrága" elvermelés! Na, nagy tudásúak!
Utálom az ilyen játékokat. Ha mondani akarsz valamit, akkor mond ki.</blockquote><blockquote>Felteszek egy találós kérdést!
Melyik a legnagyobb hőtárolós képességű kémiai anyagunk?
.Pongyolán fogalmaztam, az fűtőelemek tömegére voltam kiváncsi, hogy hozzávetőleg mekkora mennyiséget használnak el egy évben
Lövésem sincs.És mennyiért veszik a fűtőelemeket?
Ez pontosan így van és ezen kívül nem vezetéken érkezik ide a fűtőelem és nem néhány ország kezében van az exportképesség java, mint az gáz vagy olaj esetén. Több ország - stabil, működő demoktratikus államok, kiszámítható viselkedéssel - foglalkozik fűtőelem készítéssel és az urán hozzáférhetősége is sokkal egyenszilárdabb.Csak azért kérdem, mert Paks2 kapcsán ezt is elő szokták hozni az ellenzők, hogy már megint ki leszünk szolgáltatva az oroszoknak, mint a gáz esetében. Közben nem veszik észre, hogy fűtőelemekből raktározhatunk akár évekre elegendő mennyiséget is, mert elfér akár egy garázsban is.
Kb. A MOL épített már tudtommal egy kísérleti erőművet és a tervezett kapacitás harmadát sem sikerült elérni vele. Izé, "faszán" tervezető. Sajnos az a tévhit túl erős sokak fejében, hogy mi geotermális nagyhatalom vagyunk. Eleve az egész erőmű olyan alacsony gőzhővel dolgozik, hogy az egész megtérülésnek alapból durván odavág.A megújulók közül szerintem a földhő hasznosítása az egyedüli energiaforrás, amire Magyarországon pénzt szabad adni. Abban valóban lehet potenciál. De ez is csak úgy éri meg, ha áramtermelés mellett fűtésre is használják.
És...? Ha ezzel most a tükrös tornyos erőművekre célzol, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak. 72 óra után annak villamos outputja is 0. Cserébe az egész irgalmatlan drága.A só (NaCl)!
akagi
<i>"Ne viselkedjünk úgy, mint a strucc! Három "ingyenes" energia képzőnk van:
- víz
- nap
- szél"</i>
Már elnézést, de ez az a debilség amitől az agyam ledobja az ékszíjat!
Úgy írsz, mintha az urán órabérért hasadna, vagy a szén csak akkor égne ha fizetsz neki.... Pont ugyan úgy "ingyen" vannak ezek is , mint a nap, szél, víz.
Mindig az kerül pénzbe, hogy energia termelésre fogd ezeket. De ez mindegyiknél így van! Ráadásul az összes ma ismert energia termelési módok közül a legdrágábbak ezek, ebben a sorrendben: biomassza, víz, földhő, szél, nap. Minden más csak olcsóbb ezeknél...
UI.: Azon is elgondolkozhatnál már, hogy mi a francért olyan drága a "megújuló" energia ha szerinted "ingyé" van!?
Annyit segítek, hogy nem egy X aktás világméretű UFO-Zsidó-Olajlobbi összeesküvés miatt...
Ha már megújulós. Valakinek van tapasztalata napkollektorokkal kapcsolatban? Mennyibe kerül egy olyan, ami naponta legalább 100 liter meleg vizet csinál. Továbbá mennyire hatékony? Télen működik egyáltalán? Vagy csak akkor melegíti a vizet, ha erősen süt a nap?
<blockquote rel="blitzkrieg">Ha már megújulós. Valakinek van tapasztalata napkollektorokkal kapcsolatban? Mennyibe kerül egy olyan, ami naponta legalább 100 liter meleg vizet csinál. Továbbá mennyire hatékony? Télen működik egyáltalán? Vagy csak akkor melegíti a vizet, ha erősen süt a nap?