Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 405
113
A penz is az iranyitasrol szol tehat az uzlet is az allam is az iranyitasrol szol ahogy az erkolcs is a vallas is az iranyitasrol szol ahogy a media marketing is az eszmek is az iranyitasrol szolnak ahogy minden amint egy kis kozosseg letrejon... Szukseges az iranyitas nem vagyunk mehek se hamgyak hogy magunkto tudjuk a dolgunkat egy kozossegen bellul... Tul fejletlenek vagyunk hozza es tul eros a vezetes iranti vagy bennunk es az en de a csoportba tartozas is. /mindenevok vagyunk./ nem vagyun se husevok se novenyevok se parazitak se eloskodok se semmi mas. Ez vezetett ide es ezert olyan a viselkedesunk amilyen.

Ha ezt belatod nem fogsz fennakadni az emberi hulyesegen ami a vezetok reszerol eleg nagy gyakorisaggal elojon a mely sotetbol ha ezt belatod es megerted megerted azt is hogy miert lehet hogy teljesen logikatlan dolgok cselekednek es hogy ezt a tobbseg miert tamogatja miert hatalmazza fel.es rajossz miert tart ott az emberoseg ahol tart. Es ez a hely miert a nagy semmi miert rosszabb egyre az ido elorre haladtaval.../mert a nagy fejletsegbe kiszolgaltatottabb az atlag mint valaha es nem a termeszetnek hanem mas embernek,csoportnak /cegnek barminek nevezd vezesd./
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Figyu azzal senki nem vitatkozik hogy az emberek telepitsenek a hazuk tetejere napelemet vagy szelkereket. Es ezzel csokkentsek a kiadasaikat vagy szuntessek meg. Ez mindenkinek a sajat dontese... A problema ott kezdodott hogy te az orszagot akartad ezekkel ellatni. Molni is erre harapott.
"Molni" mindenre harap! :hadonaszos:
Legyél kedves, és szedd össze az összes olyan hozzászólásomat, amiben azt írtam, hogy én "az országot akartam ezekkel ellátni"
Ez nem egy hosszú 350 oldalra visszatekintő történet. Itt jópáran nemtetszésüket fejezték ki, hogy az elején megjegyeztem, hogy nem vagyok hajlandó 350 oldalt visszaolvasni. (de tegyük hozzá 20-30-at visszaszemezgettem).
De tulajdonképpen senki nem olvas vissza még 1 napra visszamenőleg sem, különben most nem kapom meg, hogy "te az orszagot akartad ezekkel ellatni."
Ha valakire "Molni" berág, akkor rá csípőből fújni kell. A röhejes nickem gyakorlatailag azonnal ki lett pécézve... o_O
Én az elejétől kezdve az Ő kWh-ra történő levezetésén akadtam ki, és szolidan jeleztem, hogy szerintem ilyen messzire nem kellene eltolni a bringát, mert a jövő költségeit még néhány tétel befolyásolni fogja. Legfőképpen a hulladékgazdálkodás. És ezt a költséget valakinek ki kell fizetnie!
Ha nem az áramban fizetünk (emelt villanyszámla), akkor a központi költségvetésnek kell kigazdálkodnia.
Erre, el lettem hordva mindennek, majd olyan stílust engedett meg velem szemben, mintha gyerekként együtt őriztünk volna libát.
Miközben egy nyilvánvalóan rengeteg idővel rendelkező, önképző laikus, mint itt nagyjából mindenki a fórumban.
Attól még, hogy valaki kiguglizza, időt tölt vele, összeállítja, összeírja, még nem biztos, hogy helyes következtetéseket von le, és esetleg a többség számára előnyös világnézettel rendelkezik.
Dicséret jár neki, hogy veszi a fáradtságot, de mindehhez le kéne számolni az okoskodással, és néha azt mondani, hogy "pajtás, erre nem gondoltam"

Hallgass inkább olyan emberekre, mint akit belinkeltem fentebb! Aki a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. vezetője. Ő nem elfogult. Neki ez a munkája.
Neki nem oszt vagy szoroz Paks 2, neki az életében bőven meglesz a munkája, ha (csak valamilyen kurva nagy csoda folytán) a Paks 2-es projekt befuccsol is. (nem fog)
Ellenben a jelenlegi Paks2 bővítéséért felelős személyek mind abban érdekeltek, hogy a hulladék kérdését elbagatelizálják.
A Paks2-es projekt (ezt is írtam korábban) rohadtul 19-re lapot ügy. Nem azt írtam, hogy 20-ra! ;)
Vagy óriási siker lesz, vagy nagyon csúnyán megszívja a társadalom. És nem én, meg te, meg "Molni", hanem a gyerekeink, meg annak a gyerekei. És nem is a szennyezés miatt (persze az ördög nem alszik), hanem később realizálódó költségek miatt.
Szóval Peace Gyerekek!

Azért a végére had legyek akkor most kicsit jövőbe látó:
Most majd jön hogy:
- te ennek nem néztél utána
- a pontos számokkal nem jön ki
- ökobarmok
- hogy gondolod, hogy a napelemek load factor-a....
- inkább nem is foglalkozom veled, csak felhúzom magam rajtad

Én már csak egy kávét kérek! :D:D:D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 405
113
Ki tudja mi lessz az unokaimk koraba... Ámilyen tempba halad a vilag a zsakutaba...
Ez a zold energia is addig oke ameddig sajat magad ellatasara sajat penzbol teszed... Amint 3. Jatekos belekerul a pakliba mar te huztad a rovidebbet ez garantalt.../nincs ingyen ebed./

A megoldas nem az hogy befektetsz valamibe egy nagyobb osszeget amit majd megsporolsz es esetleg haszmot hoz. A megoldas az hogy minimalizalod az energiafelhasznalasod es amire szukseged van megteremted magad...

Mert ha ezt nem teszed az "ingyen aram behuz a csobe" vagy a szolgaltato huz be a csobe hogy kapzsi legyel es hasznot akarj termelni vele. Vagy a bank huz be a csobe es soha nem szabadulsz ameg van mit huzni rollad. Vagy az allam huz be a csobe es a markaba kerulsz... Vagy sajat magad huzod be a csobe ingyen van elven..,/ez nem pazarlas...ja de./

Zoldnek nem a zold energia termelessel kell lenni hanem az energia felhasznalas minimalizalasaval.es nem az a++ ra ertem mert az is csak at.b.szas
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Legyünk kicsit szakszerűbbek:
https://nuklearis.hu/sites/default/files/docs/SUKO_Obuda/SUKO_MNT_Hozer.pdf
http://oldweb.reak.bme.hu/fileadmin.../KoNET/KoNET_01_UA_ciklus_Yamaji_20181003.pdf

A gépemen van pár komolyabb/mélyebb bemutató is, de ez viszonylag könnyen érthető és a neten van.

infó grafika:
A MOX, és a REMIX valamilyen szinten megoldás lehet, ugyanakkor az a baj velük,
- hogy kevesen gyártják
- ugyan kevesebb lesz a végtermék, azt a részét ezekkel az eljárásokkal sem lehet megúszni
- viszont eléggé drága (a hagyományos fűtőelemhez képest)
- A MOX - ahogy én olvastam róla - inkább leszerelt fegyverekből rendelkezésre álló Pu hasznosítására találták ki (nekünk nincs ilyen)
- A REMIX a fűtőanyag (U) újrafeltöltésével, újradúsításával jó lehetne, viszont még ez is kísérleti jelleggel működik, és itt is keletkezik hulladék, továbbá nagyon drága!
Mindkét esetben a gyártó az üzemanyagban ki fogja fizettetni a tárolás költségét.
Ezért írták a nemzeti stratégiai kiadványra, hogy a lerakó elkészítésével mindenképpen számolni kell!
Ha lényegesen olcsóbban jutnánk az új üzemanyag cellákhoz, akkor esetleg azon is elgondolkodnak majd illetékes elvtársék, hogy hátha a 4-5. generációs (majd Paks 3) reaktorok már etethetők a lesznek a régi használt fűtőelemekkel. Ezért nem érné meg most "betétdíjba" odaadni. Ez a 4. gen. reaktor még csak sci-fi jelenleg úgy 100 év múlva talán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Ismételten megkérdezem, hogy egy alapól anyagi bukta foshuzatos raklapszart milyen alapon kell dotálni...? Hm...?
Azért, mert a 2 szép szemedért nem fogja a magántőke magától levezényelni neked a megújulókra való átállást.
De akkor azt áruld már el nekem, hogy az "alapól anyagi bukta foshuzatos raklapszar"-ral egyáltalán miért foglalkoznak világszinten mindenhol?
Miért nem kukázzák a francba?
Lehet, hogy társadalmilag több a haszna a dolognak, mint azt te kWh-ban ki tudod számolni?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Mégis mitől csökkenne, amikor a beépített teljesítmény aránnyal egyre több gyorsindítású GT erőmű kell...? Az meg több földgáz. Ami tudjuk, hogy honnan és min jön...
És akkor a beépített tárolási kapacitás vajon mire kellene? Kétségtelen, hogy az lenne a helyzet, amit te írsz, ha nem használsz lokális tárolót. De ez volt az alapfelvetésem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Édeskevés. A németeknél sem véletlenül cirka 28 HUF/kWh csak a direkt extra adó, amit meg sem próbálnak már elbújtatni sehova úgy, hogy n+1 szükséges beruházást kispóroltak.
Miért kellene extra 28Ft/kWh? Az alapba befolyó összeg erejéig lehet finanszírozni a pályázók házának a támogatását?
Te kiszámoltad, hogy évi 18,5Mrd kWh áramott fog termelni csak a Paks2 erőmű. Ha csak az emelt tarifákra terhelsz rá 3Ft/kWh plusz megújuló díjjat, már az is szép éves bevételt jelent egy leendő Megújulókat támogató alapnak.
Szerintem ebből pár lakást fel lehetne pimpelni tárolós kiserőművel! Nem?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Ok, akkor már most kérem tőled ezt a "nem tétel pénzt". Kurva könnyen turkálsz más zsebében. Okádni támad kedvem. Igaz, hogy az ingatlanpiac már olyan árakkal jön, hogy az átlagember már lassan lakni sem tud, de azért rúgjál bele még egyet egy szar ötlettel.
Mér', te amikor nem veszed figyelembe a számításaidban a fűtőelemek várható (reálisan) lerakását, akkor kinek a zsebében turkálsz?
Neked fingod sincs az ingatlanpiacról! Tiszában vagy vele, hogy mekkora összeget kell minden egyes használt ingatlan megvásárlása után vagyonszerzési illetékként befizetni az államnak? 4% Akkor vegyük elő a kalkulátort! Az egy használt 50M-ós házra 2M forint?
Tudod te, hogy egy kondenzációs kazán beszerelése mennyibe kerül manapság, engedélyekkel, hozzá való kéményekkel, egy közepesnél nagyobb (értsd 120+-os) lakásra? Ha 1-1,5M-ből kijön, akkor tapsikolhatsz!
Maradjunk annyiban, hogy lenne olyan, aki egy 50%-os állami támogatással, és ingyenhitellel benne lenne egy komolyabb tárolós napelemes rendszerben.
És az államnak ez mennyibe kerülne? Az Áfa 27%!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
"Nem tudom, hogy a kommenteden és ötleteiden sírni vagy röhögni kéne-e...."

Legalább mindketten jól szórakozunk! :rolleyes::p
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Figyu azzal senki nem vitatkozik hogy az emberek telepitsenek a hazuk tetejere napelemet vagy szelkereket. Es ezzel csokkentsek a kiadasaikat vagy szuntessek meg. Ez mindenkinek a sajat dontese... A problema ott kezdodott hogy te az orszagot akartad ezekkel ellatni. Molni is erre harapott.

De azzal is probléma van, hogy felrakják a saját házukra.
Egyrészt állami támogatást kapnak rá, vagyis az én adómat szórják el baromságra, másrészt kötelező átvétel van rá, méghozzá annyiért kell átvegye a szolgáltató tőle, amennyiért aztán eladja.
Ugye nem kell magyarázni, hogy ez mekkora vesztességet okoz az áramszolgáltatónak? Ők abból élnek, fejlesztik, karbantartják, fenntartják a hálózatot, hogy megveszik az áramot, majd drágábban eladják. Ha ugyanannyiért adják el az áramot, mint amennyiért megveszik, akkor becsődőlnek. Pont úgy, mint ahogy az Egyesült Államok egyik legnagyobb áramszolgáltatója csődölt be pár hónapja nagyrészt a megújulók miatt.
Szóval nem, a jelenlegi szabályozás miatt ne építsenek otthonra se napelemet.
Ha építenek, akkor arra ne legyen kötelező átvétel, megszabott áron. A szolgáltató döntse el, hogy mikor mennyit akar megvenni és azért mennyit fizet.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Találtam egy elképesztően jó összefoglalót egy ezzel foglalkozó személytől.
Javaslom mindenkinek, aki beleugatott itt a rádióaktív hulladék keletkezése, kezelése vitába.
Mert nagyon nagy kavarok vannak a fejekben, különösen a "fúrjunk egy lukat osztjónapot" felfogásúaknál.

A csávó minden problémát körüljár, de mégis érthetően, még az olyan laikusoknak is mint itt a fórumon MINDENKI!

Hozzátennék még egy tankkönyv jellegű ismeretterjesztő anyagot.
Hogy miért nem kell a kertben letárolni a nagy aktivitású hulladékot? Mert van benne olyan anyag is, aminek a felezési ideje 200.000 év.

Az a legviccesebb, hogy nem tudom hányszor írtam le, hogy alapvetően nekem semmi bajom nincs az atomerőművekkel, csupán nem ártana, ha minden aspektusát figyelembe vennénk/vennék a döntés meghozói.
És nem vesznénk el a MW-ok, a load factorok, meg a "mennyivel tudnád kiváltani a kieső termelést" mantrával.

És az a vicces, hogy a MVM is egy "ökobarmok" gyülekezete, amiért folyamatosan szórják tele az országot naperőművekkel.

Ha nem akarunk a németek "sorsára" jutni (mondjuk nem olyan szar nekik ám! ;)), akkor szerintem (bár ezt már leírtam) kizárólag olyan kiserőmű/nagyerőmű megvalósítását engedélyezném, amelyik rendelkezik tárolási kapacitással. Ezeket viszont olyan mértékig kell támogatni (korábban 30-40%-os támogatásról írtam, de simán 50%, plusz kamatmentes hitel is játszhatna), ami rentábilissé teheti a rendszerbe a magánszemélyek beruházását is.
Nem lenne túl bonyolult a rendszer, mivel csak azt kellene megadni, hogy éves szinten mennyi áramot vesz át a szolgáltató a magánszemélytől.
Így biztosítani lehet, hogy ne ész nélkül rakják tele az emberek a tetőt panelekkel, hanem elsősorban a saját igényeik kielégítésére.
Így a létrejövő kapacitás egyrészt nem teljesen állami finanszírozású (nem igényel akkora állami befektetést), másrészről nem terheli olyan nagy mértékben a hálózatot, mintha a sima visszatápláló rendszert kötünk a rendszerbe.
És hogy miből lenne erre pénz? Hát megemelnénk az áram árát (A1, A2-es tarifáknál) mondjuk kilowatt óránként először csak 2-3 forinttal. Ezt a számlán külön fel lehet tüntetni, és automatikusan egy pénzügyi alapba kell tenni. Ha beválik a dolog, akkor lehet bővíteni a rendszert.
Ha Kaliforniában meg tudták oldani azt, hogy az új házak engedélyezése csak a rá telepített napelemekkel lehetséges, akkor itthon is meg lehetne.
Egy új épület bekerülési költségében egy 3-4M forintos tétel nem akkora összeg, ha csak azt vesszük, hogy mondjuk egy kondenzációs kazán, és a hozzá tartozó kémény mennyibe fáj, és ezt már most is elég nehéz elkerülni.
Ezzel nem lehetne kiváltani a meglévő és azok leváltására épülő atomerőműveket, és más fosszilis nagyerőműveket, viszont csökkenteni lehet az igényeket, továbbá csökkenteni lehet az import mennyiségét. Ugyebár jelenleg 30% körüli az elektromos import mennyisége.
Ezzel a megoldással decentralizálni lehetne a hálózatot, miközben, még kisebb lenne a hálózati igény is. GDP növelő hatása van. Csökkenne a külföldi függés, és ezzel együtt a fosszilis hordozóktól való függés.
Nagyon fontos! A Központi Nukleáris Pénzügyi Alapba kötelezően minimum évente 25-30Mrd forinttal kell hozzájárulnia a Paksi erőműveknek (ha a cashflow nem engedi, akkor ezen terhet a központi költségvetésnek kell pótolnia), melynek összegét a mindenkori inflációval korrigálni kell.
Mert a hulladék elhelyezésével még eszméletlen költségek fognak előjönni (az NRHT-t is ebből kell folyamatosan bővíteni).
Ha viszont nem azonnal kezdünk el jelentős pénzt gyűjteni, akkor amikor a fejünkre borul a mutra, nagyon meg leszünk lepődve. Mint az egyszeri KATÁ-s az első nyugdíj szelvénye láttán...:rolleyes:

Mond te el sem olvasod amiket neked írok?
Már leírtam, hogy mekkora összegekbe kerülne eltárolni az ország áramfogyasztását. 10 órai fogyasztás 150 milliárd dollár!!!!
És akkor még csak egy éjszakát húztunk ki napsütés nélkül. Ha a telet is ki akarjuk húzni, akkor az USA teljes költségvetése sem lenne elég.
Kalifornia:
Öngól. Pár hónapja kért csődvédelmet az ottani áramszolgáltató. Az egyik ok: túl sok megújuló volt a rendszerben, ami teljesen vesztességessé tette őket.
Ez Kaliforniában történt, ahol sokkal többet süt a nap, akkor mit akarsz itt ezekkel szórakozni?

Egyébként neked hány paneled van a tetődön és mennyi akku a pincében? Ha ennyire jó befektetésnek tartod, remélem jó sokat telepítettél belőlük.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
És akkor még egy kis érdekesség:
https://www.oecd-nea.org/nea-news/2011/29-2/nea-news-29-2-load-following-e.pdf
Ez egy viszonylag 2011-es dokumentum amiben német és francia erőművek példáján mutatja be, hogy azért az atomerőművek szabályozása sem olyan ördögtől való folyamat.
Kétségtelen, hogy a jelenleg rendelkezésre álló Paks 1-4. reaktorai nem alkalmasak erre, de az új Paks 2 3+ generációsai már sokkal inkább.
Egészen érdekes, hogy mennyire rugalmas működésre képesek: 50-100%-os terhelés között 3-5%/perces ugrások is lehetségesek.
A napi terhelési diagrammok alapján viszonylag könnyen előre tervezhető a terhelésváltoztatás.
Ezáltal kompenzálható a megújulók termelésingadozásából adódó változó hálózati igény.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az ipari forradalom kezdete után 200+ évvel akkora faszságot kitalálni, hogy kisipari szinten termeljünk sok áramot az kb. akkora ökörség, mint manufakturális módszerekkel tömegtermelni bármilyen cikket. Borzalmasan hülyének kell lenni ehhez. Úgy látszik ma hülyének lenni trendi...

Erről Mao népi kohói jutottak eszembe. Minden házba egy kohót után minden házba egy erőművet!
A rendszerirányítás meg kapja be, miért nem halad a korral, hisz most ez a trendi.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Egyrészt állami támogatást kapnak rá, vagyis az én adómat szórják el baromságra, másrészt kötelező átvétel van rá, méghozzá annyiért kell átvegye a szolgáltató tőle, amennyiért aztán eladja.
Érdeklődve kérdezem, hogy az atomerőmű miből fog megépülni, ha nem állami pénzből?
Ha pedig meghatározod, hogy éves szinten maximum mennyit (kWh) köteles átvenni az állam, akkor tervezhető a költségkeret.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Erről Mao népi kohói jutottak eszembe. Minden házba egy kohót után minden házba egy erőművet!
A rendszerirányítás meg kapja be, miért nem halad a korral, hisz most ez a trendi.
A rendszerirányítás szempontjából pontosan hogy a lokális termelés az üdvös, illetve a minél kisebb erőműméret. Mert könnyebben tudja belőni, hogy melyiktől mikor kell áramot felvenni. Termelés szempontjából a hagyományos erőműveknél (ami valamilyen turbinát használ az elektromos áram előállítására) a minél nagyobb méret az ideális.
Szállítás szempontjából is a lokális termelés az ideális, mert minél messzebb szállítod az áramot, annál nagyobb a veszteség.
Szóval a rendszerirányítás szempontjából a minél több vezérelhető, tárolóval ellátott "erőmű" az ideális.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
ugye megnézted azt is, amire belinkeltem? Abban a bejegyzésben mennyi műszaki téma volt? :cool:
Különben ez a mostani hozzászólásod mennyiben járult hozzá az épülésünkhöz?

Te még nem hoztál ide egyetlen számítást ami bizonyítaná, hogy a napelemek valaha is megtérülnének.
Én már jópárszor alátámasztottam faék egyszerű számításokkal, amiből mindenki megértheti, hogy az atomerőmű sokszorosan megtérülő beruházás, míg a napelem soha meg nem térülő. Akkus tárolással meg egyenesen gazdasági katasztrófa.
Jössz itt a hülyeségekkel, hogy hogyan kellene kiépíteni a hálózatot, de amikor beírom, hogy ez milyen csillagászati összegekbe kerül, akkor azt írod rá, hogy nincs időd válaszolni rá, miközben egyfolytában írogatsz egyebeket.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Te még nem hoztál ide egyetlen számítást ami bizonyítaná, hogy a napelemek valaha is megtérülnének.
Én már jópárszor alátámasztottam faék egyszerű számításokkal, amiből mindenki megértheti, hogy az atomerőmű sokszorosan megtérülő beruházás, míg a napelem soha meg nem térülő. Akkus tárolással meg egyenesen gazdasági katasztrófa.
Jössz itt a hülyeségekkel, hogy hogyan kellene kiépíteni a hálózatot, de amikor beírom, hogy ez milyen csillagászati összegekbe kerül, akkor azt írod rá, hogy nincs időd válaszolni rá, miközben egyfolytában írogatsz egyebeket.

Nagyon nehéz megértetni valakivel valamit, ha az illető fizetése múlik azon, hogy ne értse meg...
:cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Mond te el sem olvasod amiket neked írok?
Már leírtam, hogy mekkora összegekbe kerülne eltárolni az ország áramfogyasztását. 10 órai fogyasztás 150 milliárd dollár!!!!
És akkor még csak egy éjszakát húztunk ki napsütés nélkül. Ha a telet is ki akarjuk húzni, akkor az USA teljes költségvetése sem lenne elég.
Kalifornia:
Öngól. Pár hónapja kért csődvédelmet az ottani áramszolgáltató. Az egyik ok: túl sok megújuló volt a rendszerben, ami teljesen vesztességessé tette őket.
Ez Kaliforniában történt, ahol sokkal többet süt a nap, akkor mit akarsz itt ezekkel szórakozni?

Egyébként neked hány paneled van a tetődön és mennyi akku a pincében? Ha ennyire jó befektetésnek tartod, remélem jó sokat telepítettél belőlük.
Én nem olvasom el?
Bármikor mondtam én, hogy az összes nagyerőművet kapcsoljuk le? Mert ugyebár akkor kellene az ország :rolleyes:ÖSSZES:rolleyes: szükséges áramát eltárolni.
Ez a te agyszüleményed! Gondolatkísérleted! Pöcsméregetős marhaságod.