Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 908
113
Fejlődik a világ.
SOKOL_403_completa.jpg


e99fdd674ae2e26686d0c003ed71887c.jpg


http://uacrussia.ru/ru/press-center...ony-sdan-opytnyy-samolet-spetsialnogo-naznach
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 908
113
Van egy ilyen rádióm de sajnos nem működik.
Bevittem a céghez, pedig a frekiváltót csak körömmel tudtam odébb tekerni (gyerekkoromban, amikor vettem rámsózták). Egy idő után a nagy bukó ablakot támasztottam ki vele, hogy szellőzzön az iroda. :rolleyes: A kollégám észrevette, és elkérte örökre. Sajnos odaadtam neki.

'Fejemet fallbavágós icon'
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 908
113
Volt már? (Már eleve lökött a kérdésem, mert beteszem. :rolleyes: .)

"Camye látványos és ritka felvételeket a közelmúltban páncélos erők"

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 908
113
10-29-én tette közzé a jó nevű trash tv :)

Gyorsan jött, mert odaérkezéskor nyitva volt a törzsféklap.

"Su 27 megy, hogy elfogják a NATO Videó a pilótafülke a repülőgép!"
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
10-29-én tette közzé a jó nevű trash tv :)

Gyorsan jött, mert odaérkezéskor nyitva volt a törzsféklap.

"Su 27 megy, hogy elfogják a NATO Videó a pilótafülke a repülőgép!"


Lélegzet elállító ez a masina,a 2 motoros orosz gépek nagyon jól néznek ki.
Jól láttam,hogy nem zümmögni ment oda,hanem ott voltak a rakéták a hasán?
Ilyen kor azonosítja magát az elfogott,és elengedik,vagy távolabbról kikísérik a légtérből?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Lélegzet elállító ez a masina,a 2 motoros orosz gépek nagyon jól néznek ki.
Jól láttam,hogy nem zümmögni ment oda,hanem ott voltak a rakéták a hasán?
Ilyen kor azonosítja magát az elfogott,és elengedik,vagy távolabbról kikísérik a légtérből?

Nem szokták megsérteni sem az orosz sem a NATO gépek egymás légterét(az esetek 99%-ban) így az elfogás is egy nagyon erőltetett kifejezés arra a dologra amit a videón látunk.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem szokták megsérteni sem az orosz sem a NATO gépek egymás légterét(az esetek 99%-ban) így az elfogás is egy nagyon erőltetett kifejezés arra a dologra amit a videón látunk.
Nem erőltetett az elfogás kifejezés, hiszen az elfogóvadász ténylegesen elfogja a cél-gépet (vagyis tüzelési/rakéta-indítási pozícióba manőverezik mögötte), majd típus szerint azonosítja azt. A földi bázisú lokátorok képernyőin ugyanis csak egy fénypötty látszik, ami nem ad "saját" válaszjelet, de ettől még nem tudják, hogy egy C-130 Hercules teherszállítógép (esetleg annak valami antennákkal teletűzdelt lehallgató-változata), vagy mondjuk egy csapásmérő F-15E Strike Eagle vagy egy B-52 kóricál a határ közelében a tenger fölött. Az ilyen elfogások és vizuális azonosítások is segítik , hogy az eltérő alakú és intenzitású cél-jelzések (fénypötty) és paraméterek alapján később lokátor-képernyőről is nagyobb eséllyel azonosíthatóak legyenek a céljelek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
Nem hiszem, hogy a mai modern vagy akár kevésbé modern radarok ne tudnák, hogy mit látnak függetlenűl attól, hogy a gép jeladója be van-e kapcsolva vagy sem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem hiszem, hogy a mai modern vagy akár kevésbé modern radarok ne tudnák, hogy mit látnak függetlenűl attól, hogy a gép jeladója be van-e kapcsolva vagy sem.
Ha tudnák, akkor a polgári gépeknek nem lenne szükségük transzponderre, a katonai gépeknek meg saját/ellenség azonosító válasz-adóra (IFF, SzRO). Tényleg vannak olyan modern radarok, amik BIZONYOS POZÍCIÓKBÓL rálátva a célokra ezek egy részét tudják azonosítani, de ehhez pont ez a korábbi azonosítás és "elektronikus könyvtár"-ba helyezés alapfeltétel, így nagyon fontos!!Ha X radar még soha nem "látta" mondjuk a Ka-52-t és senki sem azonosította számára, akkor a kezelője csak annyit fog tudni, hogy általa (ill. a radarja által) eddig még sose látott gép céljelét vetíti ki a képernyőre. A másik probléma, hogy az igazán modern radarok száma (amelyek képesek típus-azonosításra is) a teljes mennyiségen belül eléggé elenyésző, pontosan a csúcstechnikás kivitel csúcs-ára miatt, szóval ezt nem egy tucat-légvédelmi rendszer tucat-radarjai tudják. Ilyen korszerű radarja lehet talán az E-3 AWACS-nak, az F-22 Raptornak és a legkorszerűbb F-15-öknek, és talán a legkorszerűbb orosz radarok is lehetnek ilyenek, de mennyi is van ezekből összesen a világon?!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Az elfogást én inkább harci cselekménynek értelmezem ezek meg inkább csak igazoltatások.