Miért, Magyarország nem importfüggő?
El kell, hogy keserítselek Paks2-vel sem lesz kevésbé az!
Szezont kevered a fazonnal. Mo. azért importál 30% körül, mert perpillanat olcsóbb azt tolni még zsinórárammal is, mint pl. az új gázerőművekkel vagy bármi mással. Ez nem függés, mert még megvan a hazai termelési kapacitás, csak nem használják. A német import és export függés a kényszer export, amikor megszalad a rendszer és ők fizetnek, hogy vegyék meg az áramukat, és kényszer import, amikor nem termelnek eleget a vacakjaik és a rendszerük nem képes követni az igény növekvő gradiensét.
Összességében többet exoertálnak
Azért, mert a 2 szép szemedért nem fogja a magántőke magától levezényelni neked a megújulókra való átállást.
De akkor azt áruld már el nekem, hogy az "alapól anyagi bukta foshuzatos raklapszar"-ral egyáltalán miért foglalkoznak világszinten mindenhol?
Miért nem kukázzák a francba?
Lehet, hogy társadalmilag több a haszna a dolognak, mint azt te kWh-ban ki tudod számolni?
És az baj? Miért kellene átállni arra, ami tömeges használat esetén csak szétkúrja a grid stabilitását és cserébe még drága is...?
Az állami támogatásért öregem. Anélkül nem lenne lerakva egy sem. A cseheknél is valami 100 HUF körüli támogatott áramárat lőttek be. Le is tettek 1 GW-et és össze is dőlt az egész, mert erre nem számítottak. Nem is értem, hogy ezt hogyan gondolták...
Miért kellene extra 28Ft/kWh? Az alapba befolyó összeg erejéig lehet finanszírozni a pályázók házának a támogatását?
Te kiszámoltad, hogy évi 18,5Mrd kWh áramott fog termelni csak a Paks2 erőmű. Ha csak az emelt tarifákra terhelsz rá 3Ft/kWh plusz megújuló díjjat, már az is szép éves bevételt jelent egy leendő Megújulókat támogató alapnak.
Szerintem ebből pár lakást fel lehetne pimpelni tárolós kiserőművel! Nem?
A németeknél 20% éves termelési részesedés mellett ekkora direkt büntető adó van az áram árában. Itthon szerinted, ha le lenne téve több, mint 8GWe szél és naperőmű, akkor nem emelné meg az árat kb. ennyivel? Ezt mégis mire alapozod amikor a táblázatokban megmutattam ezen erőművek mutatóit, hogy menyire pocsékak?
És akkor még egy kis érdekesség:
https://www.oecd-nea.org/nea-news/2011/29-2/nea-news-29-2-load-following-e.pdf
Ez egy viszonylag 2011-es dokumentum amiben német és francia erőművek példáján mutatja be, hogy azért az atomerőművek szabályozása sem olyan ördögtől való folyamat.
Kétségtelen, hogy a jelenleg rendelkezésre álló Paks 1-4. reaktorai nem alkalmasak erre, de az új Paks 2 3+ generációsai már sokkal inkább.
Egészen érdekes, hogy mennyire rugalmas működésre képesek: 50-100%-os terhelés között 3-5%/perces ugrások is lehetségesek.
A napi terhelési diagrammok alapján viszonylag könnyen előre tervezhető a terhelésváltoztatás.
Ezáltal kompenzálható a megújulók termelésingadozásából adódó változó hálózati igény.
Ja értem. Szóval ahelyett, hogy stabil és olcsó termelőket tennénk be, teli szórjuk a rendszer sok szar randommal, agyontámogatva, de kövesse le őket az, ami stabilan és tervezhetően termel áramot.
Hallod? Erre milyen jelzőt rakjak? Vannak ötleteim, de inkább ne sorolom fel, mert még a fórum leég...
Érdeklődve kérdezem, hogy az atomerőmű miből fog megépülni, ha nem állami pénzből?
Ha pedig meghatározod, hogy éves szinten maximum mennyit (kWh) köteles átvenni az állam, akkor tervezhető a költségkeret.
Csak nem kell megtámogatni az átvételi árat, hanem az erőmű miatt lehet olcsó a zsinóráram, aminek előállításra képtelen a szél/naperőmű. Lol, hogy ezt a difit sem látod...
Te meg rábízod az ország energiaellátását az MVM-re, ami sorra húzza fel a naperőműveket! Esztelen barmok gyülekezete!
Te meg a kockásfüzeteddel, excell tábláddal megoldod! Király!
Különben a napi időbeosztás már csak ilyen! Néha van az embernek ideje írni, néha meg nincs. Dehát te ezt jobban tudod!
A telepített erőművek beépített összteljesítménye is kb. vonalvastagságnyi a hazai termelő kapacitásban, nemhogy az előállított áram mennyiségét kb. nagyítóval tudod majd csak kimutatni. Viszont a projektebe csatornázott EU-s pénzek jönnek és a haveri cégek meg építik őket. Minek is hívják ezt? Inkább nem aggatok erre sem jelzőket...
A németek ezt pörgették fel az egekbe. Az építtetők biztosan jó jártak vele, a német kisfogyasztó a már 0,3 EUR/kWh áramával már kevésbé...
Tudod, hogy egyáltalán jelenleg hogyan alakul az energia importunk?
Paks2 addig növeli csak az idehaza megtermelt áram mennyiségét, amíg együtt dolgozik Paks1-gyel. Paks 1 blokjainak leállítása után mi lesz? 2000MW helyett lesz 2400MW (nem ennyi de mindegy)? Az ország jelenlegi peak energia igénye valahol 6500MW fölött van (6843MW maximumon hogy pontos legyek). A +400MW mennyit fog dobni ezen? Pláne, ha addig még növekszik a fogyasztás?
https://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/egyre-inkabb-a-kornyezo-orszagoktol-fugg-az-aramellatasunk.292198.html
Nem muris ennek fényében az ökobarmok asztalverése, hogy Paks I és 2 rövid ideig tartó átfedését nem bírja el a rendszer...? Vagy az, hogy a +400 MW teljesen indokolt?
Az energia import arány növekedéseinek okairól már írtam. Ha visszaolvastad volna a topikot, akkor képben lennél pl. Gönyű erőmű kapcsán is, hogy miért volt olyan év pár éve, amikor abban az évben 8 órát üzemelt az erőmű. Nem, nem elírás. 8 órát.