et voila:
Cserébe viszont most már tényleg nyilatkozhatnál arról, hogy a balfaszsági skálán hol helyezkednek el az ausztrálok a németekhez viszonyítva.
Valahol olyan vicces, hogy beteszed azt a diagramot, ami pontosan megmutatja, hogy mekkora hülyeség volt az egész német zöld fordulat. A 2000-es évek legelején a német áram pont annyiba került, mint a magyar...
Az ausztrálok még nem érték el azt a szintet, ami szabályozási gondot okoznak.
Szél és napáramból 50% termelési arányt elérni fizikai lehetetlenség azok load factora miatt, ha nem kapcsolod le az erőműveket a hálózatról.* Egész egyszerűen a középiskolás matek is kihozza, hogy ha leteszel annyi erőművet, hogy megtermelje az éves energia 50%-át, akkor n+1-szer lesz olyan alkalom, amikor a csúcskapacitás többszörösét is elő fogja állítani. Akkor mi a fenét csinálsz azzal a sok árammal?
*Vagy befékezed majd az összes szélerőművet? Mibe fog kerülni így az amúgy is kurvadrága áram?
Az SG-hu-s propagandád továbbra is ostoba. Kurvára senkit nem érdekel a PV cellás propi diagramod. A kész erőművek árai, azok számítanak. Azokat meg megmutatattam. Lényegében a sáv adott 2012-2017 között. 1100-1800 USD/kWe. Mert nem csak PV cellából áll egy erőmű. Ez is ötvenszer el lett magyarázva. De te továbbra is...
Hja meg 1970-ben is....
Miért nem azokkal az adatokkal dolgozol, ami releváns. Onnantól kezd el összehasonlítani a számokat, ahol elkezdték "terhelni" a hálózatot a megújulók.
Arra van adatod, hogy mennyi megújuló volt 2002-től 2009-ig terjedő időszakban? Mert ugyebár 2006 és 2009 között gyakorlatilag azonos zöldenergia támogatás terhelte a végfelhasználói árat (4-5%).
Erre az időszakra pedig már betettem a hivatalos statisztikai adatokat. Ugye? Megvan
A 40-70% elég lesz?
De azt megkérdezhetem, hogy az általad betett nagyon részletes grafikonon a
kék vonal vajon miért zuhan be 2008-2009 körül?
És ha te feltettél a nagyközönségnek kiváló (már-már nemzeti konzultációs szintű) manipulatív kérdéseket, akkor azt megkérdezhetem, hogy bújtatott támogatásnak minősül-e az piaci szempontból, hogy költségvetési pénzből finanszírozzák egy leendő erőmű beruházásának kamatköltségeit?
Onnan dolgozok, te nagyon te...
Már 2002-ben 10 GWe volt a szélkapacitás. Ez Paks 1 mai beépített teljesítmények az ötszöröse. Ha ez szerinted nem releváns, akkor mi az...?
Manipulatív kérdés? Hát a ló ötödik lába azt...
Te közölöd, hogy milyen jó, hogy 30 cent az áram és így megérni PV-zni, amikor pont amiatt kurva drága az áram. Ez mi, ha nem pofátlan manipuláció?
A németeknél és itthon is a kötelező és támogatott átvételell
MAGÁTULAJDONÚ erőművek profitját fizetik ki
állami és adófizető pénzből.
Paks II egy állami tulajdonú erőmű lesz. Micsoda égbekiáltó igazságtalanság, hogy állampénzből épül.
Bocs, de most jutottál el oda, hogy ötször húszig számolás után is azt mondom, hogy eltakarodhatsz a bubánatba. Ez már túl van minden trollkodás határán. Te direkt trollkodsz vagy csak tényleg ennyire párosul kitartással az ostobaságod.
Ausztrália folytatás.
Mennyi a napenergia aránya?
2018-ban kereken 5%-on állt, július végén pedig már 6,3%-on.
Bizony, 7 hónap alatt 1,3 százalékpontos növekedés
Ezzel a növekedéssel a nap+szél együttesen 15% lesz év végére, vagyis a 2013-as német szinten vannak.
A kérdésem a szakértő urakhoz: Ausztráliának ki balanszol?
Magának. Az ugye megvan, hogy a 13% nap+szél pontosan abban a tartományban van, amire azt mondtam, hogy az még tolerálható...? Befejeznéd a trollkodást? Hányszor kell megválaszolnom ugyanazt? Mikor vágnak már ki a francba folyamatos topikrombolásért...?
Az ausztrálok a szén + gázt cserélik le részben szél és napra. A németek kivettek 10GWe atomerőművi kapacitást, amit kb. alig termel túl a kb. 12% load factorú nap- és 20% load factor táján imbolygó szélerőmű.
2018 GER
A 9,52 GWe atomerőmű termelt 72,26 TWh áramot, ami meglepően alacsony 0,86 load factor.
A 46 GWe naperőmű termelt 46 TWh áramot, ami 0,114 load factor.
A 60 GWe szélerőmű (mindkét fajta) termelt 111,5 TWh áramot, ami 0,11 load factor. Döbbenetesen szar.
Tehát a kb. 106 GWe nap+szél alig termelt kétszer több (150 vs 72 TWh) áramot, mint 1/12-nyi (106 vs 9,6 GWe) atomerőmű. Segítek. Ha a németek nem faszok, akkor a 2011 előtti 20GWe atomenergia még mindig ugyanannyi áramot termelne, mint a sok imádott nap + szélerőműved együtt. Kb. 0 beruházással. Ja, és tisztábban.
Be kéne fejezni a trollkodás, de sürgősen. Folyamatosan olyan bugyutasáokkal jössz, amit már többször megválaszoltunk.
Amin ManfredMacx és pöcs/faszfej művel az már kimeríti a szándékos topikrombolás és trollkodás fogalmát. A feltett kérdésekre egyikőtök sem tudott válaszolni, hogy hogyan lesz olcsóbb. Berakjátok az táblázatokat, de még értelmezni sem tudhjátok mit jelentenek.
LOL, LOL, LOL