Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem csak a jelenlegi, hanem a jövő autóiba is kellene, mert 100% újrahasznosítás nincs...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
A jó öreg ólomakkumulátornak még ma sincsen párja!
Főleg, aki ismerte a 7A7-est. Mondjuk a7A6-os nem volt faládában.
 
S

speziale

Guest
Ha nem az MIT hozta volna le ezt a hírt akkor be sem raknám (egy lenne a millió "csoda akkumulátor" hír között), de így elég érdekes...

Az akkumulátorok következő generációja valszeg a lítium-kén akkuk lesznek. Ezeket már a gyakorlatban is tesztelik sok helyen, nemcsak papíron vannak meg.

Az a baj az akksikkal, hogy egyszerre kellene 4 területen is komoly előrelépést hozni:
- ne legyen drága, vagyis viszonylag bőségesen rendelkezésre álló anyagból készüljön
- energiasűrűsége
- tömeg
- töltési idő

Én hiszek abban, hogy hosszabb-távon a villanyautók elterjednek majd, viszont hogy ezek akksis, vagy üzemanyagcellások lesznek azt nem tudom...

Egyébként a villanyautókkal nagy baj, hogy szemben a belsőégésű motorokkal a villanyautó autópályán/városon kívül több energiát használ mint városban, meg nem tud annyit rekuperálni. Emiatt, pont amikor kéne a nagy hatótáv, akkor nincsen. A Tesla, az ADAC tesztje szerint autópályán kb. 260 km-t tud, ami azért elég karcsú...

Viszont szerintem rövid-távon a legértelmesebb co2 csökkentő technológia ez lenne:

http://www.continental-corporation.com/www/pressportal_com_en/themes/press_releases/1_topics/fairs_events/pr_2013_09_10_iaa_48v_eco_en.html

az egész rendszer csak pár kilóval növeli az autó tömegét, és kb. 1000 euróra taksálják jelenleg az árát. Ha beindulna a nagyüzemi sorozatgyártása, akkor szerintem nagyon hamar olyan szintre csökkene ez az ár, hogy "szériává" válna a rendszer

A lítium-kén technológia meg szerintem a plug-in-hybrideknél hozhatna előrelépést, mert csökkene az akkuk mérete és tömege, és nem az lenne, hogy egy Phev csomagtartója 30%-kal kisebb, mint az "alap" járműé, a súly meg 1-2 mázsával több
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
index.hu/tech/2016/07/27/megnyilt_a_tesla_oriasgyara_a_gigafactory/

<i>A Tesla kedden hivatalosan is megnyitotta a Gigafactory nevű gyárát, amitől azt várják, hogy a cégvezér Elon Musk mestertervének motorja lesz.
A nevadai sivatagban ötmilliárd dollárért két év alatt felépített gyár még messze nincs kész. A végső állapotában 930 ezer négyzetméteren elterülő komplexumnak a 14 százaléka került közel végleges állapotba, és még 2017-re is csak a 31 százalékát tervezik befejezni. A gyárban befektető partnerként jelen lévő Panasonic közreműködésével a tervek szerint az év végén indul meg a termelés – írja az ITcafé.</i>
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azért nem semmi, hogy ott nem törődnek a szállítási díjakkal és még a sivatagba is építenek gyárakat (ahol gondolom dolgozók sincsenek), míg Magyarországon jóformán egy cég sem tenné ki a lábát Győrből (hiába ott már nem kap munkást), mert 100-200 km-rel messzebb lenne a nyugati piacoktól.
 
S

speziale

Guest
Ezt milyen átlagsebességgel, mekkora mértékű hegymászással és mekkora külső hőmérsékletnél érte el?

a WLTP szabvány egy módosított verzióját használják. egyszer találtam róla egy összahasonlító grafikont, hogy mi a különbség a WLTP, NEDC meg az ADAC teszt között, de már nem emlékszem hol.
De a saját autómra olyan fogyasztási értéket hozott ki, amit én tudok produkálni az életben is, szóval szerintem elég jó közelítés az ADAC teszt
 
M

molnibalage

Guest
A kérdésem talán pontatlan volt. Az akksiból mennyi veszik el, ha pl. egy nyári napon 35 fokban árnyék nélküli parkolóban áll a kocsi?
 
S

speziale

Guest
Egyébként a megújuló energiatermelés "előrejelezhetetlenségéről":

http://www.smartinvest.hu/esettanulmanyok/nemet-talalmany-lehet-a-megujuloenergetika-legnagyobb-huzoereje
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 321
26 511
113
Egyébként a megújuló energiatermelés "előrejelezhetetlenségéről":

http://www.smartinvest.hu/esettanulmanyok/nemet-talalmany-lehet-a-megujuloenergetika-legnagyobb-huzoereje

Az a baj, hogy a fő problémát nem látod! Ez a cikk igazából egy nagy semmiről szól, próbálkozások, elképzelések, remények, de magára az alap problémára nem ad megoldást, mert nem tud.
Magyarázkodás, mert rosszul mennek a dolgok. Valamivel elő kell állni az átlag embereknek, meg kellene magyarázni nekik, hogy sz&r döntést hoztak, de semmi baj, dolgozunk az ügyön.
Attól, hogy esetleg meg fogják talán jósolni, hogy mikor fúj a szél és mikor süt a nap, attól még nem lesz egyenletesebb a energia termelése ezen eszközöknek.
Egy trabantból sosem lesz Forma 1 versenyautó, akár hogyan is fejlesztik.
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként a megújuló energiatermelés "előrejelezhetetlenségéről":

http://www.smartinvest.hu/esettanulmanyok/nemet-talalmany-lehet-a-megujuloenergetika-legnagyobb-huzoereje
Balfasz linkek használata helyett mi lenne, ha gonodlkodnál egy picit? A cikk egyik mondata önmagában akkor baromság, hogy csoda, hogy nem roppan meg tőleg a fórummotor...

A Fraunhofer kutatóközpont és a Német Meteorológiai Intézet közös technológiai fejlesztésétől – amely az EWeLiNE nevet viseli – azt várják, hogy előre meghatározható lesz az időjárásfüggő megújulóenergetikai egységek által termelt energia mennyisége, ezáltal csökkenthetik a fosszilis alapú energiatermelők által feleslegesen megtermelt többletenergiát.
Semmiféle többletenergia nincs csókoltatom a balfaszt, aki ezt írta. Ha nem termelnek a viccerőművek, mikor kellene, akkor más termeli meg a szükséges villamosáramot helyettük.

Ezen felül kurvára nem számít, hogy tűpontosan előrejelzed az időjárást. Ha adott teljesítmény felett építesz be totálisan szabályozhatatlan termelőket, akkor szart sem lehet csinálni a többlet termeléssel. Rémlik még az, amikor elmagyaráztuk, hogy mi jelent a negatív áramár és a német kényszerexport? Ezeket közül egyiket sem oldja meg ez.

Komolyan mondom, hogy a falnak megyek ettől az egész jelenségtől. Tényleg ennyire kurva nehéz gonodlkodni ahelyet, hogy ekkora marhaságokat nyeltek be csont nélkül...?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 864
113
- évente legalább teleszarják a netet a vízzel működő autóval,
- évente legalább százszor leírják, hogy valami több energiát termel, mint amennyit befektetnek

és:

- évente egyre kevesebb és komolytalanabb a természettudományok oktatása...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
- évente legalább teleszarják a netet a vízzel működő autóval,
- évente legalább százszor leírják, hogy valami több energiát termel, mint amennyit befektetnek

és:

- évente egyre kevesebb és komolytalanabb a természettudományok oktatása...

Es tedd hozza, hogy erre altalaban rettento buszke is az "uj ertelmiseg".
 
M

molnibalage

Guest
Hát igen... Speziale linkelgetési szokásán is tisztán látszik. Képtelen a legalapvetőbb tényezőket is megérteni, a linkelgetésen túl semmire nem futja. Igazol a cím engem? Akkor beteszem. Gyakorlatilag fukncionális analfabéta...
 
S

speziale

Guest
Hát igen... Speziale linkelgetési szokásán is tisztán látszik. Képtelen a legalapvetőbb tényezőket is megérteni, a linkelgetésen túl semmire nem futja. Igazol a cím engem? Akkor beteszem. Gyakorlatilag fukncionális analfabéta...

Na haragudj Molni, de most eléggé felb*sztál!

Egyrészt, amíg én nem személyskedek veled, neked sem kellene, te mindentudó, polihisztor.

Itt mindneki jön a kurva nagy okosságával, de inkább körül kéne nézni a világban. Tessék egy felmérés, az energetikai beruházásokkal foglalkozók köréből, hogy a következő 20 évben hova, mennyi beruházás mehet az energetikában:

https://www.bnef.com/dataview/new-energy-outlook-2016/index.html


tudod ők nem fórumhuszárok, hanem ők azok akik a f*szukat is odateszik. De nyilván ők sem értenek hozzá. Vagy a legnagyobb német közműszolgáltató is gondolom tök véletlen, hogy kirakta értékesítésre egy portoflióba az erőműveit hogy a jövőben a hálózatfejlesztésre tudjon koncentrálni...

Az meg, hogy képtelenek vagytok kilépni az eddigi megszokott sémából, néhány nagy termelő/decentralizált fogyasztók, amire az elmúlt 50-60 év energetikája épült, nem tudok mit kezdeni.
Attól mert okoskodtok itt, a világ kurvára a sokkal decentralizáltabb termelés irányába halad, ami teljesen más típusú infrastruktúrát és hálózatirányítást követel meg. erről szólnak többek között a smart grid-ek fejlesztése.

Szerintem inkább neked kéne a témában olvasgatni. pl. erről:

https://vpp.hu/

http://www.rwe.com/web/cms/en/237450/rwe/innovation/projects-technologies/energy-application/distributed-generation/virtual-power-plant/


Azzal sem tudok mit kezdeni, hogy folymatosan azzal jössz, hogy a megújulók termelése előrejelzhetetlen és nem szabályozható, és ez micsoda károkat okoz a hálózatnak.De amikor adok egy linket egy technikáról ami pont erre nyújt megoldást, akkor le vagyok funkcionális analfabétázva???

Már pár hete is írtam, hogy ha az én mobilom lévő app pár órára előre elég nagy pontosággal megmodja, hogy hány fok lesz, vagy esik-e az eső, akkor nem érzem ezt megoldhatatlan problémának. És tessék, nemcsak nekem jutott ám ez eszembe. És az a link amit én beraktam, az nem a vízzel működő autó, vagy a lítium-levegő akksi, ami még a holdban van, hanem egy már tesztüzem alatt álló rendszer.
És vicces, hogy engem funkcionális analfabétázol le, miközben szemmel láthatóan ghostrider azt sem képes felfogni, hogy a cikkben leírt technológia milyen problémára nyújt megoldást, csak jön az elmés (de egyáltalán nem helytálló) hasonlatával, hogy trabantból nem lesz forma1-es autó


De nyilván gondolom az energiát tárolni sem lehet, csak rögtön itt van 2 megoldás (mert az akkus megoldásba nyilván rögtön beleköttök):

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/04/21/az_auditol_jon_az_igazi_bio_uzemanyag/

http://www.europeanpowertogas.com/about/power-to-gas

Közben te meg azzal látott bizonyítottnak, hogy az államok nem toltak sok pénzt az atomerőmű projektekbe, hogy francaiországban csökkent a GDP arányos államadósság, az automerőmű építések idején...örülök, hogy ilyen egyszerű a világképed, hogy egy egyváltozós regreszsióval azt gondolod, hogy megmagyarázod a világot. De tessék:

elég hosszú, egyébként szerintem elég érdekes, de kiemelem:

https://en.wikipedia.org/wiki/Economics_of_nuclear_power_plants

"the pro-nuclear studies were accused of using cost-trimming methods such as ignoring government subsides and using industry projections above empirical evidence where ever possible."

"However, the most important subsidies to the nuclear industry do not involve cash payments. Rather, they shift construction costs and operating risks from investors to taxpayers and ratepayers, burdening them with an array of risks including cost overruns, defaults to accidents, and nuclear waste management. This approach has remained remarkably consistent throughout the nuclear industry's history, and distorts market choices that would otherwise favor less risky energy investments.[113]"

http://www.ucsusa.org/sites/default/files/legacy/assets/documents/nuclear_power/nuclear_subsidies_report.pdf
 
M

molnibalage

Guest
Na haragudj Molni, de most eléggé felb*sztál!
Akkor kvittek vagyunk.

Egyrészt, amíg én nem személyskedek veled, neked sem kellene, te mindentudó, polihisztor.
Akkor meg ne linkelj be nagy hanggal akkora baromságokat, amire pusztán logikával és középiskolás fizika és 5 sec google a cáfolat.

Itt mindneki jön a kurva nagy okosságával, de inkább körül kéne nézni a világban. Tessék egy felmérés, az energetikai beruházásokkal foglalkozók köréből, hogy a következő 20 évben hova, mennyi beruházás mehet az energetikában:

https://www.bnef.com/dataview/new-energy-outlook-2016/index.html

Jaj, jaj, jaj...

Cheaper coal and cheaper gas will not derail the transformation and decarbonisation of the world’s power systems. From today until 2040, $11.4tn will be invested in power generation. Of that, $2.1tn will be spent on fossil fuels. But an astonishing $7.8tn will be invested in renewable energy.
Ne haragudj, de figyelsz te arra, amit mondanak és adatokkal támasztják alá? Lassan 15+ éve szajkózzák és tolják ez a zöldbaromságot és az eredmény az, hogy a carbon free vill. termelés aránya 1990 és 2011 előtt is csökkent. Azóta meg méginkább, mert a németek atomerőművek helyett szénerőműveket építenek. Epic...

tudod ők nem fórumhuszárok, hanem ők azok akik a f*szukat is odateszik. De nyilván ők sem értenek hozzá. Vagy a legnagyobb német közműszolgáltató is gondolom tök véletlen, hogy kirakta értékesítésre egy portoflióba az erőműveit hogy a jövőben a hálózatfejlesztésre tudjon koncentrálni...
A bárki bármit a német példával akar igazolni, azt ezentúl virtálisan felpofozom. Le lett írva, hogy mik a német "eredmények". Röviden. Gazdasági csőd megfejelve a parazita léttel és 20 éve alatt 2-3-szoros áramnövekedéssel. Ha ez neked a jövő útja, akkor te és sokan mások be vannak rúgva.

Az ugye megvan, hogy a magadfajta gyök2 egyéneket palizzák be, hogy fektess be. Aztán majd jön a nagy koppanás, mikor az állami támogatás nem lesz. Ahogy már írtam. A jelen világban a szél/nap kapacitás támogatása az állami szinten támogatott lopás. Semmi több.

Az meg, hogy képtelenek vagytok kilépni az eddigi megszokott sémából, néhány nagy termelő/decentralizált fogyasztók, amire az elmúlt 50-60 év energetikája épült, nem tudok mit kezdeni.
Te meg csak szajkózni tudsz ökör szlogeneket a fizika és a matek helyett. Az ipari forradalom tudod arról szólt, hogy sutba vágták a decentralizált termelést és nagy gyártakban töredék áron gyártottak mindent onnantól.

Az meg a fizika, hogy a gépegység mérettel nőnek a hatásfokok. A legegyszerűbb gépeknél is látszik ez. A kerti szivattyúd 50%-os hatásfokot semtud. A távvezetéki és erőművi tápszivattyúk meg a 80%-ot karcolgatják.

A nap/szélnél a decentralizáció kurvára nem segít, cserébe a decentralizált hálózat ára többszöröse a hagyományosnak, mert minden kis szar termelőhöz egyenként lehet járkálni és eladni a szabályzó teljesítményelektronikát..

Attól mert okoskodtok itt, a világ kurvára a sokkal decentralizáltabb termelés irányába halad, ami teljesen más típusú infrastruktúrát és hálózatirányítást követel meg. erről szólnak többek között a smart grid-ek fejlesztése.
Ez sem igaz. Jelenleg a világ vezető nagy és középhatalmai baszott nagy szén és nukleáris erőműveket építenek. Még a te szívszerelmed Németország is. Több szénerőmű épül a németeknél, mint az USA-ban. Epic no2...


Azzal sem tudok mit kezdeni, hogy folymatosan azzal jössz, hogy a megújulók termelése előrejelzhetetlen és nem szabályozható, és ez micsoda károkat okoz a hálózatnak.De amikor adok egy linket egy technikáról ami pont erre nyújt megoldást, akkor le vagyok funkcionális analfabétázva???
Látom nem érted. Kibaszottul nem számít az, hogy mennyire pontosan jelzed előre, ha a teljesítménx beépítettség arány túllép egy szintet. Ha itton 7000 MWe szél lenne béepítve és tudod, hogy jön, de a csúcsfogyasztás csak 5500 MWe és nincs tározós erőműved a fennmaradó kapacitásra és nem tudod eladni sem, akkor mégis hogy a véreres búbánatba képzeled el a hálózat stabilitását? Hm...? Rémlik még az a sor, hogy minden körülmények között csak annyi ilyen zöldszar erőművet szabadna telepíteni, aminek 100%-ban megvan a pufferelhetőségi lehetősége? A németek régen túl vannak ezen az arányon és a következményeit is ismertettük és azt, hogy ez úgy megy, hogy hozzájuk hasonló baromságot nem csinál, a saját köcsögségüket és baromságik következményeit meg rátolják lényegében egész Közép-Európára. Epic no.3...


Már pár hete is írtam, hogy ha az én mobilom lévő app pár órára előre elég nagy pontosággal megmodja, hogy hány fok lesz, vagy esik-e az eső, akkor nem érzem ezt megoldhatatlan problémának.

1. Nem a mobilidon levő app, hanem az appot kiszolgáló teljes világszintű meteorológiai rendszer.

2. Kibaszottul senki nem érdkeel a pár órás előrejelzés, mikor a vill. áram kereskedésben, órás, napi, heti és havi termelési számokat kell leadni előre. A 3 napos előrejelzés pontossága meg 70%. Epic no.4.


És vicces, hogy engem funkcionális analfabétázol le, miközben szemmel láthatóan ghostrider azt sem képes felfogni, hogy a cikkben leírt technológia milyen problémára nyújt megoldást, csak jön az elmés (de egyáltalán nem helytálló) hasonlatával, hogy trabantból nem lesz forma1-es autó
Gyakorlatilag semmire azzal a szép/nap aránnyal, ami a németeknél van. A szomorú az, hogy ennyi magyarázással sem jutott el az agyaig. Most erre mit mondjon az ember...?

De nyilván gondolom az energiát tárolni sem lehet, csak rögtön itt van 2 megoldás (mert az akkus megoldásba nyilván rögtön beleköttök):

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/04/21/az_auditol_jon_az_igazi_bio_uzemanyag/

http://www.europeanpowertogas.com/about/power-to-gas

Ez is kurva vicces, mert szerinted ennek kiépítése az igyen van? A másik fele meg az, hogy az ilyen ipari üzemnek folyamatos temremlése van, a technológia úgy működik és tárolni is kell ezeket. So, kérlek számold ki, hogy mondjuk nagyhirtelen 40 ezer MWh* 10-11 órás túltermelést hova pufferel ez a rendszer, hogy mennyi tartály kellene ehhez?

Ezen felül mit segít az, hogy biodízelt gyártasz? Mert most meg összetetszik keverni a szezont a fazonnal azt, hogy villamos áram kell és motor hajtóanyag.

Pontosan erről beszélek. Linkelgetni tudsz, de a legalapvetőbb ipari folyamatokat sem ismeremd, kevered a szezont a fazonnal és a fizika tudsnak szikrjátás sem mutatod. Csont nélkül elhiszel minden szar, amit az Interneten találsz.
 
M

molnibalage

Guest
És a legszomorúbb az az egészben, hogy az egyik technológus munkatársam is csak szajkózza néha ezeket a szólamokat. Amikor meg közlöm vele a tényeket és a számokat meg a következményeket, akkor meg inkább nem akar szembenézni a valósággal. Mert a német eredmények azok nem vevőcsalogató optimista PR dumák, azok tényleg. Az egész német zöldbaromság lényegében egy gazdaság csőd.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
És a legszomorúbb az az egészben, hogy az egyik technológus munkatársam is csak szajkózza néha ezeket a szólamokat. Amikor meg közlöm vele a tényeket és a számokat meg a következményeket, akkor meg inkább nem akar szembenézni a valósággal. Mert a német eredmények azok nem vevőcsalogató optimista PR dumák, azok tényleg. Az egész német zöldbaromság lényegében egy gazdaság csőd.

Ez olyan, mint amikor az egyebkent realos, mensa-tag haveromnak magyarazom, hogy a homeopatia nincs tudomanyosan alatamasztva.
Szerinte az nem baj, mert neki hasznalt. Es kozben tisztaban van azzal, hogy egy elemes mintabol nehez kovetkezteteseket levonni, de erzelmileg kozeliti meg a dolgot.

Vissza a temahoz: az elektrolizises vizbontast nem igazan favorizaljak, mert draga. A hidrogenrol mint vegtermekrol Balazs mar leirta millioszor, hogy nem feltetlen nyero megoldas.
Plusz az ide-oda konverzio azert massziv vesztesegekkel jar itt is, ami nem annyira jo.

Ezzel egyutt ebben a dologban akar meg lehet is fantazia a jovoben (ha nem a mostani alternativakhoz - pl. atomeromuhoz - hasonlitjuk.
 
M

molnibalage

Guest
A mensa tagok eszerint IQ tesztekre a seggüet verők gyülekezete?

Vissza a temahoz: az elektrolizises vizbontast nem igazan favorizaljak, mert draga. A hidrogenrol mint vegtermekrol Balazs mar leirta millioszor, hogy nem feltetlen nyero megoldas.
Plusz az ide-oda konverzio azert massziv vesztesegekkel jar itt is, ami nem annyira jo.

Meg azt is, hogy drága. Nem értem azt, hogy a sok sötétzöld balfasz miért hiszi azt, hogy ingyen épülne fel egy ilyen üzem, ingyen tárolna, stb.

Arról volt márszó, hogy a fajlagos beruházási költsége a nap/szélnek semmivel sem olcsóbb, mint a szén/gáz, de sokszor még a világ legrágább atomerőművénél is drágábbak, akár 10-szer is. És ott a rendelkezésre állás.

Szóval, ha feltesszük, hogy bárki nekivágna a kiegészítő beruházásokkal egy működőképes hálózatot csinálni, az mi franctól lenne olcsó és megfizethető...?

A légkörben való CO2-vel való üzemanyag gyártásban meg semmi új nincs.

https://www.youtube.com/watch?v=uK367T7h6ZY
3:00-tól.

A difi az, hogy mivel a LFTh fixen és olcsón termel áramot, ezért annak van értelme, hogy a tervezhető és tiszta és korlátlan villamos árrammal, ha nem tudunk elszakadni a belső égésű motortól, mert soha nem lesz akksi, akkor lehet üzemanyagot gyáratni és senkit nem érdekel, hogy mennyi áram kell hozzá, ha azt 5-6 Ft/KWh áron termeled és a ciklus karbonsemleges lesz így.

Ezek azok az alapvető technológiai problémák, amiknek megértésének speciale a közelében nincs...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<i>"A mensa tagok eszerint IQ tesztekre a seggüet verők gyülekezete? "</i>

Nem hinnem, hogy az lenne, a cimboram peldaul nem az. Viszont lehet barki akarmilyen intelligens, lesz olyan terulet, ahol az intelligenciaja csodot mond az erzelmei elleneben. Es azt hiszem, hogy erre mar mindketten lattunk peldat itt a forumon;))))))