Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 140
10 489
113
A tájékoztatás szerint elmúlt hónapokban két helyszínen, a Heves vármegyei Markaz térségében és a borsodi Nagybarca-Sajóivánka-Vadna községek szomszédságában zajlottak a talaj teherbíró-képességének felmérésére alkalmas kutatófúrások, felszíni geofizikai mérések.
Melyik hegyet fogják megskalpolni?
Hegyes-tető, Hajnás-kő vagy Hegyes-hegy?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 722
19 166
113

"A Mol-csoport megállapodott az Oroszországból származó kőolaj szállításáról – adta hírül a csoport közleményében.
A Mol a kőolajszállítókkal és a csővezeték-üzemeltetőkkel is megegyezett, hogy biztosítsák a folyamatos kőolajszállítást Oroszországból a Barátság kőolajvezetéken keresztül. A vezeték Oroszországból Belaruszon és Ukrajnán keresztül Magyarországra és Szlovákiába szállítja az olajat. "
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 411
84 251
113
JjI7f_J_Gmk.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and megazez

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 295
4 707
113
Ahogy várható volt, elmaradt a roham, az új otthon felújítási programra.
Ennek egyik oka a magas adminisztrációs teher.
A másik, nagy valószínűséggel a saját tőke hiánya, és az utófinanszírozásból fakadó bizonytalanság, a vissza nem térítendő támogatás, várhatóan elhúzódó kifizetése, amit (ismerve az államkincstár "gyorsaságát", helyzetét) akár évekre meg kell előlegezni, piaci hitelből.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 566
71 120
113

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 757
5 690
113
Egyiket se. Meglévő tó/ külszíni seb lesz a felső tó. Nyugodtan utána lehet olvasni. Ide is fel volt téve egy egy órás videó...
kerestem, nem találtam. Segítenél nekem?
Köszönöm!

A HVG szerint:

 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 140
10 489
113
A HVG szerint:

na, ez a HVG-s újságíró jó sok munkát tett ebbe a cikkbe.
Ja nem, mégsem.
Én nem nagyon hiszem, hogy a felső tó kialakításánál meg lehet úszni azt hogy egy hegycsúcsot levágjanak.
Különben az egész értelmét veszt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 566
71 120
113

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 454
2 878
113

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 715
11 593
113
Hány méter mély lehet a három nagy működő lignitbánya (Karácsond-Detk és Bükkábrány)?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 140
10 489
113

A betett cikkben van a video. Jól elmondják a lényeget.
Tudom hogy működik egy ilyen tározó.
Én arra lennék kíváncsi hol lenne a markazi alsó és felső tó a tervezők elképzeléseiben.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Én arra lennék kíváncsi hol lenne a markazi alsó és felső tó a tervezők elképzeléseiben.
Az alsó adott, a felső meg esetleg a hegyen levő kőbánya lehet, ott valami kis tó is van. Legalábbis kézenfekvőbb megoldásra nem jutottunk.

Hány méter mély lehet a három nagy működő lignitbánya (Karácsond-Detk és Bükkábrány)?
Ez nekem is eszembe jutott, úgy is fel akarnak hagyni a lignit bányászattal -ha jól tudom. De ekkor mint markazi helyszínként a jelenlegi tó lenne értendő, de azt szerintem tönkre vágná ez a megoldás.

más
Én javasolnám a Gellért hegyet, mint helyszínt; a Szabadság szobor helyére meg egy szélturbinát; lejtőire meg napelemet. Méhlegelő, zöldövezet BP-n; erőmű meg tájrombolás vidéken? :p
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and vata