Nem álmodni kell hanem meg kell oldani. Nekem se segített senki . A modern jól átgondolt gázfűtéses rendszer azt eredményezte nálunk , hogy homogén 22C fok a 150m2-es emeletes házban és kijövünk a rezsicsökkentéses gázadagból most ebben az enyhe télben de eddig is az évi 2100m3 megállította de ebben benne volt a kisház (60m2) időszakos fűtése is . Ha a jóisten megsegít a 30-as gázszilikát kap 10cm szigetelést az éven és lemegyünk évi 1500m3 környékére .
Akkor nagyjából egyforma méretű házban lakunk.
Nálunk nagyjából 1700m3 volt az éves gázfogyasztás.
Mellette esténként a vegyestüzelésű kazánban fával is tüzeltünk, éves szinten kb. 100.000ft. értékben.
Viszont nem fűtjük teljesen az egész házat, mert csak ketten vagyunk rá.
3 szoba, ebédlő, fürdő, WC van fűtve központi fűtéssel, a konyha pedig csak akkor ha kell, árammal. A padlásszobákban csak kb. 5-10C° van, de akármikor rányithatóak jobban a radiátorok, ha szükséges!
Ha működik a 4kwh-s napelem, az kb. a téli hónapokban is fedezni fogja a jelenlegi áram igényünket, de azt inkább a fa, gáz kiváltására fogjuk használni, fűtésre.
Jelen állás szerint, amíg marad a havi szaldó, nem eröltetjük az akku pakkot.
Aztán utána majd meglátjuk.
Egyébként kora este gyújtunk be a vegyestüzelésű kazánba, ami lefekvésig tartja nagyjából a 24C°-ot, aztán éjszaka gázzal kb. a 20-at.
Aztán ha meglesz az engedély a napelemre, amikor az termel, fűtünk a split klímákkal, ha kell a norvég panellal, amíg süt a nap. Ha csak napi 6 órát tudok ezekkel fűteni, már azzal is előrébb leszünk.