Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Akkor téged átbasztak a haverjaid. Legalábbis a napelem az simán piaci ár volt tavaly is
Ez ami @deze75 olvtárs kirakott rendszer költség még ma is jónak mondható nemhogy tavaly ! Aki tavaly bruttó 500eFt/kW alatt jutott működő legális rendszerhez az jól járt ! Manapság amikor már már túlkínálat van akkor persze csúszunk vissza a bruttó 450eFt/kW felé ! Jelzem normálisan működő és legális rendszerekről beszélünk ahol mondjuk a tűz és villám védelemre is odafigyeltek , minden villamossági mérést megcsináltak és azokat hiteles JKV-al alá is támasztották !
Azt mondtad hogy beszer ár: az 250.000/kWp… igazából nyeregtetőn relatíve nagyobb rendszeren kevesebb is. Valóban nem vol drága a tied de korántsem beszeráras
A 250eFt/kWp az tuti nettó és 50kWp felett viszvatt nélkül !
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 117
4 123
113
Tudod mi az a menetrendezés , menetrend tartás és mivel jár mi az ára ? Tudod mi az a szerződéses kötelezettség ? Ha tudnád nem írnál itt IS ennyi hülyeséget ! A HMKE-T ugye ami max 50kW azt nem kell !

Miért, a napelemes nagyerőműveknél tudnak tartani menetrendet? Tudják előre, hogy mikor mennyit süt a nap, mennyit fognak termelni, hogy az áramszolgáltatónak akkor ne kelljen máshonnan beszerezni, korábban leszerződve az áramot?
Ott esetleg "látókat" alkalmaznak, ezért 8X-os a tőlük átvett áram ára, a HMKE-khez képest?
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 096
3 022
113
Ez ami @deze75 olvtárs kirakott rendszer költség még ma is jónak mondható nemhogy tavaly ! Aki tavaly bruttó 500eFt/kW alatt jutott működő legális rendszerhez az jól járt ! Manapság amikor már már túlkínálat van akkor persze csúszunk vissza a bruttó 450eFt/kW felé ! Jelzem normálisan működő és legális rendszerekről beszélünk ahol mondjuk a tűz és villám védelemre is odafigyeltek , minden villamossági mérést megcsináltak és azokat hiteles JKV-al alá is támasztották !

A 250eFt/kWp az tuti nettó és 50kWp felett viszvatt nélkül !
Köszönöm a visszaigazolást...minden számlás,minden hivatalos...fmv...stb stb.... :)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 117
4 123
113
Ezt a NER es erőművezésről meg álljál le. Nekünk is van 5 db 500-as erőművünk és nem a NER miatt. Normális ember megtérülés néklkül nem fektet be. A Káttal a naperőművek megtérülése 6-7 év, a Metárral 10. Kurva messze van a kokain kereskedelemről. 5-8 éve amikor kitalálták a zöldátállást bottal nem piszkálta volna a napelemet senki a KÁT nélkül. Megjegyzem ha a KÁT os erőművek termelnek akkor ugyanúgy kevesebb fosszilis energia fogy mint a HMKEknál
Na jó reggelt! Hát akkor csak neked jár a megtérülés, csak a háztartási erőművektől sajnáljátok?
Hidd el, mi sem piszkáltuk volna bottal sem a napelem rendszert, ha tudjuk, hogy ezzel is csak átbas.ni akarják a népet!
Akkor még egyszer, főleg tőled kérdezem!
Tényleg ráfizetés az államnak a napelem? Ha igen, akkor melyik része?
A nagyerőművek, akiktől sokkal nagyobb mennyiséget, sokkal magasabb áron vesznek át, vagy a kiserőművek, a töredék árért átvett kisebb mennyiségű árammal?
Mire föl jár nektek többszörös átvételi ár?
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 010
2 878
113
Ez ami @deze75 olvtárs kirakott rendszer költség még ma is jónak mondható nemhogy tavaly ! Aki tavaly bruttó 500eFt/kW alatt jutott működő legális rendszerhez az jól járt ! Manapság amikor már már túlkínálat van akkor persze csúszunk vissza a bruttó 450eFt/kW felé ! Jelzem normálisan működő és legális rendszerekről beszélünk ahol mondjuk a tűz és villám védelemre is odafigyeltek , minden villamossági mérést megcsináltak és azokat hiteles JKV-al alá is támasztották !

A 250eFt/kWp az tuti nettó és 50kWp felett viszvatt nélkül !
Persze hogy nettó. Az ÁFA az államé azzal sose számolok.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 010
2 878
113
Na jó reggelt! Hát akkor csak neked jár a megtérülés, csak a háztartási erőművektől sajnáljátok?
Hidd el, mi sem piszkáltuk volna bottal sem a napelem rendszert, ha tudjuk, hogy ezzel is csak átbas.ni akarják a népet!
Akkor még egyszer, főleg tőled kérdezem!
Tényleg ráfizetés az államnak a napelem? Ha igen, akkor melyik része?
A nagyerőművek, akiktől sokkal nagyobb mennyiséget, sokkal magasabb áron vesznek át, vagy a kiserőművek, a töredék árért átvett kisebb mennyiségű árammal?
Mire föl jár nektek magasabb átvételi ár?
Miért az én házamon nincs szerinted napelem?
Megjegyzem a KÁT tavaly masszívan nyereséges volt az államnak. Amikor a piacon 200 Ft volt az áram ő 35 ért kapta. Az 5 forintos átvétel meg szerintem is padlássöprés…
A személyeskedést meg nem értem. Az előbb közöltem hogy nem vagyok a NER tagja meg kormánytag sem, szóval nem kell a populista, propagandista táborbaterelős duma…
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Na jó reggelt! Hát akkor csak neked jár a megtérülés, csak a háztartási erőművektől sajnáljátok?
Hidd el, mi sem piszkáltuk volna bottal sem a napelem rendszert, ha tudjuk, hogy ezzel is csak átbas.ni akarják a népet!
Akkor még egyszer, főleg tőled kérdezem!
Tényleg ráfizetés az államnak a napelem? Ha igen, akkor melyik része?
A nagyerőművek, akiktől sokkal nagyobb mennyiséget, sokkal magasabb áron vesznek át, vagy a kiserőművek, a töredék árért átvett kisebb mennyiségű árammal?
Mire föl jár nektek többszörös átvételi ár?
Ó, én spec akkor engednék bármilyen megújulót, ha pontos teljesítményadatokat ad le, 10 évre előre percre pontosan, negyedórás bontásban. Egyéb esetben 700 Ftos árat fizet, kwhnként, hogy átvegyék tőle.
Mert amúgy semmi spórolást nem jelent, csak gondot.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 010
2 878
113
Miért, a napelemes nagyerőműveknél tudnak tartani menetrendet? Tudják előre, hogy mikor mennyit süt a nap, mennyit fognak termelni, hogy az áramszolgáltatónak akkor ne kelljen máshonnan beszerezni, korábban leszerződve az áramot?
Ott esetleg "látókat" alkalmaznak, ezért 8X-os a tőlük átvett áram ára, a HMKE-khez képest?
Tudják. Elég jó tanuló algoritmusok vannak, és a jobb helyeken a menetrendezők folyamatosan beavatkoznak, szabályoznak az inverterekkel. Rosszabb helyeken van diesel generátor meg ellenállások de ezek nem túl környezetbarátok csak szar a szabályozás. Amúgy tavasszal és ősszel szabályoznak. Nyáron télen elég pontosak. Komoly büntik vannak ha nem és kurva drágán kell megvenni a kiegyenlítő áramot
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 010
2 878
113
Ó, én spec akkor engednék bármilyen megújulót, ha pontos teljesítményadatokat ad le, 10 évre előre percre pontosan, negyedórás bontásban. Egyéb esetben 700 Ftos árat fizet, kwhnként, hogy átvegyék tőle.
Mert amúgy semmi spórolást nem jelent, csak gondot.
Ezt Paks se tudja megtenni meg egyetlen másik erőmű sem
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 010
2 878
113
Viszont cserébe nem is vágja haza a hálózatot.
A napelem sem. Max a lakossági mert ott nem tudnak a hálózattal tervezni. Bár ha egyenletesen van a terhelve a vetek akkor veszteség szempontból jobb is a helyzet. Nyilván a feszültségszintek emiatt lehet magasabbak lesznek mert kisebb terhelésből kisebb fedzesés lesz. A magyerőművek hatása tervezve van. Sokszor plusz költségként háromfokozatú védelmet kell beépíteni az alállomásokba
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Miért, a napelemes nagyerőműveknél tudnak tartani menetrendet? Tudják előre, hogy mikor mennyit süt a nap, mennyit fognak termelni, hogy az áramszolgáltatónak akkor ne kelljen máshonnan beszerezni, korábban leszerződve az áramot?
Ott esetleg "látókat" alkalmaznak, ezért 8X-os a tőlük átvett áram ára, a HMKE-khez képest?
Vazze már esment olyan sötét vagy , hogy a kutya melléd harapna a sötétben ! Be tettem egy egész pontosan fogalmazó cikket ha nem érted akkor irány vissza a z általános iskola alsó tagozat téma : értelmező olvasás !
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Flamand and megazez

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 117
4 123
113
Miért az én házamon nincs szerinted napelem?
Megjegyzem a KÁT tavaly masszívan nyereséges volt az államnak. Amikor a piacon 200 Ft volt az áram ő 35 ért kapta. Az 5 forintos átvétel meg szerintem is padlássöprés…
A személyeskedést meg nem értem. Az előbb közöltem hogy nem vagyok a NER tagja meg kormánytag sem, szóval nem kell a populista, propagandista táborbaterelős duma…
Hát bocs érte, csak tudod elég bosszantó, hogy általános nézet mind itt, mind országosan, hogy a HMKE-kre van ráhúzva, hogy élősködünk, potyautasok vafyunk a rendszeren, miközben töredék árat kapunk a fölös áramért, a nagyerőművekhez képest, akikről meg hallgatnak, mint a sír!
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 096
3 022
113
Hát bocs érte, csak tudod elég bosszantó, hogy általános nézet mind itt, mind országosan, hogy a HMKE-kre van ráhúzva, hogy élősködünk, potyautasok vafyunk a rendszeren, miközben töredék árat kapunk a fölös áramért, a nagyerőművekhez képest, akikről meg hallgatnak, mint a sír!
te írtad alá a szerződést...nem tartották a fejdhez a puskát,hogy neked napelemet kell telepíteni......tudtuk ,hogy ennyiért veszik át pont.Mit nem értesz ezen...?
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 010
2 878
113
Hát bocs érte, csak tudod elég bosszantó, hogy általános nézet mind itt, mind országosan, hogy a HMKE-kre van ráhúzva, hogy élősködünk, potyautasok vafyunk a rendszeren, miközben töredék árat kapunk a fölös áramért, a nagyerőművekhez képest, akikről meg hallgatnak, mint a sír!
De az nem fölös áram mert az nem a saját fogyasztás csökkentésére kédzült hanem mint eladandó termék. Csak politikiai (ződítés) okokból támogatták mert amúgy nem elég jó a megtérülése. Ez ugyanaz mint az elektromosautók támogatása.a technológia egy bizonyos fejlettségéig nem éri meg piaci alapon ezért senki nem csinálná magától. De mivel ez a policy támogatják.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 117
4 123
113
Vazze már esment olyan sötét vagy , hogy a kutya melléd harapna a sötétben ! Be tettem egy egész pontosan fogalmazó cikket ha nem érted akkor irány vissza a z általános iskola alsó tagozat téma : értelmező olvasás !
Ó, én spec akkor engednék bármilyen megújulót, ha pontos teljesítményadatokat ad le, 10 évre előre percre pontosan, negyedórás bontásban. Egyéb esetben 700 Ftos árat fizet, kwhnként, hogy átvegyék tőle.
Mert amúgy semmi spórolást nem jelent, csak gondot.
Hát ne is strapáld magad a gondolkodással, úgyis megmondják neked, hogy mi a tuti!
Ilyen emberek is vannak. Ráadásul sajnos sokan a Parlament "padjait is koptatják". Látjuk is az eredményt!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 117
4 123
113
te írtad alá a szerződést...nem tartották a fejdhez a puskát,hogy neked napelemet kell telepíteni......tudtuk ,hogy ennyiért veszik át pont.Mit nem értesz ezen...?
Én nem fogok felesleget termelni a rendszerbe 5 forintért, hanem felhasználom télen fűtésre.
Az éjszakai áramot is meghagytam, éppen ezért.
Az 5ft. sem ennyi volt korábban, csak tudod szereti a kormány a visszamenőleges hatályú törvény módosításokat! Segítve ezzel a haverok kezébe játszott áramszolgáltatókon keresztül elért magasabb profit kiszedését! Valamikből fenn kell tartani a MEGAFON-os fostalicskákat is!
Most az éves szaldó eltörlése, csak a nagy ellenállás miatt nem jött össze. De persze tudjuk, hogy ha lopásról, hazudozásról, félrevezetésről, gyűlöletkeltésről.... van szó, kifogyhatatlan az eszköztáruk!
 
  • Szomorú
Reactions: bel

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 117
4 123
113
De az nem fölös áram mert az nem a saját fogyasztás csökkentésére kédzült hanem mint eladandó termék. Csak politikiai (ződítés) okokból támogatták mert amúgy nem elég jó a megtérülése. Ez ugyanaz mint az elektromosautók támogatása.a technológia egy bizonyos fejlettségéig nem éri meg piaci alapon ezért senki nem csinálná magától. De mivel ez a policy támogatják.
Akkor szerinted károsabbak a HMKE-k, mert saját fogyasztást is fedeznek belőle? Vagy mitől jobb a nagyerőmű, a többszörös átvételi árával?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 096
3 022
113
Én nem fogok felesleget termelni a rendszerbe 5 forintért, hanem felhasználom télen fűtésre.
Az éjszakai áramot is meghagytam, éppen ezért.
Az 5ft. sem ennyi volt korábban, csak tudod szereti a kormány a visszamenőleges hatályú törvény módosításokat! Segítve ezzel a haverok kezébe játszott áramszolgáltatókon keresztül elért magasabb profit kiszedését! Valamikből fenn kell tartani a MEGAFON-os fostalicskákat is!
Most az éves szaldó eltörlése, csak a nagy ellenállás miatt nem jött össze. De persze tudjuk, hogy ha lopásról, hazudozásról, félrevezetésről, gyűlöletkeltésről.... van szó, kifogyhatatlan az eszköztáruk!
na és mennyi volt?.....írd le ,mert én tudom......ergo megint használod a rendszert ember.......ja és bemásoljak neked 2020 előtti szerződéseket...hogy mennyit vállal a szolgáltató?