Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Tőccsé napárammal ne bűzbenzinnel. :)
Kaliforniaiaknak sosem kellett a szomszédba menni fasságé :p

1__-min_6f8f23cb-0376-48cc-9664-97e1f02ce752_620x.jpg
Úgy számolom, úgy napi fél kWh-t tud beleszedni.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 640
113
Egy olyanra gyorsan el kellene menni, mielőtt Lindemann ki nem vénül, vagy észre nem veszik, hogy nem annyira woke, s a koncerten a lángszóró sem Euro7-es meg napelemes.
Május 16-ra még Prágában van elérhető jegy, szemezgetek is vele rendesen :D 2030 korona avagy kb 30 ezer forint lenne fejenként, de egyszerűen egyre ki kéne már menni :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 906
113
Május 16-ra még Prágában van elérhető jegy, szemezgetek is vele rendesen :D 2030 korona avagy kb 30 ezer forint lenne fejenként, de egyszerűen egyre ki kéne már menni :D
Prága jó hely, igaz g*cizsúfolt, de kurvajó szállást kaptam pár éve jó árban a központban, ha még megyek, biztos ott szállok meg. Ezen a koncerten most elgondolkodtattál, Budapesten nem akarnak egyed vagy legalább Bukarestbe?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Prága jó hely, igaz g*cizsúfolt, de kurvajó szállást kaptam pár éve jó árban a központban, ha még megyek, biztos ott szállok meg. Ezen a koncerten most elgondolkodtattál, Budapesten nem akarnak egyed vagy legalább Bukarestbe?

Bukarestben? Amennyiben alaposan feltekerik azt a "Rammstein lángszórót", akkor nem is rossz ötlet ... :rolleyes:

OK, ez gonosz volt ...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 640
113
Prága jó hely, igaz g*cizsúfolt, de kurvajó szállást kaptam pár éve jó árban a központban, ha még megyek, biztos ott szállok meg. Ezen a koncerten most elgondolkodtattál, Budapesten nem akarnak egyed vagy legalább Bukarestbe?
A 2020-21-es stadion turnét tolták át 22 tavaszára-nyarára és sajna Prága meg Klagenfurt ami legközelebb esik, pedig egy Pestet adtam volna én is
 
  • Tetszik
Reactions: joker

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

Erős idegzetűeknek...
Költség és amortizáció elemzés nem volt benne.
Nekem így is napelemes, sőt, eltárolós fűtésem van.
Süt a nap, kinőnek a fák. Én kivágom őket, és a nap és a szél meg az eső megszárítja.
Azután behordom a pincébe. ott tovább szárad. Amikor meg kell, behajigálom a kazánba.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Költség és amortizáció elemzés nem volt benne.
Nekem így is napelemes, sőt, eltárolós fűtésem van.
Süt a nap, kinőnek a fák. Én kivágom őket, és a nap és a szél meg az eső megszárítja.
Azután behordom a pincébe. ott tovább szárad. Amikor meg kell, behajigálom a kazánba.

Semmilyen érdemi számítás nem volt benne. Ugye ilyen "Móricka matekkal" kijött neki, hogy novemberre "13,7 GW szélerőműves, és 36 GW naperőműves" beépített kapacitás kellet volna. Attól tekintsünk el, hogy ennek milyen hely, infrastruktúra, pénz, fenntartás és egyéb igényei lennének (holott már itt dől a mutatvány) ... Persze nulla ráhagyással - hiszen a nap mindig süt, a szél meg mindig fúj ...

Amit említ, de egyáltalán nem számol vele az a napi- illetve párnapi tároló kapacitás. Most szintén tekintsünk el ennek igényeitől (szintén önmagában képtelenség). Az olyanoktól is, hogy milyen felfutásokkal meg lefutásokkal kellene számolni a feltöltés/kisütés alkalmával. Meg, hogy milyen horror kapacitás és teljesítmény kellene. Amennyiben csak a hatásfokot tennénk hozzá (csak ezét) az is jelentene a fenti vastaggal jelölt számokra alhangon egy kétszeres szorzót ...

Aztán a novembert "kockázatos" hónapnak tartja. Ugye ez az a hónap amikor szokott lenni értelmezhető mennyiségű napsütés meg szél is. A februárt - amikor egyik sincs - azt meg nem (ez igaz januárra is, de azt beleveszi a téli hónapokba, decemberben "csak" nap nincs általában) ... :confused: No meg azt sem, hogy így decemberben döntögetjük a fogyasztási maximumokat ... Persze a grid irányában teremtett brutál extra igénynövekedésről sincs egy szó sem ...
 
M

molnibalage

Guest

Erős idegzetűeknek...
Ezek nettó kretének.
Pontosan erre szoktam azt mondani, hogy amikor az ekkora faszokat elküldöm a halál véreres faszára, akkor előrántják a stílus kártyát.
Napsütéses időben nyáron az a 36GW naperőmű alsó hangon 25GW áramot termel.
Ezzel mégis mit akarnak kezdeni?

Télen meg akár két hétig 1%-on ketyegne...

Vérostoba ez az oldal.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 397
93
100W/panel. Van 4 paneles verzió is 2600 usdért.
Nem rossz, de az univerzális dolgokat jobban szeretem,
pl: a szerszámgépgyártók által készített verziók jobban bejönnek.


A nemrég említett amerikai példánál maradva, ha aksis fűnyíróval kell füvet vágni, akkor adja magát a másik felhasználási lehetőség,
hogy az aksikkal áramszünet esetén kisegíted magad.


vagy off-road utazáshoz, legalább a szállítás alatt védve legyen az eszköz.
pl: ez a kofferes verzió ami szállítás közben por és vízálló és egy 100W-os napelem is belefért a kofferba.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A rövid és középtávú ingadozásokat hőtárolós megoldással lenne célszerű áthidalni. A föntebb említett lúgos megoldással. Hogy miért pont lúg, annak eddig nem néztem utána.
eszerint a nap és szélfarm egyáltalán nem termel hálózatra. Eszméletlen mennyiségű szilárd lúgot melegít soxáz fokra. Az erőmű meg ebből eszegeti ki a meleget.
 
M

molnibalage

Guest
A rövid és középtávú ingadozásokat hőtárolós megoldással lenne célszerű áthidalni.
Miféle "hőtárolás"?
Te hogy akarsz GW-os nagyságrendű hőmennyiséget tárolni és miben?
Hát a veszteség?

Mikor esik már le?
Nem kell tárolni semmit.

A grid mindig is úgy működött. hogy nem tároltunk semmit.
Mert eszementen drága.
Nem igaz, hogy ez a buta és ostoba ötlet nem akar kihalni, hogy költsünk arra pénzt, hogy hatásfokot rontsunk.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A rövid és középtávú ingadozásokat hőtárolós megoldással lenne célszerű áthidalni. A föntebb említett lúgos megoldással. Hogy miért pont lúg, annak eddig nem néztem utána.
eszerint a nap és szélfarm egyáltalán nem termel hálózatra. Eszméletlen mennyiségű szilárd lúgot melegít soxáz fokra. Az erőmű meg ebből eszegeti ki a meleget.
Ezért vannak a gyors indítású gázos erőművek, minek kétszer átalakítva áramot generálni.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nem rossz, de az univerzális dolgokat jobban szeretem,
pl: a szerszámgépgyártók által készített verziók jobban bejönnek.


A nemrég említett amerikai példánál maradva, ha aksis fűnyíróval kell füvet vágni, akkor adja magát a másik felhasználási lehetőség,
hogy az aksikkal áramszünet esetén kisegíted magad.


vagy off-road utazáshoz, legalább a szállítás alatt védve legyen az eszköz.
pl: ez a kofferes verzió ami szállítás közben por és vízálló és egy 100W-os napelem is belefért a kofferba.
Valahogy kerülik atémát, hogy hány kWhsok ezek a cuccok. Aligha megy le velük egy mosógépprogram.