M
molnibalage
Guest
Azért kiszámolnám, hogy ebből mennyi energia nyerhető ki úgy, hogy dúsítási munka is ismert.„A mecseki érc urántartalma mindössze kb. 0,12% (1 tonna érc 1,2 kg uránfémet tartalmaz – a szerk.) ami csak hatalmas veszteségekkel termelhető ki. Nemzetközileg kb. 0,3% urántartalom fölött minősül bányászatilag alkalmasnak egy uránérc-telep – írta a szervezet
A probléma a centrifuga üzem költsége. De erről már volt szó.
Villamosenergia-termelés, energiagazdálkodás
Hangulatkeltő és hatásvadász, legkevésbé sem korrekt. Semmilyen módon nem érződik a hangsúlya annak, hogy ugyanez ugyanígy máshol ma már nem történhet meg. Az atomenergia ellen már jócskán beoltott széles tömegek számára kiváló megerősítést nyújt, egy meglevő hamis narratívát érzelmi töltéssel...
forum.htka.hu
Szóval pusztán a bányászás költsége és abból yellow cake gyártása mondjuk még esetleg menne itthon.
Ebből kell végül fűtőelemet gyártani.
A problémát inkább abban látom, hogy mennyi is a magyar fűtőelem igény? Talán 50 tonna évente?
Erre fenntartani bányát lenne értelme? Ha úgysem mi gyártjuk belőle a fűtőelemet? Iszonyatos beruházási költsége lenne úgy, hogy röhejesen keveset kéne termelnie.
Sajnos ez egy végtelenül káros új vallás szintjén van, ami sajnos dolgokat dönt el, mert választópolgárok ez alapján is voksolnak.Teljesen mindegy, hogy szinte vallásos hevülettel számolgatják a megújulók megtérüléseit. A nukleáris technológiát elintézik azzal, hogy Csernobil, meg Fukushima, illetve, hogy az oroszokra a cipőjüket nem bíznák és ezzel kész is az érvelés.
De bárhogy is elmélkednek, a világ közben halad. A nukleáris technológia csak az ő kedvükért nem fog megállni, hiába emelkedett időközben már állami szintre az elmebaj a németeknél.
Azért, mert a németek privátim meghibbantak, az USA, a franciák, az oroszok és a kínaiak még nem fognak leállni a nukleáris rendszerek következő generációinak fejlesztésével és telepítésével.
A foteltudósok meg csak számolgatnak tovább.