Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Off:
Szpg9:
Fogadok, hogy 32-38 éves korban te is ugy gondoltad, mint molni és/ vagy ozymandias, hogy te vagy a nap az égen....
Mint én is, bàr màs szakmàban....:)
Aztàn mùlik az idö és felismerést termel...
( Senkit nem akarok sértegetni, mindenki olyan, amilyen ès ez jòl is van igy, mert ettöl izgalmas az élet.....)


Igen, ezen a problémakörön én is gondolkodtam már és jó, hogy ezt felvetetted. Talán közöooünk, OXI és MOLNI meg én közöttem annyi volt a különbség, hogy én tudtam, hogy roppant kevés a tudásom. Én 92-ben végeztem júniusban, ez év őszétől lettem magántervező. Talán én vagyok MO-n az egyetlen ember, aki, amikor a MMK megalakult, saját magamnak igazoltam a szakmai gyakorlatot. Úgy mint felelős tervező LL, tervező munkatárs LL. Akkoriban félhülye voltam a szakmámhoz, de a hülyeségeimet minden politikus és városvezető benyelte.. Néha féltem, úristen, mi lesz, ha lebukok, de ez nem következett be. Futott a szekér, de éreztem, sokszor csak rögtönzök.. Sokkal kifinomultabb, szakmaibb az érvrendszerem, de ezzel már nem aratok a döntéshozóknál sikereket. Nem értik... Visszasírom a régi szép időket, amikor félhülyeségeket beszéltem és mindenki zseninek tartott... .De megúsztam ezt az időszakot, most már tudom mit tudok jobban, MO-n, mint bárki más.... Ezért, bár igen bosszant MOLNI hülye stílusa, nagyon nem érdekel, bár úgy látom ha megöregszik, akkor se lesz az belőle, mint belőlem....Mert één igen felületesnek látom sok területen az ismereteit, amiket arroganciával próbál pótolni.... Én csak ritkábban kommentelek, mert nincsen időm, de ha elkap a gépszíj, akkor a saját határidős munkáim terhére is próbálok a "fiatal titánoknak" valamilyen mérnöki mentalitást átadni. Úgy látom OXI még menthető, de MOLNI tulajdonképp annyira tahón viselkedik, hogy az vérlázító... Sajnos úgy látom Mac, meg Tcat kettős mércét alkalmaz. Mádok repültek innen, míg MOLNI vígan majdnem az anyázásig pocskondiázza itt az embereket. Nyilván kompenzál valamit... No de visszatérve arra, hogy fiatal korban elkaphat valakit a gépszít, hát igen. Amikor félhülye voltam a szakmához húsz éve, és 4-5 ször annyit kerestem mint most, hát én is csináltam nagy marhaságokat... Lakott területen 150-el vezettem rendszeresen, néha bemértek, mellényzsebből kifizettem a büntit. Amikor elvették a jogsimat, kértem egy újat és azt adtam le, mert hát a régit elvesztettem. ...Aztán az elvesztettel vezettem tovább... Ma már nem lehetne ezt megcsinálni, de akkor működött... Ma már hálát adok a sorsnak, hogy nem lépett elém soha senki, amikor ezeket a dolgokat csináltam... De sosem aláztam senkit. Nekem mind a rajzolóm, mind a gépíróm 25 éve ugyanaz. Soha nem volt velük problémám, soha nem csesztem le Őket, soha nem utasítommam, hülyéztem le őket... Így a személyes konfliktusok ezt a kis társaságot már régóta megkímélték. De miért is tettem volna ezt? Volt, amikor a gépíróm "szálbanálló dolomit" helyett véletlenül "szarbanálló dolomit"-ot gépelt. Nevettem rajta, nem is említettem meg, egyszerűen kijávítottam a szövegszerkesztőn... MOLNI már ebből egy baszott nagy cirkuszt csinálna.. És én ezt undorítónak találom, hogy egy állítólag képzett intelligens embernek nincsen annyi érzelmi intelligenciája, hogy tisztelettel bánjon az emberekkel Még azokat is pocskondiázza, akik feltehetően legalább annyit vagy többet lettettek a képzeletbeli asztalra, mint Ő. Az én gépírőm végzettsége 8 általános és 2 éves gyors és gépíró kurzus, biztosan még középiskolás szinten sem ért a fizikához, de ez nem is fontos. Soha nem sértettem meg, és ahol tudtam segítettem neki. Amikor a férje meghalt, NB-1-es focista volt, de miután kiöregedett alkoholizált és játékgépezett, 10 évre előre kifizettem a bérét, csakhogy ne árverezzék el. Biztosan ez is hozzájárul ahhoz, hogy lojális hozzám, de én a nálam egyszerűbb embereket sem becsülöm, becsültem soha le. Mert Ők vannak többségben és ők húzzák szó szerint itt az igát, és nem a mérnök urak. Látom és tudom, a mi problémáink lehetnek nagyok, de ha az övékkel hasonlítjuk össze, akkor azt hiszem még mi vagyunk kivételezett helyzetben...Ezért is unszimpatikus nekem, mikor valaki mást alát, mert egyébként már több olyan technikussal találkoztam, akik meglátásai gondolatébresztőek voltak. Persze a fiatalkori felfuvalkodottságnak vannak kárvallotjai is. Volt és van egy barátom, aki 5 évvel idősebb, mint én, de jó 40-esen úgy érezte neki már unalmas az élet, mert minden sikerült neki, 200 alkalmazottas saját cége volt. Ezért kihívásokat keresett. Télen 150-nel végig ment oda-vissza az M7 akkori meglévő szakaszán. Ezután jeges úton 170-nél eljutott Bp-re, de a visszaúton az M=-M1 elágazójában (ez egy Y elágazó) nekiment a középső szalagkorlátnak. Másfél évig volt kórházban, utána tolószékben éli az életét, azóta 3 éve az élettársát is elvitte a rák. Én is és a bátyja is szoktuk cipelni, megyünk vele ide-oda, és ő beszélt nekem arról sokat, hogy mennyire átértékelte a balesete óta azt, hogy mi az igazán fontos az életben...Hát ettől a perspektívától azért óvnám a fiatal titánokat, mert el sem tudják képzelni, milyen nehéz így élni. És persze a korábbi "barátok" nagy része ilyenkor elmarad, mert rohadt nehéz egy 150 kilós kerekesszéket mozgatni, meg egy 110 kilós embert betenni a kocsiba akkor, amikor én csak 85 vagyok. De nekem a barátom volt jóban és a rosszban is kitartok mellette..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csináltam egy "csernobili" esszét, ma reggel, mert igen felcseszett MOLNI és OXI némelyik reagálása.
Nem, nem! Csak semmi arukapcsolas! A geotermikus energiarol volt szo.
A csernobili csontot pedig mar leragtuk. Szerintem ott nincs is akkora velemenykulonbseg a tobbiekkel, csak azert ilyenek mert meg nagyon fiatalok voltak amikor kaptak a dozist. (Bocs sracok! :p:))
A gépírőnőm most gépeli, de persze csak azután, hogy a hivatalos leveleim megcsinálta...
Nonap utani penteken delutan szerintem inkabb engedd haza. ;)
mert a geotermikus hőelőállításnak majdnem minden fajtáját terveztem és látom
Az erdekelne, hogy milyen lehetosegek vannak a geotermikus energiaban. Szamomra picit hanyagoltnak tunik a tema itthon. Laikuskent azt tippelnem, hogy akar jobb is lehet mint a napelemes eromuvek.
Megoldhato zart rendszeru eromu? Muszaj goznek lennie? Nem lehetne stirling motorokat hasznalni a turbinak helyett? ... Ugysem uszod meg a laikusok hulye kerdeseit. Ne is tiltakozz! Es igen, ebbe most csunyan beleszaladtal. :D
mennyire átértékelte a balesete óta azt, hogy mi az igazán fontos az életben...
Ezt mondom miota! "Ingyen energia, orok elet". Mar az elso szamitogepes jatekok idejen is tudtak mi a fontos. :)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem vagyok nap az égen, csak képes vagyok felismerni és megérteni olyan egyszerű tényeket, hogy éjszaka nem süt a Nap és a szél sem fúj mindig. Sokaknak ez sem megy itt...


Az egy nagyon szar dolog, ha csak erre vagy képes. Elárulok egy titkot, ennél sokkal több mindent már mások felismertek... Magad meg bezárod a nárcisztikus kalitkádba, igen zavar egy mérnökhöz méltatlan, etikátlan stílusod...Mert az alpári hangvételeddel, amit a moderátorok sajnos engednek, magát a mérnökséget járatod le, de kurvára. Emberként semmire sem becsüllek a kommentjeid hangvétele miatt, legyél akárki is...Ezt kérlek jól és egy életre jegyezd meg....
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem, nem! Csak semmi arukapcsolas! A geotermikus energiarol volt szo.
A csernobili csontot pedig mar leragtuk. Szerintem ott nincs is akkora velemenykulonbseg a tobbiekkel, csak azert ilyenek mert meg nagyon fiatalok voltak amikor kaptak a dozist. (Bocs sracok! :p:))

Nonap utani penteken delutan szerintem inkabb engedd haza. ;)

Az erdekelne, hogy milyen lehetosegek vannak a geotermikus energiaban. Szamomra picit hanyagoltnak tunik a tema itthon. Laikuskent azt tippelnem, hogy akar jobb is lehet mint a napelemes eromuvek.
Megoldhato zart rendszeru eromu? Muszaj goznek lennie? Nem lehetne stirling motorokat hasznalni a turbinak helyett? ... Ugysem uszod meg a laikusok hulye kerdeseit. Ne is tiltakozz! Es igen, ebbe most csunyan beleszaladtal. :D

Ezt mondom miota! "Ingyen energia, orok elet". Mar az elso szamitogepes jatekok idejen is tudtak mi a fontos. :)


Fasza, amit írtál. holnap ígérem elkezdem, de látom lesznek itt kérdések bőven. Próbálok majd beleállni a pofonokba (MOLNI után szabadon). Meg még egy kis kieg. Én úgy működök cégszerűen, hogy mindenki, aki nekem dolgozik ottho van, ott munkálkodik és e-mailen tartjuk a kapcsolatot. Volt, amikor a rajzolómmal 3, a gépírómmal 5 évig személyesen nem is találkoztunk. De ez mégis működik. Annyi a kompromisszum, hogy a felgyűlt kéziratokat elviszem hozzá, bedobom a postaládájába, majd e-mailen visszakapom. Ha komoly anyag akkor javítom, ha fáradt vagyok, akkor nem...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
ZEAL, köszi, akkor elkezdek itt egy geotermikás sorozatot. MOLNI úgyis azt mondta egyszer jó régen, mit böfögök it, nen tettem le semmit se itt az asztalra. Eppen specko igaza volt, mert én nem erre az asztalra szoktam letenni bármit is. De ez a téma érdekes, hát megpróbálok az eddigi kb,ezen a területen is legalább 10 éves tapasztalataim alapján valamit írni. Kb. 2-3 naponta tervezek egy rövid esszét társadalmi munkában, aztán a hozzászólásokból, ha lesznek, majd kiderül, hogy merre megy majd a dolog. köszi a szívósságod. Megpróbálok a reggeli kávé után írni valami közérdekűt. Remélem sikerülni fog...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
ZEAL, köszi, akkor elkezdek itt egy geotermikás sorozatot. MOLNI úgyis azt mondta egyszer jó régen, mit böfögök it, nen tettem le semmit se itt az asztalra. Eppen specko igaza volt, mert én nem erre az asztalra szoktam letenni bármit is. De ez a téma érdekes, hát megpróbálok az eddigi kb,ezen a területen is legalább 10 éves tapasztalataim alapján valamit írni. Kb. 2-3 naponta tervezek egy rövid esszét társadalmi munkában, aztán a hozzászólásokból, ha lesznek, majd kiderül, hogy merre megy majd a dolog. köszi a szívósságod. Megpróbálok a reggeli kávé után írni valami közérdekűt. Remélem sikerülni fog...
Latod neked sem esett le, hogy igy kell infohoz jutni. Molnival jatszuk itt a "jo zsaru, rossz zsaru"-t, te pedig szepen elmondasz mindent amit tudni akarunk. Mindig bejon. :D
 
T

torsen

Guest
Ebben egyetértek. Én MÁV dolgozóként buktam meg vasúti tárgyból közlekedésmérnökin, egy olyan vizsgáztatónál aki szakmai gyakorlaton 3 hónapot volt a GYSEV-nél és ezzel kifújt... Mikor bevittem neki az aktuális utasításgyűjteményt, hogy én mondtam jól, ő pedig még mindig a 20 évvel ezelőtti, azóta 6-szor módosítottat tanítja akkor nagy kegyesen kijavította kettesre...

Mondjuk amin legjobban kiakadtam, hogy a mai friss diplomás közlekedésmérnök nem tud térképet olvasni...

Igaz nem mérneök, de leendő logisztikai "szakember" vizsgán: "Cegléd az Romániai kikötő a Duna mellett..." Ki kellett mennem röhögni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Fura, hogy igy osszekulonboztetek Molnival. Mindkettotok reszerol voltak jogos meglatasok a masikkal szemben, de szerintem kicsit tultoltatok.
En varom a geotermikus osszefoglalodat, hogy valami jo is kisuljon az afferbol. Koszi elore is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Fura, hogy igy osszekulonboztetek Molnival. Mindkettotok reszerol voltak jogos meglatasok a masikkal szemben, de szerintem kicsit tultoltatok.
En varom a geotermikus osszefoglalodat, hogy valami jo is kisuljon az afferbol. Koszi elore is.


Nyilván igazad van, Én tudom, hogy több HT-i területen MOLNI-nak jóval több ismerete van, mint nekem... De azért a modora az hagy kívánni valót. Ez méltatlan egy mérnökhöz. Én megtanultam, sőt otthonról hoztam (pedig a nagymamám született bárónő volt) az egyszerű emberek, a munka tiszteletét ott, abban a munkakörben, ahol az emberek éppen dolgoznak. (Mert a kukás munkáját is jól el kell végezni!) Mert lehet valaki jó elméleti, tervező szakember, ha egy villanykörtét nem tud kicserélni. Már többször írtam, hogy dolgoztam amerikaiakkal, nekik a jelmondatuk az volt (és ez fel volt festve a munkavédelmi sisakokra is!!!), hogy első a biztonság, második a tisztelet, a harmadik a munka). Ott láttam, éreztem ennek a lényegét. Senki se mérnök, se senki, nem kiabálhatott, nem alázhatott volna meg soha senkit. Aki ezt megtette, először figyelmeztették, utána repítették... És ment a munka.. Nyugodtan, minden presszió, fenyegetés és stressz nélkül. Molni-t a stílusa miatt kb. egy hét alatt páros lábbal rúgták volna ki onnan és ezt én így is tartottam és tartom rendjén. Ez az alázásos stílus egy igazi magyar balfék betegség, sok évizedes, tálán már száz éves beidegződés...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nyilván igazad van, Én tudom, hogy több HT-i területen MOLNI-nak jóval több ismerete van, mint nekem... De azért a modora az hagy kívánni valót. Ez méltatlan egy mérnökhöz. Én megtanultam, sőt otthonról hoztam (pedig a nagymamám született bárónő volt) az egyszerű emberek, a munka tiszteletét ott, abban a munkakörben, ahol az emberek éppen dolgoznak. (Mert a kukás munkáját is jól el kell végezni!) Mert lehet valaki jó elméleti, tervező szakember, ha egy villanykörtét nem tud kicserélni. Már többször írtam, hogy dolgoztam amerikaiakkal, nekik a jelmondatuk az volt (és ez fel volt festve a munkavédelmi sisakokra is!!!), hogy első a biztonság, második a tisztelet, a harmadik a munka). Ott láttam, éreztem ennek a lényegét. Senki se mérnök, se senki, nem kiabálhatott, nem alázhatott volna meg soha senkit. Aki ezt megtette, először figyelmeztették, utána repítették... És ment a munka.. Nyugodtan, minden presszió, fenyegetés és stressz nélkül. Molni-t a stílusa miatt kb. egy hét alatt páros lábbal rúgták volna ki onnan és ezt én így is tartottam és tartom rendjén. Ez az alázásos stílus egy igazi magyar balfék betegség, sok évizedes, tálán már száz éves beidegződés...

Molni stilusa pocsek (ha nem erzi, hogy ertelmezik azt, amit ir), ebben szerintem o is egyetert. Neked is igazad van a stilusat illeto kritika kapcsan.
Abban igaza van Molninak, hogy "a kor nem erdem", abban is, hogy kontrollcsoport nelkul kovetkeztettel Csernobil kapcsan.
Abban neked volt igazad, hogy a politika/kultura a szakmaisag rovasara (parancskovetes mint attitud) bejatszott a csernobili katasztrofaba (en is igy emlekszem ra).

Nem gondolom, hogy Molni ne becsulne meg, plane nem, hogy lenezne a tobbi embert. Ha kovetted a hozzaszolasait, akkor pont forditva van; egy dolgot kezel sz@rul: ha ures fuleknek beszel vagy ha nagyon nem mernoki teruletre teved. Viszont azokat tenyleg, ebben igazad van a "hatarokkal" kapcsolatban.

Viszont ebbe a hibaba mind hajlamosak vagyunk beleesni. Ha mederben maradnak a konfliktusok, akkor javitgathatjuk egymast egymas javara.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nyilván igazad van, Én tudom, hogy több HT-i területen MOLNI-nak jóval több ismerete van, mint nekem... De azért a modora az hagy kívánni valót. Ez méltatlan egy mérnökhöz. Én megtanultam, sőt otthonról hoztam (pedig a nagymamám született bárónő volt) az egyszerű emberek, a munka tiszteletét ott, abban a munkakörben, ahol az emberek éppen dolgoznak. (Mert a kukás munkáját is jól el kell végezni!) Mert lehet valaki jó elméleti, tervező szakember, ha egy villanykörtét nem tud kicserélni. Már többször írtam, hogy dolgoztam amerikaiakkal, nekik a jelmondatuk az volt (és ez fel volt festve a munkavédelmi sisakokra is!!!), hogy első a biztonság, második a tisztelet, a harmadik a munka). Ott láttam, éreztem ennek a lényegét. Senki se mérnök, se senki, nem kiabálhatott, nem alázhatott volna meg soha senkit. Aki ezt megtette, először figyelmeztették, utána repítették... És ment a munka.. Nyugodtan, minden presszió, fenyegetés és stressz nélkül. Molni-t a stílusa miatt kb. egy hét alatt páros lábbal rúgták volna ki onnan és ezt én így is tartottam és tartom rendjén. Ez az alázásos stílus egy igazi magyar balfék betegség, sok évizedes, tálán már száz éves beidegződés...

Viszont bevallom, roppant mod varom a geotermikus energiaval kapcsolatos irasodat.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Fura, hogy igy osszekulonboztetek Molnival. Mindkettotok reszerol voltak jogos meglatasok a masikkal szemben, de szerintem kicsit tultoltatok.
En varom a geotermikus osszefoglalodat, hogy valami jo is kisuljon az afferbol. Koszi elore is.

Azt szoktam mondani, a szarpucoló munkáját is el kell végezni, hogy ne fulladjunk be a saját szennyünkbe. Én nem szívesen pucolnám a szart, pedig meg tudnám tenni, mert vagyok annyira "képzett", hogy ilyen egyszerű, bár nem túl szimpi munkát elvégezzek. Valszeg itt sokan így vannak. Akkor hát becsüljük meg a szarpucolókat, mert ők értünk is dolgoznak. Az egész ilyen egyszerű...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Azt szoktam mondani, a szarpucoló munkáját is el kell végezni, hogy ne fulladjunk be a saját szennyünkbe. Én nem szívesen pucolnám a szart, pedig meg tudnám tenni, mert vagyok annyira "képzett", hogy ilyen egyszerű, bár nem túl szimpi munkát elvégezzek. Valszeg itt sokan így vannak. Akkor hát becsüljük meg a szarpucolókat, mert ők értünk is dolgoznak. Az egész ilyen egyszerű...

Ezzel egyetertek, de a szakmaisag az szakmaisag, a megbecsules nem ertem, miert kerul ide.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Fura, hogy igy osszekulonboztetek Molnival. Mindkettotok reszerol voltak jogos meglatasok a masikkal szemben, de szerintem kicsit tultoltatok.
En varom a geotermikus osszefoglalodat, hogy valami jo is kisuljon az afferbol. Koszi elore is.

Én is végigolvastam ezt a pár oldalnyi topikokon átnyúló veszekedést és csak fogom a fejem, hogy mennyire elbeszélt mindenki egymás mellett. :)
Lényegében mindenkinek igaza volt Csernobil kapcsán. Molninak is, hogy elbaszta a hozzá nem értő személyzet és Szpgnek is, miszerint a kísérletet meg kellett csinálni, mert az volt a politikai vezetés parancsa. A Szovjetunióban meg ugyebár a parancs az parancs volt, akkor is, ha azt hozzá nem értők adták ki és hülyeség volt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Én is végigolvastam ezt a pár oldalnyi topikokon átnyúló veszekedést és csak fogom a fejem, hogy mennyire elbeszélt mindenki egymás mellett. :)
Lényegében mindenkinek igaza volt Csernobil kapcsán. Molninak is, hogy elbaszta a hozzá nem értő személyzet és Szpgnek is, miszerint a kísérletet meg kellett csinálni, mert az volt a politikai vezetés parancsa. A Szovjetunióban meg ugyebár a parancs az parancs volt, akkor is, ha azt hozzá nem értők adták ki és hülyeség volt.

Hat ja.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ezzel egyetertek, de a szakmaisag az szakmaisag, a megbecsules nem ertem, miert kerul ide.


Mert a tisztelet kijár mindenkinek, aki rendesen végzi a munkáját, legyen az bármilyen társadalmilag hasznos munka. Azért került ide, mert még az ún. alanas munkakörökben dolgozókat sem becsülöm le. Míg mások itt tudásnak álcázott meggyőződésüket (hitüket) terjesztik itt (is), minden önkritika nélkül, aztán alázzák, aki nem ért velük egyet...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Mert a tisztelet kijár mindenkinek, aki rendesen végzi a munkáját, legyen az bármilyen társadalmilag hasznos munka. Azért került ide, mert még az ún. alanas munkakörökben dolgozókat sem becsülöm le. Míg mások itt tudásnak álcázott meggyőződésüket (hitüket) terjesztik itt (is), minden önkritika nélkül, aztán alázzák, aki nem ért velük egyet...

Tisztelet =/= szakmaisag. Engem nyugodtan lehet alazni szakmailag, ha szakmailag hulyeseget beszelek, nyilvan a modja nem mindegy, de az igazsagtartalma fontosabb.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9