Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 908
113
Egy brazil család összes tagjának 6 ujja van a kezén és a lábán. Ez az anomália 4 generáció óta öröklődik

 
  • Hűha
Reactions: jani22

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
A cikk ugyan komoly, de az egyik helyi lakos mondata nagyon viccesnek sikerult:

"Ha a feleségem megmozdul az ágyban, felpattanok, és azt hiszem, hogy ez egy földrengés"

Nem tudom, hogy mennyire van meg ez nektek, hogy mi ez a Pozzuoli, de érdemes utánanézni.
Én annak idején teljesen véletlenül eljutottam oda.
Pozzuoli Kb. olyan Nápolynak, mint Budaörs Budapestnek. A nápolyi metró egyik vonala a felszínen hévként elmegy Pozuoliba.
Én is így jutottam el oda, mert U26-osként járt az Interrail, ami piszok olcsóvá tette a vonatközlekedést a Trenitalia járatain. A nápolyi metrót meg véletlenül a Trenitalia üzemeltette. Így ingyen jártunk a 2 város között.
A lényeg, hogy hátizsákkal sátorral jutottunk el oda, és azt kell tudni, hogy a Campi Flegrei kalderája 2 részre volt osztva. Az egyik oldalon szelíd formában vulkáni aktivitást lehet megfigyelni, míg a másik oldalon egy normális kemping működött.
Elképesztő menő a dolog, ugyanakkor az ember ostobaságát is jelzi.
Semmi nem mutatja jobban a helyiek hülyeségét, hogy kaldera aljából felnézve azt látod, hogy menő házak épültek végig a kaldera tetején, a PEREMRE!
Hja és nem mellesleg pár szupervulkán létezik csak a világon. A Yelowstone mellett a Campi Flegrei a másik.
A besorolás onnan jön, hogy ezek a legdurvább kitörésük esetén képesek földi kihalásokat előidézni.
Végülis, ha úgy vesszük nem is olyan hülyeség a kráter peremére építeni a házat!
Ha úgy is kihal az emberiség, akkor legalább hatalmas live showban lesz része a bátor pozzuoli lakosoknak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 963
57 000
113
Az Alpokban is a lawinától és földcsuszamlâstól ( potenciálisan ?) veszélyeztetett területeken vidáman épitenek lakóházakat. :(
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Nem tudom, hogy mennyire van meg ez nektek, hogy mi ez a Pozzuoli, de érdemes utánanézni.
Én annak idején teljesen véletlenül eljutottam oda.
Pozzuoli Kb. olyan Nápolynak, mint Budaörs Budapestnek. A nápolyi metró egyik vonala a felszínen hévként elmegy Pozuoliba.
Én is így jutottam el oda, mert U26-osként járt az Interrail, ami piszok olcsóvá tette a vonatközlekedést a Trenitalia járatain. A nápolyi metrót meg véletlenül a Trenitalia üzemeltette. Így ingyen jártunk a 2 város között.
A lényeg, hogy hátizsákkal sátorral jutottunk el oda, és azt kell tudni, hogy a Campi Flegrei kalderája 2 részre volt osztva. Az egyik oldalon szelíd formában vulkáni aktivitást lehet megfigyelni, míg a másik oldalon egy normális kemping működött.
Elképesztő menő a dolog, ugyanakkor az ember ostobaságát is jelzi.
Semmi nem mutatja jobban a helyiek hülyeségét, hogy kaldera aljából felnézve azt látod, hogy menő házak épültek végig a kaldera tetején, a PEREMRE!
Hja és nem mellesleg pár szupervulkán létezik csak a világon. A Yelowstone mellett a Campi Flegrei a másik.
A besorolás onnan jön, hogy ezek a legdurvább kitörésük esetén képesek földi kihalásokat előidézni.
Végülis, ha úgy vesszük nem is olyan hülyeség a kráter peremére építeni a házat!
Ha úgy is kihal az emberiség, akkor legalább hatalmas live showban lesz része a bátor pozzuoli lakosoknak.
Nem véletlenül vannak tele vasárnaponként a templomok dél olaszországban. Házat építenek a vulkán oldalában, aztán imádkoznak hogy ne törjön ki. :)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 745
17 288
113
Az Alpokban is a lawinától és földcsuszamlâstól ( potenciálisan ?) veszélyeztetett területeken vidáman épitenek lakóházakat. :(
Kanadában városkát vitt el egy kőlavina. Úgy is hagytak mindent.
Ha már sztorik; falun nőttünk fel (X-es szülők gyermekeként hol másutt). Mint kiderült, burok volt, mert helyben akkor még max a vándorcirkuszban láttunk cigányt. Persze nem tudtuk, h nem olyanok, mint a kunok csak színre. Beíratták a cirkuszos gyerekeket a suliba, amíg ott vannak (pár hétre terveztek). Elkezdtek eltűnni a dolgok; uzsonna, zsebpénz, környékről tyúkok, stb. Aztán indult a keménykedés (felbátorodott a bátyó az öcsikékkel), megvertek hárman egy srácot. A hiba ott volt, h nem számoltak azzal, h a falusi iskolában mindenki kb. mindenkinek szegről-végről rokona. A srácokat már aznap elkapták...és innentől kezdve minden szünetben mind a három kapott a pofájára.
2-3 nap után továbbállt a cirkusz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Sarki fény volt ma látható Ausztria felett
https://www.krone.at/3158536

Nem csak ott volt látható, hanem Magyarországon is...

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 193
14 888
113
Nem csak ott volt látható, hanem Magyarországon is...

Komoly! Elkaptunk egy nagyobb Flairt, és az előre jelzések szerint akár 10-ig ilyen erős napszèlben leszünk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Hát, +11km pozítív és nemtom hány km negatív szintkülönbséggel nem volt így sem rossz :)
Kb 17 kilóra jött össze a zsák 3 L vízzel
Csak nem Calviból végigtoltátok a GR20-at? :oops:
A Monte d'Oro-hoz volt szerencsém. Kis hátizsákkal Vizzavona-tól a vonattól. Nagyon király volt, de sajnos délutánra elromlott az idő, és nem mertünk teljesen a tetejére menni. Inkább visszafordultunk.
Gondolom nektek közben volt némi hegyi felszerelés is.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 869
113
Csak nem Calviból végigtoltátok a GR20-at? :oops:
A Monte d'Oro-hoz volt szerencsém. Kis hátizsákkal Vizzavona-tól a vonattól. Nagyon király volt, de sajnos délutánra elromlott az idő, és nem mertünk teljesen a tetejére menni. Inkább visszafordultunk.
Gondolom nektek közben volt némi hegyi felszerelés is.
Calenzana - Conca. Vizzavona az pont középen van, szép vízesések vannak arrafelé. Soha az életben nem találkoztam még ilyen nehezen járható tereppel.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Calenzana - Conca. Vizzavona az pont középen van, szép vízesések vannak arrafelé. Soha az életben nem találkoztam még ilyen nehezen járható tereppel.
Akkor az a GR20! :D
Azért írtam Calvit, mert ugye ott a Légió központja. Azt hittem onnan mentetek egyből gyalog.
@dudi ! A miheztartásképpen azt a túrát tapasztalt túrázók 15 napig nyomják. Hidd el, nem olyan szar azt 8 nap alatt végigtolni. :cool:
Kb.: 20 évvel ezelőtt sikerült eljutnom oda hátizsákos saját szervezésben, sátorozva.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
A kölyköknek annyit áradoztunk róla, hogy pár éven belül őket is vissza kell vinnünk oda. Úgy is mondhatnám, hogy az "anyagi kár jelentős" lesz! :rolleyes:
Mi csak koca túrázóként voltunk ott, a szokásos délelőtt 2200m, este meg pancsolás a tengerben stílusban. Ahhoz mi nem éreztük magunkat elég rátermettnek, hogy full szakaszokat nyomjunk le a GR20-ból....:oops:
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 869
113
Akkor az a GR20! :D
Azért írtam Calvit, mert ugye ott a Légió központja. Azt hittem onnan mentetek egyből gyalog.
@dudi ! A miheztartásképpen azt a túrát tapasztalt túrázók 15 napig nyomják. Hidd el, nem olyan szar azt 8 nap alatt végigtolni. :cool:
Kb.: 20 évvel ezelőtt sikerült eljutnom oda hátizsákos saját szervezésben, sátorozva.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
A kölyköknek annyit áradoztunk róla, hogy pár éven belül őket is vissza kell vinnünk oda. Úgy is mondhatnám, hogy az "anyagi kár jelentős" lesz! :rolleyes:
Mi csak koca túrázóként voltunk ott, a szokásos délelőtt 2200m, este meg pancsolás a tengerben stílusban. Ahhoz mi nem éreztük magunkat elég rátermettnek, hogy full szakaszokat nyomjunk le a GR20-ból....:oops:
Nem tudom mibe került 20 évvel ezelőtt, most nagyon drága.
 
  • Szomorú
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 782
80 293
113
Akkor az a GR20! :D
Azért írtam Calvit, mert ugye ott a Légió központja. Azt hittem onnan mentetek egyből gyalog.
@dudi ! A miheztartásképpen azt a túrát tapasztalt túrázók 15 napig nyomják. Hidd el, nem olyan szar azt 8 nap alatt végigtolni. :cool:
Kb.: 20 évvel ezelőtt sikerült eljutnom oda hátizsákos saját szervezésben, sátorozva.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
A kölyköknek annyit áradoztunk róla, hogy pár éven belül őket is vissza kell vinnünk oda. Úgy is mondhatnám, hogy az "anyagi kár jelentős" lesz! :rolleyes:
Mi csak koca túrázóként voltunk ott, a szokásos délelőtt 2200m, este meg pancsolás a tengerben stílusban. Ahhoz mi nem éreztük magunkat elég rátermettnek, hogy full szakaszokat nyomjunk le a GR20-ból....:oops:
...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 963
57 000
113
Calvi, hegyek... :)
Vitorlással kötöttünk ki négyen Calviban vihar miatt. Egy plakáton láttuk, hogy aznap egy hires férfikórus tart koncertet egy kápolnában a hegyek közt. Nagy nehezen rá vettük az egyik boltost, hogy vigyen fel minket kocsival és a koncert után hozzon is el. Taxi nem találtunk, de nem emlékszem már miért. Este jön a hölgy a kikötőbe és mentünk kb 40 percet a templomhoz kacskaringós utakon. Oda érünk, nincs senki ott csak nagy sötétség. De ott is volt egy plakát a koncertről. Akkor vettük észre, hogy elnéztük a dátumot. Hivtuk a hölgyet, hogy forduljon vissza értünk.Igy jár, aki kultúrális programra vágyik,de hülye ahhoz, hogy tudja, milyen dátum van. :(