Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
, hogy te nem fogod fel , hogy a karbon semlegességet a solar rendszerek közelítik meg a legjobban és ez bizony nagyon sok helyen komoly érv ami sok pénzt megér !
Jót röhögtem ezen a kijelentésen. Bár lehet, hogy sírni kéne.
A valóság olyan távol van ettől, amire szavak alig vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
M

molnibalage

Guest
De ezt senki sem vitatja , viszont mi nem vagyunk Franciaország , hogy az Atom legyen a meghatározó energia termelőnk !
Segítek, most is az.
Az atomenergia haza termelés legnagyobb single source létesítménye és arányaiban is a 40%-kal a legnagyobb hányadot képező forma.

  • 49% — Paks = atomenergia
  • 27% — gáz
  • 12% — szén
  • 11% — megújuló, ezen belül:
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Gyakorlatilag lehetne olyan atomerőművet építeni, ami minden féle-fajta fűtőelemmel üzemel?
Mert az ukrik beleerőltették az amerikai fűtőelemeket a szovjet reaktorba, és majdnem megcsinálták a második csernobilt.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 698
4 043
113
Még, ha ez igaz is lenne. 30+ millió felhasználó mellett (háztartás + cégek) 100k? Sírjak vagy röhögjek? 0,3%.
Hát ezek leválása esetén aztán "megdrágulna" a fenntartás.
Szia,

Felreertheto voltam, ez a szam arra vonatkozott, hogy hanyan lesznek kepesek levalni szukseg eseten.
Tehat nem napelemrol ellatjak magukat egesz evben, hanem aggregatorral ellatjak magukat, ha aramszunet van!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szia,

Felreertheto voltam, ez a szam arra vonatkozott, hogy hanyan lesznek kepesek levalni szukseg eseten.
Tehat nem napelemrol ellatjak magukat egesz evben, hanem aggregatorral ellatjak magukat, ha aramszunet van!
Én már így alakítottam ki a rendszeremet , van szünetmentesem a fűtéshez és van egy TR20-as lombardini motoros diesel 3 fázisú aggregátorom . Tudom kicsit túlzás de 100l diesellel 3-5 napot elvagyok !
 
M

molnibalage

Guest
Kéne a Tiszára is egy atomerőmű.
Nem, nem, nem. Erről már volt szó...
Hányszor kell még ez a faszságot cáfolni...?

Duna és Tisza mai vízhozama.
Duna, Bp.
1315 m3/s v

Tiszabecs 52m3/s.
Szegednél is csak 240 m/s.

Erre hova akarsz BÁRMILYEN erőművet tenni?
A Tisza vízhozama az ország alján ÖTÖDE-TIZEDE annak, ami a Dunának Bp-nél évszaktól függően.

A mai atomerőművi blokkok 1000 MW felettiek már méretgazdaságossági okokból.
A Tisza középső szakaszán egy 500 MW-os blokkot sem tudnál stabilan egy optimális munkaponton járatni a kondenzációs végső változása miatt.


Komolyan mondom irritáló az, ahogy egyesek szarnak a valóságra.
Úgy, hogy n+1-jére vagy magyarázva, hogy ez nettó baromság.
És mégis...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az a névleges. Asszimetrikus terhelésnél ennek csak úgy a fele jön ki.
Nekem 3x 2500W van. Ha jól tudom. Mondjuk az enyém valami kínai szar. Szerintem az össz élettartama 5 nap. Vész esetére napi 3 óra áram van betervezve. Viszont, ha évente 1x megnyomom a gombot, szó nélkül indul. Nem tudom, milyen akumlátor van benne.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mit akar a nép? Pl. Norvégiában rendszeresen előkerül a kérdés, hogy felhagynak a szénhidrogének bányászatával. Mellesleg ugye ebből finanszírozták pl. az elektromos autózásos projektjüket. Aztán csak benyögi valaki, hogy akkor "agyő kutya világ" lenne és egyből letesznek róla. Onnantól megint a szénhidrogén bányászata és (a mások által) elpufogtatása lesz ismét "a legződebb dolog amit az emberiség kitalálhatott eleddig" ...

A másik dolog. Az 1200 EUR/1000 km3 gázárat is a "tömeg akarata" volt. Meg a bődületes szénhiány?

Vegyük észre, hogy mind a megújuló- és a hozzátartozó "tározós" megoldások egyik oldalról nem más, mint überdrága techdemó. Ami viszont ennél sokkal fontosabb: a zsebek tömködése. Igen, a "lánykori nevén" korrupció. Szerintem ilyen mértékű és arányban ne kívánjuk ezt Magyarországra.

Persze a lobbi nyomja erősen Nálunk is. Hiszen gondolj bele - az "elképesztő mennyiségű brutál sok lóvénál" még mindig jobb: a több. Gondolj bele - Paks 2 -vel sem az volt a gond, hogy atom. Hanem pl., hogy "agyoncsapja" az osztrák "ződ projekteket" (ők legalább őszintébbek voltak). Ugye nem mindegy, hogy mennyire vagyunk/lennénk rájuk szorulva ... Aztán ahogy arról volt szó, hogy kifizetjük a "védelmi pénzt" (pl. Westinghouse részesedése a projektből) - egyből "demokrata erőművé" változott a dolog ... Így működik a világ.

Innen a németeket nemigen tudnánk különösebben semmilyen árammal ellátni. Ennek meg a fránya fizika az oka ... :)
Ez hülyeség ! Lehet az új hibrid Huawei invertereknek már van puffertöltő kiépítése , és forgalmaznak is már 2-5-10-20......Kwh-s tározókat !
nem engedi az elosztó csak akkor ha nem vagy rajta a rendszeren és sziget üzembe nyomor. Ezt én így tudom legalábbis mikor én ilyet akartam fektetett i ez volt a válasz az engedélyezési úgy menetben.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU