M
molnibalage
Guest
Annyira érdekes az egész hozzállása a oköhülyéknek mindenhez. Az, hogy évtizedes telepítés után is a termeléshez képest aranyárú a naperőmű és szélerőmű, az smafu. De, ha a világ első 3. gen reaktorának ára elszáll szakember hiány miatt is, akkor az persze annak jele, hogy akkor hagyjuk a nukleárist.Ezen az alapon Paks 2 is egy ötlet. Viszont az kész lesz 2023-ra, akarom mondani 2026-2027-re... Vagyis majd megtudjuk mikorra. De hát ennek semmi jelentősége, mert az egy jó ötlet. https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/paks_ii_csak_a_csuszas_biztos.676592.html
Vissza a franciákhoz: a francia-német EPR reaktorok tényleg épülnek. Két kínait átadtak némi csúszással ezév májusáig (Taishan 1-2). De a finn Olkiluoto 3 2005-ös kezdéssel 54 hónap helyett talán 2020-ra kész lesz. 3,7 milliárd helyett kb. 8 milliárd euroért.
Flamanville 3 is épül. 2007-ben indult, A tervezett 3,3 milliárd helyett 10,9 milliárdnál tartottak 2018-ban. Az 54 hónapos tervezett építés még mindig tart, talán 2020-ban kész lesz. Súlyos, visszatérő minőségi problémák voltak az építkezésnél, ahogy arról Ozymandias + többen írtatok is. A Fukushima utáni biztonsági elvárások beépítése is sok pénzbe került, ahogy a folyamatos csúszás is. Ezért a második EPR-t Penly-nél egyenlőre törölték. Az eredmény: az építők közül a Siemens már rég kiszállt 2011-ben, az Areva (francia állami többségi tulajdonú nukleáris vállalat) 2016-2017-ben fizetésképtelenné vált, és darabokra szedték. A francia állam 2 milliárd eurot adott az utódcégnek 2017-ben, hogy a finn projektet be lehessen fejezni. Most az EDF és az Orano viszik tovább a nukleáris tevékenységet. Utóbbi a finn projekt befejezését. Ez nem egy sikertörténet. Ez is benne van abban, hogy a megújulók kerültek előtérbe, és azokat építik.
Nem találtam ilyet, hogy visszavonta volna ő és az egész kormányzat. Kérlek, linkeld be újra! A 2012-es és a 2018. végi döntések érvényben vannak, az összes energiatervük is tartalmazza a megújulók mindösszesen 40%-ra növelését 2030-ra. Az EU elé vállalásként is. Ez a nukleáris arány csökkentését is jelenti 50%-ra (azután majd meglátjuk) 2035-ig. A megújulós építkezések évről évre folynak. A nukleáris ipar (konkrétan az EDF) kb. 2022-ig kapott újabb haladékot (ultimátumot?) az elnöktől és a kormányzattól, hogy összekapja magát az egy szem EPR projektnél. Macron-tól. 2019. februárjában.
"French President Emmanuel Macron said on Thursday the country will decide around 2022 whether state-owned utility EDF will be allowed to build new nuclear reactors. In November, Macron said France would reduce the share of nuclear in the power mix to 50 percent by 2035, down from 75 percent today, and said that a decision on whether to build new nuclear plants would be taken mid-2021." Because of repeated delays and budget overruns of EDF's EPR reactor model under construction in Flamanville, northern France, Macron's government has not yet committed to building new reactors once old reactors close."
https://www.euronews.com/2019/02/07/macron-says-france-to-decide-on-new-nuclear-reactors-around-2022.
Úgy tűnik, sok minden múlik azon, hogyan sikerül befejezni Flamanville-t az EDF-nek!
Paks nem csak ötlet, mert aláírt szerződés van róla. A fenti feldobott francia elmebaj összes erőművére aláírt szerződés van? Izé...