Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Csendes a topic. Lehet, hogy a sötétzöldek hülyesége elérte a felezési időt..
2ndt
Amikor én kezdtem tanulni a szakmámat még bölcsész karnak hívták, mire végeztem társadalomtudományi kar lett
(Utóbbi a reálisabb nálam amúgy)
<blockquote rel="fip7">2ndt
Amikor én kezdtem tanulni a szakmámat még bölcsész karnak hívták, mire végeztem társadalomtudományi kar lett
(Utóbbi a reálisabb nálam amúgy)
Ez mehetne simán az olvasói aranyköpések topikba.Csendes a topic. Lehet, hogy a sötétzöldek hülyesége elérte a felezési időt..
Amúgy a probléma az, hogy a hülyék és a világtalanok alapítanak általában mindenféle civil tájékoztató csoportot/klubbot/szervezetet stb... Lásd. Levegő munkacsoport.
Lehet a képzett embereknek kellene most már alapítani valami hasonló civil szervezett. Bár szerintem ez eddig azért nem történt meg mert a képzett embereknek van munkája, így nincs idejük erre. Pedig nagyon fontos lenne dolog lenne! (Szerintem)
Amúgy a probléma az, hogy a hülyék és a világtalanok alapítanak általában mindenféle civil tájékoztató csoportot/klubbot/szervezetet stb... Lásd. Levegő munkacsoport.
Lehet a képzett embereknek kellene most már alapítani valami hasonló civil szervezett. Bár szerintem ez eddig azért nem történt meg mert a képzett embereknek van munkája, így nincs idejük erre. Pedig nagyon fontos lenne dolog lenne! (Szerintem)
A sűrített levegő több sebből vérzik. Elég csak a termodinamika megfelelő tételeit végiggondolni...
Ez mindenhol rárakódnak az árakra. Viszont a német állam saját kimutatása azt te nagyon te, hogy évi 20 mr EUR-ba került az amit az "zöld" és "olcsó" áramért fizetnek pluszban. Leírtm, hogy mire elég a pénz...ad1) tudod elég röhejes, hogy a villamosenergia termelés költségességét te a fogyasztói árak különbségéből vezeted le. Tudod a fogyasztói árakon országonként eléggé eltérő különféle adók, meg támogatások rakódnak, a 2x10%-os rezsicsökkentésről nem is beszélve.
Jó lenne leírni, hogy mihez képest, mert anélkül ennek a résznek értelme nincs. A francia áram a magyarnál is olcsóbb, pedig alapvetően mi az, ami olcsóbb termék ott, mint itt...?De inkább gondolkozz a következőn: hogy lehet, hogy franciaoszágban, ahol még nagyobb az atom aránya mint nálunk ott is 55%-kal magasabb a fogyasztói ár, de a mindenféle adótartalomtól szűrt árt is 40%-kal magasabb ott. gyakorlatilag nálunk a legolcsóbb az áram egész európában, pedig azért más országokban is van ahol jelentős az atomenergia súlya az áramtermelésben.
1995-ben pont annyi volt a német áram ára, mint ma a magyar.aztán az meg, hogy azt pont telibe szarod, hogy a német áramárak már az egész zöldneregia támogatósdi előtt is jóval magasabbak voltak mint a magyar (sőt, arányaiban ugyanannyival volt drágább akkor is)..hát most erre mit mondjak? Nem gondolod, hogy más oka is van akkor, hogy németországban drágább az áram?
Igen, azóta gyakorlatialg nem is épül egy viccerőmű sem. Nahát, milyen kurvára meglepő...ad3)
nem tudok mit kezdeni a retrospektív gondolkodásoddal. Te a zöldenergia drágaságát a német fogyasztói árakból vezeted le, amik egy 15 éve kitalált támogatás miatt olyan magasok, mint amilyenek, és aminek a csökkentéséről már döntés született.
A német áram árán látszik a "siker". És még sokáig kell fizetni ezt a 15 éves fix áras szerződések miatt.És az a támogatási rendszer még olyan időszakban lett kitalálva, amikor a zöldenergia árak sokkal magasabbak voltak, és kifejezett cél volt a zöldenergia elterjesztése.
Te immúnis vagy a számokra bazdmeg? A világ legdrágább atomerőművi blokk beruházási költsége tizedakkora, mint a legújabb japán tegneri szélfarmnak.Azt meg közben leszarod, hogy a most telepített zöldenergia árak már jóval olcsóbbak mint 15 éve. Az atomenergiánál meg a 30-40 éve épített atomerőművek teremlési költségeiből indulsz ki, amikor a közelmúltbeli atomenergia építések egyértelműen azt mutatják, hogy az atomerőmű beruházási költségei jelentősen megemelkedtek.
A TWh-ra eső halálozási stat szerint szélbe és napenergia veszélyesebb az emberi életre.ad4)
nem tudom, hogy hány atomkatasztrófának kell ahhoz történnie, hogy belássad, hogy az atomneregia veszélyes.
Lásd fent.csak mert az elmúlt 60 évben volt 4 igazán komly esemény.
Paksi alapról sose hallották még te szellemi rövidnadrág? A széparkok és szélkerek eltakarítási költségére van ilyen alap? Hm...?Aztán azokat a károkat, amiket ezek okoztak, hogyan rakod be az atomáramba? Pedig a költségeit valakinek majd állni kell. vagy majd ha egyszer el kell bontani ezeket az erőműveket, az mennyibe fog kerülni?
Nincs rá tövényi kötelezettség, hogy legyen félretéve rá pénz. Atomnál van. Abból épült a hulladéklerakó is.Azért egy szélkereket leszerlni, vagy egy napelemes rendszert kicseréni kicsit egyszerűbb.
Itt látszi, hogy nem is figyelsz. Pont én írtam és linkeltem, hogy a francia atomerőmű építési hullám idején a francia államadósság GDP aránya 20% volt. Most 80%.Tudod a francia állam mennyi pénzt tolt a fracia atom, illetve atomerőmű projektbe? mert ha azt mondod, hogy 0-át, akkor körberöhöglek
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..