Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Az közöttünk a külömbség, hogy nekem AKAGI-val sem volt semmi bajom. Képviselt valamit, amiben nem volt mindig igaza. De felhomályosítalak, ha még nem vetted volna észre, neked sincsen mindenben igazad, mégha úgy is próbálod beállítani. De engem a hozzáállásod mulattat. Ma szar napom volt, több döntéshozóval összevesztem telefonon, Éásd fentebb, amit írtam. Aztán estére a sok kapott hozzászólás igazán feldobott, mulattatott. Ezért is szeretem a HTKA-t. Sok érdekes dologgal találkozom...
Akagi egy idő után nem képviselt semmit, mert konkrétumot soha nem írt, csak homályosan anaktodázgatott és a végén személyeskedett. Ezér repült.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Engem speciel érdekel mások anekdótázása, és persz én is többnyire ezt csinálom. De nehogy azt hidd, hogy a kommentjeidet másnak tartom egy jó anekdotázásnál, még akkir is, ha esetleg természettudományos köntösbe vannak burkolva... A személyeskedéstől pedig próbálom magam távol tartani. Eddig csak saját kérésemre törölt TCAT...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Az a lehülyézett Akagi a GEC Marconi-nál volt többek közt radarfejlesztő mérnök pozícióban, miután a magyar rádiótechnikai HT-nak vége lett a Finomechanikai vállalatnál... Beszélgettem vele pont eleget privátban.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and szpg9
M

molnibalage

Guest
Engem speciel érdekel mások anekdótázása, és persz én is többnyire ezt csinálom. De nehogy azt hidd, hogy a kommentjeidet másnak tartom egy jó anekdotázásnál, még akkir is, ha esetleg természettudományos köntösbe vannak burkolva... A személyeskedéstől pedig próbálom magam távol tartani. Eddig csak saját kérésemre törölt TCAT...
Nem anekdotázott, homályosan konkrétumok nélkül.

Az a lehülyézett Akagi a GEC Marconi-nál volt többek közt radarfejlesztő mérnök pozícióban, miután a magyar rádiótechnikai HT-nak vége lett a Finomechanikai vállalatnál... Beszélgettem vele pont eleget privátban.
Nekem ezeket képtelen volt kinyögni. Bannolása után is írt két levelet, amiben azzal nyitott, hogy idézett és válaszolt valamire, amit soha nem is mondtam. Ezek után inkább hagytam a fenébe.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem anekdotázott, homályosan konkrétumok nélkül.


Nekem ezeket képtelen volt kinyögni. Bannolása után is írt két levelet, amiben azzal nyitott, hogy idézett és válaszolt valamire, amit soha nem is mondtam. Ezek után inkább hagytam a fenébe.


Egyébként ha valakit érdekel kis hazánk geotermikus energia hasznosítása, tudok írni néhány valós tapasztalatot. Márcsak annál is inkább, mivel úgy látom itt többen beszélnek róla, mint ahányan csinálják. Tudjátok van egy szakállas, de igaz mondás, ami valahogy úgy hangzik, hogy aki nem ért valamihez, az tanítja. Én ezt is csinálni szioktam. Ezt azért írtam le, hogy ne nagyon offoljuk a témát...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 769
17 874
113
"kiegyezem veled" - Ez megint egy olyan mondat, ami zavar. Amikor azt mondod valamire, vagy valakire, hogy kiegyezel, az a beismerése, hogy itt nincs szó egyenrangúságról. Mindegy. Nem lovagolok a szavakon.

Feltűnt amúgy itt is - de a "civil" életben is, hogy a következő magatartásforma kívánatos:
- ha hülye valaki, akkor el kell fogadni
- ha valaki valamiről többet tud, akkor piszkosul vigyázzon ám, hogyan fogalmaz, mert akkor gőgös lesz és nagyzoló seggfej. A sötétek hülyesége érdekes módon senkit nem zavar
- ha öreg vagy, akkor teljesen mit mondasz, mert az bizony a szentírás, mivel ott a több évtized elvitathatatlan tapasztalata - ami automatikus determinálja A TUDÁST
- ha fiatal vagy, akkor neked nem lehet tudásod, mert ahhoz bizony évtizedek kellenek. Aha, lehet, hogy 30 éve kellett a 20 év, hogy x mennyiségű problémával találkozz. Manapság egyrészt van internet, másrészt nincs COCOM. Az információ szabadon áramlik, vannak szakmai fórumok, beszélünk nyelveket, lehet kérdezni. Napi 200-300 oldalt olvasok.

Magyarországon még most sem tanulták meg, hogy az életkor egyetlen egy dolgot mutat kapásból, hogy az illető szerencsés. A tudás - mint olyan a igazából kényelmetlen. Beszél itt mindenki a szakmai alázatról meg hasonló dolgokról... Szemtelenül fiatal voltam, az átlag kollégák idősebbek voltak, mint a szüleim. Nem éreztettem azt, hogy mindent tudok, mert diplomám van, de elvártam cserébe azt, hogy ne az életkorom legyen a tudásom fokmérője. Lehettél nagyon rutinos hegesztő, egy 617-es Hastelloy-t akkor sem fogsz meghegeszteni a technológia nélkül, ha fejed tetejére állsz - annyi idő meg próbadarab nincs. Ellenben én is a hajamra kenhetem a hegesztéstechnológiámat, ha nincs, aki megcsinálja. A csapatmunka része, hogy mindenki elfoglalja a helyét és abban dolgozik. A végén van magas minőségű termék, abból van bevétel, abból van pénz. A faszcibálósdiból csak méreg van. A szakmai féltékenységet amúgy jellemzően az idősebb korosztálytól láttam Magyarországon. Ezt a kádári begyöpösödést nem tudták az elmúlt 30 év alatt levedleni. Minden információt megtart, semmit nem ad tovább, betegesen őrzi a székét, de ha valaki bármit is szóvá tesz, akkor jön a szólam a "szakmai alázatról" és a "tiszteld az életkort". Mivel általában a fiatal az idősebb beosztatja, a fiatal tudja az alá-fölé-rendeltséget. Nem a fiatal lesz az aki alapból alárak az öregnek, hanem fordítva - holott megtehetné, hogy nem teszi, de mégis. Képtelen elfogadni, hogy ez az élet rendje, neki már megvan a háttér. Nem. Neki több kell, leszarja, ha a fiatalon áttapos. Aztán csodálkozik, hogy az első adandó alkalommal visszatörlesztenek neki...

Nagy ívben teszek arra, hogy az egyetemen mit tanítottak, vagy mit nem. Megvan a magam érdeklődési köre, meg elképzelése, hogy mit szeretnék még tanulni. Autodidakta módon tanulok, ha kell programozást, ha kell robotikát. Nem kell ehhez a M.S. mesterre várni, hozzáférhető.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
"kiegyezem veled" - Ez megint egy olyan mondat, ami zavar. Amikor azt mondod valamire, vagy valakire, hogy kiegyezel, az a beismerése, hogy itt nincs szó egyenrangúságról. Mindegy. Nem lovagolok a szavakon.

Feltűnt amúgy itt is - de a "civil" életben is, hogy a következő magatartásforma kívánatos:
- ha hülye valaki, akkor el kell fogadni
- ha valaki valamiről többet tud, akkor piszkosul vigyázzon ám, hogyan fogalmaz, mert akkor gőgös lesz és nagyzoló seggfej. A sötétek hülyesége érdekes módon senkit nem zavar
- ha öreg vagy, akkor teljesen mit mondasz, mert az bizony a szentírás, mivel ott a több évtized elvitathatatlan tapasztalata - ami automatikus determinálja A TUDÁST
- ha fiatal vagy, akkor neked nem lehet tudásod, mert ahhoz bizony évtizedek kellenek. Aha, lehet, hogy 30 éve kellett a 20 év, hogy x mennyiségű problémával találkozz. Manapság egyrészt van internet, másrészt nincs COCOM. Az információ szabadon áramlik, vannak szakmai fórumok, beszélünk nyelveket, lehet kérdezni. Napi 200-300 oldalt olvasok.

Magyarországon még most sem tanulták meg, hogy az életkor egyetlen egy dolgot mutat kapásból, hogy az illető szerencsés. A tudás - mint olyan a igazából kényelmetlen. Beszél itt mindenki a szakmai alázatról meg hasonló dolgokról... Szemtelenül fiatal voltam, az átlag kollégák idősebbek voltak, mint a szüleim. Nem éreztettem azt, hogy mindent tudok, mert diplomám van, de elvártam cserébe azt, hogy ne az életkorom legyen a tudásom fokmérője. Lehettél nagyon rutinos hegesztő, egy 617-es Hastelloy-t akkor sem fogsz meghegeszteni a technológia nélkül, ha fejed tetejére állsz - annyi idő meg próbadarab nincs. Ellenben én is a hajamra kenhetem a hegesztéstechnológiámat, ha nincs, aki megcsinálja. A csapatmunka része, hogy mindenki elfoglalja a helyét és abban dolgozik. A végén van magas minőségű termék, abból van bevétel, abból van pénz. A faszcibálósdiból csak méreg van. A szakmai féltékenységet amúgy jellemzően az idősebb korosztálytól láttam Magyarországon. Ezt a kádári begyöpösödést nem tudták az elmúlt 30 év alatt levedleni. Minden információt megtart, semmit nem ad tovább, betegesen őrzi a székét, de ha valaki bármit is szóvá tesz, akkor jön a szólam a "szakmai alázatról" és a "tiszteld az életkort". Mivel általában a fiatal az idősebb beosztatja, a fiatal tudja az alá-fölé-rendeltséget. Nem a fiatal lesz az aki alapból alárak az öregnek, hanem fordítva - holott megtehetné, hogy nem teszi, de mégis. Képtelen elfogadni, hogy ez az élet rendje, neki már megvan a háttér. Nem. Neki több kell, leszarja, ha a fiatalon áttapos. Aztán csodálkozik, hogy az első adandó alkalommal visszatörlesztenek neki...

Nagy ívben teszek arra, hogy az egyetemen mit tanítottak, vagy mit nem. Megvan a magam érdeklődési köre, meg elképzelése, hogy mit szeretnék még tanulni. Autodidakta módon tanulok, ha kell programozást, ha kell robotikát. Nem kell ehhez a M.S. mesterre várni, hozzáférhető.


Nagyonsajnálom, hogy nem értettél meg. Sem én, sem te biztosan nem vagy hülye. Csak úgy éreztem, mikor lovéról keztél írni, azzal akartad alátámasztani, hgy értesz valamihez. erre csak azért reagáltam, mert pont rossz nick-nek érveltél ilyennel. Mármint nekem.... áááááazt hiszem, amit csinálok, az megfelel a 21. sz. világszinvonalának MO-n. erről meg lehet ismerni a minkámat. Úgyhogy én sem hülyeségeket írok, de nekem a munkám a hobbim is....ha tudnék képeket feltenni, egy két megvalósult munkámról tennék fel képeket, amelyek eu-s relációban is megállják a helyüket. de valójában nem érdekel, hogy egy internetes fórumon bizonyitsak. arroganciádat betudom korodnak, remélem 15 év után átértéked a múltat...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyébként ha valakit érdekel kis hazánk geotermikus energia hasznosítása, tudok írni néhány valós tapasztalatot. Márcsak annál is inkább, mivel úgy látom itt többen beszélnek róla, mint ahányan csinálják. Tudjátok van egy szakállas, de igaz mondás, ami valahogy úgy hangzik, hogy aki nem ért valamihez, az tanítja. Én ezt is csinálni szioktam. Ezt azért írtam le, hogy ne nagyon offoljuk a témát...
Engem ez kulonosen erdekelne. Ha egyszer lesz idod akkor irhatnal rola par sort.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
"kiegyezem veled" - Ez megint egy olyan mondat, ami zavar. Amikor azt mondod valamire, vagy valakire, hogy kiegyezel, az a beismerése, hogy itt nincs szó egyenrangúságról. Mindegy. Nem lovagolok a szavakon.

Feltűnt amúgy itt is - de a "civil" életben is, hogy a következő magatartásforma kívánatos:
- ha hülye valaki, akkor el kell fogadni
- ha valaki valamiről többet tud, akkor piszkosul vigyázzon ám, hogyan fogalmaz, mert akkor gőgös lesz és nagyzoló seggfej. A sötétek hülyesége érdekes módon senkit nem zavar
- ha öreg vagy, akkor teljesen mit mondasz, mert az bizony a szentírás, mivel ott a több évtized elvitathatatlan tapasztalata - ami automatikus determinálja A TUDÁST
- ha fiatal vagy, akkor neked nem lehet tudásod, mert ahhoz bizony évtizedek kellenek. Aha, lehet, hogy 30 éve kellett a 20 év, hogy x mennyiségű problémával találkozz. Manapság egyrészt van internet, másrészt nincs COCOM. Az információ szabadon áramlik, vannak szakmai fórumok, beszélünk nyelveket, lehet kérdezni. Napi 200-300 oldalt olvasok.

Magyarországon még most sem tanulták meg, hogy az életkor egyetlen egy dolgot mutat kapásból, hogy az illető szerencsés. A tudás - mint olyan a igazából kényelmetlen. Beszél itt mindenki a szakmai alázatról meg hasonló dolgokról... Szemtelenül fiatal voltam, az átlag kollégák idősebbek voltak, mint a szüleim. Nem éreztettem azt, hogy mindent tudok, mert diplomám van, de elvártam cserébe azt, hogy ne az életkorom legyen a tudásom fokmérője. Lehettél nagyon rutinos hegesztő, egy 617-es Hastelloy-t akkor sem fogsz meghegeszteni a technológia nélkül, ha fejed tetejére állsz - annyi idő meg próbadarab nincs. Ellenben én is a hajamra kenhetem a hegesztéstechnológiámat, ha nincs, aki megcsinálja. A csapatmunka része, hogy mindenki elfoglalja a helyét és abban dolgozik. A végén van magas minőségű termék, abból van bevétel, abból van pénz. A faszcibálósdiból csak méreg van. A szakmai féltékenységet amúgy jellemzően az idősebb korosztálytól láttam Magyarországon. Ezt a kádári begyöpösödést nem tudták az elmúlt 30 év alatt levedleni. Minden információt megtart, semmit nem ad tovább, betegesen őrzi a székét, de ha valaki bármit is szóvá tesz, akkor jön a szólam a "szakmai alázatról" és a "tiszteld az életkort". Mivel általában a fiatal az idősebb beosztatja, a fiatal tudja az alá-fölé-rendeltséget. Nem a fiatal lesz az aki alapból alárak az öregnek, hanem fordítva - holott megtehetné, hogy nem teszi, de mégis. Képtelen elfogadni, hogy ez az élet rendje, neki már megvan a háttér. Nem. Neki több kell, leszarja, ha a fiatalon áttapos. Aztán csodálkozik, hogy az első adandó alkalommal visszatörlesztenek neki...

Nagy ívben teszek arra, hogy az egyetemen mit tanítottak, vagy mit nem. Megvan a magam érdeklődési köre, meg elképzelése, hogy mit szeretnék még tanulni. Autodidakta módon tanulok, ha kell programozást, ha kell robotikát. Nem kell ehhez a M.S. mesterre várni, hozzáférhető.


Annyi közöttünk a külömbség, hogy tudom, mert én is jártasm egyetemre van diplomám, vannak tudományos lapokban cikkeim, és szócikk vagyok a Kortárs magyar éltrajzi lexikonban. Ezt nem írtam volna le, ha nem írtál volna le az előbb ennyi sületlenséget, ami Molni like-jából látszik, egy követ fúj veled. Azután, hogy elvégzel egy egyetemet még szart se tudsz a szakma mélységeiról, legfeljebb lesz egy elméleti tudásod, amire verítékes munkával fel kell építeni magadat. Lehet, hogy b(egy friss diplomáva) vakok között te vagy a félszemű, de vez még nem a szakma csúcsa. Nekem 10 éve volt egy kivitelező cégem is, és amit az embereim elrontottak, azt magam is meg tudtam és a mai napig meg tudom szerelni. Ezért mikor valaki azt mondja ez vagy az megszereltethetetlen, megkérdezem, hogy megcsináljam, vagy csak elmondjam,,m hogyan kell a gyakorlatba megcsinálni üzemeltetni. Persze nem érzem magam királynak, mivel szakmunkások azért gyakorlottab szerelók mint én. De nem zárkózom be egy elméleti tudással felvértezett elefántcsont toronyba, hanem részt veszek, pld. tervezói művezetőként a konkrét kivitelezésekbem. Talán annyi lejött, nem garázsokat építek... De mint írtam a fiam is most jár egyetemre. Az egyetem nem ad egy olyan konvertálható tudást, hogy azonnal a szakma legbonyolultabb problémáivel tudsz fogllalkozni. Nevetséges az a sok elmélet, ami bebifláztatnak, aztán sose használod, mert pld. számítógépes programokkkal méretezel mindent. Csak arra kell némi rálátás, hogy lássad nem fals eredményeket dobott ki a program, mert elírtál benne valamit. A diploma csak egy kiindulópont ahhoz, hogy hosszú évek fáradságos munkájával egyre elismertebb legyél a szakmásban. Azt is szokták mondani, hogy egy diplomával a zsebben legalább annyival tisztában van, hogy még mit nem tud. Aki egy friss papírra felvág, az kereshet bármennyit, nincs tisztában azzal, hogy nem tud mindenz. Nézem a fiam BME-s házi feladatait és látom a tenyésztett példák fényévnyire vannak a valós problémák bonyolultságától. Csak a kiváló kreatív gondolkodók tudják rövidebb idő alatt felvenni a fonalat... Remélem így már érthetőbb, mire gondoltam. Egy diploma csak belépó, de nem egy szakmai végpont, és ha valaki erre felvág, azt igazándiból nem tartom igazi mérnöknek, mert azt sem tudja, mit nem tud...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Engem ez kulonosen erdekelne. Ha egyszer lesz idod akkor irhatnal rola par sort.

Köszi az érdeklődést, ha holnap hajnalban fel tudok kelni, kávé után friss aggyal összedobok egy "leleplező" anyagot. Aztán, ha van bárkinek kérdése, akár MOLNI-nak, vagy OXIMANDIAS-nak is, talán kialakul egy értelmes beszélgetés...Köszi a jlzést!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nézem a fiam BME-s házi feladatait és látom a tenyésztett példák fényévnyire vannak a valós problémák bonyolultságától. Csak a kiváló kreatív gondolkodók tudják rövidebb idő alatt felvenni a fonalat... Remélem így már érthetőbb, mire gondoltam. Egy diploma csak belépó, de nem egy szakmai végpont, és ha valaki erre felvág, azt igazándiból nem tartom igazi mérnöknek, mert azt sem tudja, mit nem tud...

Ebben egyetértek. Én MÁV dolgozóként buktam meg vasúti tárgyból közlekedésmérnökin, egy olyan vizsgáztatónál aki szakmai gyakorlaton 3 hónapot volt a GYSEV-nél és ezzel kifújt... Mikor bevittem neki az aktuális utasításgyűjteményt, hogy én mondtam jól, ő pedig még mindig a 20 évvel ezelőtti, azóta 6-szor módosítottat tanítja akkor nagy kegyesen kijavította kettesre...

Mondjuk amin legjobban kiakadtam, hogy a mai friss diplomás közlekedésmérnök nem tud térképet olvasni...
 
M

molnibalage

Guest
Annyi közöttünk a külömbség, hogy tudom, mert én is jártasm egyetemre van diplomám, vannak tudományos lapokban cikkeim, és szócikk vagyok a Kortárs magyar éltrajzi lexikonban. Ezt nem írtam volna le, ha nem írtál volna le az előbb ennyi sületlenséget, ami Molni like-jából látszik, egy követ fúj veled. Azután, hogy elvégzel egy egyetemet még szart se tudsz a szakma mélységeiról, legfeljebb lesz egy elméleti tudásod, amire verítékes munkával fel kell építeni magadat. Lehet, hogy b(egy friss diplomáva) vakok között te vagy a félszemű, de vez még nem a szakma csúcsa. Nekem 10 éve volt egy kivitelező cégem is, és amit az embereim elrontottak, azt magam is meg tudtam és a mai napig meg tudom szerelni. Ezért mikor valaki azt mondja ez vagy az megszereltethetetlen, megkérdezem, hogy megcsináljam, vagy csak elmondjam,,m hogyan kell a gyakorlatba megcsinálni üzemeltetni. Persze nem érzem magam királynak, mivel szakmunkások azért gyakorlottab szerelók mint én. De nem zárkózom be egy elméleti tudással felvértezett elefántcsont toronyba, hanem részt veszek, pld. tervezói művezetőként a konkrét kivitelezésekbem. Talán annyi lejött, nem garázsokat építek... De mint írtam a fiam is most jár egyetemre. Az egyetem nem ad egy olyan konvertálható tudást, hogy azonnal a szakma legbonyolultabb problémáivel tudsz fogllalkozni. Nevetséges az a sok elmélet, ami bebifláztatnak, aztán sose használod, mert pld. számítógépes programokkkal méretezel mindent. Csak arra kell némi rálátás, hogy lássad nem fals eredményeket dobott ki a program, mert elírtál benne valamit. A diploma csak egy kiindulópont ahhoz, hogy hosszú évek fáradságos munkájával egyre elismertebb legyél a szakmásban. Azt is szokták mondani, hogy egy diplomával a zsebben legalább annyival tisztában van, hogy még mit nem tud. Aki egy friss papírra felvág, az kereshet bármennyit, nincs tisztában azzal, hogy nem tud mindenz. Nézem a fiam BME-s házi feladatait és látom a tenyésztett példák fényévnyire vannak a valós problémák bonyolultságától. Csak a kiváló kreatív gondolkodók tudják rövidebb idő alatt felvenni a fonalat... Remélem így már érthetőbb, mire gondoltam. Egy diploma csak belépó, de nem egy szakmai végpont, és ha valaki erre felvág, azt igazándiból nem tartom igazi mérnöknek, mert azt sem tudja, mit nem tud...
Továbbra is csak személyeskedésre futja...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Továbbra is csak személyeskedésre futja...

Sajnálom, hogy ennyi szájtépésem után ezt látod. Miért, mit vártál, hogy a kör négyszszögesítésének a legújabb eredményeiról fogok csevegni. Lehet bennem van a hiba, de a gögöd és a mások alapból történő lekezelése a részedról irritál, főleg a mai rossz napom miatt....Persze látom, hiába írok tele oldalakat, nem hajlik a véleményed egy általam jobbnak tartott irányba. Én országos szinten óriási problémának látom azt, ha valakinek van egy kis hatalma, akkor az már gőgös iz. Ez nagy kárt okoz, mert nem lehet agy szakemberek közötti vitát építő jelleggel lefolytatni. Egyébként nézd meg milyen rendszereket tervez még az ép.gép. tervezők többsége. olyanokat, mintha megállt volna ezen a szakterületen az idő...(Tisztelet a kivételnek!)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Magyarországon még most sem tanulták meg, hogy az életkor egyetlen egy dolgot mutat kapásból, hogy az illető szerencsés.
Idovel valtozik az ember. Te sem fogod meguszni. Sot, mar latszanak az apro jelei... :p:D
Köszi az érdeklődést, ha holnap hajnalban fel tudok kelni, kávé után friss aggyal összedobok egy "leleplező" anyagot. Aztán, ha van bárkinek kérdése, akár MOLNI-nak, vagy OXIMANDIAS-nak is, talán kialakul egy értelmes beszélgetés...Köszi a jlzést!
Oke, koszi!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Túl gyakran és túl soksor írták már le ezt a marhaságot. Számtalanszor elismertem, hogy tévedtem, ezen felül szerinted viccből kérdezem meg Allesmort és mást egy rakás dolgokról? Hm...? Feltűnt, hogy a HT összefoglalót hányan írtuk? Hm...?

Mondjuk én havonta adok ki több száz oldalas műleírást tartalmazó tervek,,,,, Egyébiránt műszaki konkrétumokat a vázolt problémákkal kapcsolatosan nem írhatok le, mert a folyó ügyekben titoktartási nyilatkozat kötelez a hallgatásra. Amint tényszerűen nekiállnék kivesézni a dolgokat, könnyú lenne kideríteni ki vagyok és a szükségesnél nem akarom jobban megütni a bokámat azzal, hogy a HTKA-n kiteregetem a tényleges belső infókat. Remélem ez megérthető. Kriss, de Dudi sem árul el szolgálati titkokat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
12 mrd USD és nem EUR. Ez már eleve vagy 20% difi. Ezen felül ez kamatos kamattal, amit elő is lehet törleszteni, ha lehetséges más forrásból már olcsóbban finanszírozni.

Ja, és ehhez nem kell backup. Agyfaszt kapok Fade-től, aki zsinóráram árát veti össze a 0,1-0,25 load factoros szélell. (Na jó, a tengeri 0,4 is lehet, cserébe jó drága és a hajózási útvonalakat (is) szétbassza.)

A szerződést ugyan nem láttam, de mindenhol 12 milliárd eurót írnak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 966
57 007
113
Off:
Szpg9:
Fogadok, hogy 32-38 éves korban te is ugy gondoltad, mint molni és/ vagy ozymandias, hogy te vagy a nap az égen....
Mint én is, bàr màs szakmàban....:)
Aztàn mùlik az idö és felismerést termel...
( Senkit nem akarok sértegetni, mindenki olyan, amilyen ès ez jòl is van igy, mert ettöl izgalmas az élet.....)
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
M

molnibalage

Guest
Off:
Szpg9:
Fogadok, hogy 32-38 éves korban te is ugy gondoltad, mint molni és/ vagy ozymandias, hogy te vagy a nap az égen....
Mint én is, bàr màs szakmàban....:)
Aztàn mùlik az idö és felismerést termel...
( Senkit nem akarok sértegetni, mindenki olyan, amilyen ès ez jòl is van igy, mert ettöl izgalmas az élet.....)
Nem vagyok nap az égen, csak képes vagyok felismerni és megérteni olyan egyszerű tényeket, hogy éjszaka nem süt a Nap és a szél sem fúj mindig. Sokaknak ez sem megy itt...
 
  • Tetszik
Reactions: vata

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Engem ez kulonosen erdekelne. Ha egyszer lesz idod akkor irhatnal rola par sort.

Csináltam egy "csernobili" esszét, ma reggel, mert igen felcseszett MOLNI és OXI némelyik reagálása. A gépírőnőm most gépeli, de persze csak azután, hogy a hivatalos leveleim megcsinálta... De ígérem, már a fejlécét megírtam, hogy holnap felkelés után megcsinálom ezt is... Azért is megteszem, mert, engem is érdekel ez a téma, meg tudom miről van szó benne, mert a geotermikus hőelőállításnak majdnem minden fajtáját terveztem és látom, a jó terveket hogy herélték ki a csókos kivitelezők és így a CO2, valamint a CH4 kibocsájtás miatt a geotermikus erőművek (távfűtőművek) jórészt környezetszennyzőbbek, sajna, mint egy gázüzemű hőerőmű. Ha mást is érdekel, akár több külömböző rendszerről is eszmét cserélhetnénk a kedves fórumtársakkal.